Chirurg

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Před sebou neutečeš! „Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá MUDr. Hynek Grábl, chirurg v příhraniční nemocnici, který už ani nedoufá, že by se jeho život ještě někdy mohl vyvíjet příznivěji. Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila kvůli jednomu karambolu s alkoholem a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho věčně nespokojená žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst? Na operačním sále i mimo něj se občas dá jen těžko poznat, kdo jakou hru hraje, kdo je vítěz a kdo poražený a kam povede další cesta. Hynkovi G. často nezbývá než věřit, že se nepotopí na úplné dno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421730/chirurg-ebE-421730.jpeg 4.31136
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host

Kniha Chirurg

LeSk
předevčírem

Za jeden den přečteno. Wauuu, upřímné čtení, realita všedního dne. A dny plynou a plynou ... konec mi připadal useknutý, nedokončený. Ale tak to mělo asi být ... Příběh k zamyšlení. Doporučuji.

Mishi

Čtivá oddechovka, ale dlouhodobý dojem asi nezanechá.
Hynek je rozhodně uvěřitelná, realistická postava, s lidskými klady i chybami. Chvílemi jsem měla chuť ho proplesknout (celkem často :-D) a chvílemi pohladit, když toho jeho žena už víceméně nebyla schopná.
Stejně jako u Vran mi vadil hovorový jazyk, ale dokázala jsem to překousnout. Lékařské prostředí je atraktivní.

crazyslunicko

Moje druhá kniha od autorky a je to drsný. Zaprvé se pustila do převyprávění mužské hlavní postavy, která se s ničím nesere, ale zároveň objevila jeho ženskou citlivou stránku. Jeho vlastní žena ho nechápe a vyčítá mu, že za všechno může (to občas ženský dělají). Jejich děti to řeší podle sebe. Jsou zalezlé v pokoji a raději ani nevylezou ven. Líbilo se mi, že doktor byl neúplatný a snažil se vše dělat podle svého přesvědčení a uvážení. Řídil se srdcem. Konec byl bohužel trošku otevřený, ale nevadí.

Koudy411

Čtivá, ze života)

Klára90

Skvělá oddechová kniha. Chirurg Hynek mi byl sympatický a fandila jsem mu, ať ty své životní kotrmelce zvládne co nejlépe. Kniha pro mě byla zajímavá i prostředím, ve kterém se odehrává, četlo se to jedním dechem.

evineckY

Tato kniha je ze života chirurga, který je sice dobrý operatér, ale alkoholik. Pacoši si za nemoc můžou sami a klidně operuje opilý ! Jeho vyjadřování vůči pacientům je otřesné, ale když se to vezme,tak to u nás opravdu takto chodí...

Jaromi870

Neuvěřitelné..jako první jsem četla od autorky Vrány, které jsem vůbec nemohla odložit.
U této knížky to bylo naprosto stejné. Hlavní postavě jsem držela pěsti a proto četla dál a dál..

argi111

Kniha se čte dobře, ale příběh se nikam moc nehýbe. Jako oddechovka v pořádku.

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl
Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl