Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 913 187

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

vendysantos
23.01.2022 5 z 5

I přes svůj velmi předvídatelný děj mě kniha bavila. Po dlouhé době (čtecí krizi) jsem se konečně do něčeho začetla a těším se na další díl.

Zuzana215
14.01.2022 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Mám ráda tu nenávist přerůstající v lásku. Ale proboha, ten otřesný překlad..maminka, tatínek? Takhle tedy nikdo nemluví, zvlášť dospívající v uvozovkách spratci :).. čekala jsem, že druhý díl bude jiný a ejhle...zase!!! A to mě ještě čeká třetí díl...opravdu to ruší celý příběh..

Anna195
12.01.2022 3 z 5

3,5/5

Autorka si ma získala už jej predošlou sériou Znovu, no jej nová séria Zachraň Mě je predsa v niečom iná. Nebola som úplne sklamaná, ale nebol tam to, čo som od autorky očakávala. Príbeh nás zavedie do prostredia prestížnej strednej školy, takže aj zmýšľanie postáv odpovedalo ich veku, aj keď v niektorých situáciách mi prišla hlavná hrdinka vyspelejšia ako jej rovesníci. Priznám sa na začiatku som mala problém začítať sa do knihy.

V príbehu stretávajú dva svety bohatstvo a chudoba, čo je téma, ktorú každý z nás pozná. Ale tu som rada, že autorka z hlavnej hrdinky Ruby nespravila typickú sivú myšku a hlavne vďaka nej si ma príbeh získal. Páčil sa mi jej zmysel pre organizovanie, plány do budúcnosti, jej odvaha, a to, že nemala strach povedať, čo si skutočne myslí. Hlavný hrdina James mi v pár situáciách vadil svojím správaním, niekedy som mala pocit, ako keby sám nevedel, čo vlastne chce. Slow-burn linka sa sem skvelo hodila, pretože najmä vďaka tejto linke sme mohli lepšie spoznať toho skutočného Jamesa. Veľakrát sa objavili v texte slová maminka, tatínek, čomu som nechápala najmä u Jamesa, keďže vieme, aký bol jeho vzťah s otcom.

Výborným krokom bolo, že autorka rozvíja v knihe aj príbehy vedľajších postáv. Samozrejme ma dorazil koniec príbehu. Áno, tušila som, že sa čosi stane, keďže má séria 3 časti. No to, čo urobil James Ruby na konci mi do príbehu určitým spôsobom nezapadalo. Chápem, že autorka chcela wau záver, ale James sa počas celého príbehu vyvíjal, no najmä pár kapitol pred koncom veľa vecí vysvetlil, ale zrazu bum. Každopádne som zvedavá, ako sa celá situácia vysvetlí a dúfam, že nás autorka nebude zbytočne naťahovať.

TerezaJágrová
09.01.2022 4 z 5

Fajn oddechový příběh, ale série Znovu je za mě lepší.

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Už dlouho jsem si chtěla něco od Mony Kasten přečíst, protože na ní čtu chválu ze všech stran. A to co většina lidí co knihy od Mony Kasten se mi potvrdilo, píše doopravdy skvěle a už se nemohu dočkat až si od ní přečtu celou sérii Znovu.
__
Již od začátku jsem neměla problém se do knihy začíst. Kniha byla opravdu čtivá od začátku až do konce a místy jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout a nebýt školních povinností, tak jí mám přečtenou hned. Takže čtivost a poutavost děje určitě knize nechyběla a v tomto ohledu nemám knize co vytknout.
__
Co se prostředí týče, tak to bylo též skvělé, protože prostředí školy v knihách mám opravdu ráda. Tato kniha se odehrávala v Anglii z velké části v samotné střední škole Maxton Hall, kam hlavní hrdinka hodila. Za zdařile popsané prostředí dávám také velké plus.
__
Co se hlavních hrdinů týče, tak byli skvělí! Moc se mi líbil kontrast klidné, chytré a nenápadné Ruby s “králem školy” - Jamesem, který byl místy velice nafoukaný a myslel si o sobě bůh ví co, ale přesto jsem si ho celkem oblíbila a považuji ho za skvěle napsanou osobitou postavu. Více jsem si ale oblíbila hlavní ženskou postavu- Ruby, která mi byla povahově blíže než James. Líbilo se mi to, že byla taková nenápadnější a přesto dokázala mnohdy překvapit. Na postavách se mi líbilo také to, že každá postava skrývala své tajemství a příběh, který postupně vyplouval na povrch a že postavy nebyly povrchní a byly dobře promyšlené.
__
Co se děje a romantické linky týče, tak jsem byla spokojená. Romantická linka se vyvíjela celkem pomalu a přesto byla velice zajímavá a neokoukaná, celkově mi sedla a byla jsem s ní spokojená. Zvratů bylo v knize opravdu dost a díky tomu nebylo možné se od knihy skoro odtrhnout, překvapení zde bylo fakt dost.
Styl psaní mi také velice sedl a kniha se mi tak četla moc dobře.
__
Už se nemohu dočkat na další díl, protože tato série vypadá velice nadějně a zdařile. Všem mohu knihu vřele doporučit.

dianaxn
01.01.2022 4 z 5

Tohle byla po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla na jedno posezení (i když to je možná tím, že jsem konečně měla trochu volného času). Dokonce se mi tahle část zdála zatím lepší než autorčina první série Znovu.

Začíná to tedy tím, jak Ruby, zorganizuje školní akci, kterou jí James překazí a vyfasuje tak za trest účastnit se schůzek organizačního výboru s Ruby.

Ruby byla skvělá hlavní hrdinka a Jamese jsem zpočátku nedokázala vystát, ale po určitých zvratech jsem si ho taky oblíbila. Jako couple byli cute, přestože je to založeno na klišé, kdy se bad boy zamiluje do good girl a změní se kvůli ní (plus přidejte nějaké to drama na konec, aby to bylo uzavřené cliffhangerem, který mě ale rozhodně namotivoval k druhému dílu).

Taky se mi líbilo prostředí nóbl a privilegované školy Maxton Hall, která mi dává náhled do světa, který nikdy nezažiju.

A teď přecházím k negativním bodům:
• opakování slov jako “maminka” a “tatínek”, protože teenageři takhle nemluví
• překlad některých vět (za což autorka samozřejmě nemůže), které někdy nedávaly smysl nebo zkratka Cíla pro jméno Cyril, kterou jsem zpočátku nechápala
• celkem předvídatelný děj (koneckonců je to romance), což tomu ale neubírá na čtivosti

Jinak jsem spokojená, takže pokud se vám líbila autorčina série Znovu, určitě zkuste i tuhle, i když bych od toho neočekávala to samé (už jen tím, že to je z pohledu obou hlavních protagonistů).

teer.h
30.12.2021 4 z 5

Tohle byl další krásný příběh od Mony Kaštan, který jsem si velmi užila. I když série Znovu je jednoznačně lepší, tak tohle nemůžu rozhodně hodnotit jinak než kladně.
V tomto příběhu se ocitáme v prostředí střední školy a spousty bohatých lidí. Bavilo mě, že tam byly pohledy obou hlavních hrdinů. A i když tam byly momenty, kdy bych hlavním hrdinům dala pár facek, tak se mi příběh líbil :)

Michelleee
26.12.2021 5 z 5

Moje první knížka od autorky a určitě né poslední. Moc hezké čtení ! Možná se budu opakovat, ale příběh mi ihned připomněl After. Jsem spokojená a už se chystám na druhý díl.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Tahle kniha je jiná, než autorčina předchozí série Znovu. A to by si mel uvědomit každý, kdo to bude číst. Měl by k tomu přistupovat s čistou myslí.
Můžu říct, že Mona Kasten umí psát. O tom žádná. Zamlouvá se mi, jak dokáže vytvořit tu správnou chemii mezi postavami.
Tentokrát se ocitáme v Maxton Hall, kam chodí naši hrdinové. Ruby mi byla velmi sympatická. Líbí se, že si stala za svými názory a že ví, co chce a že si zatím jde. Bavila mě j její slabost pro plánování. V tom jsem se trochu viděla. A na druhé straně byl James. Ten si mě hned nezískal. To chtělo trochu více času, ale nakonec se mu to povedlo. Je to ten prototyp zlého chlapce, který je však ve skrytu hodný a citlivý. Líbí se mi, jaký na sebe mají vliv, že se svým způsobem ovlivňují, a to v dobrém slova smyslu. Dále jsem si oblíbila i vedlejší postavy. Už se těším, až dostanou větší prostor a my je více poznáme.
A ten konec!? To byl masakr. Jsem zvědavá, co bude dál.

Miška935
22.12.2021 4 z 5

Začátek knihy byl pro me opravdu nudný a často jsem se do knihy musela nutit. V polovině knihy už to bylo lepší a lepší, ale furt mi tu chybí nejaky wow efekt. Ale jako rozhodne me zajímá co je v dalším díle, dost síleně to skončilo.

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak a konečně jsme se dočkali nové série od mojí milované Mony Kasten. Přiznám se, že hned, jak jsem viděla, tak jsem věděla, že ji musím přečíst (aniž bych věděla o čem bude).
Jak jsem ale zjistila, že to budou hlavní hrdinové mladší, než jsem byla u Mony zvyklá, trošku jsem se lekla. Bála jsem se, že se mi to nebude líbit a že to bude takové "dětské". Ale díky bohu Mona to opět dokázala! ️
Tato kniha je vlastně Slow Burn romance, takže jsem věděla, že začátek bude pomalejší a hodně se mi líbilo, že v první půlce knihy poznáváme postavy a hlavně jejich myšlenky. Jednu z hlavních postav Ruby jsem si hrozně zamilovala. Její organizovanost mi dost připomínala mě (taky jsem bez svého diáře dost ztracená a vše potřebuju mít naplánované). Za to Jamese jsem v jednu chvíli milovala a v další chvíli bych mu nejradši pleskla. Prostředí nové školy Maxton Hall plně zbohatlických dětí mi dost připomínalo školy z Papírové Princezny nebo Elitního klubu králů a to se mi opravdu líbilo, ale je pravda, že to nebylo tak přátelské prostředí jako Woodshillská univerzita.
Jako páru jsem Jamesovi a Ruby opravdu fandila. Druhá poloviny knihy byla přece jen akčnější a strašně jsem doufala, že to mezi nimi dobře dopadne.

emve
10.12.2021 4 z 5

Mona Kasten prostě tyhle příběhy umí. Vtáhne člověka do děje, je tam napětí, touha, a i když čtenář ví, kam příběh směřuje, nechce knihu odložit. Naproti tomu mě strašně naštval konec!! No ale pak jsem si uvědomila, že díky němu si chci ještě o něco víc přečíst pokračování. :) a ještě bych chtěla ocenit, že většina intimních scén je psaná z pohledu muže, což je dost originální.

RoseDadas
08.12.2021 3 z 5

Kniha vypráví příběh ze středoškolského prostředí, kdy se studenti připravují na vysokou, chtějí naplnit očekávání, jež na ně kladou jejich rodiče, ale především je to příběh o lásce. Ona chudá, avšak chytrá a cílevědomá, on bohatý frajírek z vážené rodiny, která vlastní módní dům pro tradiční pánské oděvy - když se cesty obou postav protnou, začíná starý známý příběh hate-to-love.

anndrra
30.11.2021 4 z 5

Tak už jsem taky objevila Monu Kasten a pecka. Jen je škoda, že osmnáctiletí studenti mluví spisovně jako moderátoři večerních zpráv a svým rodičům říkají opakovaně maminko a tatínku - to mě tak irituje. Zvlášť v případě Jamese, který nemá s rodiči úplně ideální vztah, to je na pěst. Skoro stejně jako některá vysloveně neobratná souvětí a větná spojení, která skoro nedávají smysl. Prostě překlad na přesdržku!!! Proto jen 4 hvězdy namísto pěti. Naštěstí je příběh tak poutavý, že to člověka nepustí. Ovšem prvních osmdesát stran jsem fakt skřípala zubama a ptala se proč.

nina3905
28.11.2021 4 z 5

Z môjho pohľadu trošku slabší príbeh ako sériu Znovu, pretože tá je z môjho pohľadu veľmi vydarená. Ak však máte radi Monu Kasten, po knihe určite siahnite, pretože zažijete príjemné nenáročné čítanie.

94_Anet
26.11.2021 4 z 5

Nenáročná příjemná kniha, která neurazí.

Darcy777
24.11.2021 4 z 5

Musím říct, že mě příběh opravdu moc bavil a těším se na další díl. Ale co se teda v překladu absolutně nepovedlo, bylo věčné "maminka, tatínek". Tohle oslovení, omýlané pořád dokola, tomu dávalo takový dost infantilní nádech. Dovršené nazvat "tatínkem" někoho, s kým se James právě porval. Doufám, že v příštím díle už se s tím bude šetřit a především James začne víc věřit Ruby, že s ní po boku dokáže vše. Také jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet příběh Lýdie.

Verys58
23.11.2021 5 z 5

Za mě naprostá bomba! Od Mony Kasten jsem zatím nic nečetla, ale určitě si přečtu i druhý díl a někdy se dostanu i k její sérii Začít znovu.

mfajmanova
22.11.2021 4 z 5

Ač nejsem typická cílovka, tahle knížka mě moc bavila a určitě časem přečtu i další od Mony Kasten.

ZapisnikTerky
21.11.2021 3 z 5

Moje první Mona Kasten. Jako jo, bylo to super. Čekala jsem ale trochu víc. A ten konec mě dostal. Takže... mohl by už někdo, kdo ho má půjčené, vrátit Zachraň se do naší knihovny? Děkuji :D. Víc v mojí recenzi.