Zachraň se

Zachraň se nás opět vtáhne do magického studentského prostředí prestižní školy Maxton Hall. Hlavní téma této knihy je věčné a staré jako lidstvo samo: zrada a odpuštění. Opět se setkáme s hlavními hrdiny Ruby a Jamesem. I ostatní oblíbené vedlejší postavy se vrací na scénu, aby dokreslovaly další nezapomenutelný příběh z pera královny romantických příběhů Mony Kasten. Vítejte do světa prestižní školy Maxton Hall, místa dramatických prvních lásek, romantických studentských let a napínavých okolností, které obklopují Ruby a Jamese. Co se stane, když Ruby musí těžce odpouštět zradu a Jamesovi se převrátí svět vzhůru nohama mnoha nečekanými událostmi? Blíží se studium na Oxfordu... Na pozadí příběhu hlavních hrdinů se odvíjejí osudy jejich sourozenců - těhotné Jamesovy sestry Lýdie a vtipné a sebevědomé Rubyiny sestry Ember. Všichni zažívají své první lásky, každá je jiná, ale vlastně jsou všechny stejně opravdové. Znovu se setkáme s organizačním výborem a užijeme si s ním velkolepé plesy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475890/big_zachran-se-PN3-475890.png 4496

Maxton Hall 2.

Vydáno: , Red

Save You, 2018

Kniha Zachraň se

ElizPetrova

Dlouho jsem nečetla nějakou knihu, která by ve mě zanechala takový pocit lhostejnosti jako druhý díl ze série Maxton Hall. Hlavní postavy James a Ruby mi nepřišli nijak zvlášť sympatičtí ani v prvním díle, druhý díl toto pouze potvrdil. Nevím, zda je to překladatelská chyba, ale spousta dialogů je napsaná neskutečně kostrbatě, neuvěřitelně. Oslovení maminko, tatínku opět nesmí chybět... v závěru knihy samozřejmě následuje určitý převrat, který postrádá jakoukoli logiku a je zbytečně vyhrocený. Poslední díl si přečtu již čistě jen ze zvědavosti, co si autorka vymyslí.

Mona Vasquez

Druhý díl byl čtivý, i když o něco méně zajímavý než první. Plusem je vyprávění z pohledu Lýdie a Ember. Velkým mínusem je přístup vydavatele, který není schopný pro překlad knihy najít mladého překladatele, jehož překlad by odpovídal cílové skupině čtenářů. Editor knihu asi taky neviděl. Z "perel" jako doslovný překlad pojmů king size bed, black tie, nebo to, že z Elieho Saaba udělali ženu bolí oči :(

Paja.92

První díl jsem četla před rokem a pamatuji si, že ačkoliv to bylo napsáno jednoduše, chytlo mě to a knihu jsem přečetla během dvou večerů.
Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že tento díl je takový vycpávkový. Stačilo by k prvnímu dílu přidat 30 stránek a příběh Jamese a Ruby by mohl být ukončen. Tím pádem na mě děj působil vlekle, a kdyby nebylo občasných pasáží Ember a Lýdie, nejspíš bych knihu hodnotila o dost hůř.

Ačkoliv jsem si myslela, že další díl bude pouze o Ember a Lýdii, posledních pár stránek mě vyvedlo z omylu a v posledním díle bude pokračovat příběh Ruby a Jamese. Bohužel. Tímto mě autorka docela zklamala. Krásný příběh Ruby a Jamase je natahován, ačkoliv by mu v klidu stačila první kniha a další by se mohly soustředit na zbylé členy party… podobně jak tomu je u romantických sérií.

Kniha každopádně byla psaná čtivě a stránky mi ubíhaly pod rukama — počítejte s tím, že knížka je psána pro náctileté a tomu odpovídá i styl psaní.
Zároveň to je ale dílo, které mě nijak nenadchlo a myslím si, že v tomto žánru je to spíš takový průměr.

Jediná věc, co mě iritovala bylo oslovení maminko/tatínku.

@knihozroutka_eleanorcorvin

TerezkaMoz
21.12.2022

(+ SPOILER) U druhé knihy nikdy nevím, jestli se mám těšit nebo moc neočekávat. Zatím ale jsem měla to štěstí, že druhé díly zklamáním nebyly!
Velmi se mi líbilo, že autorka začíná rozkrývat životy i ostatních postav, dějová linka Lýdie byla skvělá. Pohledy postav na život a to, jak se věci ubírají, naprostá bomba! Napětí, slzy, láska a jiskření.
Jen mi trošku chybělo vášně a sexu u Jamese a Ruby.

shecoola
10.12.2022

Čtivé pokračovanie lásky a útrap medzi Ruby a Jamesom, ale tentokrát sa presúvame aj k Lýdii a Ember. Pre mňa osobne jedna obrovská výtka smeruje k prekladu tatínek/maminka/mladík. Je viac než jasné, že toto oslovenie rodičov končí pred pubertou, a u maturantov na strednej škole sa používa na rodičov/chlapcov každé iné synonymum, len nie toto. V duchu som si tieto vety upravovala podľa svojho gusta, aby ma tak neiritovali. Inak koniec znova taký, že chcete ihneď ďalší diel :)

emilieselden
30.11.2022

Prostě romantika, co k tomu víc říct. Iritovalo mě tu oslovení tatínek/maminka. Všichni teenegaři asi těžko takhle mluví o svých rodičích. Kdyby to tak bylo třeba jen v rodině Ruby, tak bych to chápala, ale takhle...

Karoll_ina
28.11.2022

čte se už samo, oblíbené postavy rozšířily další postavy ale četlo se jedním dechem

Fortuna7
12.11.2022

Skvělé pokračování už tak úžasné série. Postavy jsem si oblíbila snad ještě víc a hodně mě bavila linka Lýdie. Někdy jsem byla malinko zmatená, když byl příběh z pohledu někoho jiného, ale to je spíš můj problém :-). Hned jdu rozečíst poslední díl.