Hana

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí román úspěšné Aleny Mornštajnové. Pokud existuje něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí druhým. Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se navzdory zákazu svých rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tak, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a poodhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, vycházející ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324332/hana-cqZ-324332.jpg 4.87527
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (2329)

Kniha Hana

Přidat komentář
MirusD
dnes

Od knihy s tak vysokým hodnocením jsem čekala mnohem víc. Mně to připadalo plytké, až povrchní povídání, gradace slabá, na konci žádné překvapení. Postavy vykreslené tak, že jsem se nimi nedokázala ztotožnit, ani mé sympatie si nezískali. Chtěla jsem si vytvořit nějaký názor na psaní autorky, ale asi žádnou další knihu od ní nebudu číst.

Laféeverte
dnes

Mám z těchto těžkých témat vždycky strach, takže jsem dlouho váhala, jestli knihu číst. Univerzální ovace mě také moc nepovzbudily, jelikož mám pocit, že čím větší "deprese," tím víc bývá poslední dobou kniha ceněna a více se o ní mluví. A ano, velkou dávku tragičnosti jsem skutečně dostala, ale první dvě části knihy byly tak lidské... Mísily se zde naděje, sny, špatná rozhodnutí, osobní statečnost, zbabělost...až jsem si začala říkat, že konečně čtu vážné téma ve zpracování, které ve mě nevyvolává bezútěšné stavy. Kniha dokáže zobrazit těžkou situaci tak, že Vás nutí k zamyšlení a zároveň dodává špetku naděje na usmíření se životem. Vlastně i třetí a poslední část knihy tato kritéria splňuje, i když právě zde se koncentruje zobrazení největšího zla. Tato část je nejkratší a asi nejsilnější (až toho na mě bylo trochu moc). Nicméně po delších úvahách musím uznat, že to nebylo samoúčelné a k celkovému vyznění knihy se to hodilo.

vlčice68
včera

Chcete přijít na to, proč je tato kniha tolik vyzdvihována? Přečtěte si ji. Silná, emotivní kniha jejíž autorka má velký dar – psát. Psát o lidech a jejich štěstí, neštěstí, vítězstvích i prohrách, o krutosti, vině, lítosti a předsudcích. O všem, čeho jsou lidé v životě schopni.

Lucciella_L
včera

Výborná kniha, kde se dobře prolne poválečné a válečné období. Není to nic drastického, ale velice čtivé. Doporučuji

Nika22
předevčírem

Opravdu povedená kniha. Doporučuji.

Fcelka11
předevčírem

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Zajímavý příběh a rozuzlení.

KnihomolkaOli
předevčírem

Hodně silná kniha.. dobře se četla, to dokazuje rychlost, s jakou byla přečtená. To však mluvím pouze o stylu psaní, protože o takových věcech se mně osobně nikdy nečte dobře a po každé silnější pasáži si musím dat chvíli na vydechnutí. Líbilo se mi, že neskončilo u pouhé zmínce o Hanině rodině, ale ve druhé části se vše objasnilo a najednou jste Hanu chápali a viděli ji úplně jinak než na začátku knihy..

Koukolína
předevčírem

Nádherná knížka, dlouho na ni nezaomenu.....

1 ...