Lauralex

Profil

Poslat zprávu

(žena) · Praha · statistiky

Aktivní: 28. listopadu v 22:59·poprvé 18.04.2011
Body:275
Palce:373 za komentáře·4 ostatním

Právě čtené knihy 1

Švadlena

Kdo jsem

Kdo jsem? Dobrá otázka, hledám na ni odpověď už třiadvacet let. Kdyby někdo vymyslel nějaký přístroj k sebepoznání, přihlásím se jako první dobrovolník. Největší problém je v tom, jestli mě ostatní vidí tak, jak se vidím já. Jedno ale vím - mám mozek a umím ho používat.

Psychicky labilní introvert, flegmatikomelancholik, sociofobik. Stará duše uvězněná v moderním světě. Knihomol, fotografka, umělkyně, pisálek, milovník přírody a hudby.

Miluju vůni Země, dotek vody, chuť plodů, pohled na stromy, zvuk smíchu a pocit, že můžu být plně naživu a obklopena láskou, podzimní večery, procházky při západu slunce a vůni knih. Když zrovna nečtu, maluju při poslechu hudby, cestuju nebo utíkám do lesa před zlem světa. Většinou mě potkáte se sluchátky na uších, knihou v ruce, foťákem na krku a hlavou v oblacích.

Nehraju si na to, že mám v přečtených statisíce knih, ani tu nemám všechny, neplním žádné čtecí výzvy, čtu, protože miluju ztratit se v poutavém příběhu a uniknout z reality dnešního světa. Knihy mi dávají pocit, že žiju a jsem tím, kým jsem. Navíc je tak mnoho knih, ale tak málo času. Ovšem berme to z té lepší stránky, co kdyby bylo tak mnoho času, ale málo knih, že?
Nemám vyhraněný styl nebo žánr, čtu to, co mě zaujme. Nejraději mám válečné knihy a téma holocaustu, LGBT tématiku, téma drog a závislostí a romány - ať historické či současné - ovšem ty inteligentní. A miluju poezii, zejména tu českou. Největší slabost mám pro NICHOLASE SPARKSE, jeho knihy miluju, vždy a všude, bezpodmínečně. Dále se v mé knihovně objevují jména jako Fredrick Backman, K. H. Mácha, John Green, Jojo Moyes a jiní.