Tiché roky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Bohdana je uzavřená dívka, která žije pouze s mrzutým otcem, a dobrosrdečnou, ale poddajnou Bělou. Trápí ji napětí v domě, a také tajemství, které ji nepřestává vrtat hlavou: Proč ji těžce nemocná babička při poslední návštěvě v nemocnici oslovila „Blanko“? Vedle toho se odvíjí příběh Svatopluka Žáka, oddaného komunisty, který celý svůj život zasvětil budování socialismu, lásce ke své ženě a dceři, jejíž budoucnost měla být stejně zářivá jako hvězda na rudém praporu. Jenže jak se říká: Chcete-li Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. A tak se v jednom okamžiku oba příběhy slijí do jednoho a ukáže se, že nic není takové, jak se doposud zdálo, a už vůbec ne takové, jaké by to být mělo. Nový román Aleny Mornštajnové je odlišný od předchozích. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/tiche-roky-yGd-402756.jpg 4.53703
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Host

Kniha Tiché roky

Bukina
včera

Alenu Mornštajnovou zbožňuju. nejen pro to, že pochází ze stejného kraje. Její knihy jsou plné, pro mě, tak silných emocí, že každou přečtu během pár dní a pak mě to strašně mrzí, že už je konec. Tiché roky jsou skvělé.

irena4184

Knížka byla moc hezká. Příběh byl zase dobře promyšlený. Ale radši mám Hanu a Slepou mapu.

Elka252

Nádherný, silný, emotivní a smutný příběh! Plný bolesti a zármutku napsaný tak lehce jako by ho vyprávěl sám život. Uvěřitelný ale přesto jiný než příběh obyčejné němé dívky. Toto není moje první ani poslední příběh od autorky.

zvěřinec

Krásná, i když smutná kniha. Každý člověk je jiný, chová se nějak z různých důvodu, ale občas by si někdo fakt zasloužil facku.

JankaV80

Krásný, i když velmi smutný, příběh dvou postav - otce Svatopluka a dcery Bohdany, který vás svým dějem dostane. Je to čtení, od kterého se nebudete moc odtrhnut. Je to psáno lehce a člověk lehce uvěří tomu, že tohle se kdysi někomu mohlo stát.
Druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla a jsem nadšená. Zvládla jsem ji v době karantény přečíst za jeden den, tak mě bavila. Doporučuji :)

DámaMáma

Opět nádherná kniha od mé oblíbené spisovatelky! Přečteno jedním dechem. Tak jednoduché, přitom tak hluboké a strhující čtení. Krása! Upřímně doporučuji...

Abako

Knížka je tak poutavá, že jsem měla problém se odtrhnout. Krásná, bolavá.

Adelaidee

Další knížka, kteoru jsem přečetla během karantény a dostala jí od mámy. Jednoduchý děj, ale nepředvídatelný - teda až na pár momentů, ani ty ale neubírají knize na kvalitě a zábavnosti. Přečteno za jeden den a večer, určitě se podívám i na další knihy této spisovatelky.

Tchyně a uzený...
Tchyně a uzený...