Hotýlek

Hotýlek https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235353/bmid_hotylek-blc-235353.jpg 4 4920 1188

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce. (Dotisk v roce 2017)... celý text

Frakira
13.07.2015 4 z 5

Je to zase dobré a čtivé, i když vlastně docela "obyčejné". (Ještě že Host nám ty české autory pěkně postupně servíruje, zatím žádný nezklamal.)

tarabas
12.07.2015 3 z 5

Hezky napsaný příběh jedné rodiny, jen bohužel mi vadilo to přeskakování. Jeden odstavec popisuje život jednoho člena rodiny, hup a druhý odstavec a jsem úplně jinde a u někoho jiného, jiná situace a někdy i jiné časové období. V jedné kapitole děda Leopold umře a v druhé je živý a zdravý. To mě trochu vadilo. Možná to chtělo alespoň trochu víc štěstí pro někoho z rodiny. Samá smůla.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Osudy jedné rodiny na pozadí našich dějin 20. století. Autorčin styl se mi líbí, ságy mám taky ráda, takže jsem si to užila.

evasamankova
21.06.2015 4 z 5

Velmi příjemné čtení, takový stručný průřez minulým stoletím prostřednictvím jedné rozvětvené rodiny. Autorka vypráví velmi milým, laskavým a bohatým jazykem, děj tlačí rychle kupředu, knihu nestaví na tradiční hlavní zápletce, ale na několika rozdílných životních osudech postav. Zkrátka - tak šel život...

Recenze:

JanaDor
04.06.2015 5 z 5

Dobrý český román, kde promyšlený děj se valí dopředu a bere sebou propracované osoby v komunistické době, která na každého působí jinak, protože záleží jaký máme charakter a s jakým svědomím, jsme dokázali ustát tu dobu. Děj se valí s rychlostí blesku a v závěru knihy se dostávám do hromosvodu, který celou knihu pro mě uzemnil v úžasu, jak se vše dobře četlo a jak hezkým způsobem mi byla kniha blízká.
Neřekla bych, že jsem si osoby nějak zvlášť zamilovala. Jen některé se mi líbily charakterem. Ale celkově mě zaujaly a vtáhly do svého života. Děj byl bohatý a já se zvědavostí čekala, jakým směrem se bude vyvíjet.
Pokud máte rádi osudy jakoby obyčejných lidí, určitě si knihu přečtěte.

Hella
24.05.2015 4 z 5

Pěkné, čtivé, české (v tom nejlepším slova smyslu). I tak se mi ale o trochu víc líbila Slepá mapa.

Mikik
22.05.2015 4 z 5

Krásně popsané postavy a život lidí. Líbil se mi i celý průřez dobou od druhé světové války až po současnost. Kniha sice nemá nějakou velkou zápletku nebo příběh, ale vyprávění o osudech dané rodiny a hlavní postavě je tak krásně popsané a svižné, že stojí za to si knihu přečíst.:-)

RADOST
16.05.2015 5 z 5

Dalo by se říci: A tak šel život .... U nás, v průběhu 20. století. Jenže je kumšt napsat to tak svižně, s jiskrou, bez zbytečných slov, se znalostí lidí. Poutavá četba o obyčejných lidech od velmi nadané autorky.