Adaptace

V Oblasti X, záhadné divočině, která se třicet let brání vydat svá tajemství a odráží marné snahy jedné expedice za druhou, vládne zima. Agentura pověřená jejím zkoumáním a kontrolou nad ní – Jižní Zóna – v chaosu po jejím rozšíření zkolabuje. Teprve nyní se poslední, zoufalý tým vydává přes hranici, aby se pokusil dosáhnout odlehlého ostrova, jenž by snad mohl skrývat odpovědi na otázky, které jeho členové hledají. Pokud neuspějí, okolní svět bude ohrožen. Adaptace proniká čím dál hlouběji k okolnostem, které obklopují záhadu vzniku Oblasti X. Co bylo příčinou této nepřirozené proměny? Komu z těch mnoha, kteří se o to pokusili, se podařilo přiblížit k pochopení Oblasti X? A na kom zanechala nezvratné následky? V závěrečné části románové trilogie Jižní Zóna možná budou záhady Oblasti X vyřešeny, ale důsledky dosavadních událostí nebudou přesto o nic méně závažné – a o nic méně děsivé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312427/adaptace-hB2-312427.jpg 3.854

Jižní Zóna (3.)

Acceptance: The Southern Reach III (2014)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Argo

Kniha Adaptace

Ben Nevis
10.07.2018

Díky autorovi za ságu. Bylo mi líto, že už jsem ji dočetla, protože je to prozatím nejlepší uspávací materiál, na který jsem narazila.
Jinou hodnotu bohužel nemá. Třetí díl se snaží leccos vysvětlit, takže tu máme pohledy hlídače majáku, ředitelky, které se střídají se současným děním. Stejně jsem nic nepochopila. To mi ale vadí nejméně, protože už v prvním dílu je jasné, že máme do činění s něčím naprosto cizím, neuchopitelným. Nejvíce mi vadí, že se to spatně četlo, kapitoly byly naprosto bez gradace napětí a postavy odlidštěné nesympatické figurky (s výjimkou Saula).

zimela
26.06.2018

Na měko no, trochu připit, dvě věty pod tim v dobré víře sázim.
Rány v písku prstem psané, vlna smývá; co s nimi jen v hlubinách, co s nimi jen dělá?
Přijetím je v příběh kouzlem mění.
Jadýrko autorova duchovního plodu snad asi nakonec tkví v naprosto jedinečně soukromém, nezcizitelném stavu, který v člověku prostřednictvím svého hypnotického textu katalyzuje; já se po jeho dočtení nevím zač pochválil, vzal lupu, na chvíli se odstřih, a spokojeně studoval tkáň stránek knihy, pak vyšel ven a tam dál do centra dění umisťoval docela obyčejná mystéria z hlíny trčící kytky, nehybnost sáním zúčelněných mšic na ní, kamínků a tak.
Třeba mi něco uteklo a je mi to jedno.

4 jarní sprškou očištěné ****

VesmirnaOndatra
23.06.2018

Sila tejto trilógie spočíva v tom, čo zostáva nevypovedané. V tom, čo na vás nemo hľadí spomedzi riadkov. Ak máte otvorenú myseľ, zanechá to vo vás zárodky myšlienok, ktoré sa vám uhniezdia v mozgu a zostáva len dúfať, že to, čo z nich vyklíči vám bude priaznivo naklonené.

DRALI
15.06.2018

První díl trilogie mne naprosto uchvátil. Povedené dílo jsem vychvaloval kudy chodil. Dvojka uz tak dobrá nebyla, ale bral jsem jí jako meziplyn k závěrečnému finále. K finále, které se bohužel úplně nepovedlo. Je hezké to tajemno, které se na vás řítí ze vsech směrů. Je zajímavé, že otázky u kterých se těšíte na odpovědi ještě přibývají. Jenže když je potom nedostanete... Je to škoda, závěr mohl být daleko lepší. I tak Jižní zónu doporučuji!!! 1. díl 100, 2. 60, 3. 50%

ematurku
27.04.2018

Bavilo víc než dvojka, ale stalo se přesně to, co jsem čekala, totiž, že ze záhad je nakonec rozluštěno asi tak 5 %. Ale tak už to asi v tomhle žánru aktuálně chodí. Každopádně to bylo zábavné a napínavé. Nejlepší jednoznačně první díl díky deníkové formě.

Finn69
20.04.2018

Budu konzistentní a třetímu dílu opět přidělím pět hvězd, zaslouží si je.
I Adaptace si zachovává tu tajemnou atmosféru čehosi téměř viděného, ale přesto těsně mimo váš dohled, nečekejte, že vám zodpoví všechny vaše otázky. Možná budete trochu bloudit v čase i prostoru (v oblasti X není nic jistého), možná budete postrádat jednoznačnější odpovědi, ale kdyby tomu tak nebylo, byl by to ještě VanderMeer?

tik
02.03.2018

Jen natahuje dve predchozi knihy, vlastne nedava zadne odpovedi, polozene v predchozich knihach

Nymphetamine
14.02.2018

Na závěr trilogie Jižní Zóny jsem se těšila a moc. Celá Oblast X byla příjemným únikem ze světa a to doslova. Jen je mi líto, že už mám knihu přečtenou. Ale slíbila jsem si, že se k ní (a vůbec k celé trilogii) po čase zase vrátím. Vše do sebe krásně zapadlo a výsledná mozaika splnila moje očekávání a víc než to.
Takhle zpětně mi přijde druhý díl nejslabší. Váhám nad slovem zbytečný, ale to také není nejvhodnější přirovnání, protože autor zde na události uvedené ve dvojce navázal a více je rozvedl...
Bioložka patřila nadále k mým oblíbeným postavám a to i jako Ptačí duch. Cestu jsem si díky tomuto dílu našla i k Whitbymu, strážci majáku a hlavně k psycholožce. Ta na mne v prvním díle moc dobrý dojem neudělala a jsem ráda, že se zde k ní autor vrátil a ukázal nám ji zase z jiné stránky.
Víc netřeba dodávat. Snad jen - těším se na film!

Jeffrey Scott VanderMeer

Jeffrey Scott VanderMeer