Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 913 187

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

smejkalova.m
28.10.2022 4 z 5

No, čekala jsem od knihy víc než mi dala. Jsem zvědavá na další díl, ale podle hodnocení mě asi nemá co překvapit... ;) 3,5*

netopýrek1985
26.10.2022 4 z 5

Taková pohodá romantika. Četla se sama. Tak přecházím na další díl, protože musím vědět jak to mezi Ruby a Jamesem dopadne.

mi-380
14.10.2022 4 z 5

Sociální studentský ping pong, červenou knihovnu občas připomínající.
Ich forma: Ruby – James – Ruby – James – Ruby…
Chudá – bohatý – chudá – bohatý – chudá…
Milostné hrátky za odemčenými dveřmi, přetlačovaná, kde dlouho není jasné, o co vlastně autorce jde. Kam se děj/neděj posune? Drama, happyend, něco mezi?
70 % (zatím 630 hodnocení s průměrem 83 %).

0197
13.10.2022 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se konečně k téhle sérii dostala. I když je to už nějaký týden co vyšel poslední díl, stále nebyla na pořadu dne. Přiznám se, že příběhy odehrávající se na střední škole mě už příliš nelákají. Respektive pečlivě si je vybírám. Tady vlastně nebylo co řešit vzhledem k tomu, že se jedná o mou velice oblíbenou autorku.

Na Ruby jsem obdivovala její zápal pro studium. Žila pro svůj sen studovat na Oxfordu. Byla hodně cílevědomá a chytrá. Bylo celkem působivé, jak si i v tak mladém věku šla za svým. Když si vzpomenu na sebe v tomhle věku. "Jo tak půjdu na tuhle vysokou, to je jedno" :-). Vtipný :-). Na konci se teda docela rozjela. Až jsem koukala :-).

James byl takový ten typický frajírek. Pocházel z bohaté rodiny, školní oblíbenec, chytrý a ke všemu ještě sportovec. Doma to ovšem sluníčkové neměl ani omylem. Připravoval se na něco, co vůbec nebylo jeho snem. Na začátku dostal za úkol dávat pozor na Ruby, aby si nepustila pusu na špacír. Tím se k ní dostal blíže a započalo jejich postupné sbližování.

Pořád trochu váhám, ale na plný počet hvězdiček to úplně není. Začátek se táhnul. I když chápu, je to první díl ze tří. Je třeba to trochu uvést. Ale prostě mi tomu něco chybělo a nemohla jsem se začíst. To se naštěstí změnilo po nějaké sté stránce a zbytek jsem už hltala. Konec byl teda něco a staly se tam dvě dost zásadní věci. Jednu jsem tak trochu čekala, ale tu druhou ani omylem.

Verunka926
24.09.2022 4 z 5

První díl této série jsem měla doma už nějakou tu dobu, ale dostala jsem se k němu bohužel až teď. Mě strašně moc baví enemies-to-lovers, a tak jsem i z této knihy byla opravdu nadšená, možná se mi líbila i o něco víc než některé díly série Znovu. Opět autorka ukázala, jak čtivě umí psát a velmi mě bavilo, když James Ruby škádlil a dělal jí naschvály, zároveň tu ale pro ni byl. Konec se mi teda moc nelíbil, ale alespoň mě navnadil do dalších dílů.

Klaton
11.09.2022 4 z 5

Od prvnich stranek sice vite kdo s kym bude, ale Mona to umi napsat tak čtivě a umí svym stylem zaujmout, ze knihu nechcete odložit. Za mě výborná kniha na oddych

Yuuki24
09.09.2022 3 z 5

Skvělá odpočinková četba, když chce člověk vypnout a nechce přemýšlet nad dějem. Autorka mě malinko zklamala. Chápu, že občas v románu není moc o čem psát. Ale myslím, že její minulá díla byla více originální a napínavá, taky méně čitelná. Zde je prostě čitelné snad naprosto vše. Tak jako v ostatních románech. Sice mi to inponuje, ale myslím, že se člověk nemá pak moc na co těšit. Jinak kniha se čte rychle bez naprosto žádný komplikací.

Kekik
03.09.2022 5 z 5

Hodná, chudá, neviditelná dívka získá srdce zlého, bohatého, známého chlapce. Jaké klišé téma by to bylo, kdyby to napsal někdo jiný. Mona z několikrát použitého vzorce dokázala napsat úžasný příběh, který si mě získal. Ruby i James si mě okamžitě omotali kolem prstu, i když James mě se svým sebedestruktivním chováním občas vytáčel. Ovšem chápu ale, že kdybych vyrůstala v takové rodině, asi bych se chovala stejně.

Jako mnohým čtenářům, i mně vadilo používání slov maminka a tatínek. U Ruby, která má milující rodiče, bych to pochopila. Ale když byla slova používaná i v kapitolách Jamese, skřípala jsem zuby. Absolutně se to do příběhu nehodí.
Na druhý díl se těším, i když je označován za tzv "vycpávkový". Nejraději bych se do něho pustila hned, ale bohužel jej nemám teď po ruce. Vzala jsem si do práce jinou knihu, neboť si mezi díly série běžně nechávám alespoň jednu knihu oddych. Tentokrát jsem ale udělala chybu. Měla jsem se pustit do pokračování hned.
Na Monu Kasten nebudu nikdy stará. Doufám tedy.

ElizPetrova
28.08.2022 3 z 5

Takový klasický čtivě napsaný romantický příběh odehrávající se na střední škole. Velmi čtivě napsáno, knihu máte přečtenou během pár hodin. Čistě oddechová záležitost. Co mě neskutečně iritovalo, byl překlad knihy a oslovení typu "maminka, tatínek" bylo do očí bijící. Hlavní hrdinku s jejími myšlenkovými pochody jsem občas měla chuť profackovat. Závěr mi přišel přestřelený a dost na sílu. Ale pokračování si přečtu.

emilieselden
21.08.2022 3 z 5

New adult je žánr, který běžně nečtu, ale tahle kniha se mi líbila. Najdete tady vše, co byste čekali. Postavy jsou sympatické, čtení rychle ubíhá. Těším se na další díl. 3,5*

book_loverka_
15.08.2022 5 z 5

Zachraň mě jsem četla jako reading copy v červnu minulého roku a hodně jsem toho za tu dobu zapomněla. Dala jsem s tedy re-reading, abych se lépe orientovala v dalších dílech. Pořád jsem názoru, že hlavní postavy se občas chovají jak padlí na hlavu, ale moc mě to bavilo i podruhé!

Zama
14.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Spisovatelka píše opravdu moc hezky. Kniha se čte sama :)
Příběh Ruby a Jamese je opravdu zajímaví. Hnedka jsem musela sáhnout po druhem díle.
Občas mi vadilo Jamesovo chování… co to mělo znamenat na konci knihy? Ano umřela mu matka. Ale takhle se zřídit a ještě tam po něm leze jiná holka a chudák Ruby na to musí koukat.. fakt nechápu.
Uvidime jak se příběh bude vyvíjet dál. Každopádně kniha stojí za přečtení.

ElInWonderland
14.08.2022 4 z 5

Zjišťuju, že Mona Kasten nezklame. Série začít znovu byla výborná a měla jsem obavu ze středoškolského prostředí a laťky kterou Mona nastavila a i když se mi osudy z Woodshillu líbily o něco víc, tak mě to i tentokrát bavilo a opět to bylo velmi čtivé.

MAU256
05.08.2022 5 z 5

Musím říct, že autorka píše vážně čtivě. Nějak moc rychle jsem se dočetla ke konci a hle, neukončeno, což mě donutilo okamžitě sáhnout i po druhém díle, jelikož nemám ráda neukončené konce. Příběh Ruby a Jamese mě bavil, párkrát jsem se přistihla, že se potutelně usmívám. Doporučuji si přečíst, ale jen s podmínkou, že budete mít k dispozici všechny díly :-).

Ella161
29.07.2022 4 z 5

Autorku mám vážně ráda. Její série Znovu je skvělá a jedna z mých nejoblíbenějších. Ona prostě píše tak skvěle, že se hned začtete a přestanete myslet na věci okolo sebe. Tady jsem sice měla trochu pocit, že to snad nenapsala ani ona, ale to byl jen ten začátek.
Zatím mám tedy přečtený jen první díl, ale strašně dlouho jsem se k němu musela dokopávat. V knihovně mi kniha ležela několik měsíců, protože jsem jí po prvních pár přečtených stránkách hned odložila, jelikož se mi moc nezamlouvala. Vadilo mi, že se hlavní hrdinka chovala vlastně jako dítě. Byla bez zkušeností a téměř nevinná, prostě jako dítě. I to její vyjadřování… Nevím. Každopádně jo, musím přiznat, že po nějakém čase jsem si na ní zvykla a začala jí mít celkem ráda. Na ní bylo strašně super, že se nebála za sebe postavit a říct svůj názor. Měla takového bojovného ducha a to se mi líbilo. V každém případě musíte pár kapitol vydržet a pak se to rozjede, slibuju. Prostě nedělejte to stejné a neodkládejte do po pár přečtených stránkách.

Bylo pěkné, jak se postupně začalo mezi Ruby a Jamesem tvořit přátelství. Když si vzpomenu na ty začátky, kdy se furt jen dohadovali a nemohli se vystát… A James na mě ze začátku působil jako takový ten typický bohatý frajírek, který si myslí, že mu patří celá škola a všichni k němu snad vzhlíží. Jak jsem ho však poznávala, samozřejmě jsem zjistila, že takový není a vlastně jsem si ho dost oblíbila.

Jo a vlastně vím, proč jsem prvně tu knihu odložila. Tady je to taková ta klasika, která je snad skoro všude a já jsem toho už přečtená! Bohatý a oblíbený kluk a naopak chudá holka, kterou nikdo nezná… Prostě takových knih je.

!!!Teď SPOILER!!! Přišlo mi strašně vtipné, jak James nevěděl, jak Ruby podplatit a najednou ho napadlo, že si její mlčení teda koupí sexem. Jak úplně odevzdaně prohlásil "kde to chceš". Fakt jsem se u toho musela smát, protože to by tedy podstoupil hroznou oběť Na druhou stranu je ale hezké, že je až tak moc loajální k své sestře, že by pro její bezpečí byl schopen udělat fakt cokoliv

adida
19.07.2022 5 z 5

kniha je krásná, dobře se čte a nedá se od ní odtrhnout. Příběh Ruby a Jamese je jednoznačně upoutavý.

Drahuska12
15.07.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale ubírám hvězdičku za konec, který mi opravdu nesedl. Každopádně autorka je velmi dobrá , takže doporučuji všem.

Janulkaxxx
05.07.2022 3 z 5

Knihu jsem dlouho odkladala. Po precteni recenze, ze se kniha podoba serii Royalovci jsem nevahala a knihu zacala cist. Ale pozor !!!! Podle me, tahle kniha vubec nema se serii Royalovcu nic spoleneho, neni spatna, ale nevim..., nejak jsem se nemohla poradne zacist, par poslednich kapitol jsem si prala aby uz byl konec. Nejsem zvykla odkladat nedoctenou serii a tak se jdu pustit do dalsiho dilu, tak snad to bude lepsi.

Lidska_ctecka
01.07.2022 4 z 5

Drahouškové,
první díl série se mi asi líbil nejvíce (ale jen o malinko : )). Knihu jsem měla přečtenou za víkend. Ruby a James mě neskutečně bavili a oblíbila jsem si je hned od začátku.
Velmi doporučuji všem, komu se líbila série Royalové od Erin Watt. Podobají se jak dějem, tak charakterem postav.

Lucynell
27.06.2022 5 z 5

Mona Kasten opět nezklamala, kniha je krásná, skvěle se čte a nedá se od ní odtrhnout. Příběh Ruby a Jamese je jednoznačně poutavý.