Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2171 483

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

julinka87
31.08.2022 3 z 5

Tak vám nevím, mně to připadalo zdlouhavé a žádné wau se nekonalo. Taková průměrná NA romance.

klarka009
23.08.2022 5 z 5

Série Znovu od Mony Kasten je hodně vychvalovaná a teď už je mi jasné proč. Jak se jednou začtete, tak už nedokážete přestat. Je to velmi čtivé a děj odsýpá, takže se ani nenadějete a jste na konci knihy. Hlavní hrdinku Allie jsem si velmi oblíbila. Na to, v jaké společnosti se celý život pohybovala, to ve Woodshillu zvládla skvěle. Kaden ten mi často lezl na nervy, ale za tu vymyšlenou přezdívku pro Allie má plusové body :D
Hodně jsem se při čtení smála. Popichování mezi Allie a Kadenem bylo skvělé :) I když Kadena jsem chtěla několikrát fláknout pánvičkou po hlavě, aby se mu rozsvítilo :-:
Vedlejší postavy byly také super. Hlavně Spencer a Dawn, o kterých je druhý díl této série. Kdo by nechtěl mít ve svém životě Spencera? Já rozhodně ano :)
Začít znovu vám můžu s klidným srdcem doporučit :) jsem zvědavá na další díly, ale myslím si, že je laťka zvednutá dost vysoko.

knihomolka74
20.08.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka, dobře se četla. Přezdívka Brepta se mi líbila, Kadenovi bych asi dala jiné jméno
Těším se na další díl.

Leído
16.08.2022 4 z 5

Tento příběh byl napsán s různými obměnami už mockrát. Nic nového nepřinesl. Přijde mi jako z nějaké učebnice pro autory romantických knih. Osnova: dva lidi, kteří si nesou něco z minulosti - navzájem se nemusí - jiskry - postupné sbližování - zamilování se - sladká fáze - (více či méně uměle vytvořené) drama - usmíření. Na druhou stranu tato osnova funguje a když je dobře zpracovaná, čteme ji rádi i když pořád dokola, ne? I když konkrétní příběh třeba zakrátko zapomeneme nebo nám splyne s jinými, tak nám dělá v daný okamžik dobře. A tato knížka mi dobře udělala, je napsaná čtivě, postavy i prostředí jsou sympatické. Moc se mi nelíbilo jméno Kaden, o to víc se mi líbila přezdívka Brepta.

Viky007
08.08.2022 3 z 5

Od této knihy jsem popravdě moc nečekala, takže jsem aspoň nebyla zklamaná. Jedná se o jednoduchou, odpočinkovou četbu. A tohle do puntíku splnila. Prostě děj, který hned po přečtení zapomenete. Jde o klasický příběh dvou mladých lidí s problémovou minulostí. On je samozřejmě děsně sexy, samé tetování, vypracované tělo a tak. Sice se k holkám chová jako ke kusu hadru, ale co, to se přece dá odpustit, že jo :-D. Ona zase v jednom kuse brečí a chce za svou minulostí udělat tlustou čáru. Takže se tihle dva jedinci postupně poznávají, on ji jako psychicky labilní osobnost párkrát odkopne, ale pak přijde s prosíkem. A ona mu samozřejmě dá další šanci, protože ho chápe. Ale teď vážně. Někdy to bylo celkem fajn a milé. Někdy naopak moc dlouhé a ubíjející. Víc se těším na příběh Spencera a Dawn, které jsem si mnohem víc oblíbila.

KnihomolkaPája
03.08.2022 5 z 5

Krásná letní oddychovka.
Sice ze začátku jsem se nemohla do příběhu "vžít", ale po pár kapitolách to šlo jako po másle a nemohla jsem knihu pustit z ruky.
Příběh zajímavý, napínavý a romantický.

gigi77
02.08.2022 5 z 5

Na tuto autorku mě upozornily jak komentáře mých oblíbených uživatelů zde na DK, tak především příspěvky na sociálních sítích, kde její knihy zcela drtí letošní čtenářskou sezónu.
* V příběhu je tolik nevyvážených zvratů, že by to jednoho porazilo, ale to usmiřování … prostě vezměte to do ruky, nepřemýšlejte, čtěte a užívejte.
* Miluju thrillery a s oblibou občas zařadím jiný žánr … skvěle se uvolním, zrelaxuju a naberu dech na další.
* Navíc není na škodu poznat, co moje dcera s oblibou čte. Jen doufám, že v tomto případě nejsem přirovnávána k oněm toxic mothers …

hrabalikoval
30.07.2022 4 z 5

Tuto sérii jsem dlouho odkládala. Po této první knize mě to trošku mrzí. Kniha se mi líbila a moc dobře se četla. Není to žádná velká literatura, ale kniha u které víte jak to skončí. Ale to je to co občas potřebuju. Vzít oddechovou knihu nepřemýšlet a jenom si užívat jednoduchý příběh. Už se těším na další díl.

kimChristopher
29.07.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Velmi mi sedl styl psaní. Taky jsem si hodně oblíbila Allie, Kadena a jejich přátele. Nemůžu se dočkat až budu číst Věřit znovu. Doporučuji!!

[edited] Nemohla jsem odolat a knížku jsem si objednala :D. Dávám přednost půjčování knih z knihoven, ale tahle mě oslovila. Navíc je koupená z bazaru (zde z DK) takže byla levnější a taky miluji myšlenku second - handů, takže super. Opravdu jsem si knížku zamilovala a myslím, že se mi bude líbit celá série Znovu.

rosewilliams
01.07.2022 5 z 5

Nenáročné čtení o dvou lidech, kteří si byli od začátku souzení. Jednoduše krásný příběh.

MAU256
27.06.2022 5 z 5

Krásně čtivá romantická knížka. Allie a Kaden byli super. Oba měli svá ošklivá tajemství, život není jen "růžový". Ale pokud máte někoho, s kým se o své břímě podělíte, je to potom snažší. U Allie mi trošku vadilo, že kvůli všemu brečela, ale každý jsme nějaký. A Kaden, ten měl štěstí, že ona ho tak moc milovala. Ráda si přečtu další knížky od této autorky.

EvikU.
20.06.2022 5 z 5

Celou sérii měla půjčenou dcera, já jsem trochu váhala, jestli do toho mám jít. Přece jen to jsou trochu bichle a teď se na mě valí jedna kniha za druhou. Nebo-li mám tolik tipů, co číst...

Nakonec mi psala knihovnice, abych brzy vrátila první díl, že jsou další zájemci. Tak jsem si řekla, že do ní jen nakouknu.

Během chvíle jsem byla ve třetině knihy. Sice je to spíš Young Adult, ale mně se velmi líbil styl psaní. Zamilovala jsem si hlavní postavy a prostě jsem se u knihy nenudila a moc se mi líbila.

Byl to uvěřitelný příběh a četlo se to opravdu moc dobře. Takže milé čtenářky, pokud už trochu let uběhlo od toho, když Vám bylo jako hlavní hrdince, studentka vysoké školy a váháte, zda Vás bude bavit, tak já bych se skoro vsadila, že bude! Jděte do ní. Je skvěle napsaná!!! :-)

Eliska.ctenarka
08.06.2022 3 z 5

Knihu bych doporučila těm, kteří hledají lehké nenáročné  romantické čtení a neočekávají nějaký závratný děj.
Kniha se čte dobře a do postav se lehce vžijete, ale popravdě nechápu, proč je kolem knihy takový poprask. Za mě je to spíše lepší průměr v tomto žánru‍️

Martooni
04.06.2022 3 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Ano, některé pasáže jsou předvídatelné, dětinsky naivní, ale čte se to hezky. Dávám 3+, na 4 to nemá, a 3 jsou zase málo.
Člověk se vrátí o 15 let zpátky a říká si, ale jo, bylo to pěkné být mladý, zamilovaný. Nemohla jsem knihu odložit, příběhem Allie a Kadena jsem žila. Zvraty v Kadenově chování byly náročné, chyběl mi jeho pohled na věc. Že bych si také nechala udělat první kérku :D. Ty Kadenovi se mi fakt líbily.

ivka7708
18.05.2022 4 z 5

Veľmi príjemné oddychové čítanie z prostredia vysokej školy. Je tam romantika, zápletka, nejaké tie zvraty... proste všetko čo od oddychovky očakávate. Strhávam jeden bod za postavu Kadena, pretože jeho charakter a vystupovanie boli nie úplne uveriteľné.

miruska810
15.05.2022 5 z 5

Začít znovu mňa chytlo už hneď od prvej kapitoly, asi je to tým, že tento žáner toľko nečítam. Každopádne budem musieť zmeniť názor a pridať si takýchto kníh do knižnice viac. :-) jednoduché čítanie, každá strana mala svoj zmysel, síce to bola celkom dlhá kniha, mala som ju prečítanú za 5 dní. Čo je na mňa, čo číta jednu knihu za mesiace veľký pokrok. :-D postavy boli sympatické, obvykle nemám rada kamarátske story, ktorými si autori a autorky umelo predlžujú knihy, len aby v nich niečo bolo. Ale toto bolo také prirodzené, nenútené a nakoniec aj veľmi milé. Veľmi som sa zblížila s hlavnou hrdinkou, ajkeď Kaden mi pripadal hneď od začiatku poriadne toxický. Od takého ruky preč, ale zas by to do toho príbehu nepridalo také korenie. Takže nakoniec 5 hviezd. Aspoň za to, že mňa už dlho žiadna kniha k čítaniu nedonútila. Odporúčam!

VercaV
13.05.2022 3 z 5

Taková pohodová, jednoduchá četba, při které člověk nemusí přemýšlet. Jedná se o klasickou lovestory, už od začátku víte jak to přesně dopadne. Hodně mi to připomínálo knížky od Elle Kennedy (život na vysoké, stejné příběhy, kdy dva spolu nechtěli být, pak byli a pak přišel problém) a taky Odvrácenou tvář lásky (pravidla ve fungování, špatná minulost). Prostě mi to přišlo, že si autorka našetla jiné romanťárny a další příběh byl na světě.
Nicméne, hlavní postavy i ty vedlejší mi byly sympatické. Příbeh, jak už sem řeka víckrát, se dal naprosto předpokládat, v tomto je to prostě klasika - tvrdí jak je to nepřitahuje, pak přitahuje, jsou spolu, nastane problém a jsou od sebe a pak se k sobě vrátí, do toho mají každý nějaké šrámy z minulosti. Ale k oddechu to stačí, je to milé a pěkné čtení.

katushah
08.05.2022 3 z 5

Chtěla jsem zkusit něco z moderní Německé literární scény a vyskočilo na mně toto. Vzhledově hezké, tak jsem se dala do čtení. A dost mně zklamalo jak průměrné a ohrané dílo to je. Takových lovestory jsou tisíce, nebylo tam nic originálního. Každopádně jestli tento styl máte rádi, tak proč ne.

bupilla
21.04.2022 5 z 5

Tento príbeh sa zaradil medzi moje srdcovky.
Do veľkej miery aj preto, že som sa v ňom našla, zažila som podobné situácie a prečítať si tento príbeh mi istým spôsobom aj pomohlo.
Je to tak pekne napísané, číta sa výborne.
Hrdinovia sú uveriteľní, všetky linky príbehu boli zaujímavé a dialógy mi prišli naozaj zmysluplné - čo nebýva pravidlom u tohto typu literatúry.
Tie výlety do prírody - akoby som tam bola tiež, nádhera.
Nemyslím si, že dám celú túto sériu, ale minimálne druhú časť sa chystám čítať, teším sa :)

syky245
20.04.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem měla v ruce snad každou volnou chvíli. Četla se sama, nevyskytovaly se části, kdy bych měla chuť přeskakovat a já jen doufám, že další díly budou psané stejně. Kaden měl sice někdy hrozné chování, ale stejně jsem měla všechny postavy ráda, dokonce i ty vedlejší. Takže za mě super