Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5708 1530

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Knižní střípky
03.12.2016 5 z 5

Tak toto bylo výborné, pro mě opravdu výborné, přečteno za jeden den, kniha mě vtáhla opravdu od první strany, hlavní hrdinka Erika je velmi sympatická, mě osobně kniha oslovila asi hlavně díky postoji Eriky ke stále přetrvávajícím třídním rozdílům, nebála se postavit se svým nadřízeným a nesrazila podpatky před nějakým tím rádoby lordem.....odmítala připustit, aby příslušníkům "vyšší" vrstvy prošly zvěrstva, která byli schopni napáchat a za to jí patří můj dík....a jsem moc ráda za autorův příslib na konci knihy, týkající se dalšího pokračování, doufám, že u nás vyjde brzo:-)

DariDerek
02.12.2016 5 z 5

Tato kniha nemá chybu. Pěla bych samou chválu, ale to bych se opakovala. Kdo chcete, koukněte na recenzi v záložkách. :-)

Globuska
30.11.2016 5 z 5

Ten pocit, že se vám mráz dostává až pod kůži - to jsem cítila při čtení Dívky v ledu. Perfektně zpracovaná kniha, která vás nenechá spát, dokud se nedostanete na poslední stránku. Chladnokrevnost, britský odstup i skryté emoce. Tohle všechno prostě od správné detektivky chcete. A taky to dostanete. Za mě velmi zdařilý příběh! A už se nemůžu dočkat, co si autor připraví příště.

triana
29.11.2016 5 z 5

Mně malinko trvalo, než mě tahle detektivka chytla, ale pak už mě nepustila :-). I další dvě knihy, které jsou pokračováním příběhů o vyšetřovatelce Erice, původem ze Slovenska, jsou skvělé. Přečteno v angličtině, zatím česky nevyšly, ale snad se překlad povede :-)

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Fakt dobrá detektivka.

kara
26.11.2016 5 z 5

Dobře napsaná kniha, má spád a člověk se od ní nemůže odtrhnout. Určitě ji doporučuji.

kneslova
25.11.2016 4 z 5

Jak vidno, vysoce hodnocená detektivka. A já souhlasím, dobře napsaná kniha. Faktem, je, že znám i lepší a napínavější knihy. Ale čte se dobře, takové detektivky mám ráda.

V28
23.11.2016 5 z 5

Každý rok vyjdou tak tři, čtyři knihy - krimi, které mi aspoň trochu připomenou ten fantastický pocit, který jsem měl po přečtení knih od Stiega Larssona, tohle je jedna z nich. Úžasně čtivé, chytré, vyprávěné ve vysokém tempu bez hluchých míst, napínavé do posledních stran, přesně taková je Dívka v ledu. Doporučuji každému, kdo má chuť na výbornou krimi a těším se na minimálně stejně skvělé pokračování.

jalejale
20.11.2016 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka ! V knihe nebolo žiadne hluché miesto, stále sa niečo dialo. Obľúbila som si Eriku a teším sa na ďalší diel.

divnoláska
15.11.2016 5 z 5

Za mě kniha letošního roku!