Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 930 930

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

nela3812
06.10.2021 3 z 5

Jedná se o mé vůbec první setkání s Monou Kasten a jsem mile překvapena. Popravdě mě další série plná klišé úplně nelákala. V této knize jich nacházíme hned několik, ale i přesto si příběh v jistém smyslu drží svou originalitu.

Postava Ruby je zajímavá a její posedlost pro organizovanost je mi svým způsobem sympatická. Oproti tomu na Jamesovi nevidím vůbec nic zajímavého. Kromě zajímavého zaměření rodinného podniku je to jen další typický Bad Boy do „sbírky“.

Prostředí soukromé střední školy bylo zajímavé. Nejvíce mě však bavilo plánování akcí, které měla Ruby na starosti. Krom honosných akcí by na škole a celém prostředí opět nic poutavého nebylo.

Nemohu říci, že bych z knihy byla unesená, nicméně se jí čtivost rozhodně nedá upřít. Příběh ubíhá plynule a malé komplikace mezi našimi hlavními hrdiny není nouze. Knihu jsem tak přečetla za pouhých pár hodin.

Konec, který pro nás autorka připravila, mě láká k přečtení dalšího dílu, ačkoliv jsem to původně neměla v plánu. Co Vám budu povídat, ten konec to celé zachránil, když už jsem si myslela, že autorka nemá s čím přijít, vytasila se s neuvěřitelným zvratem.

Hodnotím 3,5-4/5. Těším se na pokračování a doufám, že nebudu zklamaná.

nicole1990
04.10.2021 5 z 5

Příběh obyčejné hodné holky Ruby a bohatého floutka Jamese byl prostě nádherný . Už aby bylo pokračování.

AnnaNes
19.09.2021 5 z 5

Po přečtení některých recenzí jsem se bála do čtení pustit, abych nebyla zklamaná, protože série Znovu se mi moc líbila. Nakonec jsem ráda, knížka se mi moc líbila a už se nemůžu dočkat pokračování.

tynka65
19.09.2021 4 z 5

Příběh obyčejné puntičkářky Ruby a namyšleného floutka Jamese mě bavil, jen by mi bylo milejší, kdyby hlavní hrdinové byli starší, ale to je čistě věc mého vkusu (a věku ). Příběh sám o sobě není nijak převratný, ale je skvěle a čtivě napsaný. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje skvěle a místy se člověk i zasměje. Knížka ubíhá pod rukama a na konci zůstaneme zírat s otevřenou pusou. Možná z ní vypustíme i nějaké peprné slovo. Na další díl jsem zvědavá, ale Začít znovu pro mě bylo silnější.

Veve721
16.09.2021 3 z 5

Nová kniha od autorky, která mě přesvědčila, že i milovnice fantasy může mezi čistokrevnými romanťárnami najít skutečný poklad. Mona Kasten prostě psát umí, což dokázala okouzlující sérií 'Znovu'. O to víc mě mrzí, že jsem z nového výtvoru nebyla nadšená.

Jedním slovem: klišé. Příběhy zamilovaných puberťaček obecně bývají na jedno brdo a tenhle nebyl výjimkou, přestože byl napsán velmi čtivě. To se autorce nedá upřít - i kdyby vydala jen nákupní seznam, čtenář by ho s radostí zhltnul za jednu noc, jenže to prostě někdy nestačí. 'Zachraň mě' je nový 'After'. Všichni víme (ať už z filmů nebo knižní předlohy), že vztah Tessy a Hardina byl jednoduše toxický. Jako by si Mona Kasten řekla to samé a rozhodla se jejich příběh opravit. Ale je vztah sexy šprtky Ruby se zbohatlickým kinder gangsterem školních chodeb opravdu lepší? Podle mě ne. After byl rozčilující, ale jeho originalita tkvěla právě v silných emocích, které vyvolával. Hardin byl manipulativní hulvát a jeho chování nemělo omluvy. Z Jamese se autorka zcela očividně snažila udělat oběť okolností, která je rodinou dotlačená do určitých rozhodnutí. Klasická šedá zóna. Romantická linka mě díky tomu trochu nudila, což je blbý, když jde o hlavní tahač knížky.

Kdybych nikdy nečetla After, ani jinou romanťárnu ze střední, tak mě tahle kniha baví mnohem víc. Všechno je napsáno správně - hlavní hrdina má důvod ke svému chování, hlavní hrdinka je chytrá, vztah budují postupně, vedlejší postavy jsou sympatické, navíc autorka píše neskutečně čtivě a je proto lehké se do čtení plně ponořit. Ale zároveň je příběh tak nudně neoriginální, že nemůžu hodnotit líp, než jako průměr. Neurazí, nenadchne. Vzhledem k faktu, že jde o úvodní díl, pořád existuje možnost budoucí strhující akce, která mi vyrazí dech, ale momentálně si nejsem jistá, jestli po pokračování sáhnu. Přeci jen... Na co mít v knihovničce beta verzi Afteru, když už tam jeden After mám?

LilianaFalcon
14.09.2021 3 z 5

Strašně dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec volím nižší variantu, už mi trochu začíná vadit, jak prvoplánově to autorka zase vystavila - bohatí jsou špatní. A ten dramatický otevřený konec? To se vážně nepovedlo, už jen tím o hvězdičku nutně musela klesnout.
Jinak se mi knížka líbila. Taková Papírová princezna apod. jen bez všeho toho sexu.

sun.from.ibiza
13.09.2021 3 z 5

Ale jo, kniha se mi líbila, ostatně jako skoro všechny od Mony. Nicméně mi přišla oproti jiným trochu slabší a postavy mi k srdci moc nepřirostli. Ale čtení je to příjemné, především třeba na dovolenou.

katerina3329
12.09.2021 5 z 5

DOPORUČUJI

denisa8946
11.09.2021 5 z 5

Další dílo od Mony Kasten na seznamu mých přečtených knih. Kniha byla jiná než série Znovu, ale i tak byla skvělá. Nutně potřebuji další díl, protože ten konec... aspoň že se autorka za něj v poděkování omluvila. :))
Knížka je čtivá a děj ubíhá rychle. Kdybych měla teď na čtení víc času, měla bych ji přečtenou za pár dní. Příběh je vyprávěný z pohledu obou hlavních postav.
Hlavní hrdinka Ruby mi byla od začátku sympatická. Líbilo se mi, že byla cílevědomá, měla ve všem systém a obdivovala jsem její přístup k situacím, do kterých se nechtěně zapletla.
Naopak James mě šíleně vytáčel. Působil jako samolibý, rozmazlený, bohatý spratek, který dostane vše, co chce. ALE! Díky kapitolám z pohledu Jamese jsem na něj rychle začala měnit názor a bylo mi ho opravdu líto. Oblíbila jsem si pasáže, kde byl s Ruby a mohl projevit své skutečné já.
Rodina Ruby i Jamese měla nelehký osud. Ale v závěru knihy se přihodilo něco v Jamesově rodině a to mě moc zasáhlo. Bylo celkem pochopitelné, jak se zachoval vzhledem k situaci k otci, ale jeho jednání potom mě zklamalo... vždyť už měl s kým sdílet své trápení.
No, jak jsem psala, nutně potřebuji další díl... ať už je říjen. :)

Petra38
11.09.2021 4 z 5

Začatek byl pro mě trošku táhlý ale pak se to srovnalo a jsem ráda ,že se mi příběh dostal do ruky. Budu se těšit na další ...

sidonka
09.09.2021 5 z 5

Nádherná kniha se závěrem, který tam asi opravdu patří, i když to byl šok, ale takový je život a Ruby byla super

Barča 008
08.09.2021 5 z 5

Už abych měla ve čtečce pokračování! Škoda, že e-knihy vychází později než papírové, alespoň v tomto nakladatelství to tak je. :/

petulkapeta
02.09.2021 5 z 5

„Připadalo by mi škoda, kdybychom teď
najednou dělali, jako že se vůbec neznáme. Už pro mě nejsi
neviditelná. A já taky nechci dělat, jako že jsi.“

Ale všechno to bylo krásné. James a já – možná nikdy nebudeme
spolu a možná bude Jamesův otec dělat všechno pro to, abych ze
života jeho syna zmizela, ale jsem připravená o Jamese bojovat. To,
co je mezi námi, je něco výjimečného. Ode dneška vím, že podle
způsobu, jakým se na mě dívá a dotýká se mě, je poznat, že to cítí
stejně. Zvládneme to. Ještě nikdy jsem si ničím nebyla tak jistá.

No ano je to pravda nemaji se radi on je špatny,ale autorka to prostě umi skvěle napsat,to přiběhu se ponořite a na konci,otevřenem konci nechcete nic jineho než pokračovat dal a taky vrazit par facek Jamesovi...

Adél784
01.09.2021 3 z 5

Po dočtení knihy hodnotím jako průměr 3/5 ale i tak se chystám na autorčinu sérii Znovu:).
S knihou Zachraň mě jsem měla tři zásadní problémy- trochu klišé Bad boy a Good girl, ale tady to oproti jiným knihám nebylo tak dobře popsané, zároveň tu je hate-love a i když ji mám v knihách ráda, tady mi prostě něco chybělo.
- otevřený konec
- překlad ( osmnáctiletý lidi prostě neoslovují své rodiče maminko a tatínku, dokonce i ve hněvu je tam oslovení tatínku, to samé to - Je to OK., Jsem OK. atd.)
Pozitivně hodnotím prostředí Oxfordu a také opravdu krásnou fialovou obálku:) Tato série Maxton Hall je spíše YA než NY.

mstychov
30.08.2021 5 z 5

Moje prvni knizka od Mony. Po recenzich zde jsem byla trosku skepticka. I presto me knizka neskutecne lakala. Zacetla jsem se prakticky okamzite a precetla ji na jeden dech. Zacatek byl pozvolny, ale postupne se pribeh rozjel. Cely dej byl zajimavy a ja se moc tesim na pokracovani o Ruby a Jamesovi. Co se tyce zde zminovanychnosloveni tatinek a maminka a vzapeti otev a matka……doufam, ze jde jen o spatny preklad a v originale to zni lip :)

klarka009
27.08.2021 4 z 5

Toto byla moje první kniha od Mony Kasten kterou jsem četla, takže nemůžu srovnávat s předchozí sérií, ale moc se mi to líbilo. Kniha je psaná ze dvou pohledů a to z pohledu Ruby a Jamese. Oba dva jsem si velmi oblíbila. Ruby mi byla dost blízká, jelikož i já jsem docela puntičkář :D a James byl také skvělý jen mě tedy na konci pěkně naštval. Moc se mi líbilo prostředí Oxfordu, v příštím životě bych se tam také chtěla podívat :D jako velmi zajímavou vedlejší postavu musím určitě vyzdvihnout Lýdii, u které jsem dost zvědavá jak to s ní dopadne a doufám, že v dalších dílech ji bude více. Co mě hodně rušilo bylo oslovení maminka a tatínek :-/ Bylo to v každé větě ve které figurovali a vůbec mi to tam nesedělo :-/ Pokud máte v plánu tuto knížku číst radím vám, počkejte si nejdřív na další díl, protože takový cliffhanger jaký nám autorka dopřála na konci mě málem stál nervy :D takže netrpělivě vyhlížím další díl a myslím že do podzimu asi zešedivím :D

knihomolkaMist
25.08.2021 5 z 5

Tohle bylo tak moc fajn! Od autorky už mám přečtenou celou předchozí sérii a musím říct, že tohle se mi prostě líbilo mnohem víc (a to jsem ji celou hodnotila 5/5)
Kniha má vše, co člověk jen může potřebovat - skvělou romantickou linku, sympatické postavy a pěkné myšlenky. Celý příběh se navíc odehrává v Anglii, kterou mám ráda a Oxford! Ten snad zná každý
A ta obálka? No nekup to
Už se moc těším na další díl, který má vycházet 11.10. (nezapomeňte si to poznamenat do kalendáře )

V.Vendulii
23.08.2021 4 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě vtáhla do děje, několikrát jsem se i upřímně zasmála a přiznám se, že i slza ukápla. Ale Bože na nebesích proč jsou rodiče vždy přeložení jako "maminka" a "tatínek"? I u Ruby mi to přišlo teda dost extrémní, ale když jsem pak četla, že to je použito i u Jamese a to i v situaci, kdy otce chce rozčtvrtit, tak to už bylo opravdu nepatřičné. Jinak ale moc hezké čtení, ačkoliv klasicky chvílemi velmi naivní. Ale proto to čtu. :-D

Ctenar1202
21.08.2021 3 z 5

Příběh Ruby a Jamese je klišoidní. Ona z chudých poměrů, premiantka třídy, která se šprtá, aby se dostala na Oxford. On se narodil do bohaté rodiny, která vlastní oděvní impérium. Ona je cílevědomá, poctivá a slušná dívka. On je frajírek se sebevědomím až na půdu. Jak příběh pokračuje si asi umíte domyslet. Od počáteční nenávisti k lásce.... Nevím, jestli je to překladem, ale oslovení maminka a tatínek v některých okamžicích znělo dost na sílu, ale to je jen můj pocit.

Jo, být mi náct, asi jsem spokojená, ale takhle to pro mě byla průměrná knížka, kdy jsem od prvních stránek věděla, jak vše skončí.

valika0302
19.08.2021 5 z 5

Mona je moja obľúbená autorka a môžem povedať, že opäť nesklamala. Kniha zobrazuje hlavných hrdinov v období posledného roka strednej školy ( mne osobne sa preto viac páči séria Znovu, tá zobrazuje vysokoškolákov).
Hrdinovia - hlavné postavy sú sympatické, striedajú sa tu pohľady aj Ruby aj Jamesa. James je trošku taký typický stredoškolský bohatý bad boy, ktorý si robí čo chce a užíva si večierky a život. Ruby je múdre a šikovné dievča, pochádzajúce zo skromnej rodiny, ktorej jediný sen je dostať sa na Oxford. James sa občas chová k Ruby veľmi chladne, no pri čítaní neskôr som už chápala, že ani jeho život nie je jednoduchý a nikto nevie (ani jeho kamaráti) aké má trápenie doma.
Humor v knihe nechýba, páčili sa mi ich doťahovačky cez sms, aj to ako vedeli kedy zvážnieť v komunikácii.
Zápletka - tých je v knihe viacero, prvá sa udeje hneď na začiatku a ktorá sa týka Jamesonovej sestry a Rubynho učiteľa. Tá je práve spúšťačom cielených stretnutí Ruby a Jamesona, ktorý ma dohliadať na to, aby nič nepovedala, kedže jeho pokus uplatiť ju, mu nevyšiel. V deji sa nachádzajú aj ďalšie zápletky, týkajúce sa Jamesonovho najlepšieho kamaráta Allistera či jeho matky. To, čo sa ale udeje neprezradím, aby som vám nepokazila čitateľský zážitok. Dej celou knižkou graduje a vyvíja sa. Autorka píše naozaj dobre, o čom som sa presvedčila už pri sérii Znovu, vety sa veľmi dobre čítajú a nenudia. Knížku odporúčam, myslím si, že nesklame ani náročného čitateľa.