Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 913 187

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

1259
23.04.2023 5 z 5

Od nenávisti k lásce a zklamání. Jo moc se mi to líbilo.

Andrea996
23.04.2023 3 z 5

Opravdu nedoporučuji pro dospělé, možná kdybych se vrátila o 10 let zpět tak bych to vnímala lépe. Ani nevím čím začít, udivuje mě že spousta lidí píše jak je kniha čtivá, přiznávám že jsem nějaké odstavce přeskočila. Někdy jsem se nemohla přemoci a převracela oči, ano třeba oslovení maminko a tatinku nebo chování Ruby. Dále pak samotná postava hrdinky, spisovatelka se snažila vyobrazit dokonalou mladou studentku, se kterou jsem bohužel vůbec neztotožnila, ani James mě moc nebavil, chápu že spisovatelka chtěla něco jiného, ale představa bohatého sexy zrzka mi do hlavy prostě moc nešla... Bylo by toho mnohem víc co bych chtěla vytknout, ale asi by to nebylo fér vzledem k tomu že nejsem cílová skupina. :) Původně jsem zamýšlela dvě hvězdy, ale svižnější děj ke konci a celkově zajímavý otevřený konec knihy mě příjmul jednu hvězdu přidat, ovšem si nejsem jistá jestli se vůbec do druhého dílu někdy pustím. :)

Arinda
12.04.2023 3 z 5

Milá oddechovka, neodolala jsem a hned si musela běžet pro další dva díly.

knihomolka2022
11.04.2023 5 z 5

Od nenávisti k lásce.
První díl série od úspěšné německé autorky Mony Kasten mě úplně dostal. Zachraň mě je první kniha, kterou jsem si od autorky přečetla a naprosto jsem si ji zamilovala! Je psaná hodně čtivým "jazykem", takže jsem ji nepustila z ruky. Příběh se odehrává na střední škole Maxton Hall - bláznivé večírky, kde alkohol jenom teče, precizní práce studentů, partičky studentů bohatých rodin, akce a plesy - ano, to je Maxton Hall, na kterou chodí namachrovaný bohatý floutek a dědic obchodního impéria James a sebevědomá, pilná, spolehlivá, sympatická a "neviditelná" Ruby s velkým snem, že bude studovat v Oxfordu. No jednoduše, je dva nejde nemilovat! Už od prvního setkání je mezi nimi hmatatelná chemie, kterou cítíme i my čtenáři (jak jsem říkala, autorka píše úžasně). Ruby mi sedla okamžitě a fakt jsem si ji jako postavu zamilovala a ztotožňovala jsem se s jejími názory a řešením situací. James je skvělý, taky jsem si ho moc oblíbila, ale na něm mi vadilo jeho opíjení, jednání v některých situacích, i přes to, že je pochopitelné, ale vůči Ruby opravdu nespravedlivé. Přesto stále věřím, že se polepší a já se vrhám s touto nadějí do dalších dílů... fakt 100% doporučuji, nebudete litovat, protože tuhle lovestory prostě musíte zažít!

Annkag
22.03.2023 3 z 5

Trocha jiné,ale moderné podání moderní Popelky a prince.U mňa to působilo dojmem že se až moc rozmohla představa že první láska bude navždy i tá pravá a poslední.

patricia8137
19.02.2023 4 z 5

Kniha ZACHRAŇ MĚ je prvým dielom zo série Maxton Hall a zároveň mojim prvým stretnutím s autorkou. Začiatok knihy sa rozbiehal pomalšie, ale aspoň som mala možnosť postupne spoznávať hlavné postavy Ruby a Jamesa, ich životy, priateľov, rodinu. Tiež sa mi páčilo to postupné vyvíjanie ich vzťahu. Aj napriek tomu, že autorkin štýl písania je čtivý, nemôžem knihu ohodnotiť ako výbornú, a to z toho dôvodu, že príbeh vo mne nevyvolal skoro žiadne emócie. Nepodarilo sa mi stotožniť sa s Ruby pri prežívaní všetkých zvratov a dramatických chvíľ. Celkovo to bolo ale veľmi príjemné čítanie a v knižnici ma čakajú ešte ďalšie dva diely, ktoré si v blízkej budúcnosti určite prečítam.

JaneH
12.02.2023 4 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se ke knize dostala, teď ji ale miluju.
Zamilovala jsem si ambiciózní Ruby i zbohatlíka Jamese, který působí tak sebevědomě a šťastně, přitom je v tom svém bohatém životě dost ztracený. Na začátku by mě nenapadlo, že by kniha mohla mít tak hezký a hluboký příběh. Jedná se o čtení pro dospívající, ale já jsem si sérii zamilovala i ve svých 25 letech. Jediné co mi na knize vadilo, bylo neustále oslovení maminka, tatínek. To mi nejednou pořádně tahalo za uši. Jinak se mi kniha líbila. Měla rychlý zvrat, neustále se tam něco dělo a popis prostředí školy nebo třeba rodinného zázemí u Ruby doma, byl tak skvělý, že jsem si to dokázala hned živě představit.
Konec mne překvapil. Zároveň mě však donutil ihned sáhnout po druhém díle. Doporučuji pro každou romantickou duši. Čte se téměř samo.

ElikaS
11.02.2023 4 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila, ale čekala jsem až vyjde celá série, abych si ji mohla přečíst na jednou a potom na ní úplně zapomněla. Teď jsem na ní přišla v souvislosti se čtenářskou výzvou a s chutí se do ní pustila.
Série Znovu od Mony Kaštan patří k těm nejlepším Young adultkám, které jsem četla, takže jsem měla od knížky vysoká očekávání. A musím říct, že po přečtení prvního dílu nejsem zklamaná, ale na sérii Znovu to zatím nemá. Bohužel bych řekla, že knížce hodně škodí nepovedený překlad. Maminka a tatínek vyloženě tahá za uši, obzvlášť od Jamese, který otce nenávidí. Ale není to to jediné, už vidím, jak se kluci, který zkouší drogy a alkohol jim není cizí, ve vzteku titulují výrazy jako "ty zmetku". Mimo to některé věty působí vyloženě kostrbatě. Jsou to sice drobnosti, ale dost to kazí požitek ze čtení.
Ruby se mi líbila, především její záliba v plánování, kterou si mě hned získala. James je typický bad boy s těžkým osudem a zlatým srdcem. Jsem zvědavá, jak bude série pokračovat.

Beily
09.02.2023 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po klasickém young-adult románu. Od začátku je skoro jasné, jak to dopadne, ale třeba další díly překvapí. Za mě super oddychová četba, kniha byla čtivá, začátek trochu pomalejší. Moc se mi líbil popis studentského prostředí i Oxfordu, loni jsem tam byla, takže jsem se skrz všechny ty popisy dokázala do knihy opravdu ponořit. Nicméně do dalšího dílu se asi hned nepustím, chce to proložit četbou pro trochu starší ročníky :D

Ema999
27.01.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila. Moc hezky napsaný a čtivý romantický příběh s překvapivým koncem.

Kskaja
21.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Nic jsem neočekávala a překvapila. Těším se na prostředí z Oxfordu ...Teda jestli ji vezmou :D ..uvidíme v dalším díle

TerezkaMoz
21.12.2022 4 z 5

Při začátku čtení knihy jsem toho moc neočekávala. Prostředí školy bývá většinou předvídatelné, stejně tak i příběhy. Každopádně Mona Kasten opět dokázala, že umí překvapit. Ruby a Jamese si nejde nezamilovat.
Co mě velmi iritovalo byl někdy nepřesný překlad, překlepy a oslovení maminka/tatínek, jak už někteří zmiňovali v předchozích komentářích.
Každopádně kniha stojí za přečtení a potěší každou romantickou dušičku. Jiskření mezi Jamesem a Ruby skočí i na vás a budete mít motýlky v břiše!

kimChristopher
10.12.2022 5 z 5

Já nemám slov. Ze začátku mi kniha připadala jako něco úplně jiného než jsem si navykla u série Znovu. Myslela jsem si, že mě bavit nebude.
Opak byl však pravdou. Příběh se pomalu, ale jistě rozjížděl a stálé nabíral na rychlosti. Všechny emoce, které jsem cítit měla, se ke mně dostavily a hned byl příběh lepší.
Vůbec nevím jak si mám vysvětlit ten konec. Nutně potřebuji další díl s perfektní a úžasnou Ruby a nevyzpytatelným idiotem Jamesem. Těším se na další díl a rozuzlení příběhu, který se dost zamotal :D. Doporučuji!!

Karoll_ina
28.11.2022 3 z 5

typický román, začátek byl pro mě těžší se prokousat a jestli mě to bude bavit, ale od druhé půlky jsem dočetla jedním dechem a čekala, jak to dopadne.

shecoola
24.11.2022 5 z 5

Len veľmi výnimočne siahnem po YA, obvykle keď potrebujem vypnúť po náročnejšej literatúre alebo po dlhom dni, keď už nechcem nad ničím rozmýšľať. U "Zachraň mě" som si spočiatku hovorila, och, aké otrepané klišé. No postupne som sa ponorila do deja, zamilovávala a miestami mi srdce plesalo, keď sa mi vynorili spomienky na vlastné vysokoškolské časy, kde som prežívala svoju skutočne veľkú a vášnivú lásku. Pretože presne taká je aj medzi Ruby a Jamesom, aj keď sa tomu spočiatku bránia, aj keď im to nie každý praje, aj keď žijú vo dvoch úplne odlišných svetoch. Teším sa na druhý diel :)

katallinka
17.11.2022 4 z 5

Krásné romantické čtení. Příběh pěkně ubíhal a všechny postavy byly velmi sympatické. Ale ten konec?! Co to bylo? Jako kdyby se autorka rozhodla, že už to stačí a zbytek dá do další knihy.

Mistylady
15.11.2022 5 z 5

Moje náctileté srdíčko, které mi v hrudi bije už hodně, hodně let, zaplesalo.

Tohle byl přesně ten sladkobolný příběh, nad kterým se vám svírá srdíčko a tají dech. Tohle je přesně kniha pro toho, kdo vyrůstal na románech Lenky Lanczové. Sice téma bylo trochu klišé, příběh chudé studentky, která se ve škole drží ve stínu a na druhé straně bohatého synka, krále školy, který si prostě dělá co chce, ale bylo to moc hezky napsané.

Líbila se mi Ruby, jak byla vyzrálá, v některých situacích se zachovala jako dospělá, kde já bych si dupla nožkou a poslala ho do háje, tam ona situaci rozebírala a řešila :D Vlastně více méně všechny postavy v knize mi přijdou dospělejší a zralejší než běžní puberťáci.

I když to je slabší než série Znovu, líbilo se mi to. Je to takové mile naivní. A ten konec? Jako panebože, díky, díky, že mám všechny díly a nemusím čekat půl roku na vydání.

alzbeta2843
08.11.2022 3 z 5

Autorku Monu Kasten mám veľmi rada, ale skôr jej NA romance než tento YA. Takže za mňa priemer a už nemusím ani pokračovať v príbehu.

Eliška750
05.11.2022 5 z 5

Kniha se mi zcela rychle zalíbila, nečekala jsem, že na mě zanechá větší dojem. Jediné co mě trošku mrzí je, konec. To nemění nic na tom, že se nemůžu dočkat, jak se budou události vyvíjet dále.

Fortuna7
02.11.2022 5 z 5

Páni, tohle bylo nádherné! Už od 1. stránky jsem věděla, že hlavní hrdinka je moje spřízněná duše. Ruby je asi tak stejně systematická jako já, takže jsem se v ní viděla, no a James je naprostý miláček. Tato kniha mě bavila mnohem víc než autorčina předchozí série Znovu a co nejdřív se musím vrhnout na pokračování.