Zachraň mě

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/big_zachran-me-xeV-468504.png 4.2717

Maxton Hall 1.

Vydáno: , Red

Save Me, 2018

Kniha Zachraň mě

Ema999

Kniha se mi líbila. Moc hezky napsaný a čtivý romantický příběh s překvapivým koncem.

Kskaja

Kniha se mi líbila. Nic jsem neočekávala a překvapila. Těším se na prostředí z Oxfordu ...Teda jestli ji vezmou :D ..uvidíme v dalším díle

TerezkaMoz
21.12.2022

Při začátku čtení knihy jsem toho moc neočekávala. Prostředí školy bývá většinou předvídatelné, stejně tak i příběhy. Každopádně Mona Kasten opět dokázala, že umí překvapit. Ruby a Jamese si nejde nezamilovat.
Co mě velmi iritovalo byl někdy nepřesný překlad, překlepy a oslovení maminka/tatínek, jak už někteří zmiňovali v předchozích komentářích.
Každopádně kniha stojí za přečtení a potěší každou romantickou dušičku. Jiskření mezi Jamesem a Ruby skočí i na vás a budete mít motýlky v břiše!

kimChristopher
10.12.2022

Já nemám slov. Ze začátku mi kniha připadala jako něco úplně jiného než jsem si navykla u série Znovu. Myslela jsem si, že mě bavit nebude.
Opak byl však pravdou. Příběh se pomalu, ale jistě rozjížděl a stálé nabíral na rychlosti. Všechny emoce, které jsem cítit měla, se ke mně dostavily a hned byl příběh lepší.
Vůbec nevím jak si mám vysvětlit ten konec. Nutně potřebuji další díl s perfektní a úžasnou Ruby a nevyzpytatelným idiotem Jamesem. Těším se na další díl a rozuzlení příběhu, který se dost zamotal :D. Doporučuji!!

Karoll_ina
28.11.2022

typický román, začátek byl pro mě těžší se prokousat a jestli mě to bude bavit, ale od druhé půlky jsem dočetla jedním dechem a čekala, jak to dopadne.

shecoola
24.11.2022

Len veľmi výnimočne siahnem po YA, obvykle keď potrebujem vypnúť po náročnejšej literatúre alebo po dlhom dni, keď už nechcem nad ničím rozmýšľať. U "Zachraň mě" som si spočiatku hovorila, och, aké otrepané klišé. No postupne som sa ponorila do deja, zamilovávala a miestami mi srdce plesalo, keď sa mi vynorili spomienky na vlastné vysokoškolské časy, kde som prežívala svoju skutočne veľkú a vášnivú lásku. Pretože presne taká je aj medzi Ruby a Jamesom, aj keď sa tomu spočiatku bránia, aj keď im to nie každý praje, aj keď žijú vo dvoch úplne odlišných svetoch. Teším sa na druhý diel :)

katallinka
17.11.2022

Krásné romantické čtení. Příběh pěkně ubíhal a všechny postavy byly velmi sympatické. Ale ten konec?! Co to bylo? Jako kdyby se autorka rozhodla, že už to stačí a zbytek dá do další knihy.

Mistylady
15.11.2022

Moje náctileté srdíčko, které mi v hrudi bije už hodně, hodně let, zaplesalo.

Tohle byl přesně ten sladkobolný příběh, nad kterým se vám svírá srdíčko a tají dech. Tohle je přesně kniha pro toho, kdo vyrůstal na románech Lenky Lanczové. Sice téma bylo trochu klišé, příběh chudé studentky, která se ve škole drží ve stínu a na druhé straně bohatého synka, krále školy, který si prostě dělá co chce, ale bylo to moc hezky napsané.

Líbila se mi Ruby, jak byla vyzrálá, v některých situacích se zachovala jako dospělá, kde já bych si dupla nožkou a poslala ho do háje, tam ona situaci rozebírala a řešila :D Vlastně více méně všechny postavy v knize mi přijdou dospělejší a zralejší než běžní puberťáci.

I když to je slabší než série Znovu, líbilo se mi to. Je to takové mile naivní. A ten konec? Jako panebože, díky, díky, že mám všechny díly a nemusím čekat půl roku na vydání.