Dědina

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Lehce humorný příběh jedné současné vesnice. Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky… a sám život. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Nemoderní výchovné metody a rozšlápnuté kuře. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život, tady ještě stále spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením. To všechno je Dědina, tragikomický příběh vyprávěný očima jejích obyvatel. Sedlák Josef se marně trápí, proč jeho syn Zbyňa odmítá převzít hospodářství, když je tolik co napravovat na polích zničených v družstvu. Vavirci počítají, kde by mohla ukápnout další koruna, dobrosrdečná prodavačka Maruna se snaží být s každým zadobře a řezník Láďa se dobývá pod cizí sukni a přitom řeší, jak uživit rodinu. A malá Petruna? Ta chvilku neposedí. Na pozadí lehce humorného vyprávění se před čtenářem odkrývá venkovské hemžení v nepřikrášlené nahotě. Přirozená fyzická blízkost hrdinů, jejich společná práce, jejich touha po lepším živobytí až vypočítavost jsou zdrojem věčných svárů i svázanosti a také marné snahy vyléčit minulé rány. Svižné vyprávění formanovského střihu, které však není cynické; nikoho nesoudí a co je podstatné — nenudí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366042/dedina-ls6-366042.jpg 41039
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (376)

Kniha Dědina

Přidat komentář
Acnaj
02. června

Kniha mě mile překvapila, začátek mi totiž přišel strašný, ale po pár stránkách jsem se začetla. Akorát teda se mi místy motaly postavy, já si je snad začnu u knížek zapisovat, stává se mi to v poslední době pořád...

Lucie985
30. května

Dávám čtyři hvězdičky. Jinak si nemohu pomoct. Upřímně, tato kniha ve mně vyvolala nostalgickou náladu. Vzpomněla jsem si na návštěvy u příbuzných na vesnici. Ať už u babičky, nebo jinde. To jak je kniha psaná v nářečí, bylo velmi úsměvné. Silné přemýšlím, že si pořídím i audio knihu.


tanjaj
29. května

První moje kniha od téhle autorky. Navzdory specifickému nářečí se mi celkem dobře četla. Taková oddechovka ze života. Právě se vrhám na Chirurga.

Kegina
28. května

Velmi dobre popsane bezne zivotni situace vnimane ruznymi lidmi na ruzne zpusoby :-)

ViolettaCh.
28. května

Jen díky dobrým výkonům herců, kteří knihu četli, je to jako audiokniha stravitelné. Kniha se mi jeví neuspořádaně, bez nosného příběhu, taková chaotická směska různorodých osob, z nichž žádná se mi příliš sympaticky nejevila, takové tlachání tu z hospody, tu z krámu. Oceňuju snahu autorky po humorném podání, ale víc než 2 hvězdičky opravdu dát nelze.

Pavlína79
28. května

život na dědině - horší i lepší dny, jako všude, tady popsané spíš ty horší

Prim
27. května

Po dlouhé době jsem poslouchala audio knihu na doporučení a líbila se mi, byla skvěle namluvená. Ale nevím zda by tomu tak bylo kdybych knihu četla. Myslím že snad ano. Mám ráda takové ty knihy ze života všedních dnů.

kaja77
26. května

Tak já za sebe musím dát plný počet hvězdiček. Poslechla jsem si audioknihu a moc se mi to líbilo. Humorného v knize nebylo nic, ale popis povah, charakterů a tak celkově koloritu vesnice... to se autorce moc povedlo. Bylo to takové zajímavé nakouknutí, plné drbů, nazírání na různé situace z pohledu různých lidí apod. Každopádně většina lidí byla neskutečně na prachy ... přemýšlím, která z postav byla nejsympatičtější... snad ten Josef (sedlák).

1 ...

Doporučujeme

Pašerák
Pašerák
Perunova krev 2
Perunova krev 2
Nezvěstný (Amerika)
Nezvěstný (Amerika)
Jménem krále
Jménem krále