Slepá mapa

Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně vždy neseme s sebou. Anebo také osud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv. Nový začátek se tak záhy mění v boj o přežití, když je Antonín na frontě raněn a u Anny propuká tuberkulóza. O čtvrt století později pak čeká jiný nový začátek i jejich dceru Alžbětu, která musí prchat před německou armádou zabírající pohraničí, a po dalším půlstoletí změní dramatický zásah osudu — tentokrát v podobě důstojníka StB — i život vypravěčky příběhu Anežky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363903/big_slepa-mapa-7BH-363903.jpg 4.54860

Kniha Slepá mapa

Krasty1
včera

Takřka jedním dechem. Nijak výjimečný příběh několika generací napsaný tak poutavě, tak smutně i vesele. Vypravěčský talent paní spisovatelky zcela vyplnil prázdné místo pro krásnou knihu, které jsem zrovna měl. Děkuji.

TerezKA.LI

Paní Mornstajnova, moje oblíbená spisovatelka, nikdy nezklame. Tuto knihu jsem četla uz 2x. Teď znovu v rámci čtenářské výzvy a opět jsem nadšená, jako bych ji četla poprvé. Krásný, poutavý příběh. Potlesk

TerezaaBaarova

Za mě opět krásný přiběh tří žen, babičky, dcery a vnučky - vypravěčky.
Přiběh je opět silný, těžký, ale kniha má spád a čte se dobře.
Knihy od autorky mají vždy jednoduchý sloh a řádky ubíhají samy.
5z5

sweeney

Čím víc poznávám knihy paní Mornštajnové, tím víc ji mám ráda :) skvělý příběh propletajici osudy tří žen jedné generace, se všemi radostnými i smutnými událostmi. Knížka se čte opravdu sama, velmi rychle jsem se sžila se všemi protagonistkami, a to jak v obdobích radosti, tak především v obdobích těžkostí způsobených ať už válkou, nebo komunistickým režimem.

minirock

Kniha mě nijak nenadchla ale s tím jsem tak nějak počítal. Chvílema docela dobré ale taky někdy dost nuda. Tyhle rodinné ságy prostě nemusím a s Mornštajnovou jsem nejspíš skončil.

Malíček

Bohužel musím říct, že mě tato kniha zklamala i přes to, že jsem od ní neočekávala nic závratného. Kniha je psaná poměrně čtivě, styl psaní autorky mi vyhovuje. Příběh mi naopak přišel zbytečně komplikovaný s velkým množstvím postav, proto jsem se někdy snadno ztratila.

le21nka

Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Krásně napsáno.

JFK117

Pohodové čtení bez překvapení. Stále u autorky obdivuji krásnou češtinu, dějovou linku, charakteristiku postav atd., ale pro mě byla kniha Hana zjevení a ostatní už bych skoro ani potkat nemusela.