Smrtící tajnosti

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/big_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 4.61741

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets, 2018

Kniha Smrtící tajnosti

VercaV
dnes

To že Bryndza umí psát, vím už od prvního dílu, ale nečekala sem, že až všechny díly budou tak skvělé. Podlední díl s Erikou nezklamal. I když tento díl byl trochu jiný než předchozí, ale i tak byl naprosto bezchybný. Na každý případ s Erikou se vždy těším, baví mě to, líbí se mi jak je to psané, je to čtivé a uplně to vrthne do děje.
V tomto díle "chybělo" napadení Eriky a taky její věčné vzpouření se vedení, což mě vůbec nevadilo. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že i Erika, knižní postava, stárne, dostala více prostoru pro osobní život. Taky jsem moc ráda, že se Eriky tým skládá více méně pořád ze stejných detektivů. Celý případ byl trochu jiný, byla zde jen jedna vražda, bylo to celé takové pomalejší ale o nic míň výživné. Užila jsem si také, že tu bylo více Isaaca, tu postavu jsem si moc oblíbila.
Doufala jsem, že Erika dostane lepší konec, chybí mi tu nějaký lepší epilog, kde budou víc vykresleny její vztahy nebo něco. Brynzovi knihy s Erikou jsou bezkonkureční, myslím, že sem je nečetla naposledy, doufám že i jeho další detektivky budou tak skvělé jak tyto, i když se mi těžko opouští Eriku a její tým.

Boruvka.cerna

Skvělé čtení. Člověk se každý den těší, až si bude moci sednout s knihou a dozvědět se, jak je to dál. Cca v půlce knihy jsem si myslela, že vím, kdo je pachatel, ale byla jsem úplně vedle :) A ten závěr - opravdu nečekané, tuto pointu jsem nečekala. Prostě další dobrá “bryndzovka”

Michelleee

Doufám, že tenhle díl opravdu nebude poslední. Kniha byla skvělá, kapitoly krátké a vraha nemáte odhaleného brzy. Eriky milostný život snad takhle neskončí, určitě by mě zajímalo pokračování...

Timkim

Proč, pane bože proč? Proč takovou skvělou detektivku musí načíst Helga Čočková? Její intonace, pauzy, výslovnost a její " do prdele" mě iritovaly od první minuty poslechu.
Ale ke knize, možný spoiler...příběh byl vystaveny na dvou linkách které čtenář / posluchač odhalí až na konci pribehu. Do posledních kapitol není zřejmé kdo je vrah a i když už si to myslíte, přijde zvrat. Osobně se mi příběh líbil a nikdy by mě nenapadlo, že to bude TEN pachatel. No kdo by to do něj řekl. Konečně se to rozseklo mezi Erikou a Petersonem. Za mě dobrý. Dávám 90%. Doporučení, čtěte papírovou, audio je děsný.

prochajda

Tak takový konec, jsem fakt nečekala. Velmi čtivě napsaná, napínavá detektivka. Čekám, že snad bude někdy pokračování případů s Erikou...?

PaníLenka

Přesně tohle jsem potřebovala - svižnou detektivku na tři odpoledne. Pokračování série bych se rozhodně nebránila!

Haduwig

Od posledního případu s Erikou jsem měla poměrně dlouhý časový odstup a kniha mě tak opět hodně bavila - čte se rychle, má napětí a sympatické postavy. Erika mi ovšem sedí o trochu víc než Kate Marshallová.

Hermiona419

Opět perfektní kniha s překvapivým koncem! Bryndzovka prostě nikdy nezklame!
Velké díky autorovi za skvělý čtenářský zážitek.