Hotýlek

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce. (Dotisk v roce 2017)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235353/hotylek-blc-235353.jpg 4.33327
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host

Kniha Hotýlek

Sarah.H
včera

Přečteno za jeden den a nemůžu ji pustit z hlavy. Doporučuju!

lost.in.books

Hodnocení: Byla to má 4. přečtená kniha od autorky a byla jsem opět velice příjemně překvapená.
Autorka dokáže opravdu strašně čtivě psát - i téma, které by mě od nějakého jiného autora ani nezajímalo mě dokáže vtáhnout do děje a pustit až na konci.
Opravdu mi nedělalo problém se začíst- kniha byla čtivá, moc hezky a poutavě napsaná a velice dobře zde byla vykreslena doba komunismu, ve které se tato kniha odehrává, jsem ráda,že jsem se opět něco z této nelehké doby mohla přiučit.
Co se jednotlivých postav týče, tak měly všechny skvěle vykreslené charaktery a osobnostní rysy-každá byla úplně jiná a díky tomu byla kniha ještě o něco lepší. Kniha byla také plná emocí a překvapivých momentů, takže o napětí nebylo místy také nouze.
Mohu vřele doporučit a už se nemohu dočkat,až si přečtu autorčinu novinku - Listopád, který jsem zatím jako jediný nečetla.

Jana K

Opět skvělá záležitost z pera paní Mornštajnové. Velký, rozvětvený příběh jedné rodiny, která provozuje hotýlek na okraji města a v rámci možností se snaží proplouvat pohnutými československými dějinami 20. století.
Kniha obsahuje spoustu postav, jedná se ale o jakousi rodinnou ságu, tudíž je jejich množství pochopitelné a příběhy se samozřejmě úzce prolínají a není vůbec žádný problém se v nich zorientovat. Příjemné počtení, kniha mne opravdu bavila.

LasakovaLe

Kniha se četla dobře, děj plyne postupně až do samého konce. Mohu doporučit.

Heyhey

Čtivé, ale takové normální.

vekkr

Audiokniha, dobře načtená a kdybych to neposlouchala,tak to možná ani nedočtu.Bylo mi dost lhostejné jak to dopadne.Postavy takové nijaké a obyčejné.

_Michelle_

Smutná historie jedné rodiny. Dobře vystavěný a velice čtivý příběh, na jehož rozuzlení jsem byla moc zvědavá. Knihu mohu doporučit.

krejcovka76

Po Haně a Slepé mapě za mě nejslabší knížka. Neměla jsem problém se od knihy odtrhnout a vrátit se k ní za pár dní. Bylo mi svým způsobem jedno, jak dopadne Václav. Pro mě byl jednotvárný, nudný, šel s proudem a jen tak si ten svůj život odžil. Bohužel za cenu toho, že ubližoval dalším lidem okolo sebe.