Zachraň se

Pocházejí z různých světů. A přesto jsou určeny jeden pro druhého. Ruby je zničená. Nikdy k nikomu neměla tak intenzivní city jako k Jamesovi - a nikdy jí nebylo tak ublíženo. Chce zpět svůj starý život - když na Maxton Hall College nikoho neznala a nebyla součástí elitářského a zkaženého světa svých spolužáků. Ale nemůže na Jamese zapomenout, zvlášť když se James snaží vše získat, aby si ji získal zpět ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475890/big_zachran-se-PN3-475890.png 4122

Zachraň mě 2.

Vydáno: , Red

Save You, 2018

Kniha Zachraň se

Horselen
včera

Plusy této knížky:
+ Čtivost a krátké kapitoly
+ Kniha vyvolává emoce a myslím, že vás nenechá chladnými
+ James není typický "bad boy" jako například Hardin (After), autorka se však určitým klišé stejně nevyhnula

Negativa této knížky:
- Překlad - zejména velká spisovnost a neustálé opakování "tatínek a maminka"
- Z vedlejších postav se ve skutečnosti staly další hlavní postavy, které by si zasloužily samostatnou knížku. Hlavně proto, že byly mnohdy zajímavější než příběh Ruby a Jamese
- Existuje velká pravděpodobnost, že samotný vztah Ruby a Jamese by celou knihu neutáhl

SPOILER
Konec mě popravdě ani nenutí číst dál, jelikož je celkem jasné co se stane ve 3. díle. Jsem přesvědčená, že se dozvíme o nakousnuté aférce Wrena s Ruby, a přesně kvůli tomu bude Ruby naštvaná, až se dozví, že se s ním zapletla její sestra Ember. Dále, dle mého, zjistíme, že inkriminující fotky poslal Cyril, který nemá Ruby nijak zvlášť v lásce a je naštvaný na profesora Suttona, že si začal s Lýdií a protože slíbil, že JÍ neublíží, vybije si vztek na jiných a zabije dvě mouchy jednou ranou. James se bude muset omlouvat a vysvětlovat, že si je připravil pro případ, kdy by Ruby chtěla o Lýdii povědět pravdu. A všichni asi víme jak to dopadne.
Jsem zvědavá jak budou mé predikce přesné, i proto se chystám na další díl.

badliar_id
předevčírem

V celku to nebyl špatný díl, tedy aspoň pro mě, ale nic moc se tu nedělo.
Pořád se to samozřejmě točí okolo Ruby a Jamese, ale jsem ráda, že konečně dostaly prostor i ostatní postavy. Díky nim mě to bavilo více.
Na Embeřin příběh v další knize se dost těším a už teď jí mega shipuju s Wrenem :D..
Lýdie je skvělá postava a těším se na více jejích pohledů!! Její a Grahamův příběh by si zasloužil samostatnou knihu..
Podle mě by Mona udělala lépe kdyby každý pár měl svojí knihu, stejně jako série Znovu.. Čtenáře by to bavilo mnohem více. Takhle je všechno "nastrkaný" do třech knih a zbytečně se toho tam řeší hodně.
Konec Zachraň se je opět na pěst, ale tentokrát mě to naštvalo a zklamalo, protože jsem čekala a doufala v úplně něco jiného. Úplně zbytečný zvrat, který akorát naštve.
A to nemluvím o překladu knihy! Slova "maminka" a "tatínek" nechci už slyšet ani vidět. Ale teď vážně.. Pane bože, proč? Vždyť se to do té knihy ani nehodí. Fakt mi z toho začalo pomalu hrabat a tentokrát to myslím smrtelně vážně. Tenhle překlad je až alarmující..
I přes všechny chyby knihu doporučuju, protože pohledy Ember a Lýdie si užijete..
(Prosím ať je třetí díl lepší!!) 3.5/5 *

pogmanka
03. prosince

Tento díl už mě netáhl tak jako první. Místy mi přišel hodně natahovaný a ten závěr. To mi už přijde vážně jen zakončení jen, aby mohl být další díl. Chudák Ruby se pořád natahuje na skřipec, pořád něco, aby se zase James musel omlouvat a usmiřovat se. Nechala bych maximálně dva díly. Každopádně nedá se říct, že by se to četlo špatně, to rozhodně ne. Přelouskala jsem to za den, ale už mi to přijde moc. Kdyby se třeba pozornost věnovala Ember nebo někomu jinému. A oslovování maminka a tatínek mě vážně iritovalo. Nehodilo se to k věku postav.

anndrra
01. prosince

Místy se to hrozně táhlo a konec byl na můj vkus až příliš účelový. Nesl jasný vzkaz pro čtenáře: Napsala jsem to schválně takhle, abyste si koupili třetí díl, protože je mi jasné, že by se polovina z vás k postavám jinak nevrátila.
Což nebyla úplně nejlepší strategie.
Ze vztahu Ruby a Jamese už se toho moc vytřískat nedá, aniž by to působilo jako klišoidní telenovela. Z koho by se ovšem dalo vytřískat dost - to jsou Lydie, Ember a dokonce i Lin. Jenže to autorce nestačilo, tak musela na skřipec znovu natáhnout i Ruby. Bohužel úplně zbytečně. Osobně mě to dost znechutilo a nevím, jestli budu v sérii pokračovat. Spíš ne.
O tom, že bych redaktorce dala po papuli za maminku a tatínka nebo za to, jak spisovně všichni mluví, ani mluvit nebudu. Dala bych 1,5, ale to nejde, tak zaoukrouhluju na dvě

ZapisnikTerky
29. listopadu

Pěkné čtení. Teda alespoň druhá půlka. Jinak se děj trochu táhl. Nenadchla mě, ale i tak se četla dobře. Víc v mojí recenzi.

nina3905
28. listopadu

Tradične dobrá kniha od Mony Kasten. Hoci niektoré pasáže knihy boli zbytočne natiahnuté a miestami ma štvala hlavná hrdinka Ruby.

Majkyna
27. listopadu

(+ SPOILER) Nevím, některé pasáže mi přišly utažené za vlasy. Ruby mi přišla sebestředná, zvláště v časti, kdy se ji James snaží vysvětlit, že po smrti matky se neovládal a ona odpoví, že je zničená, nevím no. A věčně iritující “maminka a tatínek”, není to snad dětská kniha. Knihu jsem vlastně prolistovala, další díl mě snad ani neláká, už jen kvůli tomu, že se bude opakovat stejný námět, a to James chce získat Ruby zpět.

alexisia
24. listopadu

(+ SPOILER) Dočítané, ak sa preskakovanie strán dá nazvať čítaním. Príbeh zbytočne rozťahaný na 300 strán, vytváranie stále nových zápletiek, ktoré mi miestami už pripadali padnuté na hlavu.

SPOJLER
V závere vyhodenie študentky bez vypočutia druhej strany, len tak, z ľubovôle riaditeľa.

Táto séria nebude patriť medzi moje obľúbené, a už pri prvej časti som si povedala, že je to taká infantilná kniha, a neodolala som, požičala som si aj dvojku, a dosiahla som jedine to, že sa moje presvedčenie o plytkosti a infantilnosti série potvrdili. Príbeh rozdrobený pre viacero hlavných postáv pôsobí zmätočným dojmom. Dej je pre mňa nepríjemne štafetový, každý má svoj vlastný kolík, s ktorým beží na koniec svojej kapitoly.

Ruby a James svojimi myšlienkovými pochodmi a správaním mi pripadajú ako štrnásťroční pubertiaci. Maminka a tatínek, slová, ktorých výskyt a ich počet by som mohla v knihe zrátať, ale nechce sa mi, každopádne viem, že ich bolo neskutočne veľa. Z knihy mám dojem ako keby ju písala iná osoba, od Mony Kasten som bola zvyknutá, že v spisovateľskom hrnci uvarí lepšie sústo na zasýtenie čitateľskej duše.

Túto knihu považujem za nevyšperkované predjedlo, ktoré autorka takýmto spôsobom vytvorila buď z nedostatku surovín alebo z dôvodu, že ak aj základ bol tvorený dostatočnou rozmanitosťou, chýbala hĺbka a prepracovanosť, a samozrejme nápaditosť.

Každopádne, ak si chcete nechať uvoľniť myseľ knihou, ktorá vám v hlave spôsobí iba mierny vánok, vrhnite sa na to.