Dívka v ledu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.23886

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Kniha Dívka v ledu

karolina5333
včera

Nerozumím tomu, jak tak špatná kniha může být tak oblíbený bestseller...
Nečte se to dobře, Erika je nemastná neslaná, zápletka ohraná...Ne,prostě ne :(

vila_z_lesa

Neurazí, nenadchne, prostě detektivka.

gnolf

Za mě top případ. Dobrá zápletka i postavy. Ženská jako hlavní detektivka, co víc si přát. Vše postupně jde k zajímavému závěru. Ale vše je líčeno tak nějak zvláštně, jak někteří píšou "kostrbatě". A nudily mě tam přebytečné popisy. Někdy jsem měl i pocit, že jsem se octl ve středověké literatuře, která se vyžívala v popisu.
Není to úplně top, ale kniha je to dobrá a dá se přečíst. A také se musí vzít v úvahu, že se jedná o prvotinu. Což prvotina s takovýmto úspěchem to je geniální. Možná, že i přečtu někdy další.

kristie

Kniha mi byla doporučována se všech stran, takže si (jako většina bestsellerů) musela dlouho počkat, než jsem na ni měla náladu. A bylo to celkem fajn. Celou knihu jsem přečetla rychle a vraha jsem odhalila jen o pár stránek dřív než detektivové (a za to tedy Bryndzovi jedno velké plus, protože dokázal moji pozornost udržet mimo hlavního pachatele téměř celou knihu, ikdyž tam náznaky, byť malé, byly). I fakt, že nejen hlavní hrdinka je původem ze Slovenska, jistě minimálně u slovenských a českých čtenářů knize dodává na zajímavosti.

Jenže mi tam chybělo něco víc, něco co by mě vtáhlo. Od příběhu, který se neustále motá okolo kontrastu londýnské chudoby a smetánky bych čekala nějakou silnější atmosféru. Nedokázala jsem se vžít do žádné z postav. Erika mi nebyla úplně sympatická, ale dokázala jsem ji zkousnout.

Kolem a kolem, hodnotím Dívku v ledu jako fajn knížku pro oddech, pokud se člověk oprostí od nálepek na obalu a nepůjde do ní s přehnaným očekáváním.

Nšo-či

Povedená detektivka!

Macer

Četla jsem asi s velkým očekáváním, proto částečné zklamání. Lehce prvoplánové, bez gradace. A trochu kostrbatý překlad.

Hanuja

První kniha od tohoto autora. Přečtu všechny. Nádherná, napínavá, kriminálka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na další případy inspektorky Eriky.

ijcro

Příběh je podobný jiným, akčními aktéry, zlejším zlem.
Policajtka mě dost štvala, asi jsem se nedokázal oprostit od svého prostinkého pohledu na svět a vidět ji jako komplikovanou osobnost, bojující se svými démonky.
Nečte se to sice špatně, jen... některé pasáže se mi nezdály úplně vyvážené a závěr žádnou emocí netrhnul :(
S hodnocením je to tak půl na půl a nejsem si jist, jesli bych ji doporučil, každému nesedne.

Smrtící bílá
Smrtící bílá