Chirurg

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Před sebou neutečeš! „Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá MUDr. Hynek Grábl, chirurg v příhraniční nemocnici, který už ani nedoufá, že by se jeho život ještě někdy mohl vyvíjet příznivěji. Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila kvůli jednomu karambolu s alkoholem a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho věčně nespokojená žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst? Na operačním sále i mimo něj se občas dá jen těžko poznat, kdo jakou hru hraje, kdo je vítěz a kdo poražený a kam povede další cesta. Hynkovi G. často nezbývá než věřit, že se nepotopí na úplné dno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421730/chirurg-ebE-421730.jpeg 4.31136
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (409)

Kniha Chirurg

Přidat komentář
LeSk
předevčírem

Za jeden den přečteno. Wauuu, upřímné čtení, realita všedního dne. A dny plynou a plynou ... konec mi připadal useknutý, nedokončený. Ale tak to mělo asi být ... Příběh k zamyšlení. Doporučuji.

Mishi
18. října

Čtivá oddechovka, ale dlouhodobý dojem asi nezanechá.
Hynek je rozhodně uvěřitelná, realistická postava, s lidskými klady i chybami. Chvílemi jsem měla chuť ho proplesknout (celkem často :-D) a chvílemi pohladit, když toho jeho žena už víceméně nebyla schopná.
Stejně jako u Vran mi vadil hovorový jazyk, ale dokázala jsem to překousnout. Lékařské prostředí je atraktivní.


crazyslunicko
18. října

Moje druhá kniha od autorky a je to drsný. Zaprvé se pustila do převyprávění mužské hlavní postavy, která se s ničím nesere, ale zároveň objevila jeho ženskou citlivou stránku. Jeho vlastní žena ho nechápe a vyčítá mu, že za všechno může (to občas ženský dělají). Jejich děti to řeší podle sebe. Jsou zalezlé v pokoji a raději ani nevylezou ven. Líbilo se mi, že doktor byl neúplatný a snažil se vše dělat podle svého přesvědčení a uvážení. Řídil se srdcem. Konec byl bohužel trošku otevřený, ale nevadí.

Koudy411
17. října

Čtivá, ze života)

Klára90
17. října

Skvělá oddechová kniha. Chirurg Hynek mi byl sympatický a fandila jsem mu, ať ty své životní kotrmelce zvládne co nejlépe. Kniha pro mě byla zajímavá i prostředím, ve kterém se odehrává, četlo se to jedním dechem.

evineckY
11. října

Tato kniha je ze života chirurga, který je sice dobrý operatér, ale alkoholik. Pacoši si za nemoc můžou sami a klidně operuje opilý ! Jeho vyjadřování vůči pacientům je otřesné, ale když se to vezme,tak to u nás opravdu takto chodí...

Jaromi870
09. října

Neuvěřitelné..jako první jsem četla od autorky Vrány, které jsem vůbec nemohla odložit.
U této knížky to bylo naprosto stejné. Hlavní postavě jsem držela pěsti a proto četla dál a dál..

argi111
08. října

Kniha se čte dobře, ale příběh se nikam moc nehýbe. Jako oddechovka v pořádku.

1 ...

Doporučujeme

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl
Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl
Vlk samotář
Vlk samotář
Utrpení knížete Sternenhocha
Utrpení knížete Sternenhocha
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IV
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IV