Alena Mornštajnová

česká, 1963, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Strašidýlko Stráša

Strašidýlko Stráša

Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak s... detail knihy

Komentáře (24)

Přidat komentář
Aleh
05. listopadu

Tak mně to připadá, že paní Alena Mornštajnová tak nějak tiše a nenápadně kromě jiné práce píše knihy. A ejhle! Ty knihy jsou velmi dobře napsané, krásné a úspěšné. Jak Slepá mapa, tak Hana nejsou jen pouhým příběhem, ale hrdinové (především hrdinky) jsou konfrontovány se zásadními dějinnými událostmi Československa, které tak výrazně zasáhly do života obyčejných lidí. Po přečtení ve Vás nadlouho zůstanou pocity a vzpomínky vztahující se k té či oné době v našich dějinách a možná si vzpomenete, jak se dějiny dotkly právě té Vaší rodiny a Vašich předků. Už se těším na Hotýlek a další tvorbu této současné české spisovatelky.

Val
05. listopadu

Jsou dvě spisovatelky, které mi opakovaně dávají vědět, že kvalitní česká literatura ještě žije :-) Obě jsou úžasné .... Alena Mornštajnová a Kateřina Tučková. Alena Mornštajnová na mě působí jako zjevení, které si musíme hýčkat. Lehkost s jakou píše své obsahem naprosto nelehké knihy je obdivuhodná. Její popisy charakterů postav jsou úžasné. O tom, že knížky nejdou minimálně několik týdnů dostat z hlavy, snad ani nemá cenu psát. Okamžitě bych zařadila Hanu, Hotýlek i Slepou mapu do povinné četby na SŠ.... Ony by ty " děti " aspoň skutečně pochopily, co se jim to vlastně učitel dějepisu snaží říct :-) Děkuji a smekám ......

marhoul
23. října

S velkou radostí si paní spisovatelku přidávám do svých oblíbených autorů, přestože jsem políbená pouze její jedinou knihou. Chystám se i na ty další. Ale už jen kvůli Haně... Děkuji. Napsala jste to parádně!

triatlet
13. října

Tak jak více než dva měsíce přemýšlím nad románem HANA, tak už víc než týden vstřebávám setkání s autorkou - Alenou Mornštajnovou.
Vystupuje zároveň sebevědomě a pokorně. Přirozeně. Na otázky reaguje pohotově. Má dar vyprávět - o svém životě, o svých knížkách.
Zaujaly mě informace o akrostichu na obálce románu HANA i o osudech postav, které inspirovaly Alenu Mornštajnovou k napsání tohoto románu.
Těším se na další knížky.

x.capricorne
27. srpna

Zatím se mi líbilo na pět hvězdiček vše, co autorka napsala. Doufám, že brzy vyjde něco nového! Je fakt, že mě nenapadlo přečíst si Strašidýlko Strášu, když je to knížka pro děti, ale když jsem viděla komentáře k ní, začala jsem přemýšlet, že změním názor. :-)
Mně osobně se Hana líbila asi nejmíň, připadala mi hodně depresivní a ponurá, ale i tak jsem jí přečetla jedním dechem. K Hotýlku a Slepé mapě nemám nejmenších námitek, tu jsem dokonce četla dvakrát! Mám blbý zvyk zhltnout knížku strašně rychle, pokud mě chytne a občas mi přijde, že je škoda, že už skončila. Tak jsem si Slepou mapu prostě přečetla ještě jednou, a i když jsem věděla, jak to dopadne, bavila mě úplně stejně jako poprvé.

TaLu
26. června

Naše autorka mě nejen překvapila, a to mile, ale ještě je v jejich hluboce lidských příbězích, nějaké to tajemné plus, které ani nejde popsat, ale díky němuž čtu knihu a zároveň vstupuji do osudů lidí, které nám ta slova zprostředkovávají.
Stáváme se součástí příběhu. Každý život je jedinečný a nenahraditelný. Na mnohé postavy z jejích knih bychom chtěli zavolat : Nedělej to ! To je chybné rozhodnutí !
Ale my známe historii. Víme že byla válka, totalita, normalizace. Postavy jejich románů to netuší. Žijí, pracují, milují a kolem nich se se snáší temnota doby. Knihy autorky mě nutí přemýšlet, jak bychom se rozhodovali my. Jak se rozhodneme teď, když nevíme, CO nám přinese budoucnost. Děkuji, a přeji nám všem, aby těch knih napsala co nejvíce. Potřebujeme připomenout mnohé z naší minulosti, aby naše budoucnost neztratila naději.

myshmother
28. dubna

Autorka je především výborná vypravěčka. Její knihy se čtou jedním dechem a čtenář má pocit, že nečte, ale že mu běží před očima film. Těším se na další knihu, i když mám trochu obavy, aby se paní Monštajnová časem nezačala tématicky opakovat. Za mne zatím nejlepší Hana díky opravdu silnému lidskému příběhu.

Jiřka0307
19. března

HANA?Naprosto úžasná kniha,při jejímž čtení strácíte pojem o čase a připadáte si,jako by se příběh odvíjel na plátně...a těch probrečených kapesníků....nádhera,která chytí u srdíčka...Alenko,jen tak dál :-)

pepa4081
16. března

Proč jsem si dal paní Mornštajnovou do oblíbených.
Knihy toho typu, jaké píše, nemám moc rád a určitě je nevyhledávám. Příběhů z válečných let jsem se načetl dost v mládí a o tom, jak se nám za komunistů žilo zle, psal po roce devadesát snad každý.
Knihy paní Mornštajnové jsou ale trochu jiné. Nevím, čím to, ale všechny jsem četl jako mé oblíbené detektivky. Od první stránky jsem byl napjatý, čekal, co ještě přijde a nemohl jsem se odpoutat až do konce. Výborný styl. Knihy jsou navíc psány tak uvěřitelně, jako kdyby autorka všechno sama prožila. Také mi vyhovuje, že žádnou dobu a postavu nepopisuje černobíle. Prostě mám pocit, že takhle jsme opravdu žili a žijeme – jednou líp a jednou hůř. Slepá mapa a Hotýlek byly výborné, ovšem Hana mě dostala. Tu jsem (já starý, tvrdý chlap :-) ) obrečel.
Pro mne je Paní Mornštajnová nová ČESKÁ PANÍ SPISOVATELKA.

nai.ivka
07. března

Právě čtu knížku Hana a našla jsem pro sebe i pro babičku novou skvělou spisovatelku.

pavčape
04. března

Po knížce Slepá mapa čtu nyní Hotýlek. Úžasná spisovatelka, v poslední době jsem nečetla nic, co by mě tak zaujalo, že bych četla všude a nejraději bez přestávky! Snad po Haně, kterou mám v plánu, bude pokračovat ve svých knihách dál.

helenkan
28. února

Přečetla jsem zatím jednu její knížku a líbí se mi styl jakým je napsaná a vyprávěná. Výborně se čte a tak si určitě přečtu další její díla.

Misha224
27. února

Těším se na další knihy. Tato autorka mě svým psaním nadchla a určitě si pořídím i další její tituly. HANA byla první kniha, co jsem od autorky četla,naprosto mě odrovnala a poté jsem si koupila i ostatní. Ani jedna kniha mě nezklamala.

Roanna
26. února

Jsem hrdá na to, že mezi českými spisovateli máme takový talent. Alena Mornštajnová je podle mě nejlepší současnou českou spisovatelkou románů. Její knihy jsou velmi čtivé, děj dobře promyšlený a především - paní Mornštajnová je skvělá vypravěčka. A tato skutečnost ji výrazně odlišuje od ostatních pisálků. Víte, já české autory nevyhledávám, protože když už po nějaké knížce z našich luhů a hájů sáhnu, po pár stranách ji většinou znechuceně odkládám. Děj bývá často plytký, rádoby světový, samá vulgarita a sex.
Děkuju paní Mornštajnová, že Vy jste se vydala po úplně jiné cestě, protože Vaše knihy mají hloubku, myšlenku a tepe v nich opravdový život. Bude mi potěšením přečíst si každou Vaši knížku.

hapac
26. ledna

Pěkné čtení a moc mne potěší pokud ještě bude nějaká další knížka.

sioux
27.12.2017

Kdy napíšete další, paní autorko? Prosím. Už se nemohu dočkat.

ElenaM
11.12.2017

Alena Mornštajnová je takový můj objev roku 2017, kdy jsem od ní přečetla knížku HANA, kterou asi netřeba představovat, ale pokud ji někdo nečetl - rozhodně do toho! Poté jsem se s Alenou setkala na autogramiádě, kde o knize mluvila. Určitě si mě získala a stala se mou oblíbenou českou autorkou a těším se na další její knihy. HANA rozhodně patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla a teď, když vím, jak kniha vznikala, běhá mi z toho mráz po zádech o to víc.... a fakt.... přečtěte si to!!!
Paní Aleně moc děkuji za její tvorbu a určitě si nenechám její knihy ujít. :-)

JakubiRa
31.10.2017

Talentovaná česká spisovatelka. Svou Hanou si mě získala. Moc jí fandím.

OliP
16.09.2017

Moje nejoblíbenější česká autorka. Velice dobře a s neskutečnou lehkostí dokáže vykreslit lidské příběhy, které jsou jedinečné, ale tak uvěřitelné. Mrzí mě, že o ní není víc slyšet, i když po Haně by se to mohlo změnit... Doufám. Mám přečteny všechny knihy a čekám na další, i když si zřejmě ještě budu muset chvíli počkat.

Katka81
02.07.2017

Od této spisovatelky jsem přečetla zatím všechny její knihy a jestli napíše další přečtu si je také, protože vím, že to bude stát za to.
Má velký dar vyprávění. Sice pro někoho možná moc jednoduchý, ale mě naprosto vyhovuje.

Juliatta
14.06.2017

Dnes jsem docetla prvni knihu od teto spisovatelky - Slepa mapa. Uz se tesim na dalsi dve. Jen me desi predstava, ze vydava 1 knihu za 2 roky. Takze teď az v roce 2019?

leny.wood
02.06.2017

České autory moc nečtu, ale popis díla "Hana" mě natolik zaujal, že jsem neváhala. Kniha ale byla vyprodaná a tak jsem sáhla po jiné - "Slepá mapa". Ještě jsem nebyla ani v polovině a už jsem objednávala ostatní. Alena Mornštajnová píše pro mě jedinečně, lehce a... prostě skvěle, jen do toho :) .

zupri
19.03.2017

Všechny 3 knihy jsem přečetla jedním dechem. Knížky paní Mornštajnové mám moc ráda a na každou novou se vždy moc těším. Moc děkuji za krásná díla!

Marčullkas
18.06.2014

ZAJÍMAVÁ autorka, která mě mile překvapila její prvotinou.