Ostrov šedých mnichů

Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245289/big_ostrov-sedych-mnichu-245289.jpg 4.21006

Kniha Ostrov šedých mnichů

lapagerie

Četla jsem myslím dvě knihy s Bergmanem a celkem se mi líbily. Ani tato není výjimkou, líbila se mi jiná lokace, bylo to osvěžující. A vůbec mi nevadilo, že Bergman není až tak výrazný a v příběhu hraje tak trochu druhé housle.

tulip131

Prozatím nejslabší kniha že série o Josefovi, vyšetřování na vlastní pěst, v cizí zemi. Nemělo to náboj.

JaniMa

Zásah! Tohle mi opravdu padlo do noty. Byla jsem připravená, že nám autorka opět předloží zamotané klubko mezilidských vztahů, ve kterém se budeme napříč celou knihou proplétat, abychom na konci našli pachatele zločinu. Knihy z této série nejsou ani tak o vyšetřování případu a hledání stop, ale spíš o lidech. Vybírám knihy podle nálady, a tak myslím, že je dobré vědět, co od knihy očekávat dřív, něž otočím na první stránku.
Výlet na holandský venkov byl skvělým zpestřením. Postavy mi přišly zajímavé a potenciálních pachatelů mezi nimi bylo opravdu hodně. Bavilo mě podezírat chvíli jednoho, a pak zase druhého. Škoda že mi Bergman nepřijde sympatický. Možná bych se pak ani nepozastavila nad malou nesrovnalostí týkající se jazykové bariéry a dala bych knížce plných 5*.
Závěr skalní čtenáře detektivních příběhů asi moc nepřekvapil, ale malá porce akce byla skvělým osvěžením jinak pozvolna dávkovaného příběhu lidí z ostrova Schiermonnikoog.

Adinlea

Tuto knihu jsem ze serie cetla jako posledni a dost me mrzi, ze jsem necetla chronologicky, ale jak mi co prislo pod ruku….
Styl Michaely Klevisove mi sedi, je to ciste napsane, zadne zbytecne kudrlinky a vycpavky, ale pekne vypointovamy pribeh..
Jen jedina vec me na cele serii zarazila - pet knih se odehrava v Cesku a dve v zahranici. Pri vsi ucte k postave detektiva Bergmanna, ale... Jeste beru, ze by mluvil plynule jednim světovým jazykem… Ale mluvit plynule dvema - anglictinou a nemcinou a tak bravurne, ze zvladne jemne jazykove nuance a vyresi vrazdy? To neni zadna lambada…. Ano, je to fikce, je to roman, ale pri cteni druhe knihy odehravajici se v cizojazycnem prostredi, to nade mnou celou dobu povlavalo a vrhalo mi to stin na zazitek z knihy… presto je ale kniha skvela a doporucuju k precteni!

chrudas

Paní autorka umí, detektivní linie příběhu opět skvělé promyšlená. I když mi v tom to díle byly téměř všechny postavy nesympatické, četlo se dobře.

rafan65

Opět super počtení a opět se těším na další knihu. Josefa Bergmana čtu postupně a mám pocit, že autorka zraje jak víno - každá další kniha je zas o něco lepší. Skvělý děj, napětí, zajímavé postavy. I když už mám pocit, že tak nějak tuším, jak se bude vše vyvíjet - bohužel to tak nikdy není. Děj mě nakonec vždycky překvapí. Je to více než jen obyčejná odpočinková četba!

zdenaR

Další z řady vynikajících detektivek.
Čtivé, napínavé, žádná zbytečná brutalita.

DenisaMue

Tady se M. Klevisová odvážila podívat do zahraničí a kniha se jí moc povedla, obstála by i mezi zahraničními autory, o tom nemám pochyb. Napětí jejím knihám sluší.