Smrtící tajnosti

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 4.61387

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Cosmopolis

Deadly Secrets, 2018

Kniha Smrtící tajnosti

LenkaGonn

POZOR SPOILER

Knihy Roberta Bryndzi jsou velice čtivě napsané, to mu rozhodně nemohu upřít. Ale musím se přiznat, že jsem trochu zklamaná byla. Za prvé jsem čekala nějaký uzavřený konec pro Eriku. Je pravda, že náznaky tam byly, jako třeba, že chce prodat dům, kde s Marcem bydleli nebo, že i s Petersonem to byl konec. Nedokážu to popsat, ale čekala jsem lepší konec. A pak zmínka Holocaustu. Nemyslím si, že to bylo nutné.
Co mě mile překvapilo byli dva vrazi a že i Mossová mohla převzít na chvilku případ. To bylo super.

Niu

To jsem celá já - nepřestanu, dokud ... nedočtu sérii :o) A teď je mi líto, že jsem tak rychle četla. Když jsem přečetla první knihu Dívka v ledu, tak jsem dávala Erice pramalou šanci, že se s ní chci seznámit. Ale autor překvapil a v sérii Eriku vymazlil do lidštějšího charakteru, který mám ráda u detektivů mužů a žen - chytrost, odměřenost, lidskost. Trošku se podobá Kim od Angely Marsonsové (kdo by chtěl doporučení na další detektivky). Příběh super. Vlastně si Robert Bryndza zakládá na tom, aby mrtvé byly ženy a vše se odehrává v chladnějších měsících roku - za to má u mne plus, protože zima, sníh, tma a dobrá detektivka, to je moje. Dost děsivé, co se odehrávalo. Musím říct, že ten konec se mi zdál trošku ... hmhmhmmm (asi dopad trendů v literatuře). Když jsem hodnotila naposledy Do posledního dechu, tak tady se těšte na to, že vás autor nechá hádat.

MatoPalkes

Musím ísť plný počet hviezd a dúfam že séria týmto nekončí.

Audrina

Zatím posledním případem Eriky Fosterové jsem trochu zklamaná. Přišlo mi, že děj plynul hodně pozvolna, a pak najednou vše vygradovalo v poslední pětině knihy. Stejně tak mě nijak moc nepřekvapil hlavní viník, trošku jsem to čekala, motiv vraha mi ale přišel trošku přehnaný a nedokázala jsem ho svým vlastním pohledem na svět úplně pochopit

Kizuizi

Tak... a je to. Poslední díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterou je přečten. A opět je to perfektní práce Roberta Bryndzy, které nemám co vytknout.
Tento díl je hodně věnován rodinným vztahům (většinou vztah rodič – dítě) a proti minulým dílům mi přišel takový klidnější, rozvážnější, ale vůbec to nemyslím zle - skvěle se to k tématu hodilo. Nebylo to tak děsivě brutální, jako jiné díly, Erika mi přišla opět drobet klidnější a trochu víc nahlédneme i do jejího života.
A co Vás tentokrát čeká? Příběh plný nečekaných zvratů a naprosto šokujícího konce.

pch1976

Skvělá detektivka, jako všechny od tohoto spisovatele.

Julayka

Opět skvělý příběh ostatně jako všechny knihy od tohoto autora ????

Matuko05

Skvelé. Pravdepodobne zatiaľ najlepšia od Bryndzu. Dúfam, že bude aj ďalšia kniha s Erikou. Teším sa na ďalšie knihy.