Temné hlubiny

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348685/big_temne-hlubiny-Zfb-348685.jpg 4.62448

Kniha Temné hlubiny

Dada077
dnes

(audio, jedno z tých lepšie interpretovaných)

páčilo sa mi aj na detektívku nezvyčajné rozuzlenie.

keiko33

Prvé dve knihy boli taký priemer. Toto už bolo niečo iné. Napínavé od začiatku do konca. Erika sa mi začína čím ďalej, tým viac páčiť. Je ako motýľ. Pomaly začína odhadzovať kuklu a prestáva trúchliť za manželom. Príbeh bol zaujímavý, už len tým, že šlo o starý nevyriešený príbeh dieťaťa. Ako vystrihnuté z môjho obľúbeného seriálu Odložený prípad. Lenkina návšteva odľahčila smutné vyšetrovanie. Autor sa postupne zlepšuje, no aj tak mi tu chýbala ponurá atmosféra Londýna.

LuckaWeiss

(+ SPOILER) Páni, tak tohle jsem vůbec nečekala! Přijde mi, že s každým dalším dílem je příběh lepší a lepší. Stejně jako předchozí dvě knihy i tato se četla sama. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a četla jsem kdykoliv jsem měla čas, i když to bylo třeba jen pár minut. Robert Bryndza prostě umí! Knihu doporučuji všemi deseti.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Jsem opravdu nadšená, že ačkoliv je kniha Temné hlubiny kriminální román, je zde v malém měřítku lehká romantická linka a to mezi Erikou a Jamesem, která mne potěšila a zaručeně nenechala mé srdce chladné.

Erika stále nedokáže zapomenout na Marka (kdo by dokázal zapomenout na svého zemřelého manžela) a přestože ji stále tíží pocit viny z jeho smrti, přece jen touží po lásce, po tom, aby ji někdo objímal a také po společnosti v posteli a to ne jen z důvodu sexu.

V půlce knihy jsem byla lehce deprimována, že se vyšetřování nikam neposouvá, doslova jsem cítila to, co Erika, což vypovídá o tom, že pan Bryndza píše opravdu skvěle a když se do toho přidá lidská empatie, vznikne něco unikátního.

Konec příběhu mne zasáhl, líbilo se mi, že byl případ rozuzlen retrospektivní kapitolou (kapitola 77) a musím říct, že jsem si to ve své hlavě během čtení přehrávala jako film, opravdu skvělé!

V knize jsem tentokrát nenašla nic, co by mi nedávalo smysl, jen mi přišlo zajímavé, že Erika, žena upřednostňující tlačítkové telefony, má iPhone. :)

astroweb

Nebylo to špatné, zajímavé, i když ne příliš originální námět, ale oproti jiným současným detektivkám to málo "odsýpalo".

Lenka339

Opět velmi povedená kniha.

Karoley
28.12.2021

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta...

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

terimila
28.12.2021

Dobrý, ale že by mě to bůhvíjak strhlo, to ne. Četlo se to teda skvěle, zhltnuto za jeden večer. Ale od thrilleru čekám asi trochu něco víc vtahujícího, mrazivějšího. Překvapilo rozuzlení s poměry v rodině, nicméně samotné vysvětlení smrti holčičky už skoro vůbec.
Postavy starý dobrý známý, místy mě vytáčely, místy jsem hluboce soucítila (Lenka s famílií okupující Eričin byt, a udatně přemoživší vetřelce, no ty vo*e... vs. Amanda Bakerová). No... sečteno, podtrženo, tady to na víc než průměr nevytáhnu. Myslím, že mi to hodně brzy zapadne, splyne s jinejma knihama... ale aspoň si to zase budu moct přečíst znova a budu mít další fajn večer. :)

robin9739
14.12.2021

Rozhodně povedená kniha. Roberta Bryndza prostě umí a jeho knihy většinou nezklamou. Velké plus za zajímavý a nečekaný konec