Harry Potter a Fénixův řád

od:


KoupitKoupit eknihu

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.68386
Série:

Harry Potter (5.)

Orig. název:

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (16)

TynaBehuncikova
05.11.2017

Knihu jsem teď četla po 12 letech znovu. A musím říct že nic takového jsem nečekala. Začala jsem znovu od jedničky a až do čtverky vlastně vše v pohodě, podobné prožívání jako když jsem to četla poprvé hned po vydání.
Fénixův řád mě však dostal, tolik emocí jsem neměla snad u žádné knížky, a to už jsem to četla a film viděla milionkrát! Snad to bude tím, že poprvé jsem knihu četla v 9 letech a asi neměla tolik rozjeté prožívání, pamatuju si, že jsem to milovala jako vše okolo Harryho Pottera, ale abych zuřila s Harrym, když se mu nikdo z přátel celé léto neozval, celý díl byla naštvaná na Brumbála který Harryho ignoruje, stále dokola s ním soucítila jelikož mu nikdo pořádně nevěří a Harry se většinu knihy cítí na vše sám, navíc pod neskutečným tlakem Dolores Umbridge, jejíž praktiky mi až odporně připomínaly komunismus... Plus samozřejmě strach z Voldemorta, myšlenky, co když je jím posedlý, se kterými mu nikdo nemůže pomoct, první láska a aby toho nebylo málo tak zkoušky NKÚ. Hroutila jsem se i za Harryho a konečná smrt Siriuse mě zasáhla natolik že jsem volala kamarádce v histerickém pláči (a to jinak brečím asi jednou ročně).
Neskutečné, co tato knížka dokázala. Takže sice jsem většinu knihy trpěla a prožívala stejné negativní emoce jako Harry, ale zároveň mě to tak bavilo že jsem nemohla přestat. Přirovnala bych to k Ronovu věštění Harryho budoucnosti ze třetího ročníku: "Budeš trpět, ale náramně si to užiješ."

Barča1
24.08.2017

Tento díl mě jako zfilmovaný nadchnul nejméně, nevím jak jsem mohla předpokládat, že s to s knihou bude stejné. Úžasné dílo. Velmi mě tento díl bavil. Po smrti Tichošlápka už víme, že temné chvíle začínají. :-)

kamzíček
15.07.2017

Moje neoblíbenější z celé série. Brečela jsem, když zemřel Sirius. Byla jsem stejně nadně jako Harry. :(

DracoMalfoy
10.06.2017

SPOILERY! Mně se Siriusova smrt líbila. Odkazuje na to že i ty postavy, co u nich čekáte happy end nebo epický konec jsou pouzí smrtelníci a umírají normálně. Btw. MILUJU Umbridgeovou, nebo jako nesnášim, ale miluju jak moc je záporácká. A Minerva McGonagallová je láska. Stejně jako Drarry.

Heisenberg
02.04.2017

Bohužel nejslabší díl série. Sice se zde objeví ta strašná Dolores Umbridgeová, a konec knihy je neskutečně strhující a smutný, ale zbytek je takový trochu pomalý. R.I.P. Sirius Black

ivetdvorak
14.01.2017

Akorát mě štve že umřel Sirius

stepa7
20.12.2016

Moje druhá nejlepší Potterovka. Zklamala mě tam ale Siriusova smrt a paní blbá(Umbridgeová) a taky její miláček Kornelius Popletal (který mě dočista zklamal).

Arya26
11.11.2016

Kdyby dala Rowlingová Tichošlápkovi aspoň nějakou epickou a hrdinskou smrt, která by zachránila několik životů, a nebo by si aspoň dala čtenáři nějaký ten pocit, který nedokážu přesně vysvětlit, ale takové to - Každý jednou musí nějak skončit, a tak by podle mě měla nejlepší postava dostat tu nejpromyšlenější a nejúžasnější smrt ze všech. Ne nějaké pitomé propadnutí obloukem. Ta Rowlingowá mě tím fakt naštvala, když už chce své postavy zabíjet, tak už pořádně. Šlo poznat že se jí do toho moc nechtělo a prostě to přenechala Belle... Jediné co musím přiznat je fakt, že Sirius by asi nechtěl zemřít stářím, ale spíš při nějakém souboji. Nevím dneska vážně nedokážu popsat své emoce a rozhořčení.

brčko-A
03.02.2016

Moc pěkný.Lepší je kniha než film.Akorát je mi hrozně líto Harryho,ztratil posledního člena rodiny,kterého měl rád.
Jinak skvělý,DOPORUČUJI!!!

Viky007
26.01.2016

Hodně lidí si stěžuje na to, že je Harry v tomto díle neskutečně náladový, sobecký a kdesi cosi. Proboha, vždyť je mu teprve patnáct. Je to puberťák, co byste chtěli. A pak je tu ještě to spojení s Voldemortem. Já jsem si jeho "výbuchy vzteku" a "magoření" naopak velmi užívala.
Tento díl je docela popisný, ale líbí se mi ta vyváženost zábavy a napětí. Jen za ten konec jsem měla chuť Rowlingovou zabít. Proč musel Čmuchal skončit zrovna takhle? :(

Liliana2006
22.01.2016

přesně

Njzy
27.10.2015

Kniha byla skvělá, stejně jako všechny ostatní, protože jsem velkým fanouškem HP (o čemž svědčí hůlka, náhrdelník s logem Hogwarts a Gryffindorský svetr a kravata). Strašně jsem brečela když Sirius zemřel, je to prostě strašné, jeho a Snapa mám nejradši a oba umřou! Bude navždy v našich srdcích... A ne jako uprchlík z Azkabanu ale jako velký kouzelník který ctil morální
zásady!

clairtoma
27.03.2015

Harryho mám moc ráda, ale tento díl mi přišel doposud nejslabší z celé série. Děj byl někdy až zbytečně zdlouhavý, i když je pravda, že byl komplikovanější a už to nebyla taková pohádka jako předtím, bylo to čtení už pro větší. Další, co se mi nelíbilo, byl způsob Siriusovi smrti, připadal mi uspěchaný a nenápaditý. Ale aby tato minirecenze nebyla jen negativní,líbilo se mi v tomto dílu to, že nám Joanne přiblížila více postavy.

Rosie1
10.03.2015

Zdrvila ma Siriusova smrť :-( Ale inak veľmi dobrá kniha, ostatne, ako všetky ostatné :-)

Always a reader
23.02.2015

Skvělá knížka, jak jinak. Od filmu se poměrně liší.
SPOILER!!
Když zemřel Sirius nebrečela jsem, protože jsem očima lítala po stránkách a četla události plné adrenalinu a vzrušení. Když už potom ale bylo po boji, a Harry si připouštěl, že mu Sirius zemřel, pár slziček mi skanulo. Potom při každé zmínce o Siriusovi mi skanula vždy jedna slza. Siriuse jsem měla moc ráda a i když jsem věděla jak to skončí..prostě mě to ranilo..Vždyť s Harry nestačili strávit ani moc času! Sotva se poznali tak umřel!..

jakub4254
16.12.2014

NEZNÁTE NĚKDO NEJAKOU PODOBNOU KNIHU HARRY POTTEROVI? JESTLY NĚKDO VÍ TAK PÍSNĚTE JO?