Do posledního dechu

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/big_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 4.52095

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath, 2017

Kniha Do posledního dechu

loskatos

Generická čtivá detektivka. Nenadchne, neurazí. Hlavně bohužel ničím nepřekvapí.

keiko33

Po predchádzajúcej skvelej časti, toto bolo sklamanie. Priemerná detektívka. Chvíľkami som sa nudila. Čo sa tíka vraha,dôvod vrážd ani nebol vysvetlený. Áno mal to v živote ťažké, ale to z femoralnou tepnou nemalo zmysel. Odkiaľ to vedel vrah tak dobre. S jeho vzhľadom by som čakala že tam bude aj sexuálne napadnutie, nielen mučenie. Proste to vraždenie bolo jeden veľký chaos, psychicky narušeného jedinca. Erika mi už začala liezť na nervy s tým nerespektovanim autorit. Robí si čo chce, čo ju v danej chvíli napadne. Nechápem to skvelé hodnotenie, asi už mám za sebou oveľa lepšie detektívky,lebo to je taký priemer.

LuckaWeiss

(+ SPOILER) Čtení této knihy pro mne bylo trochu bolestivé a to z důvodu, že jsou zde mučeny mladé ženy, což je pro mne citlivé téma. Myslím, že i právě kvůli tomu se mi podařilo nejvíce vcítit do této knihy a jejích obětí. Na základě toho, jaké pocity to ve mně vyvolalo, se zase ukazuje, jak úchvatně dokáže pan Brynzda psát. Chválím vybrané téma problematiky sociálních sítí, které je neustále aktuální. Knihu nemohu zase jinak než doporučit.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Zamlouvá se mi, že nám toho pan Bryndza v každé knize odhalí o Erice více. Přišlo mi, že v tomto díle byla trochu pokornější a byly zde situace, kdy dokonce usoudila, že bude lepší, když bude zticha. Erika si sice uvědomovala už předtím, že je velice přímá, ale v tomto díle se s tím snaží opravdu něco dělat, to je plus pro ni.

Trochu mě mrzelo, že Isaac neměl v tomto díle tolik prostoru, ale co mě naopak potěšilo bylo, že se toho prostoru dostalo Jamesovi. Z Eriky je cítit, že se to v ní neustále pere co se týče vztahu mezí ní a Jamesem. Co jí konečně aspoň trochu posunulo dopředu, byl Isaac, který jí řekl, že příště to může být ona, kdo bude ležet na pitevním stole, což mi sice přišlo do určité míry morbidní, ale na Eriku aspoň konečně něco zafungovalo a činila se.

V této knize se mi opět potvrdilo, stejně jako ve 2. díle série - Noční lov, že to, že je někdo vrah, neznamená, že se tak narodil. Roli hrají okolnosti života v letech, kdy se člověk vyvíjí. Darrylova matka byla alkoholička, otec ho neměl příliš v lásce a jeho bratr ho šikanoval... ideální prostředí k tomu, aby se z člověka stal buď sebevrah nebo vrah.

VercaV

Čtvrtý díl s Erikou sem četla opět skoro po roční pauze. A opět nezklamala. Čte se to velmi rychle a dobře. Mám rada její tým s Petersonem a Mossovou. Celá kniha byla velmi poutava a těžko se od ni odcházelo. Poslední stranky jsem hltala slovo od slova. Děj byl trochu jiny v tom, že už cca od půlky knihy znáte vraha. Libila se mi moc tematika ohledně nebezpečí na sociálních sítích. Jen mě trochu mrzí, že se tam tolik neobjevoval Isaac. A líbí se mi vztah Eriky s Petersonem tak snad se to bude dal správně vyvíjet.
Už se těším na další díl s Erikou a na jeho další knihy.

Elapheg

Tak tohle byla pecka. Bryndza má vždycky napínavé knihy. Tato pro mne v pořadí čtvrtá kniha od něj byla pro mne zatím neojstřejší, ale taky nejvíce napínavá. Pro mne zatím asi jeho nejlepší kniha. V této knize opět potkáme Eriku, Petersona, Mossovou, kteří budou tentokrát řešit případ zavražděné a umučené dívky, kterou vrah odhodil do kontejneru. Erice a jejímu týmu se podaří odhalit podobnost s nevyřešenou vraždou z minulosti a je jím jasné, že mají co dočinění se sériovým vrahem. Ten však dívky láká na falešné FB profily a je zvrácený a velmi opatrný, takže nezanechává stopy. Podaří se Erice a jejímu týmu odhalit pravou totožnost vraha? A podaří se to dříve než umře další obět? Tak to si už přečtěte. Vraha sice autor odhalil ve třetině knihy, ale i tak je to krajně napínavé. Za mne zatím nejlepší díl s Erikou, i když taky nejostřejší. Jednoznačně pět hvězd a doporučení. Byl jsem ke knize přímo přikován.

cucik14

Další skvělý díl této série, pan Bryndza prostě psát umí :) Plus za nápad s nebezpečím na sociálních sítích. Za mě pět hvězdiček.

JPBelmondo

Dočten pátý díl ze série s Erikou Fosterovou, který se mi snad líbil zatím nejvíce. Parádní díl, poslední stránky jen lítaly, jak jsem je hltala. Opět velmi čtivé, napínavé až do konce.
Těším se na šestý díl.

Marry14

Knihy Roberta Bryndzy jsem si oblíbila, tedy zatím sérii s Erikou. Ale musím říct, že Do posledního dechu mě zklamala. Dej byl dobrý, napínavý a chvilkama jsem se i bála. Ale jako ten konec? Předpokládala bych, že když vraha známe od třetiny příběhu, tak jeho pohnutky budou pořádně vysvětleny. A nic.. oproti předešlým knihám hodně slabý konec...