Hana

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí román úspěšné Aleny Mornštajnové. Pokud existuje něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí druhým. Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se navzdory zákazu svých rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tak, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a poodhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, vycházející ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324332/hana-cqZ-324332.jpg 4.88551
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (26)

Diskutovat
prestiggio
02. srpna

Epocha č. 16/2020 obsahuje článok o epidémii tyfu.

Nočnípták
23. března

zahradnice18, proč myslíte, že je to holčičí kniha?

triatlet
02. března

Po roce a půl jsme si osvěžil příběh díky dramatizaci v brněnském Mahenově divadle. Obdivuji herecké výkony Evy Novotné (Hana) a Eleny Trčkové (Mira).
Režisér Martin Glaser výborně adaptoval výchozí text.
Scéna je velmi funkční, umožňuje paralelně sledovat např. dění v Terezíně a v Meziříčí.
Při pobytu Miry u Horáčkových zaznělo z Idiných úst spojení "kukaččí mládě". Divadelníci sice s tímto motivem nepracují už dál jako paní Mornštajnová, ale byl jsem rád za osvěžení.
Po skončení jsem rád tleskal vstoje.
Doporučuji.

Greenfingers
28.12.2019

To Frangipani: Opravdu jste napsala komentář ke knížce s názvem Hana? Mám neblahý pocit, že muselo dojít k nedopatření a komentovala jste úplně jinou knihu.

Vlaďkaa4
21.11.2019

zvlastni co dokaze vydrzet clovek co chce kazdym okamzikem zemrit.....

InaPražáková
23.10.2019

Anyz01: Taky je zařazena k tématu Kniha s čtyřslovným názvem, Kniha s názvem v rozkazovacím způsobu, Poslední kniha již nežijícího autora, ať vyjmenuju jen ty nejvíce do očí bijící. Kam si to kdo zařadí, tam to má, ale to ještě neznamená, že to odpovídá realitě. Správnost se nehlídá, nejsme ve škole. Pokud chcete mít knihy zařazené správně, neřiďte se žebříčkem, je lepší hledat si ověřené údaje na internetu, zeptat se v knihovně nebo tady v diskusi k jednotlivým tématům výzvy.

Lenka.Vílka
23.10.2019

Anyz01: ne, nezískala. Ani ani nění název rozkazovací způsob. Ani další nesmysly knize přisouzené :(

1