Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Peace
15.01.2017 3 z 5

"Všude se děje spousta hrozných věcí a mně připadá, že jediná věc, která mi pomůže se vším se vyrovnat, je práce. Pokusit se ten svět trochu změnit."

Na knihu mě nalákalo zdejší hodnocení, které pělo samou chválu. A nechat si ujít slibně vypadající detektivku? To nedopustí žádný knihomol :o)
Samotná kniha nebyla vůbec špatná, četla se lehce a děj svižně plynul. Chvílemi mi ale jednání šéfinspektorky Eriky přišlo takové ... amatérské.
Za mě ve svém žánrů průměr, ale třeba bude pokračování příjemným překvapením.

sioux
14.01.2017 3 z 5

Lepší průměr. Děj dobře plyne, snadno se to čte, občas dobrá hláška nebo postřeh, slušný závěr. Jednodušší styl autora nebo méně kreativní překlad.
Pro mě velké mínus bylo chování nejvyšších borců od policie a chování té bohaté rodiny, které působilo hodně nepravděpodobně, spíše jako kalkul autora působit na masy, že bohatí jsou prostě špatní a mohou si dovolit cokoliv.
Možná bych to hodnotil lépe, kdybych předtím nečetl Tíhu nenávisti od Johna Harta a to bylo o několik úrovní výše.

SimonaM86
13.01.2017

Musim rict, ze po dlouhe dobe co me zaujala kriminalka a s napetim jsem cekala, jak to nakonec vsechno dopadne. Jedine co me lehce zklamalo, byl zaver, i presto vsechno jak to bylo zamotane, zaver a dopadeni bylo rychle.
Presto se, ale tesim na dalsi pribeh v cele s Erikou...

SimonaP
12.01.2017 4 z 5

Tak nějak jsem asi od světového bestselleru čekala víc. Důvod, který vedl k vraždě, mi přišel narychlo vymyšlený a zklamal mě. Při čtení jsem se nenudila a nutilo mě to číst, abych zjistila, co a jak. První polovina knihy mi přišla zajímavější než konečné rozuzlení. Jednou přečíst a zapomenout.

EricNor
12.01.2017 4 z 5

Hrdinkou je afektovana krava jmenem Erika, kterou z nelogickeho duvodu poveri vysetrovanim vrazdy prominentni divky, ktera se chovala jako stetka a tudiz dostala, co si zaslouzila. Erika ma psychycke problemy a k novym kolegum se chova jako big boss a presto ji netkteri maji radi, obdivuji, mozna zboznuji. Specificky jsou to lesbicenka a muzny cernoch (ha, ha). Podobna pani se kdysi stala moji sefovou a za dobu pusobeni si svym chovanim, ktere je hrdince dost podobne, ale nedosahlo jejiho bitching levelu, neziskala jedineho priznivce z podrizenych. Autor chtel takovou hrdinku, tak ji ma. Nastesti je pan Bryndza (jmeno ma po slovenskem manzelovi) vyborny spisovatel a ostatni postavy jsou dobre a knizka je page turner, pribeh odsypa, postrada hlucha mista a bavi az do konce. Posledni desitky stran aai jen tak neodlozite. Dalsi dily si urcite prectu. Minus je za tezko uveritelne chovani nekterych postav a smesnou vysvetleni, proc se vrazdilo.

zuzana2599
12.01.2017 5 z 5

Vynikající detektivka, která mě nejen bavila, ale udržovala po celou dobu čtení v napětí.
Autor píše velmi čtivě, svěže a srozumitelně a já se již těším na Eričin další případ.
Kořením knihy pro mě byl slovenský původ Eriky narozené v Nitře, to na mě příjemně zapůsobilo a příběh tak získal další bonus.
Opravdu, Dívku z ledu byla radost číst !!!

Levandule7
12.01.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za tři dny. Skvělá zápletka, akce, postava Eriky mě moc bavila. Autor ma cit pro detail, pritom neodbocuje od tématu. Tesim se na pokračování!

Pedestrian
11.01.2017 4 z 5

Výborné. Detektiv šéfinspektor Fosterová jde ve vyšetřování doslova přes mrtvoly a její neortodoxní způsoby vyšetřování jsou docela svinské. Autor čtenáře skvěle vtahuje do londýnských zákoutí a pajzlů, kterým by se člověk obloukem vyhnul. Doufám, že se dočkáme českého vydání Night Stalker a Deep Water, a že autor objasní, jestli je Erika HIV pozitivní.

Dandy1
11.01.2017 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Když jsem si začínala myslet, že jde o klasický scénář detektivek, děj nabral nový směr.

barusak1
11.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sice vraha jsem tušila, ale ani tak mi to nevzalo požitek z knížky, Sice hlavní vyšetřovatelka byla sem tam na facku a o vedení ani nemluvím, ale i tak se těším na další díl

petr5364
10.01.2017 4 z 5

Četlo se to samo, to jako jo, a důvodem je zejména (pro mě) chytré členění kapitol, v nichž se něco děje. Jinak je to nadprůměrně napsaná krimi, ale top to není. P.S. Trochu mě zarážela zabedněnost vedení policie, připadla až moc do očí bijící.

Listicka3253
09.01.2017 5 z 5

Povedene dilko, napeti do posledni chvile. A sympaticka vysetrovatelka:)

Kaliope920
09.01.2017 1 z 5

Čekala jsem mnohem víc, na to, jaký byl o knihu zájem před Vánoci. Dost mě zklamala. Stálo mne hodně přemáhání, přečíst jí až do konce, abych se dočkala finále.

mmmisulka.r
09.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu sice nemá nijak originální příběh a nemůžu říci, že by byl nejlepší, co jsem kdy četla. Ale jednoznačně patří mezi ty nejlépe napsané! Tahle kniha chytne a už nepustí!

Sandruše
09.01.2017 5 z 5

Chtěla jsem napsat výborný komentář, protože tahle kniha si ho zaslouží. Zaslouží si ho natolik, až mi došly slova a ztrácím dech...
Děkuji za debut, který mě posadil na zadek a uděluji spolu se smeknutím klobouku pět hvězd.

Pejsek007
08.01.2017 4 z 5

Četlo se to dobře, ale asi jsem od Dívky v ledu čekal víc. Na detektivku z Londýna hned 3 důležité slovenské postavy v ději, zavražděné vyjma Andrey zase pouze dívky z východní Evropy a v rámci současné vlny samozřejmě lesbická kriminalistka, patolog gay a černošský kolega kriminalista. Takové trošku korektní čtení... POZOR spoiler!! Navíc nevím jestli jste si někdo také všiml. Já jsem se ještě nakonec vracel k předchozímu textu, kdy Vrah-postava hodnotí vzezření Fosterové jako hubenější než v novinách a přitom se s ní již v předchozím ději osobně setkal, což mne trochu mátlo v rozluštění, jinak totiž dle mého názoru bylo odhalení pachatele čtenářem poměrně předvídatelné. Motivace vraha, provedení vražd a důvod míst nálezů mrtvol chtělo možná taky ještě trochu rozvést, stejně jako zbytečně neuspěchat finále, kdy se tedy Vrah-postava choval hodně hloupě. Autorovi vzhledem k tomu, že se jednalo o jeho prvotinu, dám určitě ještě šanci, ale na pět hvězdiček to tedy nebylo.

Miška.Miška
08.01.2017 5 z 5

Za mě zatím nejlepší detektivka. Od čtení jsem se nemohla odtrhnou. Je to bychlička plná děje a zvratů !! Už se nomohu dočkat další knihy z této série.

orinka3
08.01.2017 5 z 5

Jméno autora ve mně vzbudilo lehkou nedůvěru, ale nedala jsem na ni a začetla se. Velmi dobrá detektivka, chytrá, nenudí a na závěr si jako bonbónek šetří překvapení pro čtenáře. Velmi jsem fandila vyšetřující šéfinspektorce, ale kudla v kapse se mi otvírala kvůli jejímu nadřízenému - dílem zabedněnému a dílem předpos*anému kvůli VIP rodině. No, statečná Erika se nedala a všem vytřela zrak. Bravo Erice i autorovi!!

VerunKubesovic
08.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha se strhujícím příběhem, zajímavým rozuzlením a nakonec překvapivým zjištěním...

estrellka
08.01.2017 5 z 5

Mně se kniha líbila a velmi dobře se četla. Jsem zvědavá na další případy inspektorky Eriky Fosterové.