J. K. Rowling a třetí případ Cormorana Strika se objeví 2. května

novinky

07.04.2016 / Dan
J. K. Rowling a třetí případ Cormorana Strika se objeví 2. května

Na knižní pulty míří jedna z nejočekávanějších knih tohoto roku. Detektivní román Ve službách zla vydá nakladatelství Plus 2. května u nás i na Slovensku. Kniha z pera J. K. Rowling (píšící pod pseudonymem Robert Galbraith) vyjde opět v excelentním překladu L. Šenkyříka a má ambice navázat a možná i překonat úspěchy Volání Kukačky i Hedvábníka.

Bestsellerová série s oblíbeným detektivem Cormoranem Strikem byla přeložena již do 40 světových jazyků a obsadila přední příčky žebříčků prodejnosti. Jen v ČR bylo prodáno téměř 100.000 knih. Zatím poslední třetí případ Ve službách zla je zahraničními kritiky hodnocen nejlépe, takže se máme na co těšit. Román vyjde také jako audiokniha, e-kniha, v Braillově slepeckém písmu a bude ke stažení i v mp3.

V románu Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitá sám Cormoran Strike a čtenáři se mohou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů. Zajímavý je také měnící se úhel pohledu na děj – pachatelova perspektiva je prokládána kapitolami z pohledu vypravěče. Tomu všemu dominují verše z písní americké hardrockové skupiny Öyster Cult, které brilantně podtrhují tušení zlého.

Představte si, že obdržíte balíček s useknutou nohou… Neohroženou Robin, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika vyděsí záhadný balík k smrti. Jejího šéfa jen tak něco nerozhodí, ale tentokrát mu je jasné, že jde o výstrahu a vrah ho dobře zná. Z minulosti ho napadají čtyři osoby, které by mohly být viníky. Pokud chce přežít, musí se pustit do vyšetřování a ponořit se do zvrácených a temných světů podezřelých. Záhy dochází k dalším zločinům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas…Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvě...více


HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky...více


Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebe...více


Komentáře (6)

Ria2
10.04.2016

To je náhoda, zrovna znovu poslouchám CD Hedvábník a už se těším na další knihu.

helenkan
08.04.2016

Tak to se už těšim.Detektiv Cormoran a jeho asistentka Robin jsou sympatický pár. :)

iluliacross
08.04.2016

Už se těším! :-)

HTO
07.04.2016

Ta skupina se jmenuje Blue Öyster Cult.

katy238
07.04.2016

Vyhlížím nova dobrodružství Cormorana a jeho chytre asistentky. A opět si přečtu ta již vydaná. Jsou to vyborne příběhy.

Jia
07.04.2016

Už se těším, doufám, že stoupající úroveň bude pokračovat :-)