Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

demlice
07.01.2017 3 z 5

U téhle knihy vážně nevím. Musím s trochou skepse uznat, že mě to zklamalo. Až do kapitoly 56 jsem ji četla spíš s nezájmem a totálně předvídatelnými skutky všech postav. Poslední stránky nabraly mnou požadovaný drive, ale už bylo skoro pozdě. Hlavní postava Eriky mě dokonale rozčilovala. Asi měla maďarské kořeny, když jste jí řekli "ne" a ona si to vyložila jako"ano". Na druhou stranu chápu její smysl pro absolutní spravedlnost... Co mě ale vytáčelo nejvíc? To že náš vrah byl popisován jako "postava". Jak mě to štvalo!!!! Chlap, co zabil pět prostitutek, a má to být "postava"... Sakra! To je hloupý...
Dávám tři hvězdy za žánr. Přece jenom je to klasika. Včetně příběhu, co nepřekvapí... Bohužel ani tím, kdo byl vrah...

HaHa11
07.01.2017 4 z 5

Klasická detektivka - nemá ambice stát se literárním skvostem pro další generace či být přelomovým dílem ve svém žánru. Okruh podezřelých, vyšetřovatelka (ženy jsou v módě), která trochu tápe a nesetkává se vždy se vstřícným jednáním svých nadřízených, dějové zvraty, přiměřené množství morbidních prvků (doba si žádá své), vkusné a nenásilné propojení autorovy domoviny a "východní Evropy" (Britové chápou tuto oblast nikoliv zeměpisně, ale politicky, a proto tam prostě šoupli i Českou republiku). Ideální kniha na dovolenou nebo na dlouhé zimní večery (tak na tři až čtyři, čtenář se chytí drápkem hned na prvních stránkách). Docela by mě zajímalo, jak by se vydařil film - anebo spíše ne - viz paskvil, který vznikl dle Dívky ve vlaku!
Hodnocení bych viděla tak na 3,75, budiž z toho čtyři hvězdy.

astroweb
07.01.2017 3 z 5

Ne , že by se kniha pěkně nečetla. Styl zajímavý, ale co ty vedoucí postavy, které šéfinspektorce neustále házely klacky pod nohy, jako to mu nejubožejšímu začátečníkovi ?

WeeWar
06.01.2017 5 z 5

nenašel jsem, nenacházím a nebudu už hledat žádnou vážnější chybu. mě to prostě sedlo.

Perfektní detektífní počtení, jednohubka, jeden dlouhej a napínavej zátah: pojíst-popít, číst, vyměšovat, číst, číst, číst, spát, vyměšovat, číst, číst, pojíst-popít, práce počká, číst, vyměšovat .....hlavně už sakra dočíst!

Za +-30hodin to máte i s tim nějakým občasnym klimbnutim za sebou:)

Nixa
05.01.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu dobře četla. Autor píše velmi poutavě. Každá kapitola končila napínavě a nutila mě číst dál a dál. Erika mi byla sympatická a já se těším na další její případ :-)

katule1992
04.01.2017 5 z 5

Rozhodně to patří mezi to nejlepší, co jsem v roce 2016 četla! Autor dokázal napsat knihu tak napínavou, od které nemůžete ani odejít. Prostě čtete a čtete a čtete a najednou dojdete až do finále!
Napětí, zápletka, čtivý styl, detailní popsaní důležitých pasáží a mnohé další ukrývá toto mistrovské dílo!

dobama
04.01.2017 5 z 5

Kniha se čte velice dobře. Erika a její dva nejbližší kolegové jsou sympatičtí. V příštím díle bych uvítala rozvinutí postavy Petersona. Dceru jsem knihou inspirovala k toulkám po okolí - žije poblíž lokací, kde se děj odehrával a zkusí více poslouchat kolemjdoucí a postávající dívky - zdali pak je tam opravdu taková koncentrace dívek z východu :-)

Hanina2412
04.01.2017 5 z 5

Moc dobře se to čte, výborný začátek, napínavé až do konce, těším se na další Eriku!

darinka20
04.01.2017 3 z 5

Klasicá detektivka.... nic moc.

ÁlaM
03.01.2017 5 z 5

Perfektní, napínavé až do konce!!! Překvapivý závěr

TeaPeter
03.01.2017 4 z 5

Byla to dobrá kniha, ale v české verzi jí bohužel chybí část napětí - čeština bohužel nedovolila vytvořit tu míru neurčitosti, která v angličtině zastírá pachatele v místech, kde se o něm píše před jeho odhalením. Co bych ale určitě autorovi určitě vytkl, je vysoká koncentrace slovenských postav - působí to v anglickém prostředí dost křečovitě.

Bruklinka
03.01.2017 5 z 5

Super! Čtivé, napínavé, přečteno jedním dechem. Těším se na pokračování.

Erzetka
02.01.2017 5 z 5

Přiznám se, že ke knihám s logem Světový bestseller jsem docela skeptická... Knihu jsem právě dočetla a za mě paráda. Chytla od první strany.

amladar
02.01.2017 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, těším se na pokračování, ale musím dát 4*. Chybělo mi tam něco, kvůli čemu bych knihu neodložila a četla a četla.

KaajaS
02.01.2017 5 z 5

těším se na další!!!!

Manyna
02.01.2017 3 z 5

Možná je to tím, že jsem těsně před touto knihou dočetla dvě od J.Deavera, z jehož knih člověk pomalu ani nedýchá a jsou neuvěřitelně akční. Tady to byla jiná písnička. Zápletka byla celkem zajímavá, ale motiv a rozuzlení bylo takové průměrné. Zkrátka to není detektivka, kterou bych jen tak někomu doporučila, protože jiní autoři umí lépe.

katka3214
01.01.2017 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, ale asi jsem od ní očekávala trochu víc. Nějak se nedostavil "wau efekt", který jsem očekávala, ale jako čtení na dlouhé zimní večery mohu doporučit. Jen by možná autor mohl ubrat těch slovenských postav, trochu to potom vypadá, že jsou tam jen proto, že žije na Slovensku :)
Ale jinak mohu jako příjemné počtení "jednou a dost" doporučit.

Gabca1990
01.01.2017 5 z 5

Pro mne napínavá knížka čtená jedním dechem. Určitě sáhnu i po dalších dílech.

J.x
01.01.2017 5 z 5

Pro mne úžasná knížka. Těším se na další knihy tohoto autora.

jiri77
01.01.2017 5 z 5

Opravdu skvělý detektivní thriller se sympatickou vyšetřovatelku Erikou Fosterovou . Kniha je velmi čtivá a napínavá. Moc se mi líbilo jak autor popsal živě počasí ,že jsem chvílemi mrzl nebo se cítil totálně promočený deštěm. Rozhodně doporučuji !!!