Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12171 594

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

zelda7
08.02.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Harryho Pottera naprosto miluju, takže netřeba slov. Jediné co mi vždycky vyvstává na mysl při čtení je, že ve filmu to bylo tak a tak a naopak při sledování filmu mě neskutečně irituje jak je to oproti ději v knížkách pozměněné :D

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Tento díl byl o něco akčnější, ale výborný.

Kornout
09.01.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Kdo viděl jen film, rozhodně přečtěte knihu, je MNOHEM lepší.

ErikaKej
06.01.2022 5 z 5

Siedma kniha je určite najgeniálnejšia ale ja musím povedať , že mam najradšej 6. diel Half-blood Prince. Krásne prepracovaný i keď veľmi smutný,ale očakávateľný koniec. Páčil sa mi i prerod vzťahu Harryho a Ginny. Filmy sú všetky výborné ale nedajú sa porovnať s knihou.Tak ja naozaj vrelo odporúčam si celú sériu prečítať.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Artemis886
19.12.2021 5 z 5

V téhle knize se člověk opravdu nenudí. Konečně jsem dostala vynikající vysvětlení všeho co mi vrtalo hlavou a co jsem se z filmu vážně nedozvěděla. Byla opravdu napínavá a velice smutná. Dokonce jsem poznala nové postavy o kterých jsem neměla ani ponětí, což mě velice potěšilo. Doporučuji všem je to nádherné a rychlé čtení.

maryska09
12.12.2021 5 z 5

Tyto knihy jsou prostě skvělé a je jedno, kolikrát se čtou nebo kolik je čtenáři let. Baví stále, jsou napínavé a nestárnou. Doporučuji všem

ondra295
10.12.2021 5 z 5

(SPOILER) V posledních třech dílech série se toho děje hodně (což se promítlo i do jejich délky) a člověk se rozhodně nenudí. Opět pokračuje trend vice a více depresivního kouzelnického světa a už od půlky knížky vám bude jasné, že na jejím konci ztratíme jednu z hlavních postav - jenom zatím nevíte kterou.

Všechny hlavní postavy jsou napsány opravdu dobře, ale jednu musím vypíchnout - Snapea. Ještě se mi nestalo, aby autor dokázal navodit takovou iluzi ohledně jedné postavy a donutil mě k tomu, abych ji na konci jednoho dílu z celé duše nenáviděl jenom proto, abych na konci toho dalšího úplně otočil a začal vnímat Snapea jako jednu z nejlepších postav celé série.

Skvěle napsané a celá kniha umně graduje napětí před poslední velkou bitvou...

Hebrey
04.12.2021 5 z 5

I přesto, nebo právě proto, že je poměrně dramatický až tragický, je tento díl z mého pohledu asi nejzdařilejší. Určitě oceňuji začátek, v němž se autorka vymanila ze stereotypu vše vyprávět výhradně z Harryho pohledu a stejně tak, že se vymykal i některými dějovými liniemi, které byly v předchozích dílech poněkud podobné.

Zujaja
21.11.2021 5 z 5

Další díl, který jsem přečetla s dcerou. A další nádhera. Ke konci jsme už hltaly kapitoly ve velkém. Jen se usmívám, jak jsem kdysi odmítala číst Harryho Pottera, na druhou stranu, ten zážitek, když si ho předčítáme s dcerou navzájem a trávíme tak spolu krásné chvilky a prožíváme spolu dobrodružství Harryho Pottera a jeho přátel... Teď na chvíli pauza, shlédneme 6. díl, ať ho srovnáme s příběhem v knize a pak už na nás v knihovničce čeká díl 7.

MocPísmenek
15.11.2021 4 z 5

Je zvláštní, že kdybych knihu hodnotila při prvním přečtení, řekla bych, že je to jen výplňkové čekání na finální díl. Po opakovaném čtení stále víc objevuji její zvláštní kouzlo a líbí se mi čím dál víc. To jsou paradoxy čtenářského života. :-)

hippiesak
10.11.2021 5 z 5

No to byl fičák. Zejména poslední 1/4 knihy. To se četlo samo. Dočítal jsem kapitolu na zastávce po vystoupení z MHD, četl cestou na oběd, během oběda, kdy to jen šlo. Zajímavé celé pozadí příběhu a samozřejmě ten konec. No nic, jdu ke knihovně a beru do ruky "sedmičku". Film znám x let. Knihu čtu nyní poprvé a je to prostě mazec!

jordys
26.09.2021 5 z 5

Nejvíce oblíbený díl. Tajemná minulost Voldemorta, kdo byl ten Princ dvojí krve a o co jde tomu Malfoyovi? Knihu jsem četl dvakrát, film jsem viděl stokrát a pořád mě to neomrzelo. Rowlingová to navíc celé zakončí ve velkém stylu a dává jasně najevo, že to myslí vážně a není z toho jen kniha pro děti.

Zlajda95
17.09.2021 5 z 5

Oči jsem si vyplakala.

strana394
16.09.2021 5 z 5

Tento díl mám hodně ráda. Strašně mě bavilo povídaní o Voldemortovi, dozvěděli jsme se spoostu nových informací o jeho životě, jeho rodině.. Byla tu i spousta postav, které ve filmu nenajdete, takže za mě taky palec nahoru.

Dolik13
08.09.2021 4 z 5

Po letech se opět vracím k sérii Harryho Pottera. Měl jsem štěstí, že jsem s Harrym vyrůstal a na každý díl jsem stál v knihkupectví dlouho frontu. A i když od té doby uplynulo už spoustu let, tak se moje hodnocení knih nemění ani teď v dospělosti.

Nejlepší díl pro mě stále zůstává jednoznačně Vězeň z Azkabanu a Ohnivý pohár. Pátý a tento šestý díl je dle mého ze série nejslabší. Nic to nemění ale na tom, že je to skvělá kniha a nejlepší fantasy, které zbožňuju.

Nicméně proč ubírám ten bod? Až do půl knihy se nic moc zásadního neděje, a vzhledem k počtu stran (540), je to poměrně dost. Až s blížícím se závěrem se na Vás začnou chrlit akční scény, zvraty i nečekané rozuzlení, které si do teď pamatuju, že se mnou neskutečně zamávalo.

Tahle série je ale prostě neskutečná pecka a moc bych si přál, kdyby vyšla nějaká další kniha ze světa Čar a kouzel.

MišusWinner
06.09.2021 5 z 5

Naprostá bomba. Jakmile jsem začala číst tak me to pohltilo, vybavovaly se mi některé scény z filmu. Kniha samozřejmě zase lepší. Bohužel konec knihy smutný.

fénix56
23.08.2021 5 z 5

Celou sérii čtu vnukovi, který je prvňáček, takže by to čtení na něho bylo ještě moc náročné. Ale samozřejmě mně Harryho příběh zaujal a vše s patřičným zaujetím prožívám spolu s vnukem.
Na konci této knihy mne sice zklamala má oblíbená postava, ale pořád věřím, že to možná byl účel....

ElizPetrova
11.08.2021 5 z 5

Bylo úžasné si předposlední díl přečíst a oživit si některá fakta. Nepřestávám žasnout nad tím, jak je celý kouzelnický svět naprosto geniálně promyšlen. Konec mě opět jako předtím zasáhl a bolel. Těším se a zároveň cítím smutek, že už opět zbývá pouze jeden díl. Budu se opakovat, ale toto je prostě srdcovka a příběh mého dětství!