Lauralex - Profil

Poslat zprávu

(1995, žena) · Praha

Aktivní: dnes v 09:33 offline(poprvé: 18.04.2011)

231 bodů (vloženo 0 autorů a 0 knih)

Získané palce za komentáře: 205, udělené: 4

Právě čtené knihy

Tisíc polibků
11.08.2017
Tisíc polibků 2017, T. Cole

Kdo jsem

Kdo jsem? Dobrá otázka, hledám na ni odpověď už dvaadvacet let. Kdyby někdo vymyslel nějaký přístroj k sebepoznání, přihlásím se jako první dobrovolník. Jedno ale vím - mám mozek a umím ho používat.

Psychicky labilní introvert, flegmatikomelancholik, sociofobik. Knihomol, fotografka, umělkyně, pisálek, milovník přírody a hudby.
Miluju vůni Země, dotek vody, chuť plodů, pohled na stromy, zvuk smíchu a pocit, že můžu být plně naživu a obklopena láskou, podzimní večery, procházky při západu slunce a vůni knih. Když zrovna nečtu, maluju při poslechu hudby, cestuju nebo utíkám do lesa před zlem světa. Většinou mě potkáte se sluchátky na uších, knihou v ruce, foťákem na krku a hlavou v oblacích.

Nehraju si na to, že mám v přečtených statisíce knih, ani tu nemám všechny, neplním žádné čtecí výzvy, čtu, protože miluju ztratit se v poutavém příběhu a uniknout z reality dnešního světa. Knihy mi dávají pocit, že žiju a jsem tím, kým jsem. Navíc je tak mnoho knih, ale tak málo času. Ovšem berme to z té lepší stránky, co kdyby bylo tak mnoho času, ale málo knih, že?

Nemám vyhraněný styl nebo žánr, čtu to, co mě zaujme. Nejraději mám romány - ať historické či současné, válečné knihy a téma holocaustu a téma drog a závislostí a miluju poezii, zejména tu českou. Největší slabost mám pro NICHOLASE SPARKSE, jeho knihy miluju, vždy a všude, bezpodmínečně. Dále se v mé knihovně objevují jména jako John Green, Jennifer Niven, Jane Austen, Jojo Moyes a jiní.
O knihách píšu (tady), mluvím (na youtube) a fotím je (na instagramu).

SRDCOVKY:
Malý princ
Vypravěčka
Psí poslání
Jana Eyrová
Zlodějka knih
O myších a lidech
Než jsem tě poznala
Deník Anny Frankové
Všechny malé zázraky
Ten, kdo stojí v koutě
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Kytice
Máj