Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/big_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.34387

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Kniha Dívka v ledu

Cher
předevčírem

Skvělé. Napínavé od začátku do konce. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

termitovo

Dobra kniha. Hvezdu dolu davam za standardni, uz dost nudnou, sablonu - detektiv ma tezke osobni trauma, kolegove mu hazi klacky pod nohy. Ale navzdory vsem protivenstvim to dobre dopadne. Samozrejme po te, co je detektiv vrahem (samozrejme seriovym, jiny uz dnes nejsou cool) malem zabit a v posledni pikosekunde je zachranen.

Jana.Kuc

Konečně jsem sáhla po R. Bryndzovi. A nelituju. Kniha přečtena za 1 den. Těším se na další díly.

Michelleee

Úžasná detektivka. Odhalení vraha bylo šokující a knížka mě neskutečně bavila.

SaraB

Velmi dobře napsaná a čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Autor dokáže ve čtenáři udržet napětí od začátku až do konce celé knihy. Ze začátku jsem měla dojem, že vrah je úplně jasný, všechny vodítka k němu směřovaly a motiv se mi zdál více než jasný, ale říkala jsem si, že tak průhledné a jednoduché by to autor jistě neudělal. O to větší překvapení pro mě byl konec. Těším se na další díly! Doporučuji.

katynka78

Je to už trošku delší čas, co jsem tuto knihu četla, ale jelikož jedu hlavně přes pocity, tak si velmi dobře pamatuju, co a jak.
Je to první kniha ze série o Erice, kterou jsem si oblíbila a patří dodnes k mým nejoblíbenějším detektivním ženám.
Kniha mě vtáhla do děje svou čtivostí, svižností a samozřejmě dějem. Bavilo mě to, můj talent na odhalování vrahů v knihách je slabý, takže si to většinou užiju, když se dozvím, kdo za to může. :-)
A taky tato kniha poskytla i mnoho krásných veršů pro mou tehdejší práci, takže mám na tento příběh opravdu hezké vzpomínky.
Jo a hlavně - přivedla mě k úžasné sérii!!!

chrastova.m

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Rozhodně splnila mé očekávání. Dávám o hvězdu méně a to z důvodu, že i když se mi celý příběh moc líbil, na konci jsem postrádala motiv samotného zločinu(nějaké vyjasnění PROČ). Celá kniha se vlekla (v pozitivním slova smyslu, nepřišlo mi to otravné), ale konec a samotné rozuzlení mi přišlo trošku moc rychlé. Navzdory tomuto malého mínusu bych si knihu přečetla klidně znovu :-)

Raddkaa

Dívka v ledu je určitě kvalitní detektivka. Kniha obsahuje všechno, co by měla mít. Je napínavá, čtivá, ale začátek knihy byl vleklý a začínalo se to rozjíždět až v druhé polovině knihy. Závěrečné odhalení vraha je šokující, nicméně tam chyběl podrobnější motiv. Jinak knihu doporučuji.