Chirurg

Před sebou neutečeš! „Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá MUDr. Hynek Grábl, chirurg v příhraniční nemocnici, který už ani nedoufá, že by se jeho život ještě někdy mohl vyvíjet příznivěji. Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila kvůli jednomu karambolu s alkoholem a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho věčně nespokojená žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst? Na operačním sále i mimo něj se občas dá jen těžko poznat, kdo jakou hru hraje, kdo je vítěz a kdo poražený a kam povede další cesta. Hynkovi G. často nezbývá než věřit, že se nepotopí na úplné dno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421730/big_chirurg-ebE-421730.jpeg 4.22285

Kniha Chirurg

Zujaja
včera

Kniha od Petry Dvořákové opět nezklamala. Byť jsem ji chtěla ke konci odložit. Krásně popsáno, co se může dít... Co se může dít ve zdravotnictví a co jsme jako lidé schopni udělat pro peníze. Děkují, těším se na další titul.

Jančislava

Další kniha od P. Dvořákové a jsem opět spokojená. Kniha je čtivě napsaná a lékařské prostředí docela pěkně popsané. Hlavní hrdina já místy sympaťák a místy na blbec. Celkově mě to bavilo.

simca9342

Že nevíte, co vše obnáší práce chirurga , jednoho oboru ze špitálu? Hlavní postava nám ukáže, že to většinou komplikovaná, vyčerpávajicí a v několika případech smrtelná profese přinášející možný syndrom vyhořeni a nejen to. Ze je dnes práce doktorů, operace, vizity, ale také porady obrovský tlak a nápor na psychiku to ví jen málokdo. Příběh sice nebyl tak poutavý jako Vrány, ale místy byl vtipný.

hzd

Na knížku jsem se chytala snad 3 roky. Díky výzvě jsem se k ní konečně dostala a rozhodně nelituji. Moc mě bavila, chvilkama jsem si připadala jak v Nemocnici na kraji města.

kamka1103

Knihu Jsem poslouchala v audioverzi. Líbila se mi. Téma alkoholismu, zdravotnictví, rodiny, která se prolínají a jsou vykreslování Hynkem, chururgem v malé okresní nemocnici, mě zaujalo a poslouchala jsem ho jedním dechem.

Kanylka

Kniha Zahrada byla lepším čtením

dlabikk

Zatím druhý příběh od P. Dvořákové a nebavil mne. Vrány jsem si užila, toto mi přišlo tuctové.

PepkazDepka

Veľmi dobrá kniha, zo života, nebol to prevratný príbeh plný napätia, napriek tomu som bola stále zvedavá čo bude ďalej.. Mne osobne bol doktor sympatický, s problémami sa vysporiadaval svojsky :)