terimila

Profil

Poslat zprávu

(žena) · statistiky

Aktivní: předevčírem v 15:36(poprvé: 07.08.2018)
Body:74(0 autorů a 0 knih)
Palce:98 za komentáře, udělené: 44

Právě čtené knihy 4

Bez kvaltu k Baltu aneb Osudy potulného muzikantaAnatomie láskyBible – kapesní vydání se zipemKřídla nad oceánem

Kdo jsem

Slečna z knihovny pro vědátory, in her thirties. A někdejší žurnalistčí mládě na vratké, leč volné noze. Málem věčná studentka praxe a teorie, jak zacházet se slovy a obrazy, s informacemi a myšlenkami. Černá skříňka a příslušnice akce Velký přelet.

DisasTerka milující letadla, geocaching, dlouhé samotářské pěší výpravy, cestování, zázraky přírody, kočky, knížky, kytaru, kameny, spánek, své přátele a drahého, čaj, kafe a alkohol, pocit informovanosti a nevyzpytatelnost toho, co život přináší.

Věčně nespokojený hledač, hledající vlastní cestu a to, kam ho dovede. Far far away with my head up in the clouds, far far away with my feet down in the crowds. Daleko, daleko, s hlavou v oblacích, ale s nohama na zemi.

Čte zejména propracované detektivky, thrillery, horory; dramata bez zamilovaných zápletek. Semtam nepohrdne dobrým historickým dramatem zejména z 20. století, válečnou literaturou, inteligentní oddychovou literaturou.
Oblíbení autoři: Stephen King, John Irving, Jo Nesbo, Camilla Läckberg, H. P. Lovecraft, Umberto Eco. Z česko-slovenských autorů u mě nejvýše vyšplhal Škvorecký, a ze současných mají šanci Tučková, Klevisová, Karika. Z odborné a naučné literatury Václav Cílek, s ním se toulat krajinami je jedna radost.