Koupit knihy

Alena Mornštajnová

česká, 1963


Nahrávám...

Nová kniha

Kapka Ája

Kapka Ája - Alena Mornštajnová

Nová knížka Aleny Mornštajnové zavede děti do školy pro vodní kapky. Jmenuji se Ája, jsem kapka a bydlím v nebeském rybníku. To jako v nebi? Ale kdepak! Nebeský se ří... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Rozhovor pro Databázi knih

Alena Mornštajnová: Práce na Listopádu možná byla trochu jiná

Alena Mornštajnová: Práce na Listopádu možná byla trochu jiná
Alenu Mornštajnovou netřeba představovat... tímto jí děkuji, že si v tak hektické době (pár dní před vydáním nové knihy) udělala čas na rozhovor pro D... celý text

Populární knihy

/ všech 8 knih

Komentáře (67)

jankor
04. ledna

Každá knížka, která Vás chytne a nepustí je dar z nebes, a Hana to splnila 100%. Ostatní knížky jsem přečetla také, byly výborné, ale Hanu nepřekonaly. Autorka byla pro mě velikým překvapením a hned se stala mojí favoritkou. Doufám, že nás ještě nějakým stejně příjemným čtením v bodoucnu potěší......

Chytuš
05.09.2021

Paní Mornštajnová, děkuji za další odzbrojující čtenářský zážitek! Smekám klobouk, Vaše spisovatelské umění je naprosto fascinující!

tygřík2
28.07.2021

Paní autorka mne svým psaním dostala. Mám vždy ke knihám - bestsellerům nedůvěru, protože mne často zklamou. (Čtu je se zpožděním, aby mne neovlivňovaly nadšené výkřiky mých známých.) Jsou ale i světlé výjimky a k nim od teď patří i knihy paní Mornštajnové.

velryba4075
24.06.2021

Já jsem naopak pochopil knihu jako fikci, s tím jsem také ke knize přistupoval. Drobnosti bych odpustil. Celkově se mi kniha velmi líbila, stejně jako předchozí komentář jsem viděl zrcadlení 50. let a jsem moc šťastný, že u fikce zůstalo. I když jsem měl tu možnost poznat po účasti ve stávkovém výboru ve fabrice v roce 1989 jak je snadné být na hodinu propuštěn a díky vzedmutí a zájmu lidí v továrně jsme museli být vzati zpět.
Kéž by lidi byli opět tak aktivní a nebáli se stát za pravdou a svými názory
Mé hodnocení díla paní spisovatelky je opět kladné.

Marta948
21.04.2021

Od paní Mornštajnové jsem přečetla všechno, co u nás dosud vyšlo. Většinu knížek jsem četla jedním dechem dlouho do noci. Její nejnovejší dílko Listopád se těm předchozím dost vymyká a rozhodně ne v kladném slova smyslu. Předchozí autorčina díla se vyznačují důkladným studiem historických souvislostí, které prolínají silné osobní příběhy hlavních hrdinů. Nová knížka je profesionálně výborně a poutavě napsaná, to je ale asi tak všechno, co se dá pochválit. Námět je tendenční, skoro to vypadá, že je psaný na objednávku. Fiktivní děj a osudy hlavních hrdinů jsou vymyšlené v duchu padesátých let. V osmdesátkách už nebyli lidi zavíráni na dlouhá desetiletí za politické postoje, ani jim z týchž důvodů nebyly odebírány děti. Škoda, že se autorka nedržela historických témat. Za mne velké zklamání a ztráta času.

hana6324
28.01.2021

Její knihy na mě mají úžasný psychoterapeutický účinek. Škoda, že už mám všechny přečtené.

DámaMáma
08.01.2021

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Každá jedna kniha je skvost a přečetla jsem všechny s takovym zaujetím, jaké se mi už dlouho nestalo. Její knihy jsou zkratka strhující. Hluboké, o životě s životem v nich.

EvikU.
12.11.2020

Všechny její knihy pro dospělé čtenáře mám přečtený a wau. Musím říct, že opravdu každá její kniha mi měla co říct a moc jsem si její čtení užívala. Ještě si s dcerou přečteme Strašidýlko, protože tuhle autorku musím mít komplet přečtenou. Určitě všem doporučuju. Pro mě je to další česká autorka, u které vím, že když ji vyjde kniha, jdu si pro ní!

1