Zachraň mě

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se po prvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/big_zachran-me-xeV-468504.png 4.2330

Zachraň mě 1.

Vydáno: , Red

Save me, 2018

Kniha Zachraň mě

anndrra
předevčírem

Tak už jsem taky objevila Monu Kasten a pecka. Jen je škoda, že osmnáctiletí studenti mluví spisovně jako moderátoři večerních zpráv a svým rodičům říkají opakovaně maminko a tatínku - to mě tak irituje. Zvlášť v případě Jamese, který nemá s rodiči úplně ideální vztah, to je na pěst. Skoro stejně jako některá vysloveně neobratná souvětí a větná spojení, která skoro nedávají smysl. Prostě překlad na přesdržku!!! Proto jen 4 hvězdy namísto pěti. Naštěstí je příběh tak poutavý, že to člověka nepustí. Ovšem prvních osmdesát stran jsem fakt skřípala zubama a ptala se proč.

nina3905
28. listopadu

Z môjho pohľadu trošku slabší príbeh ako sériu Znovu, pretože tá je z môjho pohľadu veľmi vydarená. Ak však máte radi Monu Kasten, po knihe určite siahnite, pretože zažijete príjemné nenáročné čítanie.

94_Anet
26. listopadu

Nenáročná příjemná kniha, která neurazí.

Darcy777
24. listopadu

Musím říct, že mě příběh opravdu moc bavil a těším se na další díl. Ale co se teda v překladu absolutně nepovedlo, bylo věčné "maminka, tatínek". Tohle oslovení, omýlané pořád dokola, tomu dávalo takový dost infantilní nádech. Dovršené nazvat "tatínkem" někoho, s kým se James právě porval. Doufám, že v příštím díle už se s tím bude šetřit a především James začne víc věřit Ruby, že s ní po boku dokáže vše. Také jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet příběh Lýdie.

Verys58
23. listopadu

Za mě naprostá bomba! Od Mony Kasten jsem zatím nic nečetla, ale určitě si přečtu i druhý díl a někdy se dostanu i k její sérii Začít znovu.

mfajmanova
22. listopadu

Ač nejsem typická cílovka, tahle knížka mě moc bavila a určitě časem přečtu i další od Mony Kasten.

ZapisnikTerky
21. listopadu

Moje první Mona Kasten. Jako jo, bylo to super. Čekala jsem ale trochu víc. A ten konec mě dostal. Takže... mohl by už někdo, kdo ho má půjčené, vrátit Zachraň se do naší knihovny? Děkuji :D. Víc v mojí recenzi.

NikolOt
17. listopadu

Super čtení. Příběh byl svižný, čtivý a nemá prakticky nic co bych příběhu vytkla. Jen jedna věc co mě neseděla, byla barva vlasů Jamese. Prostě jsem si ho nedokázala představit se zrzavými vlasy.