koupit knihy

Alena Mornštajnová

česká, 1963

Nahrávám...

Nová kniha

Listopád

Listopád - Alena Mornštajnová

Zeptali jste se někdy sami sebe, jaký by asi byl váš život, kdyby to v listopadu 1989 dopadlo všechno úplně jinak? Jaké by asi byly naše osudy, kdyby komunismus neskonči... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Rozhovor pro Databázi knih

Alena Mornštajnová: Práce na Listopádu možná byla trochu jiná

Alenu Mornštajnovou netřeba představovat... tímto jí děkuji, že si v tak hektické době (pár dní před vydáním nové knihy) udělala čas na rozhovor pro D... celý text

Populární knihy

/ všech 6 knih

Komentáře (64)

Přidat komentář
Marta948
21. dubna

Od paní Mornštajnové jsem přečetla všechno, co u nás dosud vyšlo. Většinu knížek jsem četla jedním dechem dlouho do noci. Její nejnovejší dílko Listopád se těm předchozím dost vymyká a rozhodně ne v kladném slova smyslu. Předchozí autorčina díla se vyznačují důkladným studiem historických souvislostí, které prolínají silné osobní příběhy hlavních hrdinů. Nová knížka je profesionálně výborně a poutavě napsaná, to je ale asi tak všechno, co se dá pochválit. Námět je tendenční, skoro to vypadá, že je psaný na objednávku. Fiktivní děj a osudy hlavních hrdinů jsou vymyšlené v duchu padesátých let. V osmdesátkách už nebyli lidi zavíráni na dlouhá desetiletí za politické postoje, ani jim z týchž důvodů nebyly odebírány děti. Škoda, že se autorka nedržela historických témat. Za mne velké zklamání a ztráta času.

hana6324
28. ledna

Její knihy na mě mají úžasný psychoterapeutický účinek. Škoda, že už mám všechny přečtené.

DámaMáma
08. ledna

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Každá jedna kniha je skvost a přečetla jsem všechny s takovym zaujetím, jaké se mi už dlouho nestalo. Její knihy jsou zkratka strhující. Hluboké, o životě s životem v nich.

EvikU.
12.11.2020

Všechny její knihy pro dospělé čtenáře mám přečtený a wau. Musím říct, že opravdu každá její kniha mi měla co říct a moc jsem si její čtení užívala. Ještě si s dcerou přečteme Strašidýlko, protože tuhle autorku musím mít komplet přečtenou. Určitě všem doporučuju. Pro mě je to další česká autorka, u které vím, že když ji vyjde kniha, jdu si pro ní!

Aligator805
19.08.2020

Od této spisovatelky jsem přečetla všechny její knihy. Jsou velice krásné. Jejich společným jmenovatelem je nádherná čeština. Paní Mornštajnová má úžasný cit pro český jazyk, což je dnes velmi milé a moc často se to nevidí.

kniha80
13.08.2020

Když se mi do rukou dostala Hana, proplakala jsem celé odpoledne, zhltala jsem i další knihy a potřebovala bych ,aby paní Mornštajnová napsala každý týden nový titul, jak rychle a ráda je čtu :-)

iva23
06.08.2020

Když je nějakého autora plné knihkupectví a v knihovně je na něj pořadník, bývám většinou zklamaná. Paní Mornštajnové se to ale netýká, její knihy jsou zárukou výborného čtení.

Adlinkaa
27.07.2020

Od Mornštajnové jsem přečetla všechny knihy. Některé knihy se mi líbily víc, ale ani jedna mě nezklamala. Každá kniha je originální a napsaná s takovou dokonalostí, že se knihy prostě čtou sami. Jestli bych měla vybrat moje nejoblíbenější české spisovatele a spisovatelky, bezpochyby bych vybrala právě Mornštajnovou.

1