Chirurg

Před sebou neutečeš! „Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá MUDr. Hynek Grábl, chirurg v příhraniční nemocnici, který už ani nedoufá, že by se jeho život ještě někdy mohl vyvíjet příznivěji. Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila kvůli jednomu karambolu s alkoholem a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho věčně nespokojená žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst? Na operačním sále i mimo něj se občas dá jen těžko poznat, kdo jakou hru hraje, kdo je vítěz a kdo poražený a kam povede další cesta. Hynkovi G. často nezbývá než věřit, že se nepotopí na úplné dno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/421730/chirurg-ebE-421730.jpeg 4.6108
Romány, Literatura česká
Vydáno · Host

Kniha Chirurg

Beruska18
včera

Můžu říct, že tohle mě opravdu bavilo ... příběh z lékařského prostředí, skvělý styl jazyka a vykreslení vnitřních pocitů postav ... super !

xena2711
předevčírem

Vzhledem k tomu, že jsem roky pracovala jako zdravotní sestra na chirurgické a traumatologické ambulanci, tak jsem měla pocit, že jsem se vrátila opravdu v čase. Vše naprosto souhlasí..Povahy, místo, pacienti a hlavně dennodenní náladovost s jakou lékaři, ale i sestry a pacienti přicházejí na pracoviště...prostě dokonale popsaný příběh lékaře, který si zažil svoje a pravděpodobně se to s ním potáhne celý život...krásně psaná knížka.Pěkně se čte. Určitě doporučuji.

Zuzana08
předevčírem

Část svého profesního života jsem byla instrumentářkou, takže přesně vím jaké to je když po vás vztekle lékař hodí tupý troakar, když vám v nejméně vhodný okamžik dojde plyn v bombě u laparoskopie a jak nechutná je dermoidní cysta. Celé to prostředí a chování zdravotnického personálu mi bylo blízké.
Kniha s jednoduchým dějem a přitom tak složitou životní situaci. Všechno to chování lékaře bylo tak uvěřitelně ze života. Líbila se mi.

Clarabel

Cynický a a trochu slabošský čuně s krizí středního věku, to je MUDr. Grábl. Přesto ho budete milovat, protože je neuvěřitelně vtipnej a na nic si nehraje. Petra Dvořáková jej vykreslila úplně dokonale. Chce být rovný a fér chlap, ale ne vždy se daří. I tím je sympatický, protože to není Mirek Dušín a protože jeho selhání občas dokážeme pochopit.

Velmi čtivé, místy vtipné, občas až tragikomické. Po Dědině další skvělá knížka, ke které se určitě vratím.

Frakira

Mně to hodně bavilo! úplně jiné než ostatní autorčiny věci, civilní a tak uvěřitelné, až běhal mráz po zádech...i jsem si v průběhu čtení několikrát říkala, "tyjo, tohle fakt napsala ženská?" dobrý!

sabca

Tak za mě krásně napsaná kniha, která se četla sama. Lékařské prostředí mám ráda a doktor Grábel i přes to, že do ideálního člověka měl daleko mi byl sympatický. Docela bych si dovedla představit i další díl. Knihu můžu doporučit

Chesterton

Svižné, lehké, svěží pero. Až filmové dialogy. Dobře použitá hovorová čeština dokresluje realitu. Malá česká nemocnice v mnoha výstižných obrazech.
Jak snadné je naběhnout si na vidle. Trochu zahrávání si se slabostí, despekt při pohledu na život? Kroužení nad výčitkami, ale život jede dál. Klasicky věrně vylíčené rodinné vztahy. Jak já tomu chlapovi fandila, aby to dal. Dokonalý popis toho, jak usilovně si často děláme peklo na zemi. Před sebou fakt neutečeš.

Ajina76

Pěkné, čtivé. Děj rychle ubíhá. Na mě je někdy použitý dost jadrný slovník. Ale jinak přečteno během pár dní. A to jsem neměla moc času na čtení. Určitě doporučuji.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Petra Dvořáková
česká, 1977