Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/big_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.25044

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Kniha Dívka v ledu

Arsi007
včera

První díl série s Erikou Fosterovou.

Erika mi osobnostně nesedla. Její nedávné trauma z ní udělalo, i když trochu oprávněně, hysterickou policistku, která se v mnoha případech nedokázala ovládnout a tím ohrozila celé vyšetřování. Jednou se to dá pochopit. I dvakrát. Ale tady těch kiksů bylo nespočet a moje sympatie k ní díky tomu začaly postupně opadat. Samozřejmě, že se nakonec sebrala a případ dotáhla do konce, ale nebýt jejich kolegů, kdo ví, jak by dopadla.

Na druhý díl se zatím nechystám.

IG: @hanybooks

zipporah
včera

Čítala som ako tip od docentky z Brna:) Taká príjemná krimi oddychovka, ktorá neublíži a poskytne únik z reality. Netreba rozmýšľať pri tom, aj keď vidím, že nižší komentár obsahuje dobré postrehy. Zo mňa by detektív nebol :D, iba gramatív, lebo ako inak, kvalita prekladu a slovenčina robí problém. Druhý diel je na tom ešte horšie, takmer na každej strane zanedbané pravidlá slovenského jazyka (napadlo ju namiesto napadlo jej, slovo "moc" nahrádza slovo veľmi, slovo "tak" sa neskloňuje pri prídavnom mene, kde je to potrebné) + chyby, ktoré vznikajú pri rýchlej práci ako opakovanie slov v jednej vete, preklepy (pozrela sa v zrkadle do tráve, miesto tváre). Už som si ale zvykla na to, že pri týchto typoch kníh skrátka editorský tím po sebe nekontroluje prácu a v prípade tejto knihy určite odvádza šéfinšpektorka Erika lepšiu prácu :D Navrhujem ako editorský tím školiteľov z univerzít, diplomové práce sú na tom rozhodne lepšie.

(+ SPOILER) Slátanina, která se kupodivu dobře četla. Ale těch nelogičností! Např. bohatá rodina má chuchvalce prachu pod postelí? Dvě ženské měly problém posunout postel, sama Andrea to zvládala hravě a určitě i pravidelně? Co ta sebevražda v lese? Sama Erika jde do domu, který nemá žádné zabezpečení, odemkne si pouze klíčem? A vrah na ni víceméně čeká? Kolik lidí vědělo o vraždách? Vypůjčím si větu od Kinga: "Tajemství udrží dva lidé jen v případě, kdy jeden z nich je mrtvý". Závěr jak z akčního filmu.

SamMarešová

Mé první setkání s tímto britským spisovatelem žijícím na Slovensku bylo milé a lehké.

Kniha je svižná hned od začátku, Robert umí udržet napětí po celou dobu i přes krátké kapitoly (které já moc ráda) a není tak snadné odhadnout vraha na první dobrou.
Pohrává si se svými čtenáři a já zjišťuji, že mě téma kriminálních/detektivních případů baví čím dál tím víc.

simca9342

Napínavý první díl ze série Erika Fosterová. Mladou ženu najdou zabitou a uškrcenou v ledu. Případ vyšetřuje tým Patterson, Fosterová, Woolf a Mossová. Najdu vraha?

Leník95

Přidám se k ostatním s názorem, že se kniha četla opravdu dobře. Krátké kapitoly, napínavý příběh a kniha přečtená za 3 dny. Avšak mě zklamal samotný závěr knihy. Vraha jsem jako vždy nepoznala, ale děj je zaměřený čistě na Eriku, a tak mi chybělo samotné chycení vraha. Což mi trošku pokazilo požitek. Ale další knihy od Brynzdy si i tak přečtu.

Evkaha

Moje první zkušenost s panem Bryndzou a určitě né poslední. Napínavý děj, nic se netáhne, krásně to utíká. Sympatické krátké kapitoly, když se nedá číst v kuse.

ElizPetrova

Tak tohle byla paráda! Čtení této krimi série jsem dlouho odkládala a nechápu proč. Přečteno jedním dechem. Výborně napsané, napínavé. Ani chvíli jsem se nenudila. Že by nová oblíbená hlavní vyšetřovatelka? :)