Fotograf z Osvětimi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288376/fotograf-z-osvetimi-xdE-288376.jpg 4.5454
Žánr
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Il fotografo di Auschwitz, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Kniha Fotograf z Osvětimi

Přidat komentář
AnselmaAlois
04. června

Osvětim...místo,ze kterého se nikdo nevrátil živý...
A přesto se někdo takový našel!Pravdivé svědectví polského fotografa,který měl za úkol fotit právě zajaté vězně,ohavné experimenty a pitvy na nich.Příběh je velmi silný,dojemný ale také smutný a krutý,rozhodně nic pro slabé povahy.Některé pasáže byly i na mě příliš nechutné,o to víc že vím,že se to kdysi skutečně stalo.Ale kniha nebyla úplně dokonalá:například zde vůbec nebylo uvedeno,co Mengele se svými zajatci prováděl,takže čtenáři kteří to nevědí mohou být ve značné nevýhodě a navíc se tu kvůli tomu neukázal celý Mengeleho obludný charakter,byl dost zamlžený,což není dobře.I závěr byl na mě trochu neurčitý,ale jinak jsem spokojená a doporučuji k přečtení.

JessieM25
19. května

Právě dočteno a mám z této knihy rozporuplné pocity. Na jednu stranu obdivuju pana Brasseho. Hlavně proto, že ačkoliv věděl, že riskuje svůj život, odmítal se přidat k nacistům. Na druhou stranu, ale jak se mi kniha na začátku četla velmi dobře, konec mi už přišel až příliš stručný vzhledem ke zbytku knihy.


Eva88
27. dubna

Četla jsem lepší knihy z tohoto děsivého období. Každopádně ale obrovská úcta k panu Brassemu za to, že se zasloužil o dochování takového svědectví...

janina pako
27. dubna

Krasna knizka, bohuzel smutna, doporucuji

luccil
20. dubna

Za mě jedna z nejlepších knih na toto téma, co jsem zatim četla.

morava
16. dubna

Par knih co se tyce tematu koncentracnich taboru uz mam prectenych, a tak si rikam, kdyz zacnu cist novou knihu , ze bych uz mohla na to, co asi v knize bude popisovano byt pripravena. No, reknu vam, ze muzete mit nacteno knih kolik chcete, muzete byt pripraveni na to, o cem kniha bude jak chcete, ale stejne vam pri cteni bude behat mraz po zadech. Aspon v mem pripade to tak opet bylo pri cteni teto knihy. Tentokrat pozorujeme vsechnu tu beznadej pres objektiv fotografa Wilhema Brasse, kteremu umeni fotografovat sice zachranilo zivot, ale bolest , strach a emoce , ktere musel kazdodenne fotit, bylo to, co ho poznamenalo na cely zbytek jeho zivota.

Val
14. dubna

Další z knih, které vypovídají o zvěrstvech v Osvětimi. Kniha, která by se měla stát povinnou četbou už jen proto, aby se lidstvo vzpamatovalo a poučilo.

Guepp
30. března

Nepatri to ke krvelacnym kniham, ktere tema holocaustu vysavaji. Co kapitola to nejaka prihoda z osvetimske nespravedlnosti ocima fotografa. Knihu jsem prestala cist asi po 97. strance, nezacetla jsem se a ani vlastne nevim proc, napsane je to prijemne, i kdyz o neprijemnem tematu. Knihy pani Mornštajnové umi zrejme predat vetsi dynamiku.

1 ...

Doporučujeme

Útěk z Osvětimi
Útěk z Osvětimi
Deník Anny Frankové
Deník Anny Frankové
Byly jsme tam taky
Byly jsme tam taky
V pekle plynových komor
V pekle plynových komor