Hana

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí román úspěšné Aleny Mornštajnové. Pokud existuje něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí druhým. Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se napříč zákazu svých rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tak, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a poodhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, vycházející ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324332/hana-cqZ-324332.jpg 4.85587
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1776)

Kniha Hana

Přidat komentář
any37
předevčírem

Miluju spletitost toho příběhu, který je tak propletený a rozmanitý. Autorka píše nepředvídatelně, i když víte jak to dopadne, nedokážete si představit, jak je to možné! Četbu jsem si nehorázně užila, slova doslova hltala a všem ji na sto procent doporučuji.

Modrásek16
24. května

Neskutečně silná kniha. Velice dobre popsané, ale tolik bolesti a utrpení. Určitě si přečtu další knihu od AM.

Bauriska
24. května

Jedna z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších knih, co jsem četla. Dlouho jsem kolem ní kroužila, až na mě nakonec vykoukla v knihovně a bylo to. Tomu se říká osud. Určitě se vrhnu na další, též opěvované knihy této autorky.

Greenfingers
23. května

Osudy lidí, kterých tragickým způsobem poznamenala válka, jsou v románu Aleny Mornštajnové ztvárněny velmi poutavě a dojemně. Autorka svým realistickým a hlavně nepatetickým líčením smutného příběhu jedné židovské rodiny prokázala výjimečné literární kvality a vypravěčské nadání.

nanana
23. května

"...protože ti lidé, kteří čtou klasiky, jsou dost chytří, aby chápali nesmyslnost války i bez líčení její krutosti, a ti, kdo by se poučit potřebovali, po žádné z moudrých knih nikdy nesáhnou."

Ačkoli - co člověk potřebuje?
Trochu jídla a v zimě teplé oblečení.
A důvod žít.

Kate84
23. května

Skvěle napsané, příběh neskutečný. Čtivé od začátku do konce! Je to vlastě rodinná sága, válka a jedna krabice připitomělejch větrníků.

Hecuba
23. května

Další kniha s tématikou holokaustu přečtena, a mohu říci, že čím jsem starší, tím jsem nesmiřitelnější s tím, že se něco takového mohlo stát, že se něco takového vůbec stalo... a nejvíc ze všeho mě děsí, že myšlení lidí se v podstatě nezměnilo. Neskutečná výpověď o tom, jak se může změnit ze dne na den plíživě Váš život a jaké si to nese nezvratné důsledky... A.M. bravo!

j.nik
22. května

Doporucuji.