Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

adeko
30.12.2016

Miluju tento žánr a pro mě po dlouhé době kniha, kterou jsem jedním slovem hltala. Těším se na další díl.

DAVRE
30.12.2016 4 z 5

Kniha je velice čtivá a dobře se mi četla,ale přesto hodnotím 4* něco tomu ještě chybělo. Tak uvidíme příště.

LucieG44
30.12.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Prvních 100 stránek jsem byla na vážkách, ale pak se děj přehoupl a nemohla jsem knihu odložit a to doslova. Kniha nakonec dočtena na 3tí otevření.

BBaarča
30.12.2016 3 z 5

To hodnocení jako fakt? Za mě tedy žádný trhák. Postavy (včetně Fosterové) mi k srdci nepřirostly. Erika... detektiv, který věčně jedná v afektu a pak lituje svého chování. Zotavuje se z traumatického zážitku a je zvolena hlavním detektivem případu? Některé scény mi přišly podivné... např. když navštívila Marshe doma a spustila na jeho manželku. Možná špatný překlad... nevím, ale hodnotím jako hodně průměrnou detektivku... stejně tak námět. 93% je určitě dost nadhodnocených.

Luciecs
30.12.2016 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, - čtivá až do poslední stránky. Už nyní se těším na další pokračování s Erikou :)

tomaserd

VÝBORNÁ KNIHA VŠEM DOPORUČUJI

andrea4892
29.12.2016

Knihu jsme dnes docetla a musim rict,ze jsme nadsena,naprosto me pohltila! Strasne me bavilo to jak Robert popisuje detaily,proste mi kapl do noty.Super super super!

Martiiiik
28.12.2016 5 z 5

Knihu jsem nejdřív chtěla asi po sto stranách odložit, nějak mi neseděla.. Ale nevzdávám se a pak mě to úplně vtáhlo.. Takže určitě doporučuji :-)

okureček
27.12.2016 5 z 5

Knížka mě zajímala hned od samého začátku, kdy jsem ji poprvé uviděla, nejenom, že ten obal je krásný, název zajímavý sám o sobě, ale taky i popis obsahu knihy a zjištění, že autor knihy bydlí na Slovensku. Při čtení jsem se od tohoto příběhu nemohla odtrhnout, autor skvěle popisuje každý detail a jeho styl psaní je naprosto úžasné. Také se mi strašně líbilo, že zakomponoval i Slovensko, kde se ve slovenštině mihly dvě věty, ale také i Česko a Prahu plus původ Eriky a Diany pocházejících ze Slovenska. Takže tím si mě i kniha více získala, protože jsem k ní měla blíž. Co se týče postav, k hlavní hrdince Erice jsem si nějakým svým způsobem cestu našla, líbil se mi její správný charakter, který se snaží o spravedlnost, plus její životní příběh, o kterém tam bylo letmo zmíněno, byl zajímavý, ačkoliv smutný. Dost mi však sedla také Mossová s Petersonem. :) S vrahem jsem měla velké pochybnosti, každý z nich byl nějakým svým způsobem podezřelý, dokonce jsem začala přemýšlet i o pravém vrahovi, ale nakonec jsem to vypustila z hlavy a podezřívala někoho jiného.
Kniha se mi nesmírně líbila, pro mě to byl skvělý dárek k Vánocům, který splnil očekávání!

Jandýs
26.12.2016 5 z 5

Doporučuji! Naprostá spokojenost :-)

Teres_B
23.12.2016 5 z 5

Vraha jsem typovala celou dobu úplně špatně, což byl samozřejmě záměr, který vyšel na sto deset procent! Nemusím moc er formu, ale v tomhle případě chápu, že to bylo nutné a nakonec jsem si to maximálně vychutnala. A Erika je moje hrdinka! Nemůžu se dočkat, až se s ní setkám v dalším díle.

Láďa92
22.12.2016 5 z 5

Skvělá a výborně čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou, kde do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Doporučuji všemi deseti :)

Martia
21.12.2016 5 z 5

Vraha jsem tipovala úplně mimo, takže odhalení bylo veký překvapení a tým Erika, Mossová a Peterson mi budou chybět.

MP17
17.12.2016 4 z 5

Začátek se rozjížděl trochu pomaleji (proložil jsem ho Saturninem), ale pak už se vše rozjelo vysokým tempem a vůbec se mi nechtělo vystupovat. Rozumně stupňované napětí, dlouhou dobu nejasný hlavní záporák a nakonec i dobře zvládnutý závěr.
Pokud bych měl srovnávat, tak řadím knihu nepatrně za Mráz od Miniera a zároveň na celé čáře poráží Dívku ve vlaku a Vdovu.
Novou detektivní JKR snad ani nebudu zkoušet...

skipiii
15.12.2016 3 z 5

Bohužel za mě tedy zklamání. Děj průměrný,vrah celkem předvídatelný a konec a celkové rozuzlení bylo slabé. Jakoby autorovi na konci došel dech nebo nápad..? Určitě bych to nenazvala světovým bestsellerem. Průměr.

jana3099
14.12.2016 5 z 5

Super, dobře se čte, nechybí napětí, zápletky, dobrodružství a kdo je vrah je překvápko.,,..doporučuji ;-)

ElenaM
14.12.2016 5 z 5

Jedním slovem - výborné. Tahle kniha je prostě úžasná a nemám jí co vytknout. Osloví čtenáře detektivek i ty, kteří čtou detektivní žánr poprvé. Je to psané neuvěřitelně čtivě, děj plyne rychle, nemá žádná hluchá místa a žádné sáhodlouhé popisování prostředí či postav. A ty vám přirostou k srdci. Charakter postav mi byl blízký. Erika je žena, která se nevzdává i přes to, že sama má svoje problémy a jde ji chvílema o život. Nezalekne se ani politických machinací a nebojí se postavit vedení. Její kolegové jsou taky moc fajn - Mossová i Peterson. Erika je šéf s lidským přístupem a umí motivovat svoje podřízené a přitom udržet jakousi lidskou rovinu.
Celá zápletka mi přišla uvěřitelná a konec taky. Nebylo to přehnané a překombinované. Napětí je dávkované postupně a uhodnout vraha opravdu není jednoduché. Měla jsem svoje tipy na podezřelé a nebyl to ani jeden z nich, i když jsem nebyla daleko.
Tohle byla po hooodně dlouhé době kniha, u které jsem si přála, aby neskončila... bylo to jednoduše skvělé!! Těším se na další případy, které bude vyšetřovat Erika. Snad se brzo dočkáme dalšího dílu....

Ankavi
12.12.2016 5 z 5

Dívka v ledu mě nezklamala. Od severských detektivek se tato kniha trochu liší - a liší se od nich příjemně. Má stejnou úroveň, spád, napětí, gradaci příběhu i osobní linii (v tomto případě šlo o životní story samotné vyšetřovatelky Eriky), přidaná hodnota spočívá ve slovanském nádechu - slovenský původ vyšetřovatelky, matky oběti, slovanský původ dalších postav i letmé zmínky o Praze - to vše mě potěšilo. Dívka v ledu je jednou z knih, od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Zarputilost a výdrž Eriky při pátrání po vrahovi čtenáře zkrátka strhne. Erika mně navíc byla něčím blízká - snad i tím, že se dokázala vcítit do svých podřízených, nechovala se k nim nijak nadřazeně nebo panovačně, a ti za ní pak stáli i v časech, kdy se jí nedařilo. Opravdu hodně vydařená krimi kniha. A těším se na další knihy v této sérii.

Ajuszka
10.12.2016 5 z 5

6 *a jeste se mi to zda malo!Naprosto dokonala kniha. Smele bych porovnala s tvorbou B.Miniera. Precteno za 2 dny,neslo prestat cist. Ke knize se stoprocentne jeste vratim a uz se tesim na dalsi dil! Luxus:)

JezinkaJ
09.12.2016 4 z 5

Bezva detektivka, napínavá, čtivá, neuhodla jsem kdo je hlavním padouchem a to mě vždycky baví víc.