☰ menu uživatele

Lauralex profil

Lauralex

žena · Praha · statistiky

Aktivní: 01.12.2023 13:20 (poprvé 18.04.2011)
Body:549
Palce za komentáře: 961 · 4 ostatním
Hodnocení v bazaru: 4/0

Nové knihy v seznamech

Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Kámen mudrců
J. K. Rowling (p)
Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy)
Pipi Dlouhá punčocha (4 pří...
Astrid Lindgren
Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka
Jmenuji se Ester: Jsem gamb...
Ivona Březinová
Co tě nezabije
Co tě nezabije
Aňa Geislerová (p)

Kdo jsem

Kdo jsem? Dobrá otázka, hledám na ni odpověď už skoro přes 30 let. Největší problém je v tom, jestli mě ostatní vidí tak, jak se vidím já.

Psychicky nevyvážený introvert, flegmatikomelancholik, noční sova. Stará duše uvězněná v moderním světě. Ta nevýrazná holka, co sedí sama v rohu, ve velkém svetru, málo mluví, moc myslí a žije ve vlastním světě. Duševní masochista, životní sólista. Knihomol, fotografka, umělkyně, pisálek, milovník přírody, filmografie a hudby. Když zrovna nečtu, maluju při poslechu hudby, cestuju, unáším se na vlně kvalitního filmu, nebo utíkám do lesa. Většinou mě potkáte se sluchátky na uších, knihou v ruce, foťákem na krku, štětcem v kapse a hlavou v oblacích.

Knihy mi dávají pocit, že žiju, jsem šťastná a jsem tím, kým jsem. Už jako malá jsem utíkala do školní knihovny před těmi, kteří mě šikanovali, a stalo se to mým útočištěm v realitě i fantazii. Ráda se ztrácím a znovu nacházím v příbězích a dostávám se někam, kam se nikdy nedostanu, a zažívám něco, co nikdy nezažiju, ať už bohužel či bohudík. I když... Chci se topit v literatuře a umění a už se nikdy nenadechnout. Akorát je tak mnoho knih, ale tak málo času. Ovšem berme to z té lepší stránky, co kdyby bylo tak mnoho času, ale málo knih, že? Lidi, čtěme!

Mám tu vlastně jen ty z nejvýznamnějších knih a ty, co jsem přečetla od doby založení profilu, protože zmapovat všechno přečtené bych nedala dohromady ani za dva životy. Ale však ono nejde o čísla, jak mám ráda statistiky, tohle fakt nepočítám, jde o radost.
Díky za palce za komentáře, zprávy i konverzace, ten knižní svět, kde tu máme všichni něco společného, je skvělý.

"Každý by měl denně poslouchat trochu hudby, přečíst nějakou báseň, podívat se na dobrý obraz a říct několik rozumných slov."

www.instagram.com/vercavito
(dříve blog Hledám své místo na Zemi, odkud si mě můžete pamatovat)