Hana

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí román úspěšné Aleny Mornštajnové. Pokud existuje něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí druhým. Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se navzdory zákazu svých rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tak, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a poodhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, vycházející ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324332/hana-cqZ-324332.jpg 4.88551
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (10)

Videorozhovor s autorkou zveřejněný 7.7.2018:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/od-zakusku-k-tyfove-epidemii-udalosti-ve-valasskem-mezirici-mely-az-stredoveke-rysy-50311 (ladyka)


V červnu 2019 bude mít v Národním divadle Brno premiéru adaptace Hany.
http://www.ndbrno.cz/cinohra/hana-18-19 (Madelisi)


http://www.vaseliteratura.cz/rozhovory/6944-rozhovory-alena-mornstajnova (Kočičáci)


První písmena z těch čtyř vět okolo věnečku tvoří slovo MIRA, takže na obalu jsou jména obou hrdinek .Navrhla to sama autorka a oni nakladatel si toho nevšiml. (medlovice)


Nakladatelství OneHotBook připravuje audioknihu:
http://www.onehotbook.cz/audioknihy/hana/ (hannah2000)


Doporučuji rozhovor na ČRo Brno z 24.3.2018:
https://brno.rozhlas.cz/pribeh-divky-s-nenaplnenymi-predstavami-o-zivote-je-hana-aleny-mornstajnove-6945986 (ddkk)


Český rozhlas uvedl román jako četbu na pokračování na stanici Dvojka, viz http://www.rozhlas.cz/dvojka/stream/_zprava/alena-mornstajnova-hana-110--1790913 (Teckovana)


Ocenění

2018 - Česká kniha
2017 - Kniha roku Databazeknih.cz (Kniha roku)
2017 - Kniha roku Databazeknih.cz (Novinka roku)