Sítě přehled

Sítě
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1273 1273

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sítě. Přihlašte se a napište ho.

Fiddis
13.07.2024 4 z 5

Moc se mi líbilo zpracování knihy ve smyslu poselství a pohledu z jiného úhlu. První dva příběhy ale jako kdyby nebyly psané Petrou, ale někým jiným. Nějak se mi moc nedařilo začíst a neubíhalo mi to, druhý příběh mi přišel už trochu přitažený za vlasy, zato ten poslední, to byla Petra jak vyšitá, ten mi fakt sedl, ačkoliv se mi z toho místy dělalo blbě.

Zase je nad čím se zamýšlet...

Eva03
03.07.2024 5 z 5

Všechny tři příběhy jsou vynikající! Každý z úplně jiného prostředí a všechny uvěřitelné a alarmující. Děje mají spád, nejsou tam hluchá místa ani uspěchaný závěr. Styl psaní Petry Dvořákové mě stabilně baví, knihu jsem četla jedním dechem. Tohle se velmi povedlo, kdybych mohla, dala bych šest hvězdiček :-)

Jessica007
24.06.2024 4 z 5

První dva příběhy se mi líbily moc. Každý jiný a z jiného prostředí. Třetí příběh je také jiný a z jiného prostředí, ale ten už zrovna nebyl pro mě, byl napsán syrově, z prostředí zdravotnictví, nemocnic, kdyby nebyl součástí celé knihy, nečetla bych ho. Moc drsně napsaný. Hlavním postavám prvních dvou příběhů jsem fandila, hlavní postavě třetího příběhu jsem opravdu fandit nemohla. Z něj ve mně zůstal i nepříjemný pocit. Ale ty první dva - i jejich konce - super.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Velký knižní čtvrtek

14.03.2016

Příběh má moc přesáhnout do života čtenáře (rozhovor)

02.03.2016

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Sítě v seznamech

v Přečtených1 746x