Smrtící tajnosti

kniha od:

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 4.5 2088
Koupit Koupit eknihu Bazar

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Série:

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 6.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Deadly Secrets , 2018


více info...

Komentáře (551)

Komentáře 551 Recenze 11

Satyrka
Satyrka
07.08.2023 5 z 5

Opět čteno ve slovenštině a přestože se pohybuji ve společnosti Slováků a nemám problém jim rozumět, je super, jak literatura rozšiřuje jazykové obzory!
...
Tato série mě velmi baví! Tentokrát jsme začali případ dramatickým nástupem Eriky: "Vzala si odznak a kabát a vystúpila.
"Ukážte mi miesto činu," požiadala."
Úplně jsem ji viděla s plápolajícími vlasy, neohroženou a připravenou do bitvy!

Do tohoto dílu jsem vletěla od první stránky. Zhltla jsem ho asi za nejkratší dobu oproti ostatním dílům, no stejně pro mě zůstává nejlepším dílem ten druhý.
Eriku jsem v prvním díle nemusela, pak se to postupně zlepšilo, no v tomto byla zase na přesdržku občas. Neštvala mě ale tak moc, jako "nešvar", co vídám v detektivkách čím dál častěji - hlavní hrdina/detektiv, v tomto případě Erika, je totiž neomylný a geniální, tak moc, že ostatní vedle něj vypadají jako naprostí hlupáci, bez něj by evidentně nebyl případ úplně nebo správně vyřešený. By mě zajímalo, co bez Eriky všichni dělali, když ještě nebyla detektivem? Stejně mě takhle štve i Robert Hunter. Já chápu tu myšlenku, ale prosím, proč občas na něco zásadního nepřijde zase někdo jiný? Což mě dostává k menšímu spoileru - Byla jsem nadšená, když případ na chvíli převzala Mossová, protože jí mám ráda, jenže zas přišlo zklamání, když to celé nedávala a Erika se tak zase ukázala jako superžena (dobře ji popsala Melanie). Na druhou stranu, ano, je dobré vidět, že každý je jiný a předurčený k něčemu jinému. Já bych byla stejná jako Mossová.
Opět - tohle není shazování díla, jen takové postěžování, které ale nemá vliv na moji nadšenost z této série. Jenom ji můžu doporučit!
- No a rozuzlení případu? Nějaká moje část asi tušila, že půjde o dva pachatele, protože jsem si zprvu vraha představila nějak, a toho zločince, co nezabíjel, zase jinak. Ale teda nečekala jsem, že do toho je tak silně zapletená paní Fryattová. Spíš jsem se sázela na jejího syna. Což byl opět super tah od spisovatele, když jsme díky Erice viděli, že je pořezaný.
- A jak je to tedy s tím, že Mandy nic neslyšela? Pochopila jsem to prostě tak, že alkohol dělá své.
...

Sabča92
Sabča92
03.08.2023 4 z 5

Série o Erice Fosterové patří k mým oblíbeným thrillerovo-detektivním sériím. Smrtící tajnosti je již šestým dílem z doposud vydané a napsané šestidílné série oblíbeného Roberta Bryndzy. Pokud jste tuto sérii ještě nezačali číst/poslouchat, a máte rádi tento žánr, pak nevím na co čekáte. Robert Bryndza umí vystavět opravdu napínavý případ, a pokud sám neodhalí vraha v jednotlivých kapitolách, pak jen marně tápu a přemýšlím, kdo za zločinem opravdu stojí. Téměř čtyři roky uplynulo od chvíle, kdy jsem se naposledy setkala s Erikou, a ačkoliv je to dlouhá doba, do knihy jsem vplula jakoby nic. Oblíbené postavy včetně samotné Eriky mám zkrátka pod kůží. U šestého dílu jsem sáhla po audioknize, kterou namluvil skvělý Martin Stránký. Mám tohoto dabéra opravdu ráda, a i když ho mám navždy spojeného s agentem Boothem ze seriálu Sběratelé kostí (což je mimochodem boží seriál, který miluju a vám ho mooooc doporučuji), jako vypravěč dalšího příběhu Eriky mi dokonale sedl.


uzivatel6305
uzivatel6305
02.08.2023 3 z 5

Tak tento díl mi přišel slabší než ten předešlý. Takové lehké letní čtení s prvky napětí. Erika a Peterson mě tentokrát moc nepotěšili. Pachatel v masce byl zajímavý, nápad výborný, ale nějak to nemělo ten pořádný odpich. Poslouchám celou sérii v audioknihách a tu pravou šťávu, obzvláště v tomto díle, všemu dodává Martin Stránský, jehož přednes a krásný hlas pozvedá naprosto jakoukoliv knihu.

derminator
derminator
13.07.2023 5 z 5

Každá Bryndzova kniha je lepší a lepší. Doslova zraji jako víno. U této knihy jsem byl napjaty do poslední chvíle, takového pachatele bych opravdu nečekal. Knihu doporučuji a dávám 100%.

Snapeova
Snapeova
29.06.2023 3 z 5

Už začátek knihy mě trochu naštval. Erika se raději vnutí na místo nového činu, než aby dorazila na vánoční setkání, kam měla namířeno. Ani se neomluví, i když na to má čas, ale zpětně jí to je pak líto. Bylo to trochu moc rozporuplné.

Zaujala mě oběť i vyšetřování její vraždy. Tentokrát nás autor nechal konečně taky hádat, kdo může být vrah. Rozuzlení bylo překvapivé, ale trochu zvláštní.
Bohužel už po pár dnech od přečtení mi kniha v paměti bledne. Nezanechala ve mě žádný zásadní dojem.

Booky84
Booky84
15.06.2023 5 z 5

Opět skvělá a čtivá detektivka, což už považuji u tohoto autora za standart. Líbilo se mi větší nahlédnutí do soukromí postav a jsem zvědavá, co ještě Eriku v soukromí čeká. Přišlo mi, že si autor se čtenářem pohrával a trousil různé náznaky, což mě občas zmátlo, ale zároveň i potěšilo a líbilo se mi to. Knihu určitě doporučuji nejen milovníkům detektivek, ale i těm, kteří si k tomuto žánru cestu teprve hledají.

martin9929
martin9929
29.05.2023 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl.

_Lucie_97
_Lucie_97
10.05.2023 5 z 5

Další pokračování série, které jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc ráda, že autor trochu změnil běžný styl vyprávění příběh, takže jsem si užila ten aha moment, kdo je vrahem a co se doopravdy stalo. Už teď se těším na další díl

monika0356
monika0356
09.05.2023 5 z 5

Skvele cteni, knihy se ctou samy, urcite doporucuji precist celou serii.

judith141
judith141
08.05.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl za mě naprosto super!!!

Dada077
Dada077
07.05.2023 5 z 5

(audio, číta Martin Stránský! - top )
Dobrý príbeh, dobré postavy, koniec prekombinovaný ako keby téma na príkaz, mne by stačil aj klasický koniec krimi, ale aj tak hodnotím plným počtom hviezdičiek. Bryndza u mňa ostáva jedným z top autorov.

sestraJoy
sestraJoy
25.04.2023 4 z 5

TENHLE PŘÍPAD JE ODPORNÁ BAŽINA. VŠICHNI JI NENÁVIDĚLI .... Erika a její vánoční případ. Jede si to svoji pohodičku, jako ostatní knihy a možná i proto se autor snažil konec nějak osvěžit a speciálně vykombinovat. Je to fajn, ale asi si dám chvíli pauzu.

Mike99
Mike99
16.04.2023 5 z 5

Mám příběhy Eriky rád, stejně jako kdysi, když jsem hltal už za bolševika dostupné příběhy Steva Carelly :-) (od Ed Mc Baina). V závěru zvrat, ale zase ne tak překvapivý.

Grety
Grety
27.03.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a Erika je sympatická vyšetřovatelka. Za mě super.

malýčtenář
malýčtenář
22.03.2023 5 z 5

Opět autor zabodoval s dalším příběhem a hlavní hrdinkou Erikou. Jsou to dost děsivé příběhy, které člověk musí stále číst, dokud se nedozví, kdo je vinen. Erika mi připadá, že je živa jen z kávy a soukromý život žádný. Ráda bych, kdyby ji autor dopřál také trochu štěstí. Jinak výborné čtení.

moudivlacek
moudivlacek
10.03.2023 4 z 5

Další díl s Erikou a jejím týmem. Tentokrát je obětí mladá žena, která nejenže neměla zrovna dobrou pověst, ale i skrývala mnohé. A také tu máme vraha s maskou, který rád děsí lidi a zneužívá strachu. Otázkou je, zda je to jedna osoba. Navíc Erika řeší nečekané problémy s tchánem. Peterson je zpět a i od něj se dočkáme překvapení.
A ten konec? Sice jsem vraha odhadla, ale tu "třešinku na dortu" jsem neobjevila. A že stála za to.

Tučňák492
Tučňák492
03.03.2023 5 z 5

Pan Bryndza píše hrozně hezky, knihu jsem přečetla jedním dechem

Zuzulinka
Zuzulinka
28.02.2023 5 z 5

Jako vždy pecka! Četla jsem jedním dechem a těším se na další díly!!

ElizPetrova
ElizPetrova
24.02.2023 4 z 5

Opět výborný detektivní příběh. U vraha jsem tentokrát byla dost šokovaná, ale vše dávalo smysl. Doufám, že autor plánuje s Erikou ještě spoustu dalších dílů, nechce se mi s ní a tímto vyšetřovatelským týmem loučit.

pydla
pydla
20.02.2023 4 z 5

Má druhá kniha tohoto autora. První byla Dívka v ledu, ale nebudu je srovnávat.
Smrtící tajnosti je čtivá svižná detektivka. Marrisa byla mladá, atraktivní, cílevědomá potvora a mrcha a tak se zdá, že její smrt si přálo až moc lidí. Šílenec v plynové masce byl neotřelý nápad, jen mi k němu ještě něco chybělo. Rozuzlení vraždy, noo, byl to jistě zajímavý a nečekaný zvrat, ale neseděl mi k tomu příběhu. Celek sice drží pohromadě, leč příběhu chybí hlubší podsada. A Elsa? Ve svých 97 letech až moc velké čiperka, to mi zkrátka nesedí. Za mě 3,5 hvězdy.

Fanda74
Fanda74
10.02.2023 4 z 5

Vlastně ano, dobře se to čte, je to napínavé, byl jsem zvědavý jak to dopadne. Hlavní vyšetřovatelka mi sice vůbec není sympatická (ani nevím proč), ale jinak pěkná detektivka.

Jenny055
Jenny055
28.01.2023 5 z 5

Bryndza to teda vie. Všetky jeho knihy sú veľmi dobré a ani táto ma nesklamala. Vraha som neuhádla, podozriví boli naozaj všetci. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský bol ako vždy skvelý. Už sa teším na Osudné svedectvo.

VendulaB
VendulaB
15.01.2023 5 z 5

Tato detektivní série má trvale vzestupnou úroveň. Opět velmi povedený příběh, který má spád, napětí, zajímavou zápletku a užila jsem si i pus v soukromých životech policistů. Trochu ustřelená byla jen postava vraha, nicméně knihu jsem si velmi užila.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
11.01.2023 5 z 5

Pamatuji si, že když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem si říkala: a JJ, už se blížím ke konci série, co budu číst dál? A skutečně, už se opravdu blížím. S každým dalším dílem, který si od tohoto autora přečtu, mi tyto detektivky přijdou lepší a lepší. Možná je to tím, že už jsem si na autora prostě zvykla i na jeho postavy v této sérii. Erika už mě to teď nevydaří, protože je prostě jaká je. Její vyšetřování se mi líbí víc a víc. Případy jsou vždy napínavé a zajímavé. To samé můžu říct o tomto případu. Vše je popsané tak, že si to prostě představujete spolu s detektivkou Erikou. Moc doporučuji přečíst. :)

jirina4159
jirina4159
07.12.2022 5 z 5

Opět spokojenost, a jako vždy překvapil pachatel!

veruptackova
veruptackova
02.12.2022 5 z 5

Tato série od robertabryndzy mě před lety přivedla ke čtení detektivních thrillerů. Erika Fosterová patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším vyšetřovatelům a já Smrtící tajnosti dlouho odkládala, protože jsem se s oblíbenou vyšetřovatelkou nechtělaloučit. Nedávno však po dlouhém čekání vyšel další díl Osudné svědectví a já setak s nadšením pustila do šestého dílu.  Tentokrát jsem zvolila audioknihu,protože mi poslední dobou detektivní příběhy sedí více v audioverzi a rozhodněto byla dobrá volba. Načetl ji totiž Martin Stránský, který zcela právem patřík nejoblíbenějším interpretům audioknih.  Případ samotný je prostě skvělý.Rozhodně se zařadil k mým nejoblíbenějším, protože má propracovanou zápletku,kterou neodhalí každý a motiv vraždy byl pro mě třešničkou na dortuskvělé detektivky. Navíc mi přišlo osvěžující, že autor zasadil děj právě dopředvánočního času a já tak po knize sáhla v tu správnou dobu.  Pokud hledáte knihu na předvánočníčas, ale neholdujete romantice, rozhodně sáhněte po Smrtících tajnostech.

Hakate
Hakate
20.11.2022 4 z 5

Opět velmi čtivá a rychle odsýpající, akční, napadivá, odpočinková detektivka.
Příběh lepší než v minulém díle, zápletka mě v bavila. I když v minulém díle se mi o krapet více líbil vrah a způsob zabíjení. Ale opět mě musím strhnout bodík za rozuzlení. Vrahové jsou odkrýváni moc brzy a pozorný čtenář, pozná vraha už od začátku. A tak stále čekám, zda bude nějaký wau na konci, a že si nás Robert trochu povodil a pohrál se čtenáři. No bohužel. I když v tomto případě zase lehký zvrat k konečném odkrytí.
V součtu pěkná oddechovka na nedělní relax.

Čmeláček
Čmeláček
20.11.2022 4 z 5

Za mě nejslabší díl, ale pořád se to ještě dalo :). Bryndza píše dobře, ale u téhle knihy jsem měl tak trochu pocit, že mu tak trochu dochází nápady. Teď si proto dám chvilku od Eriky pauzu a zkusím zase něco jiného.

Knihomolka506
Knihomolka506
18.11.2022 5 z 5

Konečně další Bryndza z knihovny :)

Slečnu zvanou a po různých klubech, kde pracovala jako tanečnice burlesky známou jako Medový diamant jednoho dne objeví bez života na ledové zemi s proříznutým hrdlem.
Komisařka Erika může opět nastoupit do práce. Spolu se svým forenzním a krimi týmem má totiž po jednom náročném případu co dělat. Objeví se skutečností které mnohé z vás určitě překvapí a když si říkáte aha teď je případ vyřešený, tak není:D Vždycky je v této sérii nějaké To WOW, něco, co vás nakopne a přesvědčí o omylu a o tom, že děj se vyvíjí zcela jinak .

juliesze
juliesze
07.11.2022 5 z 5

Pro mě byl 6. díl Eriky asi ten nejlpší ze všech. Zajímavé zvraty ve vyšetřování, změna rolí. Konec, ke kterému to trochu spěje, ale nejste si jisti. Míň balastu, efektivní detektivní práce. Míň honiček a tak nějak vyvážený děj. To se mi líbilo opravdu moc!

Pajina68
Pajina68
04.11.2022 5 z 5

Další skvělá kniha. Již se těším na další čtení od Roberta Bryndzy.

zimolka
zimolka
03.11.2022 5 z 5

Opět úžasný velmi čtivý příběh, jsem ráda za další díl a hned se a něj vrhnu. Od knih p.Bryndzy se nedá odtrhnout,

Lenča727
Lenča727
28.10.2022 4 z 5

Moje první setkání s Bryndzou:-)Nějak jsem se k němu až doteď i přes veškeré chválozpěvy nedostala…A musím konstatovat,že byly oprávněné.Čtení jednoduché,svižné,děj odsýpá,postav tak akorát,vyšetřovatelka chytrá sympoška… Navíc zavražděná je krasavice živící se nejen jako burleska mající vysoké životní cíle a mnoho obdivovatelů.A městem po nocích krouží tajemný úchylák v plynové masce,který své útoky pořád stupňuje. Jen ten vrah mě opravdu překvapil (neprozradím),ale tady pan spisovatel na můj vkus hooodně ale fakt hoooodně “ulítl”,no co už…

vekkr
vekkr
18.10.2022 5 z 5

Audiokniha.Interpret mi nevyhovuje,ale asi můj problém(Helga Čočková).Děj mě bavil a zápletka byla zajímavá.

Lily101
Lily101
13.10.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od autora a rozhodně mnohem lepší čtenářský zážitek, než u první čtené knihy (“Do posledního dechu”).

Nevíme pachatele, což zvyšuje napětí knihy. Na konci skvělá zápletka zápletky (víc kvůli možnému spoileru neuvádím, ať nikomu nekazím čtenářský prožitek a odměnu za čtení knihy).

Pořád mi vadí brutálnost (velké množství krve, naturalistický popis činu, kde krev všude stříká a popis další trestné činnosti, který se v knize objevuje) a navíc mi v této knize vadí to, že děj je pozvolnější a vše nabere nesmírný spád až prakticky na konci knihy.

hana1039
hana1039
09.10.2022 5 z 5

Audiokniha:
Tak, teď budu čekat na další díl,abych se dozvěděla, jestli se Erika v životě posunula dál, protože se mi zdálo, že v tomto díle si to v sobě konečně poskládala a urovnala... přeji ji to ze všech sil, zaslouží si už žít, né jen přežívat... Martine Stránský,s Vámi mi den utíká hodně rychle :-)))

Veronika_mad
Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů :) Přečetla jsem celou sérii o Erice od začátku a všechny knihy jsou krásně napsané. Napínavé, čtivé a napínavé.

ElikaS
ElikaS
22.09.2022 5 z 5

Bryndza je pro mě sázkou na jistotu a to nejen díky samotné knížce, ale i vzhledem k interpretaci Martina Stránského, díky kterému jsou pro mě tyto detektivky povýšeny ještě o ležel výš.
Další díl ze série Eriky Fosterové si drží laťku předchozích dílů a baví mě nejen samotné vyšetřování zločinů, ale i vzájemné vztahy jednotlivých vyšetřovatelů. Tentokrát vyšetřované zločiny nebyly extrémně brutální svým provedením, ale o to lepší byla samotná zápletka, motivace a celé vyšetřování. Musím vyzdvihnout úplný závěr, který mě překvapil a jednalo se o zajímavý zvrat.
Zatímco série Kate Marshallové má pro mě tendenci sestupnou, tak Erika mě baví s každým dílem snad víc a víc. Už se těším na novinku :-)

Nikol681
Nikol681
21.09.2022 4 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal - výborná detektivka, napínavá, četla se úplně sama :)

ela2710
ela2710
22.08.2022 5 z 5

Ďalšia dobrá knižka tejto série. Erika ako vyšetrovateľka ma veľmi baví. Páči sa mi aj smer, akým sa uberá jej súkromný život a ako sa postupne vysporiadava s nešťastím, ktoré ju v minulosti postretlo. V tejto knižke autor venuje priestor jej svokrovi a Erika musí spraviť rozhodnutia aj ohľadom jeho života.

Čo sa týka samotného prípadu, je iný než na aký sme zvyknutý. O to viac zaujímavejšie to bolo. Celý čas som si myslela, že viem, kto je páchateľ a mala som aj niekoľko tipov na motív, ale netrafila som sa ani náhodou. Páchateľ a aj jeho motív absolútne prekvapil.

Páči sa mi, že členovia tímu ostávajú, až na pár výnimiek, tí istí. A sedia mi všetci.
Mossová si vyskúša aj pozíciu šéfky, prípad chvíľu povedie a dostane sa aj do veľmi náročných situácii.
Peterson a jeho vzťah s Erikou tiež prekvapil. Čakala som niečo úplne iné...toto by mi určite nenapadlo.

Verím, že pribudne ešte pár častí so zaujímavými prípadmi a hlavne so šťastným koncom pre Eriku. Prešla samými ťažkými, smutnými a zlými obdobiami, už by som jej naozaj dopriala spokojný život.

Celú sériu určite odporúčam a teším sa na ďalšie autorove knižky.