mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Ač nejsem typická cílovka, tahle knížka mě moc bavila a určitě časem přečtu i další od Mony Kasten.

22.11.2021 4 z 5

Opět krásná kniha rozhovorů od pana Palána. Bylo to trochu jiné než samotáři, ale opět krásně zpracované a super fotky. Nejvíce mne oslovily poslední dva příběhy a příběh paní Sieglinde, která mi připomněla moji milou babičku.

21.11.2021 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moje první setkání s autorem a asi po jeho další knize už nesáhnu.

11.11.2021 2 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou panem Ebenem a bylo to moc příjemné, takové milé pohlazení po duši. Sama mám jezevčíky, takže pro mne bylo nejlepší to vyprávění o psovi v posteli a pak taky to o pubertě. A při tom, jak nakupoval rohlíky jsem se od srdce smála nahlas.

10.11.2021 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mě zatím nejslabší z těch, které jsem od Keplera četla, ale stále nadprůměrné čtení. Konec byl pro mne příliš akční, ale u autora už jsem na to zvyklá. Beru to jako daň za to, že zbytek knížky se mi dobře čte.

09.11.2021 3 z 5

Bohužel jsem knížku nedočetla, nebavila mě. Skončila jsem u 28. dne cesty a k dalšímu čtení bych se musela přemlouvat. Přišlo mi to stále dokola to samé a Lucka mi nebyla sympatická, ač její aktuální příspěvky na instagramu mám ráda. Asi nejsem ta správná cílovka.

08.11.2021

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Od Michaely Klevisové jsem přečetla už několik knih, tahle je však první, která mě zklamala. Chybělo mi tam napětí a sympatické postavy. Možná bylo chybou, že jsem nečetla, ale poslouchala audioknihu nebo je to tím, že jsem u autorky zvyklá na vysokou laťku.

06.11.2021 2 z 5

Poslední dopis od milence Poslední dopis od milence Jojo Moyes

Krásná odpočinková knížka, která mě bavila od začátku až do úplného konce.

01.11.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Úžasný příběh, který se četl úplně sám. Hned si jdu půjčit další knihu od paní Moyesové.

25.10.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Místy mě moc nebavily ty spisové pasáže, ale celkově se mi knížka moc líbila. Zajímavé, netradiční téma a krásné zpracování.

25.10.2021 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zpočátku mi to přišlo takové "o ničem ", ale postupně jsem se krásně začetla a knížku jsem si užila. Příjemná detektivka bez zbytečných akčních scén a krvavých detailů. Těším se na další Cormoranův příběh.

22.10.2021 4 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Četly jsme společně s desetiletou dcerou a spokojenost. Příběh je vhodný možná spíš pro kluky, ale četlo se dobře.

22.10.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Komisař Joona Linna mě baví čím dál víc. Knížky mají spád, jsou napínavé a hrozně dobře se čtou. Bohužel pro mě jsem je nezačala číst v chronologickém pořadí, ale napřeskáčku, tak se občas ztratím v souvislostech. I tak si to ale náramně užívám.

15.10.2021 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Knížka se četla docela dobře, ale všeobecné nadšení rozhodně nesdílím. Za mě takový lepší průměr, neurazí, ale ani nenadchne.

10.10.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kepler se mi vždycky moc dobře čte a ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběh byl poutavý, napínavý, kapitoly tak akorát dlouhé. Ke konci to už ale nebylo úplně ono, za to dávám jednu hvězdu dolů.

07.10.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nejvíc mě bavila ta část o řezníkovi, ale příjemně se četla celá knížka.

26.09.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tedy tolik bolesti a utrpení dostat do jedné knihy! Ač byl příběh místy až příliš silný, nemohla jsem se odtrhnout a přečetla téměř jedním dechem.

21.09.2021 4 z 5

Krásné příběhy neobyčejných lidí! První dvě třetiny knihy jsem četla s obrovským nadšením, pak už to na mě bylo trochu moc, ale určitě si další rozhovory pana Pelána nenechám ujít.

15.09.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezké, poutavé čtení. Určitě si od autorky přečtu ráda něco dalšího.

05.09.2021 5 z 5

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Ač bych měla být typická cílovka knížky, vůbec mě to nebavilo a nepřišlo mi to vtipné. Po úvodu a pár kapitolách jsem přeskakovala, jestli mě to dále nechytne, ale bohužel se tak nestalo.

05.09.2021 1 z 5