Chirurg

Před sebou neutečeš! „Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá MUDr. Hynek Grábl, chirurg v příhraniční nemocnici, který už ani nedoufá, že by se jeho život ještě někdy mohl vyvíjet příznivěji. Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila kvůli jednomu karambolu s alkoholem a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho věčně nespokojená žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst? Na operačním sále i mimo něj se občas dá jen těžko poznat, kdo jakou hru hraje, kdo je vítěz a kdo poražený a kam povede další cesta. Hynkovi G. často nezbývá než věřit, že se nepotopí na úplné dno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421730/big_chirurg-ebE-421730.jpeg 4.21849

Kniha Chirurg

Mindy
včera

Moc mě tato kniha nebavila. Chod chirurgického oddělení a ambulance je popsán vcelku věrohodně, ale osobní život hlavní postavy mě nebavil, jeho manželka byla krajně nesympatická, z jejich rodiny mi přišly normální jenom ty jejich děti. Navíc je kniha psaná nespisovnou češtinou, to fakt nemusím. Ale kamarádka mi půjčila ještě další knihy této spisovatelky, tak jí ještě dám šanci.

goofinkaa

Nič prekombinované, podla mňa celkom reálny príbeh zo života. Kniha splnila moje očakávanie, bola to nenáročná, ale čtivá oddychovka do metra. Dej odsýpal, bez žiadnych extrémnych zvratov. Hlavná postava bola napriek všetkému sympaťák, s ktorým by som aj ja zašla na dvojku :)

Bedřich63

Moje první a asi i poslední knížka od této autorky. Nenadchla, jen lehce pobavila, vlastně se tam ani nic moc nedělo. Celý příběh a vyjadřovací prostředky autorky mi tady prostě nesedly.

DagmarMo

Knizka se mi libila vic nez autorciny Vrany, ale jak sel opily operovat dite, tak jsem musela preskakovat.

RoseJP

Já jsem nadšená, nemocniční prostředí, to je moje. Jediné, co mi opravdu drásalo nervy bylo slovo "kompl" :D to jsem vždycky málem vybuchla. Kniha rychle ubývala, happy end byl jen z jedné části, opravdu za mě super.

xxbarbarelaxx

Kniha velmi čtivá. Děj odsýpal hladce. Děj byl pro mě celkem předvídatelný, ale i přes to jsem si čtení užila.

Aneleh

Autorka píše velmi čtivě, zajímavě a ze života, o tom jsem se již přesvědčila v její knize Sítě. I tady jsem si to opět užila a při čtení zažívala všechny možné pocity k doktoru Hynkovi. Většinou jsem ho odsuzovala, ale chvílemi zase chápala až skoro obdivovala. Tato spisovatelka dokáže čtenáře naplno zaujmout a hluboce vtáhnout do svého příběhu. Jedno tedy vím jistě: že od takového doktora bych nechtěla být operována nebo mu dokonce svěřit svoje dítě. Na druhou stranu, i když byl vlastně slaboch, svoje problémy nakonec dokázal zvládnout a postavit se k nim čelem. Jen ten otevřený konec... tak ráda bych poprosila paní Dvořákovou o pokračování! Jak se vyvinula jeho pracovní kariéra, manželství a vztah s Andreou - bylo by velmi zajímavé sledovat dál Hynkův život, tentokrát už zcela určitě bez berličky alkoholu.

nicole1990

Knížka je napsána velice čtivě. Příběh o doktorovi,který se potácí mezi opilostí a střízlivosti. Místama mě Hynek fakt rozčiloval místo,aby problémy řešil radši vše řešil alkoholem. Bohužel to tak dělá spousta lidí a neuvědomují si následky. Já knížku určitě doporučuji mě zaujala a četla se mi velice dobře. Je to příběh hodně ze života.