Začít znovu

kniha od:

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4.3 2114

Začít znovu / Znova série

1. díl >

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega
Originální název:

Begin Again , 2016


více info...

Komentáře (474)

Komentáře 474 Recenze 10

Silvisek
Silvisek
02.12.2023 5 z 5

Musim rict, ze kniha se mi moc libila. Kazdy kamarad hlavnich hrdinu jsou uzasny. Opravdu me to bavilo a jsem zvedava na dalsi dil

princesse
princesse
22.11.2023 3 z 5

Taková jednohubka na jeden, dva večery, ale z tohoto žánru jsem četla již mnohem povedenější kousky. Takže neurazí, ale ani nenadchne. Vytknout by se tomu dala hromada věcí, ale pokud nečekáte žádný extra zázrak, tak nevadí.


EvcaMat
EvcaMat
20.11.2023 odpad!

Já jsem oproti většině komentářů nějak mimo. Jak já se trápila...:-( Tohle je, podle mého, knížka pro náctilété nebo možná když si člověk potřebuje vypláchnout hlavu, ale pro takové chvíle jsou určitě lepší tituly. Styl byl v pohodě, ale děj, ten jsem opravdu nedávala. Dorazilo mě na konci to koťátko:-D Dočetla jsem jenom proto, že jsem cvok a když něco začnu, tak to dokončím a byl to teda boj.

evismaior
evismaior
19.11.2023 2 z 5

50% - s touhle sérií jsem začala čtvrtým dílem Doufat znovu, a protože byl oddychově a vcelku romanticky čtivý, vrátila jsem se k tomuto prvnímu dílu, že by třeba mohla být fajn celá série. Ale teď nevím, jelikož mi to přijde tak trochu jak přes kopírák. Zase je tu dívka s problémy, které dusí v sobě a má z nich trauma (čerstvá studentka Allie, která prchá na "venkovskou" vysokou školu od zámožných rodičů z Denveru, kteří si jí všimli jen tehdy, když ji chtěli v dokonalé úpravě předvádět před obchodními partnery) a podobně problémový spolubydlící sexy týpek Kaden, o jehož skrytých traumatech se dozvíme až ve chvíli, kdy mu Allie připomene minulost, protože něco podobného, co prožívá s ní, už kdysi prožil s jinou (a tenhle motiv fakt byl v tom čtvrtém dílu taky). A ten jejich vztah opět prochází zdlouhavým vývojem, pořád k sobě a od sebe, chtějí se a nechtějí se a on její problémy nechce slyšet a pak zase chce, ale o svých jí neřekne, a tak musí oba hrozně trpět a to všechno na vcelku úmorném počtu 400 stran.
Allie mi přišla trochu pokrytecká (pohrdá rodiči a jejich bohatstvím, ale bez jejich peněz by ani nedojela do Oregonu, natož aby tam mohla studovat - skutečnou snahu o osamostatnění, jako že by si třeba našla práci a odřízla se od nich úplně, to jsem tam neviděla) a Kaden se zase často choval tak hnusně, že bych se osobně rychle odstěhovala z jeho bytu pryč (nejčastější forma přesvědčování, když s ním dívka nesouhlasí, je zjevně hodit si ji přes rameno a odnést pryč nebo ji pevně držet tak dlouho, dokud se nepodvolí - divila jsem se, že to Allie s jejími předchozími špatnými zkušenostmi nevadilo). Tihle dva mi povahově nepřišli moc uvěřitelní a ještě si rozmyslím, zda zkusit další díl série.

cukrovka
cukrovka
09.11.2023 5 z 5

Ač nejsem cílovou skupinou, příběh se mi velmi líbil. Knížka se dobře četla a hlavní hrdinové byli zajímavý.

KajinaH722
KajinaH722
02.11.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky a musím říct,že jsem nadšená. Každou stránku jsem si užívala a nechtěla jsem přestat číst. V podstatě se četla sama.
Určitě to není poslední kniha od autorky a ráda si prečtu další díly a i jinou sérii, protože má krásné recenze a to je i důvod proč jsem autorka zkusila a vubec toho nelituji.

Pauvka
Pauvka
30.10.2023 4 z 5

Moje prvni kniha od autorky, a moc me bavila. Libil se mi dej i postavy. Cetla se sama.

Charmedka
Charmedka
08.10.2023 4 z 5

Tohle je tak neskutečně čtivé. Velmi příjemná oddechovka, která se čte úplně sama. Kromě dvou hlavních postav se v knize objeví i další, například droboučká Dawn, Kadenův kamarád Spencer, což je takový Cassanova či Scott, gay, který samozřejmě nesmí chybět.

Všechny ty postavy mají takové obyčejné charaktery, vlastně nijak zajímavé, přesto si je ihned zapamatujete a vytvoříte si k nim vztah. Všichni působí reálně a příjemně.

lucifess
lucifess
27.08.2023 4 z 5

Další velmi slušná oddechovka. Pro mě první kniha od autorky, na kterou jsem v rámci žánru dostala několik doporučení. Nezklamalo. Příběh byl někdy až možná moc překombinovaný a uměle natahovaný, ale vyloženě mi to ještě nevadilo. Rovnou pokračuji v dalším díle.

MishRarach
MishRarach
23.08.2023 5 z 5

Tento díl jsem paradoxně četla až jako třetí po Věřit znovu a Cítit znovu, což považuji za velkou chybu. Ano, Věřit znovu se dá číst samostatně, ale po přečtení Začít znovu jsem se do té knížky pustila znovu a přišla mi to přišlo mnohem lepší. Teď už mi totiž nechyběl kontext některých událostí. Mona Kasten mě ani v tomto případě nezklamala a já se s trochou obav dívám na Doufat znovu a Snít znovu, protože mě první tři knihy dostaly, takže už mám nějaká očekávání. Budu se k zatím přečteným knihám velmi ráda vracet, protože každá má své kouzlo. :)

Bety093
Bety093
16.08.2023 5 z 5

Knížka je naprosto úžasná. Tolik emocí a překvapení, hrozně se mi děj líbil. Tohle byla první knížka kterou jsem od Mony četla a určitě nebyla poslední a budu v sérii ZNOVU určitě pokračovat. Super čtení, při kterém se zasmějete, ale slza ukápne taky. Pecka, doporučuji.

NakresAde
NakresAde
15.08.2023 5 z 5

Allie se odstěhuje z Denveru do Woodshillu, aby unikla před svou panovačnou matkou, která v jejím životě doposud řídila vše od oblečení až po stravu, ale také především od bolesti, kvůli níž neměla daleko ke zhroucení. Chce začít znovu a splnit si svůj sen stát se učitelkou. První, co musí udělat, je najít si bydlení. Po několika neúspěších skončí u Kadena. Nabručeného potetovaného kluka, který je zatraceně přitažlivý, ale hned na začátku jí Kaden jasně stanoví tři pravidla. Nejdůležitější třetí pravidlo je to, že spolu v žádném případě neskončí v posteli. Paradoxně je to ale Kaden, který svá pravidla porušuje prakticky okamžitě.

Ti dva jsou zprvu spolubydlící, poté by se dalo říct, že něco jako přátelé, ale jejich vzájemnou přitažlivost nedokáže popřít ani jeden. Jenže Allie není jediná, která má za sebou špatnou minulost. Je to i Kaden, který každé sblížení s ní opětuje mlčením a zuřením. Jakoby se chtěl vždy potrestat za to, že si dovolil se k ní přiblížit. Právě k ní. Především poté, co se mu Allie svěří.

"Nejsi rozbitý, Kadene, jen trochu poškrábaný."

Autorka si mě získala od prvních stránek. Neměla jsem problém se začíst, soucítit s postavami, zlobit se na ně, nenávidět je. Dawn, Spencer a ostatní byli ti nejlepší přátelé, které oba mohli být. Byli pro ně oporou i ve chvílích, kdy potřebovali mlčet a prostě jen být. Pro matku Allie škoda slov, protože takhle teda ne. I když z jejího pohledu to bylo v pořádku a dělala všechno pro dobro Allie. Za to matka Kadena dokázala mít Allie ráda hned při prvním setkání. Dvě matky, dva rozdílné způsoby lásky.
Ke konci mě mrzelo, co s Kadenem udělalo setkání s Alexem. Chápu, že se mu všechno vrátilo, ale Allie by to přece pochopila. Každopádně jsem je spolu samozřejmě milovala. Líbilo se mi, jak jí říkal Brepto nebo to jeho kroužení palců po zápěstí, když ji uklidňoval.

Pajakub47
Pajakub47
14.08.2023 4 z 5

Jo, taky se mi to líbilo... po dlouhé době jsem se u knížky zasmála i pustila slzu... příjemné čtení...

Lucyeinstory
Lucyeinstory
13.08.2023 4 z 5

Zacit znovu
Romany od Mony Kasten mam moc rada. Jinak tomu neni ani u teto knihy. Postavy byly sympaticke, dej mel hlavu a patu. Hlavni hrdinka neni husicka, coz se mi libilo. Stranky mizely pod rukama. Pokud chcete zkusit nejake romantictejsi knizky a je vam 14+, doporučuju
4 z 5

Cher
Cher
08.08.2023 5 z 5

Knihu mi půjčila dcera, že se to dobře čte. A opravdu to bylo příjemné čtení.

klarinka9974
klarinka9974
06.08.2023 4 z 5

Začala jsem knihu číst hned, jak jsem dočetla Nové začátky a to rozhodně nedělejte. Protože, je to skoro na stejný brdo a tím mě to ze začátku trvalo delší dobu než jsem se začetla. Ale musím říct, že i tak se mi to líbilo, bylo to příjemné, romantické čtení. Je jasný, že v každé romantické knize se vyskytuje potetovaný drsňák a holka co chce začít znovu ale každý příběh je trochu jiný. Mám doma i další díly a těším se na ostatní příběhy.

pani_ari
pani_ari
28.07.2023 5 z 5

Ty německé autorky ty young adult romanťárny prostě umí! Kniha mě zahřála u srdce.

mmmisulka.r
mmmisulka.r
14.07.2023 3 z 5

Právě docteno!
Ale jo, bylo to milé, ale asi jsem to neměla číst hned po Osamělém srdci, protože to mě namlsalo. Dala bych tak 3,5 hvězdy. Četlo se to dobře a rychle, byla z toho cítit lehká naivita, ale celkově to fungovalo. Moc pěkná oddechovka.

Ewe291
Ewe291
29.06.2023 5 z 5

Tak ako prvy krat tak aj po tretikrat je to krasna kniha a pri jej citani mam tie iste pocity ako ked som ju citala prvy krat. Tieto pocity mam ked citam serie od inych autoriek ku ktorym sa tiez rada vraciam a viem, ze ich mozem citat aj 100x a nezunuju sa mi. Takze ked to mam zhrnut tak len takto "JE TO KRASA"

stelloušek
stelloušek
07.06.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se už dlouho těšila a věděla jsem proč. Už než jsem začala číst, bylo mi jasné, že to budu mi přečtené za chvilku. A opravdu, zabralo mi to 3 dny. Moc hezký a romantický příběh. Těším se na další díl.

Niu
Niu
27.05.2023 5 z 5

Velmi milé překvapení. Pro mne zase jedna z dlouho odkládaných knih, ale příběh mě tak vtáhl, že jsem jedno odpoledne začala číst a dočetla druhý den. Tak moc se mi to líbilo. Ta atmosféra byla skvělá. Studentský život a trampoty, přátelství, lásky a zklamání. Celkem mě zaujal i příběh jak Allie, tak Kadena - pro mne to bylo zas něco neokoukaného. Ten bručoun Kaden na začátku se mi líbil a ty jeho výlety, hned bych s ním šla :o) To byla velmi pěkná část knihy, kdy se snažil Allie pomoci ukázat krásu života. Určitě se našly okamžiky, kdy to k realitě mělo hodně daleko - sehnání si bytu, finanční stránka věci a tak podobně, ale asi to nebylo podstatné, neb hlavní hrdinové byli zajištění. Ke konci mě Kaden trochu prudil, ale holt každý má v hlavě své řešení v dané chvíli. Jen mě vždy mrzí, když tímto (ať už postavy v knihách nebo lidi v reálném životě) lámou srdce druhým (jakože pro jejich dobro). Ten závěr už byl trochu moc. Líbily se mi vztahy v knize. Bylo to dost čtivé s krátkými kapitolami. Trošku mi to připomnělo knihu Pan Romantik v té pomalejší romantické lince. Doporučuju a budu pokračovat v sérii.

hanka1580
hanka1580
22.05.2023 5 z 5

Opět super oddechová knížka, kterou ale budete hltat. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejen, že chcete vědět, proč je Kaden takový "idiot", ale proč Allie chce tak moc zapomenout na svoji minulost. Asi nám bylo už od počátku jasné, že ti dva spolu skončit prostě musí, ale průběh, který autorka napsala? Za mne rozhodně palec nahoru. Je to oddechové čtení nejen na léto. Rozhodně si přečtu i druhý díl.

Čtenářka368
Čtenářka368
26.04.2023 5 z 5

První kniha od Mony Kasten, kterou jsem kdysi četla. A stále moje nejoblíbenější od ní. Vrátila jsem se k ní už dvakrát. Kaden i Allie mi sedí jak jako postavy, tak k sobě. Parádní chemie a věřím, že se ke knížce ještě někdy vrátím.

LittleK
LittleK
17.04.2023 3 z 5

Přemýšlím, co napsat, abych se neopakovala. Přijde mi totiž, že píšu recenzi na stále stejnou knihu pořád dokola. Všechny příběhy tohoto žánru jsou postavené podle stejného klíče a ne jinak je tomu i tady. Zlý kluk, kterému se dostane pod kůži holka, v tomhle případě navíc dost ubulená, která není absolutně jeho typ, pak přijde krize, drama a happy ending. Proč mít ale větší ambice, když to vlastně funguje a čtenář, který po něčem takovém sáhne nemá ani vysoké očekávání, takže málo kdy může být zklamán. V tomhle případě to u mě bohužel úplně nezafungovalo, navíc souhlasím s tím, že tu je nepopiratelná podoba s Nedotýkej se mě a druhou takovou číst jsem nepotřebovala.

1259
1259
15.04.2023 5 z 5

Jo taková něžná romantika se mi vždycky líbila a líbit asi nepřestane.

kikikrat
kikikrat
29.03.2023 4 z 5

Kniha má své mouchy. Možná by mohla být kratší, možná by Kaden nemusel být takový vůl a Allie by mohla míň brečet. Tohle všechno mi ale do knihy perfektně sedlo. Děj ubíhal, bavila jsem se a odreagovala a postavy jsem si oblíbila. Už teď vím, že si chci prečíst další. Jediné co mi odopravdy vadilo, že ty jejich osudy nejsou nijak dořešeny ale nakonec jsou přeci jen na vysoké a spoustu času zbývá.

Aziza23
Aziza23
02.03.2023 2 z 5

Kniha sa číta ľahko - to bez komentára -, ale...
Ak máte radi stokrát obohranú platňu, budete nadmieru spokojní. Ja však mám rada v príbehoch aj istú originalitu - aspoň malú štipku - a v tejto knihe, bohužiaľ, jedno klišé strieda druhé ako na bežiacom páse, takže len dve hviezdy.

broskev28
broskev28
28.02.2023 3 z 5

Čtení o studentech, ale chytlavé i pro starší dámy.
Přistihla jsem totiž paní v letech, jak knihu doslova hltá, takže jsem neodolala a pustila jsem se do ní také. Mona Kasten umí napsat knihu tak, aby chytila za srdéčko - mě to sice příliš neoslovilo, ale citlivější povahy určitě mají pro Kadenovy citové veletoče pochopení, takže proč ne. Máme v našem knihovnickém "červeném oddělení" i knihy mnohem slabší, hůře přeložené, korekturu postrádající. Tohle se takříkajíc četlo samo.

Ann98
Ann98
07.02.2023 5 z 5

Monu Kasten miluju. Její styl psaní je neotřelý. Vždy hltám každé její slovo.
Příběh, ačkoliv je podobný mnoha jiným a na první pohled se ničím neliší od jiných, tak přece jen jiný je. Je originální. Děj krásně plyne, romantiky je zde plno, nechybí vtipné momenty, napínavá místa, ale i místa, kde si čtenář pobrečí. Čte se to úplně samo. Jedna kapitola skončí a hned vás brní prsty otočit na další. Prožívala jsem to od začátku až do konce, nechtěla jsem přestat číst a na konci hledala další stránky, abych zjistila, že jich je jen 432, tak málo.
Hlavní postavy byly neskutečné. Allie byla sympatická. Byl jsem napnutá, co se jí mohlo stát. Ze začátku se Kaden choval jako blb. Ale na konci můj názor na sebe zachránil. Byl to ten klasický atraktivní týpek. Přesně ten, pro kterého musí vaše srdce zahořet i když nechcete. Chemie mezi nimi byla neskutečná.
Dva lidé, kteří se zpočátku nenávidí, ale postupem času se právě nenávist změní v lásku .. Pff, to najdeme v každé druhé knížce. Každý si řekne, že to není nic originálního, ale autorka z toho dokáže udělat zajímavý, nevšední příběh. Doslova nezapomenutelný.
Velmi oceňuji, že autorka v knize rozebírá důležité téma, o kterém se v dnešní době stále moc nemluví, i když je to velmi časté.
Přečteno jedním dechem a zanechalo to ve mně neskutečný zážitek. Rozhodně by si měl knihu přečíst každý, kdo chce na chvíli vypnout a nemuset přemýšlet u složitého děje.

Zuzu2603
Zuzu2603
26.01.2023 5 z 5

Autorka si získala moje srdce hlavně díky tomu, že se jí jako jediné povedlo začít číst romantické příběhy.
O knize jako čtenářka, která nečte romantické příběhy jsem moc neočekávala, ale nakonec jsem byla hodně mile překvapená. Zaujala mě hned od začátku a musím říct že to byla jízda od začátku do konce. S hlavní hrdinkou Allie jsem prožívala snad všechno. Kaden mi přirostl k srdci hned druhou nebo třetí kapitolu i když se nepřestal chovat jako arogantní týpek, tak na něm něco bylo.

Každopádně, tenkrát jsem si knihu hodně užila a rok co rok se k ní v létě vracím.

5/5 hvězdiček