Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 913 187

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

Banni37
12.06.2021 5 z 5

Monin styl vyprávění je prostě návykový. Co dodat, než jen sem s dalším dílem!

Alieen
12.06.2021 3 z 5

V polovině knihy jsem byla dost zklamaná, tak jsem si tu pročítala komentáře a uklidnila se tím, že cca první polovina knihy je trochu nuda, ale pak se to změní. Knihu jsem dočetla, ale tu změnu jsem nezaznamenala. Nebylo to vyloženě špatné, ale rozhodně mě to nenadchlo, vlastně se skoro v celé knize vůbec nic nedělo, jen si hlavní hrdinka zapisovala do diáře úkoly různýma barvama, a pak si je odškrtávala..

_Bára_
12.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Musím uznat, že asi tak prvních 13 kapitol mě moc nenadchlo a říkala jsem si, že tohle přeci nenapsala autorka série Znovu, je vidět, že její styl se pak v sérii Znovu hodně změnil. Ovšem kapitola 14 mě přesvědčila a do konce jsem už hltala jednu stránku za druhou. Ruby mi extrémně sedla a musím se přiznat, že ani James mi moc nevadil. Jako jo, choval se jako rozmazlenej spratek, ale mně se to možná i trochu líbilo. Z konce knížky, který byl prostě wow, jsem byla krapet na jiné vlně než z konců právě série Znovu, a nejspíš to je i tím, že toto má na mě extrémně otevřenej a nevysvětlenej konec. Jinak celkově byla knížka krásná a hrozně by se mi líbily další série zejména z pohledů a životů Jamese kámšů. Třeba takovej Alistair by mi vůbec nevadil. A popsání Lýdiina vztahu s profesorem Suttonem by mi přišel vážně zajímavý. A POZOR, dejte si pozor, abyste si omylem nepřečetli poděkování, protože už tam se nám Mona omlouvá za konec. Věřte mi, že pak celou knihu čtete a přemýšlíte o tom, co se sakra na konci stane.
Teď už se jenom těším na Zachraň se, které vyjde na podzim.

ivetapl
11.06.2021 5 z 5

Takže...️
Upřímně... Cca první třetina mě ,,nebavila". Nějak mě to nechytlo asi. Nemohla jsem se prostě začíst. Bohužel, ale je možné, že jsem byla zrovna v nějakém špatném rozpoložení.
Ovšem pak byl nějaký zlom a SUPER!

Jamese... Asi můžu rovnou říct, že je mi ho líto ohledně jeho rodičů - rodiče si nevybereme. Ovšem občas mě dost štval chováním k Ruby, protože si to opravdu nezaloužila.
Ruby mě ze začátku doháněla k šílenství svou posedlostí organizováním věcí (ať už seřazené věci na stole nebo různé barvy k různým věcem ). Jinak je Ruby fajn už od začátku.

Když pominu tu cca první třetinu, tak se mi kniha opravdu moc líbila! Skvělé prostředí, příjemné vedlejší postavy. (jsem zvědavá, co bude s Jamesovou sestrou Lýdií ️)
Nečekejte sérii Znovu. Mona tu změnila styl psaní. Ovšem píše pořád skvěle. Je to slowburn, tak to berte v potaz.
Doufám, že další díl vyjde brzy, protože se jinak asi zblázním.
Takže nakonec vám knihu s čistým svědomím doporučuji!!!

tereza7370
10.06.2021 5 z 5

recenze knihy „Zachraň mě“: #kniznipredskokan #kniznizavislak #monakasten #zachranme
Upřímně musela jsem si dát pár dní na promyšlení, co napsat a jaké pocity ve mě kniha zanechala.
Kniha Zachraň mě se mi moc líbila. Čekala jsem, že bude tuctová a že mě už nic nemůže překvapit. Bohudík jsem se spletla
Příběh začíná pozvolna, nejdříve se seznamujeme s Ruby, Jamesem a s prostředím Maxton Hall, dokud se osudy postav nepropojí a už jde čistě o příběh plný lásky, nenávisti, tajemství a zrady. ️Všechny postavy mi sedly a není ani jedna, kterou bych nenáviděla, což je u mě nečekané.
Myslím si, že kniha má skvěle našlápnuto na kvalitní příběh a autorka má možnost se dobře rozepsat nejen o příběhu hlavních hrdinů (ach Lydie ). Tuším, že to je ale od začátku autorčin záměr a tímto se odlišuje od jiných autorek románů Dokonce nám dokazuje, že není jen tak ledajaká spisovatelka, ale dokáže psát i jiným stylem.
Čekají nás celkem 3 knihy, takže doufám, že to Mona dotáhne k dokonalosti, protože tato série má už po prvním dílu velký potenciál a cítím, že můj žebříček oblíbených knih od Mony se pomalu mění
Pro všechny, kdo plánují si knihu zakoupit a nebo ještě váhají, knize dávám 10/10 a dokonce si plánuju sama knížku pořídit, abych měla celou sérii pohromadě a ve stejném obalu
PS: zavidím všem, kdo tuto knihu budou teprve číst, protože příběh Ruby a Jamese bych si ráda prožila znovu od začátku!

Poetika_slov
08.06.2021 4 z 5

Zachraň mě je pilotem nové romantické trilogie z pera Mony Kasten, jenž Vás vtáhne do školního světa prvních lásek. Hlavní postavou je Ruby Bellová, která má jeden velký sen, a to být přijatá na Oxford. Její touha a odhodlání k cíli ji přivede na prestižní školu Maxton Hall, kde bytostně vnímá rozdíly světa bohatých, co si mohou vše dovolit a jí, která musí o své místo s vervou bojovat. I přesto na něj pohlíží nikoliv jako na místo sociální nerovnosti, ale především jako na šanci využít všech příležitostí, které škola nabízí, aby mohla dosáhnout na studium v prestižním Oxfordu.  Každý mi jistě dá za pravdu, že cesta k vysněnému cílí nikdy není přímá. Stejně tak i Ruby najednou čelí něčemu, co vlastně vůbec nechtěla. Pohled na profesora, jak vášnivě líbá studentku, odstartuje poslední rok na střední škole do úplně jiného rozměru, než by sama čekala. Dlouholeté úsilí být záměrně neviditelná spolužáky se pomalu hroutí jako domeček z karet, neboť do zorného pole se jí staví James Beaufort, bratr oné studentky, a zároveň syn nejprestižnějšího oděvního impéria značky Beaufort, jehož rodina založila mimo jiné i školu Maxton Hall. Jeho pokusy podplatit ji, aby mlčela v Ruby vyvolává odpor, ale snaha mu uniknout z dohledu je marnivá. Naproti tomu James prochází životem bez starostí, jelikož vše mu bylo dopředu nastaveno, i proto se utápí v alkoholu, občasných drogách, a s přáteli pořádají party jednu za druhou. Jedinou jeho radostí je lakross, kde se vymaní z myšlenek na svou budoucnosti a žije přítomným okamžikem. Avšak s příchodem Ruby je nucený jej vyměnit za povinnou účast na organizačním výboru. Jejich životy se začínají vzájemně proplétat, a vytvářet obraz různých barev přátelství, hádek, nenávisti a lásek. Dvojice Vás se svou sympatičností vtáhne do děje už od samého začátku, a příjemně rozptýlí myšlenky od každodenních starostí. Autorka vytvořila ideální svět, americké podoby lásky (byť se odehrává v ponurné Anglii), kde spolu s knihou znovu prožíváte ty báječné chvíle osmnáctiletých, jejichž jedinou starostí jsou okamžiky s přáteli, prožití prvních zamilovaných okamžiků, a zlomených srdcí. Zkrátka je to příběh, jenž skutečně pohladí na duši, a na letní dny je ideální do ruky. Sama jsem zvědavá, jak děj bude pokračovat dál, i tak se zaujetím vyčkávám.

lena.o.knihach
07.06.2021 4 z 5

Mona Kasten si díky pětidílné sérii Znovu získala srdce mnoha čtenářů. A i já (i když ještě nemám kompletně přečteno) patřím mezi fanoušky této německé autorky.

A právě dnes vychází první díl trilogie Maxton Hall s názvem Zachraň mě.

Jako první musím vyzdvihnout obálku. Je naprosto kouzelná a už se nemůžu dočkat, až uvidím to vázané vydání.

Hlavní hrdinka Ruby Bellová je moc sympatická studentka. Líbí se mi, že si stojí za svými názory, ví, co chce a má slabost pro (do detailu vyšperkované) plánování.
Oproti tomu mi James do noty moc nesednul. Ale netvrdím, že si mě nemůže získat v dalších dílech.
Hned jsem si ale oblíbila vedlejší postavy - Ember, Lin, Alistaira a Lýdii. Moc bych si přála, aby v pokračování dostaly více prostoru.

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak už jsem nemyslela na nic jiného. Vrátila jsem se do středoškolských let, zažila halloweenskou párty, trpěla při přijímacím řízení na univerzitu a nebudu vám lhát, moc jsem si to užila.

Děkuji @kate_valter z @knihydobrovsky za recenzní výtisk.