Ve službách zla přehled

Ve službách zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2740 2740

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve službách zla. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
včera 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Měla jsem chuť zase pokročit v této sérii, tak jsem se pustila do třetího dílu. Popravdě - po dvou 4hvězdových dílech série jednu hvězdu tady ubírám, ale i tak jsem ráda, že jsem se do dalšího dílu pustila.
Co se týká zápletky, autorka přišla opět s pěkně zamotaným případem, ve kterém si nebere servítky a naši ústřední dvojici pouští do víru dění pěkně zostra. Dějová linie sama o sobě byla fajn, bavila mne. Pravda, některé věci jsem odhadla, ale ne všechno, což jsem ocenila.
Při řešení krimi případu dostává zabrat celkový vztah mezi Cormem a Robin - bylo to jak na houpačce. Přiznám se, že jsem občas ale musela zatínat čelisti, když jsem pozorovala, jak mizernou mají občas ti dva mezi sebou komunikaci. Nevím, možná je to jen můj dojem, ale občas jsem měla pocit, že než jako dva dospělí lidé spolu hovoří jako dva puberťáci, co si občas nejsou schopni na rovinu říct, co je třeba. Navíc ta nevraživost mezi Cormem a Robininým snoubencem mi zrovna v této knize přišla dost na sílu, což mi úplně nevyhovovalo.
A druhým důvodem, proč jsem také ubrala z hodnocení 1 hvězdu, je to množství postav, které tu autorka staví do role podezřelých, a množství lidí, které jsou s těmito lidmi nějak propojení. Občas se mi v tom hůř orientovalo.
Nicméně 3 hvězdy se mi zdají na místě a určitě chci v sérii pokračovat. Uvidíme, kdy se do dalšího dílu pustím - autorka je dost grafomanka a zrovna tahle série není složená z žádných krátkých jednohubek... :-D

kvádr
28.05.2024 4 z 5

Vadilo mi, jak zbytečně silná je to kniha. Přeskakovala jsem odstavce občas. Jinak se mi kniha líbila.. Moc.

Čand@
06.05.2024 3 z 5

Cormoran ma baví, aj keď to iskrenie medzi ním a Robin je asi tak na úrovni druhotriednych televíznych detektívnych seriálov. Očakávala som tiež, že z kapitol, ktoré vypráva vrah, napokon vzíde prekvapujúci vinník, celkom sa vymykajúci Strikovým predpokladom. Žiadny taký zvrat sa nekoná, čo je možno škoda. Pridalo by to trochu väčšie grády.

všechny komentáře

Související novinky (7)

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Žebříček nejprodávanějších eknih (prosinec)

04.01.2017

Žebříček nejprodávanějších eknih v červenci 2016

16.08.2016

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Ve službách zla v seznamech

v Přečtených4 013x
ve Čtenářské výzvě741x