Věřit znovu

Ona se vzdala lásky. On se ale nikdy nevzdá jí.

Ve chvíli, kdy Dawn potká Spencera, ví, že je ztracená.
Spencer je sexy, vtipný a okouzlující – zkrátka její typ. Přesněji, byl by její typ, kdyby se Dawn nerozhodla držet se dál od všech kluků a pochybných vztahů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406813/big_verit-znovu-w7z-406813.jpg 4.31388

Začít znovu / Znova 2.

Vydáno: , Omega

Trust Again, 2017

Kniha Věřit znovu

Péťa Z.

Autorce se nedá upřít čtivost románu. Místy mě kniha bavila, místy jsem se těšila, až ji dočtu...
Možná je to už věkem, co já vím? :⁠-⁠) Prostě tam na mě bylo až moc pasáží, které mi připadaly úsměvné a naivní, dokonce docela trapné. Když k tomu připočtu zvláštní a nehodící se jazykové prostředky knižních postav, leckdy mi nepřišly příliš uvěřitelné.
Každopádně jsem si u knížky odpočinula, ale trojku si už nepřečtu. ;⁠-⁠)

eva0772

(+ SPOILER) Me teda prvni dil bavil vic, od prvni stranky, druhy mi prisel nastavovany, hlavni postavy, ktere byly v prvnim dilu okrajove, neodpovidaly me predstave o nich, navic na sto strankach cist, jak on je dokonalej a sexy a uzasny a jak ona s nim proste nebude, ackoli je "dechberouci", protoze proste proto, je celkem natahovana nuda. Uveritelnost nula. A to jejich neustale stenani :D Vzdyt to nemelo zadne napeti, zadna chemie mezi tema dvema. A k Dawn jsem si cestu nenasla. Literatura typu Lenky Lanczove. Misty az smesna. Utrpeni to docist.

TerezkaMoz
27.12.2022

(+ SPOILER) Takže. Knihu jsem přečetla za tři dny. Klidně bych ji přečetla i za kratší časový úsek, ale manžel mi "vynadal", že přece zase tu knížku nepřečtu tak rychle, abych byla na sebe naštvaná. Takže jsem si ji rozdělila alespoň do tří dnů.
Spisovatelka je opravdu dobrá. Styl jejího psaní vás nutí stále číst a nepřestávat, nutí vás přemýšlet nad postavami, nad vším, co se v knize odehrává. Oceňuji, že rozvíjí dějové linky i jiných postav.
Chemie a emoce mezi Dawn a Spencerem byly opravdové, místy srdcervoucí, spalující, až mě bolelo srdíčko i za ně. Neuvěřitelná přitažlivost mezi postavami. Spencerova osobnost byla opravdu k sežrání, člověk měl chuť se s ním smát, milovat ho a ochraňovat. Bolest, kterou si oba dva prožívali, si snad při hádce či rozchodu prožil každý. Když čtete tuto knihu, prožíváte život Spencera a Dawn s nimi. Těším se však také na další díly, především na Sawyer, která mě ze začátku dost žrala, ale věřím, že další díl s ní, bude jedna velká jízda.

Příběh se mi moc líbil, ale větší knižní kocovinu jsem měla po prvním díle.

Spoiler - Nejvíc mě asi rozpálila scéna o tom, jak si Dawn začínala uvědomovat, že jí chybí sex. Stejně jako první sexuální spojení mezi hlavními postavami bylo opravdu, že wau, že bych chtěla být na chvillku na Dawniném místě.
Co mě mrzí bylo, že nějak nebyla rozvinuta myšlenka s fotkami a s tím, jak se potkali Spencer a Dawn ve studiu. Čekala jsem, že tam Spencer pro ty fotky byl. Ale co mě mrzí opravdu nejvíc, tak to, že nedošlo na "opravdové" vyznání citů mezi Dawn a Spencerem, ale možná by to knize spíše ublížilo.

kaja9825
27.11.2022

Druhý díl ze série Znovu od německé autorky Mony Kasten a musím říct, že tento díl je asi můj nejoblíbenější.

V tomto díle sledujeme Dawn (nejlepší kamarádka Allie z minulého dílu), která píše erotické povídky. Ale o tom neví ani její nejbližší, protože se bojí, že jí za to všichni odsoudí.
Spencer je oproti tomu kamarád Kadena, který je veselá kopa a každý ho má rád.
Opět to ani pro jednu z hlavních postav není jednoduché a musejí spolu překonat různé překážky.
Oproti prvnímu dílu tady nejde o hate to love romantiku. Spencer je s Dawn spíš kamarád, ale ta se snaží si držet odstup.
Kniha se zase čte strašně dobře, člověk se u ní pobaví a jiskření hlavních postav je taky úžasný.
5/5⭐️

Medasek
23.11.2022

Tohle se mi rozhodně líbilo mnohem více než první díl. Hrdinové byly sympatičtější a mnohem více uvěřitelnější než v prvním díle.

Viky007
19.11.2022

Musím říct, že to bylo rozhodně lepší než první díl. Ta chemie mezi Dawn a Spencerem byla neuvěřitelná. Plus taky dávám za relativně reálné charaktery a emoční stavy postav. Dawn se sice místy chovala dost pitomě, ale zase jsem to chápala (navíc ji omlouvá její věk). Jen mi teda přišlo, že jejich vztah je spíše tělesný. Zkrátka hlavně sex a jiskření, ale to emoční propojení mi tam trochu chybělo (nebo jsem tomu moc nevěřila). Každopádně to bylo fajn oddechové čtení. Těším se, až si přečtu příběh o Sawyer.

jarmila4728
17.11.2022

Po knize jsem sáhla, protože jsem četla první díl a z toho jsem byla unešená. Než jsem se skutečně začetla, měla jsem chvilku pochybnosti. Dawn, hlavní hrdinka románu a nejlepší přítelkyně hl. hrdinky z prvního dílu se totiž věnuje tvůrčímu psaní (POZOR!) erotické literatury. Mně osobně erotika nevadí, ale zjišťuji, že nemám ráda laciné erotické scény a zpočátku na mě ty její spisovatelské úryvky přesně takto působily. Ale zatnula jsem zuby a šla dál. Pak už to nebylo tak hrozné a člověk v tom všem začal nacházet i smysl.
Takže… teď co se mi na téhle knize a vůbec na celé sérii moc líbí… Autorka věnuje každou knihu jiné postavě, která je však součástí jedné skupiny přátel. Takže když otevřete novou knihu, nejsou vám úplně cizí a hlavně vztahy jednotlivých párů úplně nevyšťaví, takže vás pořád baví.
Ve stručnosti, abych vám to přiblížila: První kniha je příběh Allie, která přijíždí studovat do nového města, nachází si ubytování ve formě pronájmu pokoje v cizím bytě, protože na koleji už nebylo místo. Majitelem bytu je Kaden, který ji tam nechce, ale nakonec se smiluje a pokoj jí nechá. Allie se postupem času seznámí s jeho přáteli a s Dawn, která je hlavní hrdinkou druhého dílu. Třetí díl, mám takové tušení, je pak věnovaný Sawyer, která je kamarádkou a spolubydlící Dawn; ovšem v prvním díle se s Allie ani trochu neměly rády.
V knize Věřit znovu se tedy seznamujete s životem Dawn a jejího kamaráda Spencera, který vás určitě bude bavit. Je to veliký srandista a tak trochu provokatér a od chvíle, co Dawn spatřil, za ní pálí. Dawn se ale v minulosti velice zranila a od mužů, včetně Spencera, si drží obezřetný odstup. Kniha je plná lechtivých, často velice vtipných narážek a sexu! Ovšem tak nějak mi to v tomto případě nevadí, protože to má hlavu a patu.
Po celou dobu čtení jsem se uculovala, skvěle bavila a cítila všechno, co při takovém příběhu cítit máte – vzrušení, očekávání, radost i smutek. A po pravdě jsem hrdinům záviděla, protože přátelství, které mezi jednotlivými postavami dlouhodobě trvá, já osobně asi nikdy nepoznala. Nebo alespoň ne v takové míře. A vzrušení a touha, která vás spaluje, láska, jakási posedlost tím druhým, oddanost… které ženské se po něčem podobném občas neposteskne?
Další přidanou hodnotou, alespoň pro mě je, že Dawn studuje tvůrčí psaní. V průběhu celého románu je konfrontovaná překážkami a úskalími psaní, v nichž jsem se sama skutečně viděla a slova autorky mi v mnoha věcech otevírala oči a pomáhala si uvědomit co a jak. Bylo to fajn!
Knihu určitě všemi deseti doporučuji. Takto vtáhnout do děje romantické knihy mě dokázala naposledy snad autorka série Selekce, anebo ještě v pubertě Lynne Banksová knihou Můj drahý darebák (mimochodem doporučuji pro všechny slečny 12 – 14 let) a Lanczová svou trilogií Počkej na mě, Radko!

Eva_Skala99
16.11.2022

Mona Kasten je prostě románová bohyně! Úžasný příběh, úžasná kniha. Čte se to samo. Hlavní aktéři vás chytnou za srdce a už nepustí, dokud nedojdete na konec příběhu. Doporučuji všem milovníkům románů.