Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 931 931

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

lotofhs
08.07.2021 5 z 5

Mona Kasten je moje jistota, kdykoliv jí vyjde nová kniha, kupuji bez toho aniž, bych věděla o čem je, protože ji věřím. Až tak jí mám ráda.
Musím podotknout, že tahle série není vůbec, jako série Znovu. To neznamená, že je horší, je prostě jen jiná - celková atmosféra, děj.
Postavy jsou sympatické, mají svoje chybky, ale ty chyby, je dělají hodně realistický, přišlo mi, že to, jak se chovají, odpovídá chování středoškoláků, občas vídám v knihách a seriálech, jak se autoři snaží středoškolský život hodně nafouknout a dělat z něj úplně jiný svět.
Řeší se tu orientace a srovnání se s tím (spíše zatajování), bohatství, sociální třídy, láska, zakázaná láska, rodinné problémy.
Ruby mám hodně ráda, protože se do ní dokážu vžít, líbí se mi její "obsese" s psaním to do listů, organizování věcí, myslím si, že nás je tu víc, co mají podobné sklony :D
Co se týče Jamese je to takový typická složitá postava... má to těžké kvůli jeho rodině, ke konci mi ho bylo extrémně líto, protože mi přirostl k srdci. Přála bych mu jen to nejlepší s Ruby. Určitě bych chtěla víc momentů s Lýdií, Lin a celkově Jamesovo partou, hodně mě zaujal Alistair.
Líbilo se mi, že romantická linka tu je opět přirozená, není urychlená, vše dává smysl, postavy se pomalu poznávají a z hate love vztahu se stane něco hezkého.
Můžu jen doporučit, pokud máte rádi příběhy z středoškolského- vysokoškolského prostředí, zápletky, velká tajemství, řešení sociálních problemů a romantiku, určitě do toho jděte.

Nemůžu se dočkat nového dílu, konec byl moc super.

Majka1979
05.07.2021 5 z 5

Určite ma milo prekvapil a potešil príbeh, ktorý som si prečítala.

Ruby, mladé dievča, obyčajné dievča, ktoré avšak nepatrí do školy, ktorú navštevuje. Prečo? Odpoveď je jednoduchá - Nie je z bohatej a známej rodiny. Preto je nezaujimavá.

Ale jej to vôbec nevadí. Je rada, ak nie je stredobodom pozornosti.

Až kým párkrát nie je svedkom vecí, ktoré nemal vidieť nikto.
A tým sa pre ňu všetko mení.

Stretáva Jamesa, arogantného blbca, bohatého synáčika. A ten jej trošku skazí jej plány.

Dokáže Ruby odolať jeho šarmu? A čo veci, ktoré videla? Dokáže udržať tajomstvo? Alebo bude všetko úplne inak a stanica veci, s ktorými nikto nepočítal a zmení to životy všetkých vrátane Ruby a jej priateľov?

Ak ste nečítali, vrelo odporúčam. Už teraz sa teším na pokračovanie

jana0338
02.07.2021 5 z 5

Přečteno opět jedním dechem . Těším se na další díl. Otevřený konec byl překvapením , ale o to víc se těším na pokračování .

terryaknihy
02.07.2021 4 z 5

První díl připravované trilogie a za mě dobrý rozjezd :). Setkáváme se zde s Ruby a Jamesem, ale pozor, tentokrát nás Mona bere na střední školu Maxton Hall. První polovina knihy je zaměřená na to, abychom se seznámili s postavami, druhá půlka už víří emocemi. Díky druhé půlce mi Mona ukázala, že psát umí a zase vyhoupla tu laťku vysoko. Když počítáte s tím, že tu máme YA slowburn příběh, tak budete nadšení! Konec mě teda lehoučce zklamal, ale jsem zvědavá na další díly :)

zamilov.do.knih
01.07.2021 4 z 5

Na začátek říkám, že to není ta Mona, kterou známe ze série Znovu. Není horší ani lepší, je prostě jen... jiná. Ale nemusíte se ničeho bát, čtivost knize nechybí! Jen si myslím, že je dobré před čtením téhle série vědět, že není stejná jako série Znovu. Tak to by byl důležitý začátek, teď se jdu vyjádřit k dalším důležitým věcem :D.
Postavy byly fajn (za mně i lepší než v například Začít znovu, kde mi nesedl mužský hrdina), měly sice pár chybiček, kterými mě občas štvaly, ale patří k těm lepším postavám z knih ze středoškolského prostředí.
Ale co se mi líbilo nejvíc, byla romantická linka. Začíná to jako hate to love, pak se na chvilku jedná o kamarádský vztah, ale celou dobu cítíte, že to u přátel nezůstane. Potom přijde vrchol horské dráhy v podobě vzplanutí, vzápětí vozík na horské dráze nabere rychlost a je zase dole, pak ale vyletí až do nebes a nakonec zase padá. Jste zmatení? Tak si knížku přečtěte a budete vědět, o čem mluvím.
Celá romantická linka je pomalejší, ale tak přiměřeně pomalá. Takže pokud nemáte rádi slow burn, knihy bych se nebála a zkusila ji. Já taky nejsem velký zastánce slow burn a líbilo se mi to. Jediné mínus na romantice byla až moc dopodrobna popisovaná sexuální scénka. Kdyby tam nebyla (nebo ne tak podrobná), byla bych spokojenější.
Závěrem, kniha se mi moc líbila. Oblíbila jsem si chemii mezi postavami i postavy samotné (přestože měly pár chyb), romantická linka byla moc hezká a celý příběh se odehrává v pěkném prostředí anglických škol. Nesmím zapomenout zmínit, že kniha se skvěle četla a s ponořením se do příběhu na dlouhé hodiny není problém ;).
Nakonec už jen dodám, že se moc těším na další díl, protože ó můj bože, ten konec!
~
4*/5*

JessieEx
29.06.2021 3 z 5

Že bude kniha young adult, to jsem tedy nečekala, protože se přiznám, že jsem si o ní předem moc nezjišťovala... Ale ten věk mi nevadil, spíš mi nesedělo chování hlavních hrdinů vzhledem k jejich věku (u každého opačným směrem).
Vadilo mi, když byl James šíleně naštvaný na otce a pořád o něm mluvil jako o "tatínkovi". To prostě žádný teenager nedělá, co si budem.

První půlka knihy se dost táhla, ale ta druhá už se slušně rozjela. Byly tady i trošku pikantnější a velmi intenzivní scény, které se fakt povedly :) chemie mezi Ruby a Jamesem byla v druhé polovině byla dost dobrá. Konec mě překvapil, jen stále nevím, jestli pozitivně, nebo spíš naštval :)

Na druhý díl se rozhodně chystám, protože potřebuju vědět, kam se tohle bude vyvíjet!

Pitbullka
29.06.2021 3 z 5

Trošku pomalejší a nudnější rozjezd, ale pak mě kniha začala bavit a konec byl naprosto super. Těším se na další díl a jsem zvědavá, kudy se série bude ubírat.

Lucyk01
29.06.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla velmi čtivá, zábavná, napínavá. Trošku jiný styl než jsme u Mony zvyklý, ale stejně dobrý. Někdy jsem měla pocit, že Jamesovi dám facku, ale někdy mi ho bylo líto. Ruby mi byla sympatická od začátku až do konce. Nesympatické postavy z mého pohledu byly rodiče Jamese a jeho kamarádi. Jinak prostředí školy s emi líbilo, i když v její sérii Znovu se mi to líbilo více. Líbilo se mi, že kniha je psaná ze dvou pohledu, což bylo zajímavé. Ale ten konec?? Nutné potřebuju další díl. Konec knihy se mi líbil, ale přijde mi, že je podobný jako u Nedotýkej se mě od Laury. Nicméně knihu můžu jedině doporučit, přečetla jsem ji za 3 dny, ale zvládla bych ji i za míň. Snad se vám kniha bude líbit a já se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože ten mě určitě jen tak nemine.

red_me93
26.06.2021 3 z 5

Uff...čím začít. Mona nastavila sérií ''Znovu'' laťku hodně vysoko.

Knížka je za mě spíš pro mladší ročníky, přeci jen prostředí z vysoké školy z předchozí série pro mě bylo věkem hrdinů bližší.

Celkově je to čtivé, nic co bych jinde nečetla (konec hodně připomínal After), další díl si asi taky přečtu, ale nešlo o nic ''extra''.

PS: vyměnit překladatelku v příštím díle, prosím ! :D její překlad mě iritoval i v knize Truly, dost to ubírá na celkovém dojmu z příběhu.

Špekyn
26.06.2021 3 z 5

Pěkný odpočinkový román z pera Mony Kasten. Ovšem musím říct, že série Znovu je daleko lepší. Tento první díl nové série je plný okoukaných klišé (bohatý mladík versus chudá dívčina, pikantní tajemství, velké párty, nechtěné těhotenství, zapovězená láska...). Příběh je tedy svým způsobem očekávatelný. A pozvolný. Ke konci je několik zvratů, které rozproudí děj, avšak náhle přijde konec a je jasné, že bude pokračování. Stylem psaní je to kniha spíše pro teenagery no. Ale střídání vyprávění z pohledu obou vypravěčů je vítaná změna. Jen oslovování rodičů jako maminka a tatínek působí nepatřičně, takto by je teenageři v pubertě rozhodně nenazývali. Přesto na dovolenou ideální kniha.

iveta0549
24.06.2021 5 z 5

Monu Kasten mám hrozně ráda. Její knížky nedokážu odložit, chci vědět co bude dál. Ani tato knížka není výjimka, přečteno za jeden den. A už se nemohu dočkat co bude dál.

Ocásek
22.06.2021 5 z 5

Už když jsem zjistila, že u nás Zachraň mě vyjde, jsem věděla, že si knížku budu chtít přečíst, ať už bude o čemkoliv. Sice ještě stále nemám dočtenou kompletní sérií Znovu, ale i tak jsem si knížky Mony Kasten opravdu zamilovala!
Autorka zvolila jiný styl psaní než známe ze série Znovu. Začátek byl trochu pomalejší, takový seznamovací a nic moc se tam nedělo. Ale pak... pak se to rozjelo a já obracela jednu stránku za druhou a neskutečně si to užívala! Překvapilo mě, že je příběh vyprávěný z pohledu obou hlavních hrdinů, na to sem u Mony nebyla vůbec zvyklá, ale vlastně mi to tak vyhovovalo asi i mnohem víc.
Ruby byla skvělá hlavní hrdinka, kterou jsem si oblíbila hned od první stránky. Ať už kvůli její posedlosti plánováním (protože tuhle posedlost mám taky), tak proto, že byla chytrá, nesmělá, ale přesto cílevědomá. Druhou hlavní postavou je James, který by sice zasloužil pár facek (hlavně za to, co provedl na konci...), ale i tak ho totálně žeru! Moc jsem si oblíbila i vedlejší postavy - Lýdii, Ember či Alistaira. Doufám, že dostanou v dalších dílech více prostoru.
Jak už jsem říkala, tak tuhle knížku jsem si neskutečně užívala. No a pak přišel konec a ten to úplně zabil. Tolik zvratů, co se v posledních dvou kapitolách stalo... to bylo, jak kdybych četla úplně jinou knížku. Jako já chápu, že nás chtěla autorka nalákat na pokračování, ale sakra proč?

4,5/5 ⭐️

JanuldaN
22.06.2021 4 z 5

Styl psaní Mony Kasten mám ráda. Její sérii Znovu miluji. Tentokrát to však bylo něco jiného... Na začátku jsem se do knihy vůbec nemohla dostat. Autorka nám na několika málo stránkách totiž představuje charaktery jednotlivých postav, nešlo se tedy přímo na akci a to mne trošku zpomalilo. Pak už se ale děj rozjel a já byla opět nadšená. Speciálně v romantikách mám ráda, že je příběh vyprávěn z pohledu obou postav - to se mi zde splnilo. Ruby a James jsou sympatický ústřední pár. Jsem zvědavá, kam se budou dál ubírat...
Co musím zmínit je překlad - už to tady řada lidí psala - slova "maminka a tatínek"... Jako vážně? Nějak mi to k ději nesedělo. Chápala jsem, že ústřední hrdinka má své rodiče ráda, ale i tak... Se stejnými slovy jsem se mimochodem setkala i v následné knize, kterou jsem četla a to Truly... Že by stejná překladatelka?

Áža707
21.06.2021 4 z 5

Skvělá novinka od Mony Kasten, sice sama nemám dočtenou sérii Znovu, ale i tak jsem se velmi rychle do stylu autorky zamilovala.

Stejně jako u série Znovu velkým bonusem je čtivost knihy. Sama jsem se začetla velmi rychle a knihu dokončila během dvou dnů. A okamžitě potřebuji nový díl!

Ruby je skvělá postava a mnohdy jsem s ní cítila. Její diář a plánování je dokonalost, sice já v tomhle mám trochu rezervy, ale taky si přiřazuju barvičky k tématům. Jinak je to člověk, co by pro svoji rodinu a kamarády (i když jich má malinko) udělal cokoliv.

James je typický bad Guy, který je namyšlený a z rodiny mu byly předávány jen ideály vedení firmy a majetku, nic ostatní není důležitý. Ano pro Jamese začne časem být důležitá Ruby, ale nedokáže sám od sebe rozlišit, co si doopravdy přeje, zda něco cítit a nebo se zavděčit své rodině. Občas mě pěkně vytáčel - hlavně na konci!

Příběh není jednoduchý, že by se dva do sebe zamilovali a konec happy end, ale má to své úskalí a vady. Což samozřejmě vyjadřuje i ten konec, protože to co se semele v posledních 10 stránkách je neuvěřitelné a rozhodně vás to hned navnadí na další díl. Myslím, že je to zvrat, který nikdo nečekal a jen stěží ho rozdýcháte.

Jak už jsem psala výše, jsem zvědavá, kam nás nová série zavede. Čtení jsem si užila a rozhodně mohu doporučit, pokud hledáte romantiku, ale přitom nechcete jednoduchý lovestory.

4/5

Ketfl
21.06.2021 4 z 5

Za mě teda o něco slabší než série Začít znovu. Nevím, postavy nebyly úplně špatné, docela jsem si je i oblíbila, dokonce i tohle téma mám poměrně ráda, ale asi to bylo tím, jak to bylo napsané. Ze začátku to bylo poměrně nudné, než se to teda rozjelo. Konec mě fakt dostal. Jsem moc zvědavá, jak se to v dalším díle vyvrbí. Co mě ale nejvíc vytáčelo (a jo, vím, že je to úplná blbost), tak to bylo MAMINKA a TATÍNEK. Prosím, ukažte mi puberťáky + dospělé jedince, kteří takto své rodiče pořád dokolečka nazývají. Hlavně na každé stránce bylo maminka a tatínek tak tisíckrát, že už jsem si nejednou řekla, že tu knihu snad hodím z okna. Jako svoje rodiče taky zbožňuju, ale na maminku a tatínka jsem po této knize opravdu alergická. Ale krásnou obálku musím moc pochválit, ta se opravdu povedla.

badliar_id
20.06.2021 4 z 5

Tohle bylo úplně něco jiného, než série Znovu a vážně se mi to zamlouvá! Obecně mám ráda příběhy ze střední nebo vysoký, takže mi nevadilo, že postavám bylo pod dvacet let.
Líbila se mi romantická linka, kterou Mona opět skvěle popsala. Ta chemie mezi Ruby a Jamesem byla neuvěřitelná..
Ruby byla fajn a dost se v ní vidím. Jsem stejně posedlá organizováním, jako ona a taky potřebují mít o všem přehled (a dokonce bych si i přála, abych byla tehdy na střední taky neviditelná :Dd). James si mě získal už na začátku. Sice se občas choval jako naprostý idiot, nemluvně o tom konci (btw to se mi vážně nelíbilo), ale žeru ho :Dd.
Vedlejší postavy byly taky super. Do oka mi hned padla Lin a Lýdie. Jsem zvědavá, jak se v dalších dílech ukáží kluci.
Co mě na knize extrémně vytáčelo, fakt hodně, byl překlad slova "maminka" a "tatínek". Vůbec to do příběhu nezapadalo a působilo to vážně divně. Hlavně se tam ty slova vyskytovala tak často, že mi z toho začalo pomalu hrabat. Doufám, že v dalších dílech už to bude lepší.. Jinak jsem byla z knihou spokojená. Bylo to čtivé, vtipné a všechno bylo dobře popsané. Už se těším na další díl, protože ten konec mě vážně nezanechal klidnou.. Doporučujuu.

FejKýý
19.06.2021 4 z 5

Kniha byla za mě hodně slow romantika. Pak jsem si zvykla ale některé části tedy byly až moc utahané. Knížce jsem chtěla dát stejné hodnocení po celou dobu od začátku a i po tom divném konci. Konec rozhodně mé hodnocení nesnížil ale ani ho nijak nevylepšil. Když přišel konec úplně jsem koukala co se to děje a co se vše odehrálo v posledních dvou kapitolách. Taky jsem toho názoru, že to vypadalo jak kdybych četla najednou úplně jinou knihu. Každopádně co spisovatelka chtěla udělat, to se jí povedlo. Hodně nás navnadila na další pokračování Zachraň se. Už ať je. Opět hned předobjednávám! 3,5*.

Pedruska01
19.06.2021 5 z 5

No teda. Na novou Monu jsem se neskutečně těšila, protože prostě Mona, to už snad mluví za vše. A prostě konečně jsem se dočkala! Ta kniha má neskutečně nádhernou obálku, to si prostě nemůžu odpustit, to se hodně povedlo. Jinak styl klasika - příjemný, je to čtivé, dokáže to upoutat a strhnout, rozhodně se čtenář nenudí, stránky mizí před očima. Co bych však vytkla českému překladu, je titul "maminka" a "tatínek". K tomu příběhu, k dnešní době a k těm postavám se tak nehorázně nehodí! Jednou, dvakrát za knihu to použít OK, ale ne v každém odstavci. Bylo to nemístné a otravné. (Př. J natáhne svému otci pěstí, ale vzápětí o něm mluví jako o tatínkovi - to jako zatraceně myslí někdo vážně?!!) Upřímně, dost rušivý element, tohle se mi nelíbilo.
Hlavní hrdinka Ruby byla dost pečlivá a cílevědomá detailistka, posedlá až dokonalostí, úhledností, perfekcionalismem, svým diářem a barvami, kde každá znamenala něco pro ni ohromně důležitého. Šprtka, snaživá, možná tichá, neviditelná, toužící se dostat na Oxford. Neměla jsem jí to za zlé, protože každý je nějaký a v jejím případě to nebylo nijak otravné. Bylo to naopak docela milé. Dokázala jsem si ji oblíbit, měla ji ráda a jen jsem zvědavě sledovala každý další její krok. Líbila se mi její rodina, nejvíc asi její sestra Ember. A taky její kamarádka Lin, o které mě ještě pár věcí zajímá, především, co se týče vztahů. A když jsme u toho, tak vlastně by nebylo na škodu se vrátit ještě k Wrenovi.
Druhý hlavní hrdina James to byla postava dva v jednom. Bohatej elitní týpek, sportovec-kapitán, co je pánem školy i situací, drzej jak lázeňská veverka s obrovským sebevědomím a zároveň až gentleman se srdcem na správném místě. Co si budeme, je to dost nebezpečná ale skvělá kombinace. Nebudu lhát, James si mě získal a šlo to až velmi rychle. Naopak jeho rodina - otec, mě zklamala, jako asi se to dalo čekat, ale i tak, když to přišlo, bylo to hnusný. A díky tomu mi ho bylo i dost líto. Překvapila mě jeho sestra Lýdie, a to v mnoha ohledech, a fakt se těším, co bude dál. Dost mě zaujala taky ta Jamesova partička, která je taková různorodá. Nevím přesně, co si o nich dohromady myslet, ale rozhodně mají moji pozornost. Cítím v tom kapku lákavé zkaženosti.
Ti dva hrdinové byli ukázkové protiklady, které se stejnak úplnou náhodou našli, klasika, která ale i tak neomrzí. Byli milí. Líbilo se mi je sledovat, bavili mě, i když tentokrát jsem měla tu čest s mladšími hrdiny, než jsme u Mony zvyklí, ale nijak to nevadí, především proto, že to na jejich chování nebylo vůbec znát. Nemůžu jim nic vytknout, navíc, oba měli své kapitoly, což je vždycky lepší, aspoň člověk ví, jak to každý má v hlavě srovnané. James Ruby dost potrápil v průběhu knihy, a to nemluvím o konci. Kriste pane. Ten konec!
Děj je zasazený do posledního roku na škole, než se přesunou na univerzitu. Dovolím si říct, že je to až taková standardní šablona hrdinů, jejich rolí a prostředí, ale rozhodně to není špatně. Mona se toho chopila velmi dobře a mě se to líbilo. Hodně mě to bavilo, nemohla jsem knihu odložit. Bylo to milé, oddechové, romantické, úsměvné, drsné i smutné zároveň. Skvělá směska, která mi výborně sedla. Neuvěřitelně. Tohle prostě Mona umí. A co se týče závěru prvního dílu? No, je to trochu na vraždu, to se přiznám. :D A ne, ta omluva v poděkování je silně nedostačující, Mono! Já myslela, že mě trefí. Na konci se toho stalo zatraceně dost. Jedna dobrá věc byla zazděná jedním, potažmo dvěma průsery. Bože, jsem tak neskutečně zvědavá, co bude dál. Napnutý kšandy až u stropu. Chci druhou knihu, nemůžu se dočkat!
U Mony je to pořád stejný, co se týče doporučení, je vážně na místě, protože tohle si nejde neužít. Bylo to hodně dobrý a samozřejmě hodnotím plným počtem! Nemůžu se dočkat pokračování, už aby tady byl podzim! I když věřím, že tohle budu na podzim říkat o jaru. Každopádně doufám v další super obsah se šokujícími zvraty, odhalení mnoha informací, které mě dost zajímá, znovu shledání s postavami, krásnou obálku a proboha prosím o úpravu toho překladu/oslovení, neboť to byla hrůza. Opravdu. Ale díky bohu, že mi tohle nic nezkazilo. Užila jsem si knihu, a to moc. :)

Starlet
17.06.2021 4 z 5

První díl začínající série, od autorky, kterou můžeme znát již ze série Začít znovu. Monu Kasten jsem si zamilovala již od její první knihy, Začít znovu, a byla jsem opravdu hodně zvědavá na její novou sérii.

Zachraň mě nás vtáhne do příběhu mladičké ambiciózní, puntičkářské Ruby, která se díky stipendiu dostane na školu Maxton Hall, kde studuje převážně smetánka společnosti a James do této smetánky patří. Ona pocházející z chudé rodiny on z jedné z nejbohatších. Řekněme takové klišé romantických dějových linek.

Hned na začátku nás autorka seznamuje s prostředím a postavami s kterými budeme trávit tři sta stránek. Téměř na všech postavách se snažila vyzdvihnout něco více, aby ukázala, že to nejsou jen smetánka se zlatým čípkem. Některé postavy jsem si zamilovala opravdu okamžitě u jiných jsem potřebovala čas. Samotný James se na začátku prezentuje jako takový bad guy, kterému by prošlo skoro vše… no skoro.
Postupem celého příběhu je pěkné vidět, jak se Ruby a James mění. Ruby vylézá ze své ulity a James není takový jak se na první pohled může zdát. Přišlo mi přirozené co se mezi Ruby a Jamesem odehrávalo a nepřišlo mi to nijak na sílu splácané.
S příběhem Zachraň mě, jsem se nasmála, zanadávala, culila se jak měsíček na hnoji, napjala, zamilovala.

Druhého dílu se můžeme dočkat již letos v druhé polovině roku a třetího dílu se dočkáme začátkem roku 2022.

book_loverka_
16.06.2021 5 z 5

Na novou Monu Kasten jsem byla hodně zvědavá a jakmile se mi dostala do ruky, hned jsem ji rozečetla A bylo to super! Především tuto knihu doporučuju všem fanouškům Papírové princezny, protože jí je v mnoha věcech podobná. A já Papírku zbožňuju, takže mně se Zachraň mě líbilo moc
Jedná se o příběh dvou lidí, kteří se ze začátku moc nemusí, pocházejí z odlišných společenských vrstev, ale začíná to mezi nimi jiskřit. Okolnosti tomu však nejsou zrovna nakloněné.
Bylo to čtivé, hlavní postavy byly sympatické a líbil se mi jejich vývoj. Akorát mě občas James štval svým chováním, ale měl k tomu celkem důvod. Jen se připravte na otevřený konec, ten si autorka prostě nemohla odpustit Aspoň, že další díl vychází už na podzim.
4,5️/5️