Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Martina23
20.01.2017

Knížka se mi líbila, sice je pachatel lehko odhalitelný už po několika kapitolách, ale co.... Akce hlavní hrdinky se občas vymykají logice, ale kniha se dobře a rychle čte. Uvidíme co v dalších dílech.

Pucik13
20.01.2017 4 z 5

Napínavá detektivka, detaily a dokonce mi v jeden moment běhal mráz po zádech. Hlavní hrdinka sympatická, příběh měl spád, konec byl rychlejší, najednou bylo po všem. Výborně se to však četlo a člověk chtěl vědět, co bude dál:)

mi-380
20.01.2017 3 z 5

Standardní, promyšlenou detektivní zápletku, s velkým důrazem na LGBT komunitu, mi oživily dvě skutečnosti:
1. Londýn - všechna místa jsou reálná a pro cestovatele, který si tohle město oblíbil, jde o příjemnou připomínku známých lokalit a zimní atmosféry obrovského velkoměsta.
2. Slovenka v roli šéfinspektorky - originální postava, bojovnice, která nemá co ztratit a v bitvě o pravdu jde do všeho jánošíkovsky impulzivně a bezhlavě, často až neprofesionálně bezmyšlenkovitě.
Tři a půl hvězdičky, 70 % (218 hodnotících dává aktuálně neuvěřitelných 89 %).

take-in
19.01.2017 5 z 5

Skvěle napsaná zajímavá detektivka. Líbilo se mi, že v první kapitole bylo nastíněno co se vlastně stalo a že nezačala jako většina knih hned mrtvolou. Četla se úplně sama dohromady přečtená za cca 12hodin. Příběh byl plynulý, nenudila jsem se a nepřeskakovala jsem řádky jako u většiny knih. Těším se na další knihy od autora, postavy velice sympatické. Určitě doporučuji a mrzí mě ze jsem jí přečetla tak rychle.

megrin
19.01.2017 3 z 5

Já jsem z toho taková rozpačitá. Nebylo to vyloženě špatné, ale některé situace jsou - myslím - nereálné, kromě toho mě šéfinspektor Erika několikrát dost "vytočila" naprosto amatérským chováním, které samozřejmě vyústilo v tragedii. Nějak si to k špičkovému vyšetřovateli nedokážu napasovat.
Na druhou stranu je to napínavé, rozhodně chcete vědět, co bude dál (i když to na dost místech ne tušíte, ale víte). Za mě za tři. Určitě to hodně lidí nadchne. Mě bohužel další osud Eriky nezajímá.

Janinho
19.01.2017 5 z 5

Čtivá kniha, občas mi přišly některé situace přitažené za vlasy, ale nic to nemění na tom, že se mi kniha líbila :-)

harena
19.01.2017 4 z 5

Čtivý thriller, děj měl spád, A L E : Jak se dívka mohla oběsit na stromě, když detektivce Mossové nešlo na strom vylézt? A to dívka visela jen pár minut.
" Několik hodin trvalo, než opustili místo činu, kde se tělo houpalo za doprovodu vrzavých zvuků. " To ji tam nechali viset několik hodin? A jak s jistotou okamžitě věděli, že jde o sebevraždu?
Tak to mě poněkud vytrhlo z děje.
A dál: Jak mohla mít další dívka na tváři spoustu řezných ran, když jí udeřil obličejem o betonovou zeď a pak ji uškrtil?
No dobrá, ale četlo se to dobře.
A určitě si přečtu i další díl série s vyšetřovatelkou Erikou, má brzy vyjít i u nás.

sarkaobstova

Za mě super.
Jak jsem jednou začala číst, tak jsem se nemohla odtrhnout. I když jsem teda tak od půlky tušila kdo je vrah, ale to mi vůbec nevadilo.
Už se těším na další díl.

Modrina
19.01.2017 5 z 5

Ke knihám označeným jako světový bestseller přistupuji poněkud opatrně, už jsem párkrát byla zklamaná. Ale tenhle příběh se mi hodně líbil. Postavy i ovlivňování vyšetřování jsou podle mého velmi uvěřitelné. To, že Erika vyvolává celé spektrum vášní, je taky v pořádku, každý jsme se někdy setkal s člověkem, který běžně jedná tak nějak normálně, občas je skvělý, ale někdy je na ránu pěstí. Motiv vražd je možná trochu přitažený za vlasy, ale neuvěřitelný bohužel není... Knihu rozhodně doporučuji.

macer1991
19.01.2017 4 z 5

Knižka sa čítala výborne , ale jednu hviezdičku odoberam , lebo som už na začiatku tušila , kto je za tým . Hlavná postava Erika vo mne vyvolávala zmiešané pocity ....Ale teším sa na dalšie príbehy s ňou.

Michaela999
18.01.2017 3 z 5

Kniha byla napínavá,bavilo mě to číst,ale přišlo mi to jako klasická kriminálka,na kterou bych se mohla podívat třeba v televizi. Štvalo mě to dlouhé oslovování ,,detektive šéfinspektore...''. Jinak je to dobrá knížka,ale čekala jsem od toho trochu víc.

astina
18.01.2017 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, děj měl spád, konec byl sice trošku přitažený za vlasy - práce policie a reakce rodiny, ale nevadilo mi to a dávám plný počet hvězdiček.

ivzu77
18.01.2017 4 z 5

Kniha se četla velice dobře a rychle. Děj měl spád a směr. Nenechalo mne to knihu nechat dlouho odloženou. Další detektivní série s ženským vyšetřovatelem, která si myslím se bude rozbíhat. V případě této knihy jsem si řekla, že by se toto v reálném život mohlo i stát. A o to je to horší. ..
Určitě čtení doporučuji.

agnes25
18.01.2017 5 z 5

Jedním slovem skvělé.Bravůrní detektivní koncert.

Ollie25
18.01.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se sama. Jen mi nebyla moc sympatická Erika.

Kamienkova33
17.01.2017 4 z 5

Kniha sa mi páčila, zaujímavý krimi thriller a dobrý štýl písania. Fanúšikom krimi odporúčam.

mattonka
16.01.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a skvěle se četla, měla spád. Erika se místy chová jako mistryně světa, někdy zase jako malá holka bez zkušeností, ale celkově je mi sympatická. A navíc Londýn je mé oblíbené město.

michaela.ne
16.01.2017 5 z 5

Dorazila mě scéna, kdy se Erika probudí uprostřed noci a ví, že v bytě někdo chodí. To jsem měla takovou husí kůži, jako jsem u knihy už dlouho neměla. Příběh mi byl hodně sympatický, bez zbytečných okecávaček, příjemný postavy a dlouhou dobu jsem o vrahovi neměla sebemenší ponětí. Potěšující slovensko-český nádech a já jsem si čtení velmi užila. :-)

michalka S.
15.01.2017 5 z 5

Super knížka dostala jsem ji na vanoce a musim rict ze se mi fakt libila .Tesim se na další knihy od tohoto autora.

Leniii
15.01.2017 5 z 5

Většinou nečtu detektivky, ale tahle mě lákala...četla se velmi dobře, měla jsem ji přečtenou defakto za den. Příběh mě udržoval v napětí a já hltala každou stránku. Musím říct, že se těším na pokračování:)