mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je prostě top! Vtáhla mě do ponurého děje tak, že jsem měla pocit, že se příběh opravdu stal, ač je fiktivní.

26.07.2022 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Po dlouhé době se mi konečně zase podařilo pořádně začíst, děkuji! Příběh byl poutavý, zajímavý, hodnotila bych určitě minimálně čtyřmi hvězdami. Tu pátou přidávám za doslov, který byl neméně zajímavý.

23.07.2022 5 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Megan Shepherd

Krásný příběh, který je poutavě napsaný, přečetla jsem jedním dechem.

16.07.2022 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Pro mě asi nejslabší čtenářský zážitek z knížek pana Palána, které jsem dosud četla. Formát rozhovorů byl jako vždy skvělý, ale osobnosti v knížce už byly pro mne až moc podivínské. Z osmi příběhů mne více oslovily pouze dva. Přečtení ale rozhodně nelituji!

10.07.2022 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Čtivá detektivka, ale za mě takový průměr. Co mi hodně vadilo, byly gramatické chyby. Že se někdy jedna chybka vloudí, pochopím, ale tady toho bylo mnohem více.

19.05.2022 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělá, krásně napsaná knížka s poutavým příběhem.

10.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje druhá knížka od Julie Caplin a tedy ta první (Island) se mi líbila mnohem víc. Pořád to ale bylo příjemné čtení a určitě se k autorce zase vrátím.

01.03.2022 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Že všech knížek, které jsem od autorky zatím četla, mi tato přišla nejslabší. Ale stále bych to ohodnotila jako příjemné čtení, ač jsem u Moyesové zvyklá na vyšší standart.

17.02.2022 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Příjemná knížka s netradičním námětem. První polovinu jsem doslova hltala, druhá půlka mi pak přišla slabší.

11.02.2022 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

První třetina mě moc nebavila, ve druhé jsem se pak trochu ztrácela. Ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože třetí část mi to vynahradila, četla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout. To už byla zase ta moje oblíbená Jojo, která mě tak baví.

07.02.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

To bylo teda něco! Byl to krásný, poutavě napsaný román, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

24.01.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hezký příběh, který mě bavil od začátku do konce a moc pěkně se četl.

21.01.2022 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Ještě nemám dotčeno, ale statečně se prokousávám. Jak mě první díl bavil, tak tady se neustále nechávám rušit tím otravným "maminka" a "tatínek", co na mě vyskakují snad na každé stránce. V prvním dílu jsem si toho nějak extra nevšímala, ale tady mě to hrozně otravuje.
Edit po dočtení: Tak jsem to nakonec přelouskala, ale spokojená nejsem a další knížku autorky si asi už nepůjčím.

14.01.2022 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl se mi líbil o maličko více. Tady jsem se krapet ztrácela v postavách a ke konci už jsem byla ztracená téměř kompletně. Každopádně však hodnotím kladně, ústřední dvojice mě baví moc a určitě se pustím do dalšího pokračování.

12.01.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příjemná knížka s poutavým příběhem, líbila se mi moc.

03.01.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Za mě rozhodně nejlepší kniha, co jsem v uplynulém roce četla. Silný, poutavý a krásně napsaný příběh.

01.01.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Moc hezký, poutavý příběh, který mne úplně vtáhl do děje, jako bych v paláci sama byla. Vzhledem k tomu, že jsem si knížku půjčila v dětské knihovně, nebudu asi věkově typická cílovka, ale ohromně mě to bavilo.

31.12.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro mě těžko uvěřitelný a překombinovaný příběh, který mne celkem zklamal. První dvě třetiny knihy se mi moc hezky četly, ale ke konci jsem se začala ztrácet v postavách a rozuzlení příběhu se mi nelíbilo.

26.12.2021 2 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Příjemná odpočinková knížka.

01.12.2021 3 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Příjemná knížka, hezky se četla. Postavy byly sympatické, ale celkově to byla trochu nuda.

24.11.2021 3 z 5