Lauralex

Profil

Poslat zprávu

(žena) · Praha · statistiky

Aktivní: dnes v 00:38·poprvé 18.04.2011
Body:359
Palce:546 za komentáře·4 ostatním

Kdo jsem

Kdo jsem? Dobrá otázka, hledám na ni odpověď už přes dvacet let. Největší problém je v tom, jestli mě ostatní vidí tak, jak se vidím já.

Psychicky labilní introvert, flegmatikomelancholik, noční sova. Stará duše uvězněná v moderním světě. Knihomol, fotografka, umělkyně, pisálek, milovník přírody, filmografie a hudby. Když zrovna nečtu, maluju při poslechu hudby, cestuju, unáším se na vlně kvalitního filmu, nebo utíkám do lesa před zlem světa. Většinou mě potkáte se sluchátky na uších, knihou v ruce, foťákem na krku, štětcem v kapse a hlavou v oblacích.

Nehraju si na to, že mám v přečtených statisíce knih, ani tu nemám všechny, neplním žádné čtecí výzvy, čtu, protože miluju ztratit se v poutavém příběhu a uniknout z reality dnešního světa. Knihy mi dávají pocit, že žiju a jsem tím, kým jsem. Navíc je tak mnoho knih, ale tak málo času. Ovšem berme to z té lepší stránky, co kdyby bylo tak mnoho času, ale málo knih, že?

Nemám vyhraněný styl nebo žánr, čtu to, co mě zaujme. Nejraději mám válečné knihy, téma psychických nemocí, drog a závislostí, kvalitní thrillery a sem tam to proložím romány - ať historické či současné - ovšem ty inteligentní. A propadla jsem japonské literatuře. A miluju poezii, zejména tu českou. Naopak nemusím sáhodlouhé série, sci-fi a fantasy. Slabost asi vždycky budu mít pro Nicholase Sparkse, jako aspoň kouskem stále romantik, jeho knihy mám všechny a s ním jsem vlastně prohlubovala svou čtecí vášeň, nicméně je to jedna z mála výjimek ve svém žánru, rozuměj romantice. Dále se v mé knihovně objevují a mými oblíbenými autory jsou jména jako Fredrick Backman, John Boyne, Markus Zusak, Erich Maria Remarque, Jodi Picoult, Toshikazu Kawaguchi a spousta dalších spisovatelů. Jo, asi jsem zaměřená spíš na chlapy.

Oblíbených knih mám hodně, vlastně každá je něčím oblíbená, ale mezi moje úplně neoblíbenější knihy patří Jana Eyrová, Malý princ, Zlodějka knih, O myších a lidech, Kočka na cestách, Než jsem tě poznala, Všechny malé zázraky, Deník Anny Frankové, Pýcha a předsudek, Chlapec v pruhovaném pyžamu, Než vystydne káva, Kočičí host, Úzkosti a jejich lidé, Probudím se na Šibuji.

A jak hlásá i moje tričko - vydržím číst opravdu celou noc!