Tiché roky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bohdana je uzavřená dívka, která žije pouze s mrzutým otcem, a dobrosrdečnou, ale poddajnou Bělou. Trápí ji napětí v domě, a také tajemství, které ji nepřestává vrtat hlavou: Proč ji těžce nemocná babička při poslední návštěvě v nemocnici oslovila „Blanko“? Vedle toho se odvíjí příběh Svatopluka Žáka, oddaného komunisty, který celý svůj život zasvětil budování socialismu, lásce ke své ženě a dceři, jejíž budoucnost měla být stejně zářivá jako hvězda na rudém praporu. Jenže jak se říká: Chcete-li Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. A tak se v jednom okamžiku oba příběhy slijí do jednoho a ukáže se, že nic není takové, jak se doposud zdálo, a už vůbec ne takové, jaké by to být mělo. Nový román Aleny Mornštajnové je odlišný od předchozích. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402756/tiche-roky-wkg-402756.jpg 4.61499
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (519)

Kniha Tiché roky

Přidat komentář
Jíťa7
dnes

Dojemný a krásný. Doufám, že autorka už píše další knihu.

handulli
včera

Můj první román od autorky - Hana - mě zasáhl, hloubkou příběhu i zvoleným historickým obdobím. Když jsem si kupovala knížku Tiché roky čekala jsem literárně dobře napsaný příběh, ale nečekala jsem, že mě opět tolik zasáhne jako Hana. Skvěle vykreslené postavy, uvěřitelný příběh, prolínání komunistické éry, kterou jsem sama nezažila a o to víc mě určitým způsobem fascinovala, a neméně zajímavou "současností". Ke konci jsem nevěděla, koho mám litovat víc - zda Svatopluka nebo Bohdanu. A u poslední stránky ukápla i slzička za zmařenými roky a pohnutými lidskými osudy.
Silný a uvěřitelný příběh, který nutí k zamyšlení, a za který autorce děkuji.

nova8907
včera

Opět krásné čtení

regulax
včera

Skvělé jako vše od této autorky, čtivé, napínavé, poučné, reálné, i když úspěšnost Hany to asi nedožene! Těším se na další.....

limetka2008
předevčírem

Opět brilantně napsáno, příběh je velmi smutný, nicméně právě proto uvěřitelný, z reálného života.

Mr.Pajek
předevčírem

Knížka opět super, hrozně mi vyhovuje způsob a "tón" jakým Mortštajnová píše. Jediný, co mě trochu mrzí je ten konec, trochu víc bych si s ním pohrála a ještě nechala čtenáře nakouknout o kapitolu nebo dvě dál ;)

petraso
předevčírem

Smutná kniha o tom, že když to někdo v životě zabalí, má to dopad na jeho nejbližší. Chování jednoho z hlavních hrdinů, mi přijde mnohdy velmi nelogické, ale bohužel i tak se lidé někdy chovají.
Vyprávění otec/dcera se mi líbilo. Co mě mrzí, je, že autorka ještě nepokračovala a neposunula příběh ještě dál. Konec mi přišel takový celý uspěchaný.

ajaworld
18. srpna

Moje první kniha od autorky.
Tíživě depresivní, bez radosti, bez náznaku jakéhokoliv vtipu, odlehčení. Když jsem byla na konci, oddychla jsem si, že to břímě mám za sebou. Nedočtené jsem to ale nechtěla nechat.
Řemeslně asi zvládnuté dobře, ale omlouvám se, žádnou podstatnější myšlenku jsem nezachytila.
Ráda si od autorky přečtu ještě něco jiného, abych zjistila, zda-li je toto její typický styl. Ale musím si dát oddych.


Autor a jeho další knihy

Alena Mornštajnová
česká, 1963

Kniha Tiché roky je:

v Právě čtených89x
v Přečtených2053x
v Čtenářské výzvě959x
v Doporučených139x
v Knihotéce468x
v Chystám se číst942x
v Chci si koupit254x
v dalších seznamech3x