Chladnokrevně

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/big_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4.42034

Kniha Chladnokrevně

Monnyska
předevčírem

(+ SPOILER) Hodně povedené, utíkalo mi to jako voda, svižně napsané, napínavé. Kniha mě hodně bavila, sáhla bych po ní určitě znovu. Škoda jen pro mě pár nevyřešených otázek

Pozor spoiler:
Kde tedy vrah vzal ty kufry? Měl je doma? Nebo je koupil?
A co ten deník Niny, vždyť tam psala, že Max zabil Deana i že ho hodil do studny, nakonec jim to řekla na konci a byli hrozně překvapení.

Ale to je takový detail, jinak knihu moc doporučuji :) troufám si říct, že možná nejlepší díl série :)

Pajina68

I další díl ze série byl opravdu pěkný a napínavý. Chvílemi dost děsivý, když si člověk představil některé popisované skutečnosti. Opět překonal díl předešlý. Těším se na poslední díl z této série, snad se bude také tak dobře číst.

Cheynn

Knihu jsem přečetla za ani ne dva dny, absolutně napínavý příběh. Velmi oceňuji, že příběhy nejsou v každé knize jako "přes kopírák", každý díl série je originální.

Jennys195

Další úžasný díl, jako vždy pecka!

IHT

(+ SPOILER) paradni :)
moc se mi libi, jak jsou postavy plasticke, jak nejen hlavni protagonisti jsou predstavovani v ruznem svetle a v ruznych situacich.
Dost bizarni mi prisel vztah mezi vrahem a jednou jeho obeti a rusive na me pusobila poznamka v dopisu policii o drogach v brise teto obeti (to jako fakt?!).

A heslo pro vyzvedavani deti ze skolky?! To jsem moc nepochopil - a uz vubec ne, proc ho ma schvalovat/potvrdit dite. Me dite (3 roky) by zrejme odkyvalo cokoliv komukoliv, pripadne obcas zaprelo i me samotneho (dle aktualniho rozpolozeni). Predstava, ze si heslo musim napsat na lednicku, abych vedel, co si pamatuje dite, mi prijde nerealna (Robert asi nema dite ve skolce, co? ;)).

I pres tyto drobnosti je kniha barvita, napinava, vyborna! Jen tak dal, Roberte, perte to do nas! :)

VercaV

Pátá knížka a opět dokonalost! Musím říct, že mě asi bavila ze všech dílů nejvíc. Líbí se mi jak díl od dílu je kniha lepší a lepší, přesto i ta předchozí byla nejlepší.
Přijde mi, že Erika lehce dospěla, už si nedělá zbytečné problémy s vedením, svůj názor si řekne, ale slušně tak aby si nesuspendovali. Líbí se mi, že se víc projevuje i Mossová a naopak mi chyběl James. Doufám, že to v dalším dílu mezi sebou nějak vyřeší. Útok na Eriku snad nechyběl v žádném díle, ale teď to bylo dost zajimavě provedné a vlastně mě to nijak nevadilo, že to zase ona schytá. Její léčení a cesta na Slovensko byla zas super doplněk do knížky a do života Eriky. Jen by to chtělo ještě víc deje s Issacem. Ten mi oproti prvním dílům, kde se vyskytoval častěji, chybí.
Jen nějak tu část - jednu kapitolu s Marschem sem nepochopila, to bylo podle mě zbytečné. Co se týká děje, vůbec mě nevadilo, že jsme pachatele znali už od půlky. Bylo zajímavé to číst i z té druhé strany. Přijde mě, že i o proti předchozím dílů zde bylo o něco míň postav, tak se to líp pamatovalo a spojovaly se ty děje.
Celkově musím říct, že sem si knihu moc užila a shlatala jsem ji během chvíle. Už se těším na poslední díl s Erikou a doufám, že se to v něm všechno pěkně uzavře.

PS: Můžete mi prosím někdo napsat, co se vlastně stalo příteli od Issaca? Uplně sem to zapomněla a nemůžu si vzpomenout. Děkuji :)

PaníLenka

Napopáté - a opět trefa. Napínavé, originální - co víc si přát na odreagování.

JoMia

Bryndzu mám hodně ráda a tato kniha mě opět nezklamala. Všechny knihy se nádherně čtou, ale tahle byla asi nejlepší.