Petra Dvořáková

česká, 1977 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Vrány

Vrány - Petra Dvořáková

Komorní příběh, který končí tam, kde začíná tma Dvanáctiletá Bára se právě nachází na prahu dospívání. Projevuje se u ní výtvarné nadání, ale také živelná a občas nez... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 9 knih

Komentáře (10)

Přidat komentář
Hamec
10. srpna

Literární noviny, 5.8.2020
Spisovatelka Petra Dvořáková: V klášteře jsem se naučila vytrvalé práci a sebedisciplíně
https://literarky.cz/literatura/1453-spisovatelka-petra-dvorakova-v-klastere-jsem-se-naucila-vytrvale-praci-a-sebediscipline

EvikU.
22. května

Jsem moc ráda za české autorky. U téhle autorky jsem trochu na houpačce. Každopádně píše až na dřeň. Nic čtenáři nepřikrášluje, ale napíše to tak jak to je. Žádný med kolem pusy, ale vychutnej si mnohdy krutou realitu světa a příběhů až do dna. První kniha se mi dostala do rukou Sítě. Byla to pecka. Úplně mega nadšená. Tohle tady chybělo. Druhá kniha Dědina a místy jsem nevěděla, zda to dočtu. Nevadilo mi nářečí, ale to že úplně všechny lidi na vsi jsou vylíčený jako zlý, zavistivý, pomlouvačný...atd lidi. Vždyť i když si takzvaně vidíme do talíře a drby jdou někdy pravdivé někdy méně, tak si ale i pomůžeme když někdo něco potřebuje. Takže z téhle knihy mírné zklamání. No a do třetice Chirurg a u toho jsem už zase byla spokojená. Super napsaný. Takže autorku doporučuju a já ji budu číst také dál, ale možná to budu mít jednou tak podruhé tak. A možná to ani není autorkou, ale mnou.

Kočičáci
17. března

Petra Dvořáková se ke mně dostala až s románem Dědina, ze kterého jsem byla nadšená. Od té doby sleduji její tvorbu, která každou její knihou zraje. Vrány mě naprosto rozsekaly a troufám si říct, že jsou prozatím její nejlepší knihou. Pokud máte rádi povídky, určitě si nenechejte ujít knihu Sítě, její hrdinové i hrdinky lomcovali mou hrudí po celou dobu čtení.
Díky paní Petro za to, že nás obohacujete takto silnými a úžasnými knihami! Přeji hodně nápadů a energie do dalších počinů!

triatlet
08. února

Víceméně náhoda pomohla v létě 2018 k mému prvnímu setkání s knihami Petry Dvořákové. Neteře dostaly od paní učitelky knížky od její kamarádky, Petry Dvořákové. Začal jsem tedy dětskými knihami, pokračoval jsem osobními zpověďmi a na podzim 2018 jsem zažil Petru Dvořákovou při autorském čtení a představení Dědiny.
Dědinu jsem si šetřil a přečetl jsem ji až v říjnu 2019, o Vánocích jsem se zájmem sledoval osudy Hynka Grábla v Chirurgovi a po pár týdnech jsem podlehl niternému příběhu Vrány.
Těším se na další knížky vypravěčky Petry Dvořákové.

Hamec
24. ledna

ČRo Vltava - Vizitka 22.1.2020
Petra Dvořáková: Literatura nemá být jen bezbolestná zábava (59 minut)
https://vltava.rozhlas.cz/petra-dvorakova-literatura-nema-byt-jen-bezbolestna-zabava-8139071

lidunka1
07.11.2019

Petra je mi velmi sympatická svojí upřímností. Chirurga jsem zhltla za tři dny a Já jsem hlad by si měly přečíst všechny dospívající dívky.

1