Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 931 931

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

Arlienen
16.08.2021 3 z 5

Kniha Zachraň mě je mojí první knihou od Kastenové. Líbí se mi, že má kniha spád a ubíhá rychlým tempem. Sice tento žánr normálně nevyhledávám, ale v mé knihovně mi všechny dobré kriminálky rozpůjčovali. Takže kniha byla pro mě takovou oddechovkou, která mě docela příjemně překvapila. Proto dávám 3,5*.

P.S. Vážně uvažuji nad tím, že si přečtu i další knihy autorky.

NikolaSkop
16.08.2021 5 z 5

Těším se ba pokračování. Jsem zvědava co bude dál..

karolinka163
16.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Mona Kasten opět nezklamala! Kniha má úžasný příběh, je tam drama, romantika ale i převrat, co vše úplně zničí, tzn. vše, co mám na knihách ráda!
Nemůžu se dočkat, až vyjde v říjnu 2. díl, to bude pecka Vřele doporučuji

Tesset
14.08.2021 3 z 5

Celkem nuda. Asi už nemám věk nebo náladu na to, aby mě bavily románky ze střední. Všichni tam byli hrozně vážní, nikde jsem neobjevila ani jeden vtip nebo sarkastickou poznámku, což by člověk u puberťáků čekal, že jo? Hlavně mi přišlo celkem směšné jak osmnáctileté děti používali slovo chlapík pro své vrstevníky. Celkově mi přišlo, že to místy bylo dost kostrbaté, ale to je asi věc překladu. Ruby mě dost nudila a taky nedávalo smysl, jak prohlásila, že za vztah s Jamesem bude bojovat a doslovo o pár stránek později to zabalila jen tak, při první překážce. Je škoda, že mi kniha nesedla, tak krásnou obálku bych ráda měla v knihovničce, ale znovu už ji rozhodně číst nebudu a jen by tak zabírala místo.

evineckY
13.08.2021 5 z 5

Sice dávám 5 °°°°°, ale je mi z toho smutno.

Lovana
12.08.2021 4 z 5

Po sérii Znovu, která u nás měla obrovský úspěch, autorce u nás vyšel první díl nové série Maxton Hall - Zachraň mě. Narozdíl od předchozí série se i následující díl bude zabývat stejnou dvojicí, jako v prvním díle, tudíž první díl skončil hodně otevřeně...
Knihu Zachraň mě jsem si chtěla přečíst, protože předchozí sérii autorky mám velmi ráda a byla jsem zvědavá, jaká bude následující série..
Hlavní postavy, Ruby a James, jsou studenti střední školy, jsou tedy o něco mladší než hlavní postavy předchozí série.
Zachraň mě kromě toho, že jsou hrdinové mladší, tak je také pomalejší, což je asi dáno tím, že je kniha na pokračování, zatímco u předchozí série byla víceméně vždy jedna kniha o jedné dvojici (s tím, že se objevovaly postavy i v dalších dílech, ale už jako vedlejší)...
Každopádně ale pokud máte rádi Slow Burn romantiku, tak si myslím, že nebudete zklamaní.
Mě se kniha líbila, konec byl šílený a určitě jsem zvědavá , jak to bude s Ruby a Jamesem dále...

Hodnocení 3,75*/5*

Majkyna
11.08.2021 4 z 5

Nejprve jsem myslela, že ji odložím, ale pak jsem se začetla a nemohla přestat. Sice některé pasáže byly příliš zdlouhavé a rozmázlé. Co mě docela na knize štvalo bylo oslovení maminka a tatínek, tématem to dětská kniha není. Těším se na druhý díl.

Terka18
01.08.2021 4 z 5

Název knihy pro mě byl jako magnet. Knihy od autorky mám moc ráda a většinou je přečtu během pár dnů. Ale taky mi něco chybělo. Ta jiskra, to co by mě pohltilo a nepustilo. Název mi poskytl hromadu nápadů, jak to bude vypadat. Ale nakonec jsem lehce zklamaná. Je to příjemná oddechovka.

Elize
30.07.2021 5 z 5

Mona Kasten to zkrátka umí... Za mě ještě o něco málo než série Začít znovu a to především pro střídavé vyprávění a přestože velmi nerada musím čekat na další díl, tak jsem strašně ráda, že autorka dala hlavním hrdinům víc prostoru a budou mít spolu víc dílů. Ten konec mě překvapil, trochu to připomínalo After, ale doufám, že k to k tomu nesklouzne. Každopádně moc hezky rozvedené oba světy hlavních postav, velmi se mi líbilo, jak se hlavní hrdinové sbližovali a jejich světy se začaly prolínat, napsáno velmi reálně nenásilným způsobem a samozřejmě musím vyzdvihnout čtivost. Těžko se mi bude čekat na další dil!

SimonaM86
30.07.2021 3 z 5

Tak jsem si říkala, že Mone Kasten dám taky šanci a zkusím si ji sebou vzít na dovolenou a snad mě taky "dostane" jako všechny ostatní, ale bohužel. Knížku jsem přečetla a dobrý. Nebylo tam pro mě nic navíc, nic extra kvůli čemu bych se nemohla dočkat dalších knížek.

Evka3814
28.07.2021 5 z 5

Knihy od Mony Kasten jsou jako pohlazení♡
Opět krásný příběh plný zvratů a spousty děje,tak není čas se u toho nudit.
Moc se těším na pokračování a jak to ti dva zvládnou

Laura2603
28.07.2021 4 z 5

Musím souhlasit s zimolka, série Znovu byla opravdu lepší, ale i tak byla kniha pěkná. Pěkně se četla, stránky ubíhaly pod rukami a asi budu kopírovat většinu ale....Co to sakra bylo na konci?! To mě celkem dorazilo. No nevadí, ten konec zařídil, že se nemůžu dočkat dalšího dílu. Už abych ho měla v ruce! Jsem celkem zvědavá jak toto dopadne.
Knize dávám 4 hvězdičky

zimolka
24.07.2021 5 z 5

Série Znovu byla asi o něco lepší.Konec mě překvapil,takže teď se nemůžu dočkat dalšího dílu .

Damonka12
23.07.2021 5 z 5

Autorka mě přesvědčila o tom, že umí psát. A to o jakémkoliv prostředí. Tato kniha byla zasazena do jiného prostředí než série Znovu a i tak jsem byla nadšená. Postavy sympatické a zajímavé a ten konec, jako co ... hned potřebuji další díl. Určitě můžu všem doporučit, nebojte se a do knihy se pusťte. A já jdu vyhlížet další díl.

Veverca87
22.07.2021 2 z 5

Mám přečtenou celou sérií Znovu a knihy od Mony Mám moc ráda a ráda se k nim vracím. Bohužel musím říct, že tato kniha je pro mě velkým zklamáním. Začátek vyloženě nudný, kdy jsem se musela přemáhat knihu neodložit, vydržela jsem do 3/4 a pak stejně odložila..třeba se k ní ještě vrátím, abych zjistila ten otevřený konec o kterém tu píšete, ale myslím, že to nebude tak hned...

lusitta05
22.07.2021 4 z 5

No tentokrát nie som tak úplne spokojná. Dala by som tak 3.5 hviezdičky. Prvých 100 strán ma vôbec nebavilo, potom sa to trochu zlepšilo. Ten otvorený koniec,no neviem,podobnosť s Royalovcami ma veľmi nepresvedčila,aj keď tu to bol slabý odvar. Asi som momentálne nemala náladu na vekovú kategóriu 18+. Ale druhý diel si prečítam, uvidíme či sa to zlepší.

pavlusci
21.07.2021 5 z 5

Knížka mě moc potěšila, hlavně proto, že je psaná z obou pohledů!
Ruby jsme si moc oblíbila, jsme si celkem podobné. A Jamese jsem si taky moc oblíbila. Livil se mi náhled do jeho rodiny a situace. Je pravda že mě dvakrát dost naštval. No a ten konec?! Chjo... Potřebuju další díl!

Mám doma celou sérii Začít Znovu a tuhle trilogii si budu muset kouipit taky, protože Mona Kasten prostě umí psát!

Lutzinka
19.07.2021 4 z 5

Tohle mě bavilo. Čte se to samo.
Až na ten konec, to mi připomnělo Hardina, a to už znova nechci, děkuju pěkně.

zaba335
17.07.2021 5 z 5

Kniha mě šokovala. Hlavně koncem.

Ze začátku se to hodně rozjíždělo, postavy se postupně představovaly, příběh rozkvétal.
Ruby je naprostá moje krevní skupina, James mi od začátku vadil, ale postupně si mě nějak získával, aby si mě nakonec stejně zošklivil.
Příběh je silný, realistický a naprosto uvěřitelný.
Jen nechápu, jako to ta Mona Kasten dělá. Ten konec? Budu dlouho čekat než vyjde další díl.

Ann98
13.07.2021 5 z 5

Už mnohokrát jsem se setkala s názorem, že je tato kniha jiná než autorčina série Znovu. Mrzí mě, že nemám srovnání, protože jsem nikdy nic jiného od autorky nečetla. Po dočtení knihy Zachraň mě to musím rozhodně napravit, protože styl psaní autorky mě velmi nadchl. Rozjezd byl pomalejší, na druhou stranu zde byl díky tomu prostor seznámit se perfektně s jednotlivými postavami. A že těch postav v příběhu nevystupuje zrovna málo. Teď když nad tím přemýšlím, je určitě lepší půl knihy se s postavami seznamovat, než do konce příběhu nevědět, kdo je kdo a kdo ke komu patří. Ruby jsem si zamilovala pro její puntičkářství a cílevědomost. Jamese jsem zpočátku nemohla vystát, přece jen je Rubyiným pravým opakem. Ale stejně jako hlavní hrdinka jsem mu i já nakonec absolutně propadla. Určitým způsobem mi k tomu pomohlo i střídání vypravěčů, kdy jsem tak měla možnost nahlédnout do hlavy i Jamesovi. Překvapilo mě, jak moc jsem si oblíbila vedlejší postavy. Věrnou kamarádku Lin, arogantní Lýdii nebo sympatického Alistaira. Kdyby byl o každém z nich samostatný díl, rozhodně bych se nezlobila, protože tyto postavy mají co nabídnout. Musím vyzdvihnout skvělou romantickou linku, která působí velmi skutečně. Chytla mě a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku.
Jedno obrovské mínus za ten konec! To jako vážně?! Teď musím čekat ještě několik měsíců, achjo!