Alena Mornštajnová

česká, 1963 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Tiché roky

Tiché roky - Alena Mornštajnová

Bohdana je uzavřená dívka, která žije pouze s mrzutým otcem, a dobrosrdečnou, ale poddajnou Bělou. Trápí ji napětí v domě, a také tajemství, které ji nepřestává vrtat hla... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 5 knih

Komentáře (55)

Přidat komentář
Hamec
15. dubna

Lidovkycz, 11.4.2020
Spisovatelka Mornštajnová: Generace před námi prožívaly mnohem těžší události, než je současná pandemie
https://www.lidovky.cz/kultura/ac-optimistka-obavy-mam-tvrdi-spisovatelka-alena-mornstajnova.A200409_130618_ln_kultura_jto ?

Iva B.
11. dubna

Díky této autorce se pomalu přibližuju české literatuře, kterou nevyhledávám, protože me prostě nebaví.. Knížky Hana a Tiché roky jsem každou přečetla za jeden jediný den, to už asi o kvalitě něco vypovídá, tedy v mém případě.... Je to skvělá vypravěčka a já se do každé knížky uplne ponořila.

Mrs.Depp
03. dubna

Nechápala jsem, co všichni na té Haně vidí. Teď po jejím přečtení už to chápu. Úžasná kniha, těším se na další.

Hamec
09. března

iLiteratura, 8.3.2020
„Pokud je to v mých časových možnostech, jezdím na besedy a čtení,“ říká jedna z nejoblíbenějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová, která se kontaktu se čtenáři nebrání ani na sociálních sítích.
http://www.iliteratura.cz/Clanek/42713/mornstajnova-alena

kiki11
29. února

Paní Mornštajnová je jediná autorka, od které jsem četla všechny její knihy (tedy kromě Strašidýlka Stráši) a všechny mě úplně dostaly. Hrozně mě baví její styl psaní a přestože si jsou její knížky formou dost podobné, nikdy jsem se nenudila a vždy se celý den těšila na večer, až se zase začtu. Díky, paní Mornštajnová, že píšete.

Hamec
28. února

Respekt, 26.2.2020
Mornštajnová je součástí vlny autorek, s nimiž se mohou čtenářky identifikovat
https://www.respekt.cz/kultura/mornstajnova-nabizi-velky-pribeh-v-kole-dejin-a-neklade-ctenari-prekazky

tatjana1737
06. února

Netvrdila bych, že Mornštajnová píše konzumně nebo že ji budou mít v oblibě hlavně ženy, které málo čtou. Čtu opravdu hodně a její knihy pro mne mají obrovskou hloubku a zasahují mne svojí lidskostí. Autorka postavy předkládá jaké jsou, nijak je nehodnotí, a nechává jen na čtenáři, jestli se s nimi ztotožní či nikoli. Na jejích knihách se mi líbí nejen nenásilné informování čtenáře o tom, jak velké dějiny dokázaly ovlivnit obyčejného člověka, ale i to, že každý si z nich odnese něco jiného podle toho, čím zrovna žije, v jakém životním období se nachází či jakou má za sebou již prožitou zkušenost. V neposlední řadě obdivuji jazyk, kterým píše a její spisovatelský styl, který mne zejména u Hany vtáhl do knihy a odmítal pustit ven.

knihomol1985
01. února

Co dodat více - oblíbená spisovatelka, mám doma její všechny knihy a těším se na další...

1