TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Počet strán: 320
Žáner: #romantika
Vydavateľstvo: @nasevojsko

Pripravený?

Ja a Eroromantika?! Čistá? Bez mŕtvol?

No jo....

Dianka, úžasná a krásna kniha.

Dokonca mi ani nevadil ten klišoidny nábeh ku koncu.
Dokonca by som erotiku uvítala na prvých stranach hoci som silno proti - Len som ju zočil a už mi stál.

Začiatok ako z čistej romantiky, pokračovanie ako z riadnej erotiky a koniec ako z Vianočnej rozprávky, kde nechýbali slzy.

Ďakujem za možnosť prečítať si túto knihu, noe je erotika ako erotika a nieje je romantika ako romantika.

Elena, mladé dievča, ktore ma sice na*ralo úvahami o pracovných pozíciách (odpustila som jej) , si vďaka zázraku nájde prácu, a prácu v práci .

Kniha bola vtipná, vášnivá a mala aj veľmi veľa životných úvah a vnútorných monológov, ktoré sa mi páčili.

Záver knihy bol krásny a chytil ma za srdce

Takže, @di.spacir.autor ďakujem za túto knihu, budem sa tesim ak aa mi pod ruky dostane i Podmanivá a ak áno, ze bude minimalne tak krasna ako táto.

Ďakujem za štafetu @dudychovajitka

Kniha č. 84/2024
Štafeta č. 163

#ponuka #zúfalstvo #muži #hľadanie #zamestnanie #zrada

Čerstvá absolventka Elena sa už niekoľko mesiacov márne snaží nájsť si prácu. So svojou plachou povahou a strachom z komunikácie bojuje na každom pohovore. Začína byť zo všetkého zúfalá a tieto pocity beznádeje jej prehĺbi nečakaná zrada priateľa.
Nakoniec sa na ňu usmeje šťastie a nájde si zamestnanie vo firme, ktorej šéfuje prísny, ale šarmantný päťdesiatnik Adam s uhrančivým pohľadom. Elene sa mení život, aj ona prechádza premenou. To si však neuvedomuje. Pristúpi na hriešnu ponuku, ktorá je v absolútnom rozpore s jej doterajšími zásadami. Objavuje pôžitky i slasti života a učí sa prežívať ho s vášňou. Všetko sa skomplikuje v momente, kedy sa Elene do života pripletie ďalší muž, ktorý jej v hlave rozpúta divokú búrku pocitov.
Nachádza sa na rozhraní dvoch ciest a nevie, akým smerom sa má vydať. Pred Vianocami sa rozhodne utiecť za mamou do Brna, kde v čare vianočných príprav prichádza na to, čo chce a uvedomuje si ešte jednu veľmi dôležitú vec.

12.04.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Alison Belsham - Balzamovač

Počet strán: 378
Vydavateľstvo: @knihazlin
Žáner: #thriller

Výborný tretí a zároveň záverečný diel trilógie Inšpektor Francis Sullivan. Až mi je ľúto, že končíme a kľudne by som uvítala ďalšie vraždy len aby sme sa opäť stretli.

Tentokrát sa stretávame s bláznivým balzamovačom, ktorý nám hneď úvode da podrobný návod ako na to.

Keď porovnám všetky tri diely tento mi pride najslabší ale zároveň najsmutnejší, smrť jednej z hlavných postav bola velmi smutná :( a jej vyšetrovanie zapeklité a tak isto aj prísť na to kto je ten šialenec čo necháva kanapy s vnútornosťami a mrtvoli roztrúsené kade tade po meste.

Dej bol rychly a napínavý a o akciu nebolo nudze.

Ďakujem dievčatá za skvelé 3 týždne v #spolocnecitanie
@mamka_cte
Eliška Staňová
@book_reviews_by_dzarule
Lucie Svobodová

Kniha č. 83/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #balzamovac

#múzeum #vrah #mŕtvola #vraždy

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město
V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

07.04.2024 5 z 5

Kroky pouští Kroky pouští Sára Hamplová

(SPOILER) Sára Hamplová - Kroky pouští

Počet strán: 231
Vydavateľstvo: @solis.nakladatelstvi
Žáner: #roman

Musím povedať, že do tejto knihy som išla s veľkou obavou, predsa len ťažká téma, román, tým, že nečítam Anotacie netuším o čom kniha presne aj nepresne bude ale keď ma @nikabookworm poprosila, či to zvládneme spolu, nuž čitateľský maniak vo mne sa prebral a hybaj na to.

Kniha bola úžasná!

Kniha bola vtipná, kniha bola smutná, vrela vo mne krv a napokon som citila lásku.

Amira, ktorá sa jednejo dňa zjavi na koverci stanu pred Edwardom, ktorý našťastie ovláda jej jazyk a ona ho poprosí sby ju zobral zo sebou preč.

Myslim, že keby sa kniha odohravala teraz, nuž asi by ju lahkym krokom poslal do teplých krajín. Vtedy boli muži pravý gentlemani a tým pádom Edward súhlasí.

Tu začína ich dobrodružstvo.

I ked ma Edward štval, pretože na jednej strane je z nej nadšený na druhej mu príšerné vadí a ked ju zobral k svojej rodine - no nielen, ze by som vykopla služobníctvo za drzé správanie ale neostala by som tam ani sekundu! Velmi ale, ze velmi ma hnevala jeho matka, jeho sestra a ten Arab ku koncu, sakra! Metlu na teba ty chcipak!

Ale ako sa hovori koniec dobrý všetko dobré a dej skončil krásne, Amira sa postavila svojmu najväčšiemu "nepriatelovi" a ja som bola na ňu hrda

Takže ďakujem ti Niky za #spolocnecitaniesniky
Ďakujem autorke @saravkniznimsvete za nádhernú knihu a vydavateľstvu tiež

#recenzieTerka #kniznarecenzia #ekniha #podporujemeceskeautory #sarahamplova #nakladatelstvisolis #skbookstagram #milujemeknihy2

Kniha č. 82/2024

Obsah:

Překrásný Orient, domov odvážné beduínky, která touží po daleké cestě. Díky
své nešikovnosti a jednomu pohlednému archeologovi si plní svůj sen a vydává
se do Anglie. Ta ji však přivítá nejen pochmurným počasím, ale i chladnou náručí
tamních, předsudky oplývajících obyvatel. Mezi ní a jejím průvodcem vzniká
pevné pouto, jenže zvyklosti a tradice tvoří nekonečnou bariéru a Amiře se tak
vrací vzpomínky na minulost, před kterou utíkala. Podaří se jí vyřešit všechny
křivdy, nebo její touha zůstane nevyslyšena? A může chtít i víc?

07.04.2024 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Minka Kentova - Dívky z lesů

Počet strán: 221
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_ikar

Výborna kniha!

Dve oddelené línie, pri ktorých čakáte ako a kedy sa prepoja.

Nicollete, nešťastná žena, ktorá rieši neveru manžela.

Wren a Sage, ktoré riešia osamelosť bez matky a sestry.

Priznávam, že časti s Nicolle sa mi zo začiatku nepáčili tak ako časti s dievčatami, tam sa riešila nevera ale tam sa riešil boj o prežitie.

Wren a Sage, dievčatá, ktoré v 21. storočí nevedeli, že existuje elektrina, že existuje život mimo ich lesnej chaty. Až sa u nich jedneho dňa zjaví neznámi muž a oni zo strachom ujdú a svoj život vezmú do vlastných rúk.

Určite túto knihu odporúčam a kôli malému počtu strán ani nemôžem viac prezrádzať ale bola výborná!

To čo vyzeralo ako Jasná vec sa pretočilo o 180 stupňov a ja som menila názory hádam každú jedmu stranu!

A teda rozuzlenie mi vyrazilo dych!

Štafeta č. 162
Kniha č. 80/2024

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #minkakent #divkyzlesu

#vážnachoroba #cudzinec #napätie #les #tajomstvo #zima #sestry

Devatenáctiletá Wren a její dvě sestry, Sage a Evie, vyrůstají v chatce mimo civilizaci na severu státu New York. Když nejmladší Evie vážně onemocní, jejich matka s ní odejde vyhledat pomoc do nedalekého města. Ale nevracejí se. Jak měsíce plynou, naděje pomalu mizí, zásoby se tenčí a hospodářská zvířata umírají. Nemilosrdná zima se blíží. Pak se objeví cizinec, který tvrdí, že hledá matku dívek a neodejde bez nich. Aby unikly, musí Wren a její sestra porušit základní pravidlo – opustit les. Zjistí, co před nimi bylo skryto, před čím utíkají, a odhalí tajemství, která je držela ve tmě po celý život?

06.04.2024 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

T. J. Klune - Pod šeptajícími dveřmi

Počet strán: 380
Žáner: #fantasy
Vydavateľstvo: @nakladatelstvimetafora

Ako by som zhodnotila tuto knihu?

Ako jedno veľké posmrtne dobrodružstvo, či niečo veľké, čo človeka donúti zamyslieť sa nad tym ako žije a ako by mal žiť.

Wallence, chlapik, ktoremu by som z otočky jednu svihla, pre jeho zlosť a tak zlu povahu a náturu, že keď dostal infarkt, nuž zatliesklala som smrti.

Potom tu máme Mej a Huga, dvoch ľudí, ktorý pomáhajú na druhú stranu, dvaja ludia s tak obrovským a laskavym srdcom.

Nelsona a Apollona dvoch nerozlučných parťákov bez ktorých si neviem knihu predstaviť.

Dej, ktorý bol zábavný, smutný a veľmi ťažký a záver pri ktorom mi veru ukápla i slzička.

Keď si dáš s niekým čaj prvý krát si cudzinec.
Keď si dáš s niekým čaj druhý krát si návšteva.
keď si dáš s niekým čaj tretí krát si rodina.

Za štafetu ďakujem @monicahorakova77

Kniha č. 79/2024
Štafeta č. 161/1

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #kniznastafeta #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihy2 #tjklune #podseptajicimidvermi

#duch #lgbtq+ #užívanieživota #podstataživota #doterajšíživot #duchovia #smrť

Nikdy ho nemáme dosť, všakže? Času. Domnievame sa, že ho máme celú kopu, no keď na tom skutočne záleží, nikdy ho nemáme dostatok. Postupne na to prichádza aj Wallace v príbehu, ktorý je veselou, desivou, ale pritom láskavou spoveďou o živote strávenom v kancelárii a o smrti strávenej budovaním domova, priateľstva a lásky.

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať podozrenie, že by mohol byť mŕtvy. Zoznámi sa však s Hugom, majiteľom zvláštnej čajovne, ktorý mu sľúbi, že mu pomôže prejsť na druhú stranu. Wallace len ťažko prijíma fakt, že je definitívne mŕtvy. Ani po smrti nie je pripravený opustiť život, ktorý však dovtedy ledva žil. Napokon získa týždeň na to, aby prekonal samého seba a za sedem dní úplne nanovo prežil celý svoj život.

04.04.2024 5 z 5

Morové rany Morové rany Barbora Gero

Barbora Gero - Morové rany

Počet strán: 208
Žáner: #historia #detektivka
Vydavateľstvo @historicke_detektivne_pribehy

V poradi šiesty pripad Leopolda.

Trošku mi chybaju tie knihy pred, jeho napredovanie.

Ale to nevadi knihy sa daju krasne citat samostatne.

Tentokrát hľadáme vraha s morovou maskou.

Prečo to robi a kto to je?

Kniha ma málo strán takže to išlo hopom dokonca až tak, že sa mi podarilo miestami sa uplne stratiť.

Ale rada sa s Leopoldom ešte raz stretnem a užijem si jeho dobrodružstvá

Ďakujem za štafetu @nikabookworm

Kniha č. 78/2024
Štafeta č. 161

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #milujemeknihy2

#morováepidémia #cholera #sériavrážd #historickádetektívka #vyšetrovanie

Preneste sa čítaním historickej detektívky Morové rany do roku 1855.
Mesto Bologna sužuje cholerová epidémia a mladý študent medicíny Leopold Sanitas sa nechtiac zapojí do vyšetrovania tajomných a desivých udalostí. Počas svojho pátrania narazí na sériu vrážd, ktoré znepokojujú mesto.
Tu sa stretáva s nebezpečenstvom, zradou a temnými tajomstvami, keď odhaľuje spojitosti medzi hroznými zločinmi. Pri každom kroku je postavený pred skúšku svojich vedomostí a schopností a musí sa snažiť prekonať vlastné obavy a pochybnosti.
Podarí sa Leopoldovi vypátrať krutého vraha, ktorý ho ohrozuje? Neobetuje vyšetrovaniu až príliš veľa? Akú úlohu v tom hrajú sprisahanci bojujúci za zjednotenie Talianska? A kto je tým neznámym človekom, ktorý nosí masku morového lekára?
Na tieto, ale aj iné otázky a tajomstvá dostane odpoveď v šiestom románe z radu historických detektívnych románov.

03.04.2024 4 z 5

List zo záhrobia (limitovaná edícia) List zo záhrobia (limitovaná edícia) Dominik Dán

Dominik Dán - List zo záhrobia

Počet strán: 320
Vydavateľstvo: @slovart_vyd
Žáner: #thriller #detektivka

V chronologickom poradí štvrtá kniha o trojici Burger, Hanzel a Krauz.

Musím povedať, že ma táto kniha prekvapila.
Vražda - riešenie, vražda - riešenie a medzi tym jemný nádych prepojenia.

A gratulujem si, konečne som odhalila vraha prv ako trojica (Nie, že by v tomto pripade to nevedeli všetci od sameho začiatku)

A v tom sa mi táto kniha veľmi páčila, niečo nečakané, pri predchádzajúcich knihach sme sa o vrahovi dočítali na posledných stranách tu to vieme a pozorujeme chlapcov ako sa k tomu dopracujú.

Výborné! A musím ich pochváliť, že ani toľko neschlastali .

Myšlienkové pochody vraha na konci mi boli jasné, zachovala by som ta tak isto. Takže vlastne celý čas som nadrziavala vrahovi.

A táto kniha bola zatiaľ najvtipnejsia - napriek vážnosti som sa nasmiala ako kôň

Ďakujem za #spolocnecitanie
Martin Petráš
Katarína Jantoláková
Anna Slobodnikova
Anastázia Gorčošová

Kniha č. 77/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #skbookstagram #milujemeknihy2
#dominikdan #listzozahrobia

Obsah:

#polícia #90.roky #vraždy #brutalita #detektívka #dopisy #krimi #priateľky #slovenskékrimi #novýrežim #posmrtnýživot #smrť

V roku 1990 sa začína nová éra v dejinách nášho štátu, staré socialistické štruktúry sa rúcajú, nastupuje demokracia so všetkými kladnými aj zápornými dopadmi na bežných ľudí, policajtov nevynímajúc. VB – Verejná bezpečnosť sa pretransformovala na Policajný zbor, ale otázka, kto ho bude tvoriť, vyriešená nie je. Stanú sa zo všetkých príslušníkov zo dňa na deň policajti? Čaká funkcionárov a politicky aktívnych príslušníkov odchod do civilu? Doplatia na nové zmeny aj skúsení renomovaní kriminalisti, ako je komunista Eduard Burger, alebo ich nový režim omilostí? Dilemu vyrieši osudové rozhodnutie novozvoleného prezidenta. Uvedie sa neuváženým, krátkozrakým činom – vyhlási širokú amnestiu. Nočné ulice Nášho Mesta sa presýtia ľudským odpadom, novodobí detektívi dostanú šancu poupratovať, dokázať spoločnosti svoju opodstatnenosť.

03.04.2024 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Caroline Frostová - Stíny nad Pecan Hollow

Počet strán: 447
Vydavateľstvo: @nakladatelstvijota
Žáner: #roman #thriller

Na túto kniha sa mi bude ťažko písať recenzia.

Ťažko sa toto dielo čítalo, bolo písané štýlom, ktorý az tak moc nemusím a keby nebola kniha v rámci spoločného čítania asi ju odložím.

No napriek tomu všetkému na nej bolo niečo čo ma poháňala aby som vedela ako sa Kit vyhrabe, čo všetko ju v živote ešte stretne a ako sa s tým vysporiadá.

Život siroty, ktorú si osvoji zlodej a pručí ju svojmu remeslu, ako sa doňho bezhlavo zamiluje a ako on ňou začína byť posadnutý.

Zlom, ktorý ju donúti urobiť ťažké rozhodnutie, vďaka ktorému získa slobodu, nádej, ktorú jej prinesie a o ktorú opäť pride.

A potom opäť ďalší zlom, ktorý ju donúti postaviť sa svojmu životu čelom a urobiť konečné rozhodnutie.

Takže ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie a teším sa na ďalšie

@_vendea_
@denisinsvet_denicek
Jana Šamšová

Kniha č. 76/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #carolinefrost #stinynadpecanhollow

#útek #rodičovskáláska #zvrátenosť #prepadnutie #únosdieťaťa #láska #zlodeji

Psal se rok 1970, když třináctiletou Kit Walkerovou unesl druhořadý zlodějíček Manny Romero. Kit, toužící po rodině a bezpečí, jež nikdy nepoznala, se jím nechává rozmazlovat a postupně zlákat jako jeho partnerka na zločinecké dráze. Zanedlouho se oba nechvalně proslaví řadou přepadení benzínových pump Texaco po celém Texasu jako takzvaná „Texacká dvojka“. Ale když se Mannyho otcovský přístup změní v něco temnějšího a násilnějšího, musí Kit přehodnotit jejich vztah a Mannyho při nepovedeném přepadení opustí. Během třinácti let po svém útěku si vybuduje nový život pro sebe a svou dcerku mezi pekanovými stromy a rozbahněnými potoky v městečku Pecan Hollow. Náhle se však na jejím prahu objeví „nový“ Manny, čerstvě propuštěný z vězení. Hluboké a zvrácené pouto, které ji k němu váže, ji přinutí pustit ho dál. Její svět se tím okamžikem změní a Kit je přinucena zúčtovat se stíny ze své minulosti.

31.03.2024 3 z 5

Bílá paní Bílá paní Roman Kulich

Roman Kulich - Biela pani

Počet strán: 283
Vydavateľstvo: @knihy_brana
Žáner: #thriller

Opäť výborný príbeh z pera slovenského spisovateľa.

Biela pani ma dej pri ktorom prestávate dýchať a aj neveriaci sa začne modliť aby vsetko dobre dopadlo.

Školáčka Miška sa vyberie v tej najhorsej snehovej búrke domov cez kopec (nič hrozne, robí to každý deň) horšie je, že vonku tak padá sneh ako to dokáže snáď len na Kysuciach a Miška o chvíľku nevládze pre obrovskú zimu, neustále padajúci sneh a náročnosť terénu.

A tu sa začína boj o holý život, pátracia akcia a Biela paní pri ktorej ste nikdy nevedeli, či im pomáha alebo robí ešte väčšiu škodu.

Čitala som ju večer po tme a musim povedat, ze mi v niektorých úsekoch nebolo všetko jedno a ja som sa riadne bála.

A najhoršie na tom je, že je to podľa skutočnosti, samozrejme nie od slova do slova ale o to mrazí este viac, cca v polke knihy som si povedala, že si vygooglim Bielu pani ale potom som si povedala neblazni, urobila si to pri Deviatich krížoch a skoro si si naložila

Ďalujem za štafetu @citam_teda_som a ďakujem za úžasnú knihu @roman.kulich , táto už je v mojej knižnici a ja sa teším na dalsie knihy

Štafeta c. 160
Kniha č. 74/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihyslovenskychautorov #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #romankulich #bielapani

#zúfalstvo #dráma #mystika

Napínavý príbeh bol napísaný na základe skutočných udalostí.
V roku 2012 napadlo na Kysuciach a slovensko-českom pohraničí neuveriteľné množstvo snehu. Mladé dievča sa aj napriek kalamitnej situácii vybralo zo školy v dedine Korňa cez kopce domov. Neskôr už nedokázala pokračovať, no podarilo sa jej zavolať na tiesňovú linku.
Dokáže operačná dôstojníčka Hasičského a záchranného zboru v Žiline, Patrícia, zavolať záchranné zložky a pomocou nich nájsť v nehostinnom teréne, v takmer dvojmetrových nánosoch snehu, mraze a strašnom vetre stratenú mladú Mišku?

31.03.2024 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Daba Schwart - Anatómia, príbeh lásky

Počet strán: 301
Žáner: #roman #história
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_tatran

Musím povedať, ze tato kniha bola pre mňa veľkým prekvapením.

Nečítam Anotacie, len v krajnych prípadoch, preyo som očakávala, ze to bude romantika.

Ale nie, veľký omyl!

Bol to jeden úžasný príbeh o mladej Hazel, ktora tak miluje knihy a anatomiu ľudského tela, že ide proti všetkým zasadam vtedajších žien.

Čo to znamena?

Nededí na deke na slniečku a neslinta po svojom vyvolenom.

Radšej je zavretá doma a študuje, robi pokusy a zdokonaľuje sa vo svojom remesele.

Príbeh bol úžasný, ako napredovala, našla lesť aby mohla chodiť na prednášky a aj keď padla na hubu našla si iný spôsob učenia.

Ale čo ma štvalo ako na všetkých knihách s toho obdobia ako brali ženy. Ako nič, vzduch, krásu a potešenie

Ďakujem za štafetu Adka Klčová
A dakujem dievcatam za #spolocnecitanie @turnovapetra @books_for_every_you

Kniha č. 73/2024
Štafeta č. 159

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #danaschwartzauthor #anatomiapribehlasky

Obsah:

#silnážena #štúdium #skúška #odhaľovanietajomstiev #cholera #gotika #úspešnýchirurg #romantika #osudy #kariéra #prežitie #láska #pitva #medicína #anatómia

Gotický román o anatómii lásky v tom najnezvyčajnejšom prostredí
Edinburgh, 1817. Hazel Sinnettovú fascinuje anatómia. Pitve mŕtve žaby, študuje lekárske knihy a túži sa stať chirurgičkou. Jack Currer pracuje v divadle ako kulisár a privyrába si ako oživovač – kradne nebožtíkov z cintorínov a predáva ich telá lekárom či študentom, ktorí sa na nich učia. Netušia, že ich cesty sa zakrátko pretnú. Odhodlaná Hazel sa totiž prihlási na seminár chýrneho lekára Beechama a dochádza naň prezlečená za muža. Jedného dňa ju však odhalia a vylúčia. Dohodne sa s Beechamom, že bude ďalej študovať súkromne a ak zloží skúšky, dovolia jej pokračovať v lekárskej kariére – a nielen jej, ale aj iným ženám.

Hazel si teda objedná u Jacka mŕtvolu, no jeden nebožtík nestačí, a tak sa Jack stane jej komplicom a nečakane blízkym spoločníkom v honbe za nezvyčajnou kariérou. Vďaka nemu Hazel nielen dôkladne spoznáva ľudské telo a city lásky, navyše na svojom zámku Hawthornden lieči chudobných a pokúša sa vynájsť liek na rímsku horúčku, ktorá pred rokmi spustošila Edinburgh, a teraz sa zdá, že pliaga sa znova vzmáha. Hazel a Jack, dvaja mladí ľudia z úplne odlišných vrstiev, musia odhaliť tajomstvá pochované nielen v neoznačených hroboch, ale aj v srdci Edinburghu.

30.03.2024 5 z 5

Tiene minulosti Tiene minulosti Martina Domaničová

Martina Domaničová - Tiene minulosti

Počet strán: 282
Vydavateľstvo: Naše vojsko, knižní distribuce

Táto kniha ma niečo...

Niečo čo ma neskutočne vytáča a niečo čo ma nútilo aj napriek tomu čítať ďalej.

Začiatok knihy bol výborný, mrazivý. Pokračovanie ma síce veľmi neohurilo ale okej.

April stretne terapeuta Daniela, ktorý jej naozaj veľmi pomohol, no možno zafungovala aj chémia, čo bolo jasne ako facka hneď zo začiatku.

Nie nevadí mi romantická či erotická linka, ktorá je okrajovo daná do druheho žánru.

Ani tu mi to veľmi nevadilo ale co mi teda vadilo?

Ku koncu knihy ma April tak strašne vytočila, ze som myslela, ze knihu zavrem a nedocitam.

Tak strašne neracionalne a trapne správanie som už dlho nezažila, ako vážne? Ide aa nasierať, že chudak nosi hodinky ktoré mu darovala mrtva žena! Po tom všetkom čoho sa ona boji, čoho sa nedokáže vzdať?

No nič....

Napriek tomuto môjmu vytočeniu do biela som bola rada, že záver knihy toto romantické klišé celej knihy trošku vymazal, hoci ma zas vytocila posledná strana

Fakt? vyšu*at niekomu mozog z hlavy je dôkazom nehynúcej lasky? No možno je

Ďakujem za možnosť prečítať si túto knihu @martina domanicova a aj keď som asi zla a velmi kritická, kniha sa mi mimo toto vsetko veľmi pacila a nutila ma čítať ďalej a ďalej a pomaly odhaľovať, čo sa stalo v ten osudný večer a co všetko musela April zažiť než ju zachránili.

Štafeta č. 158
Kniha č. 72/2024

#recenzieTerka
#kniznizavislaci #kniznastafeta #autorskastafeta #stafetovyzavislak #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #skbookstagram #kniznarecenzia

#sériovývrah #trauma #strach #odpustenie #terapia

April Blakeová prežila šialený útok sériového vraha, pri ktorom prišla o jednu zo svojich najlepších priateliek. Roky bojuje sama so sebou a svojimi strachmi, aby dokázala nájsť cestu späť. Život jej do cesty postaví nového terapeuta. Krok po krôčiku ju začne vyťahovať na svetlo a ukáže jej, že aj ona môže konečne slobodne dýchať.
Daniel Kennedy prišiel o manželku. Trvalo dlho, kým sa zmieril so stratou a začal opäť pomáhať iným. Na svadbe svojho priateľa Treya spozná mladučkú April. Keď mu o niekoľko dní zavolá s prosbou o pomoc, chvíľu zaváha, napokon ju však prijme.
Obaja bojujú s tieňmi minulosti, s ktorými je veľakrát jednoduchšie naučiť sa žiť, ako sa proti nim postaviť. April však do života vstupuje niekto, o kom nik netušil, že vôbec existuje.
Nájdu April a Daniel cestu k vlastnému odpusteniu? Dokážu sa pozrieť pravde priamo do očí a nájsť z bludného kruhu to správne východisko?
Začítajte sa do mrazivo napínavého trileru pretkaného romantickými scénami z pera slovenskej autorky.

29.03.2024 3 z 5

Temný výdech Temný výdech Eva Hrašková

Eva Hašková, Kristína Ježovičová - Temný výdych

Počet strán: 271
Vydavateľstvo: @nasevojsko
Žáner: #thriller

No teda, táto kniha ma úprimne prekvapila.

Knihy od Evky Hraškovej už mam nejake prečítané od Kristíny Jezovičovej ešte nie ale čochvíľa to napravím.

Bola som pripravená na emocionálnu pecku.

A musim povedat, že tá prišla presne tak ako som očakávala v podaní hlavnej postavy Rebeky.
Rebeka, krásna mladá žena, ktora si sebou nesie závažie, ktorého sa nemôže a nechce zbaviť.
Ale úprimne v strede knihy mi z nej uz kvalitne hrabalo a jednu by som jej pleskla nech sa spamäta!

Čo ma však prekvapilo bol skoro hororový nádych, pri ktorom mi ritku zvieralo. Milujem strašidelné príbehy, povesti a v tejto knihe to schytali Krvavé Šenky.

Príbeh začína objavením tela mŕtvej ženy a následným presunom o 5 rokov dopredu kedy dvojička mŕtvej ženy musela prejsť kôli dopravnej situacii okolo tejto dediny.

Staré rany sa nanovo objavili a Rebeka sa púšťa na nebezpečnú cestu za nájdením vraha svojej sestry.

Čo myslíte, podarí sa jej to na vlastnú päsť?

Opäť sa musím priznať, že môj odhad vraha mi vôbec nevyšiel a keďže je táto kniha štafetová dievčatá pisali svoje postrehy, kto by to mohol byť a ja som im tam div nevynadala ako to môžu pre boha hádzať na tú osobu??!!!

No mam sa co učiť

Kniha pokračuje ešte na svojej stafetarskej púti ale som rada, že som vďaka dievčatám zvladla marcovu výzvu - knižný duet slovenských autorov @milujem_knihy_sk_autorov a samozrejme SK týždeň u #podporujemeslovenskychautorov

Ďalujem za knihu poskytnutú do štafety @evahraskova @kristinajezovicova

Kniha č. 71/2024
Štafeta č. 157

#recenzieTerka #kniznastafeta #autorskastafeta #kniznizavislaci #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihyslovenskychautorov #milujemeknihy2 #evahraskova #kristinajezovicova #temnyvydych

V komentari..

26.03.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Miriam Blahová - Příběh mateřidoušky

Počet strán: 264
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #roman

Čo nám Miriam pripravila teraz?

No predsa ďalší nádherný príbeh!

Minulosť pretkaná s prítomnosťou, láska, nádej a viera spojená s bolesťou, strachom a veľkým bojom!

Příběh mateřidoušky nás privádza opäť do Lomné, tak ako Akvamarin no trošku časovo dopredu.

Od roku 1923 až po rok 1945, spoznávame Věru, dievčatko, ktoré chce, chce a vie si ísť za svojím aj keď to vôbec v tej dobe nie je jednoduché jej sen sa pomaly splní, jej osud a život je na jednu stranu veľmi krásny no na druhu i veľmi smutný. Čo všetko si ženy museli pretrpieť? A čim všetkým si vtedy obyvatelia Lomnej museli prejsť. Najskôr Poliaci a neskôr Nemci.

Musím povedať, že tá časť s Poliakmi ma velmi nemilo prekvapila, netušila som (asi som nedávala pozor na dejepise), čo všetko si museli vybojovať, vydupať a získať a to co si získali opäť stratil kôli 2. sv. vojne.

Príbeh súčastnosti Anny - učiteľky na materskej, ktorej sa život zrúca ako domček s karát. Po príchode do Lomnej a návštevy starého domčeka, ktorý jej odkázala babička sa život zmení, vďaka objavenému vrecúšku a tomuto krasnemu príbehu.

Ďakujem @miriam.blahova za ďalší nádherný príbeh, ktory mi vzal srdce a píš ďalej! Tvoje knihy jednoducho potrebujem!

Ďakujem @freya_zlaskykpribehum za organizaciu #spolocnecitanie

A ďakujem za štafetu @traceybeegee

Kniha č. 70/2024
Štafeta č. 156

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeceskeautory #kniznihratkysfreyou #skbookstagram #milujemeknihy2 #miriamblahova #pribehmateridousky

#spoločensképroblémy#manželstvo #láska #vzťahy

Když se Anně začne hroutit manželství, odjede s tříletým synem ke své matce a při průzkumu chaloupky po předcích najde pytlík s mateřídouškou. Díky ní se dostává k událostem první poloviny dvacátého století, vyhroceným vztahům mezi Čechy a Poláky i velké lásce, které stála v cestě řada překážek. Zatímco Anna poznává osud vlastní rodiny a historii Jablunkovska, příběh její prababičky Věry vypráví o zdejších poměrech a pokrokových myšlenkách, pro něž neměli sousedé v těžké době pochopení.

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Eva Brykner - Beze stopy

Počet strán: 181
Vydavateľstvo: @booklabsk
Žáner: #triler

Táto tenká knižôčka vás pripraví o kľudný spánok.

Čo je najhoršie pre rodinu?
Strata otca
Čo je následne najhorsie pre matku?
Stráta dieťaťa.

Hneď v úvode vhupneme do deja - Nora príde o manžela o rok neskôr jej niekto unesie dieťa.

Ale KTO?

Dieťa samo neodíde - má pol roka - môže to byť sused? Suseda? Syn? - tieto otázky si musí klásť vyšetrovateľ, ktorému je pripad zverený.

Podarí sa mu to však? Alebo vyjdú na povrch nečakaná udalosti, ktoré nás dostávajú hlbšie a hlbšie až sme tak podozrievavý, že si myslíme, že samotné dieťa je výplod fantázie alebo, ze za to môžu všetci!

Za mňa dokonalý psychologicky triller s tak nečakaným koncom, ze mi klesla sánka a povedala som si , ČO TI JE*E?!

Ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie
Neni nad to mať tolko spoluvyšetrovateľov

Kattykitty De Peyrac

#kniznarecenzia
#kniznizavislaci
#skbookstagram #milujemeknihy2 #evabrykner #bezestopy #podporujemeceskeautory

Obsah:

I když nikoho nevidíte, nikdy nemůžete s jistotou vědět, že jste sami.
Malé město obklopené ze dvou stran lesem. Jedna zlomená žena a nejedno ukryté tajemství.

Noře se hroutí svět. Nejprve přišla o manžela a nyní ztratila to nejcennější, co jí po něm zbylo. Najednou bez pozvání přichází dny, kdy neví, komu věřit. Někdy si není jistá ani sama sebou. V této chvíli není zřejmé, kdo je na její straně a kdo jí potají podkopává pevnou půdu pod nohama. A největší otázkou zůstává, kolik obětí už polapil Černý les. Objevují se stará tajemství, která měla zůstat navždy pohřbena.

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Jarmila Stráníková - Balada pro Emily

Počet strán: 412
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_rosier
Žáner: #triler

Pri tejto knihy som mala dva pocity
1. Pocit takého strachu, že aj pri čítaní za bieleho dňa som mala polky stiahnuté na kameň
2. Beznádej

Tri rozdielne časy a predsa sa tak ľahko a prehľadne čítalo.

Začíname Kamilou v roku 2021, zisti, že napriek tomu že celý jej život mali s matkou "ďaleko do úst" , sa jej zverí, že vlastnia dom. Veľké prekvapenie, ktoré pri predaji obom finančne pomôže. Mama však do domu ísť nechce takže všetko nechá na Kamilu.

Ďalej tu máme Veroniku v roku 2003, ihneď zistíme, ze sa vraciame do doby, kedy v dome žila Kamila s mamou.

A na záver tu máme rok 1945 a začiatok všetkého.

Trištvrte knihy som sa tak bála az som sa hanbila aký som strachoprd, ale teda nevydesi ma len tak nejaká kniha o duchoch takže toto je ten znak toho, že tato kniha ma riadne grády!

Ale tiež som cítila obrovskú nespravodlivosť, bezmoc, smútok a veľký hnev.

Hovorí sa: klin klinom vybíjaš, ale tiež: zlo plodí len ďalšie zlo a tu jedno s druhým išlo ruka v ruke a vzišlo s toho to najhoršie, pomsta, ktorá nema hraníc a neberie ohľad na nepriateľa a nieto ešte pre priateľa.

P.S. tie kresby v knihe boli úžasné!

Ďalujem za štafetu Adka Klčová , ďakujem za úžasnú knihu Jarmila Stráníková a ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie a spoločne prezivanie strachu
Jana Šamšová
Jitka Dudychová
Lucie Dušková
Vlasta Śtěpánková

Kniha č. 68/2024
Štafeta č. 155

#recenzieTerka #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #kniznastafeta #podporujemeceskeautory #jarmilastranikova #baladaproemily #skbookstagram #milujemeknihy2

#Sudety #tajomnáminulosť #starétajomstvá #skutočnéudalosti #dom

Psychologický thriller inspirovaný skutečnými událostmi
Kamila slíbila své matce, že se postará o úklid a prodej starého domu, v němž před mnoha lety společně bydlely. S vidinou snadno získaných peněz, díky nimž by si mohla splnit své sny, odjíždí do pohraniční sudetské vesničky, aby se pustila do práce. Netuší však, že špína, zatuchlost a tajemně popsané stěny jsou tím nejmenším zlem, které tady na ni číhá. Opuštěný dům má totiž velice pohnutou historii a Kamilin příjezd v něm probouzí něco, co zde přebývá už hodně dlouho a co nehodlá jen tak zapomenout na dávné křivdy. To něco Kamilu volá to něco na ni celý ten čas čeká a teď, když se konečně vrátila, už ji to jen tak nepustí.

Hra s ilúziami Hra s ilúziami Eva Hrašková

Eva Hrašková - Hra s ilúziami

Počet strán: 239
Vydavateľstvo: @marencinpt
Žáner: #romantika

Takto nejak som si predstavovala pokračovanie.

Veľa vecí sa vysvetlilo a hoci sa pár veci riadne zamotalo aj tie boli dotiahnuté do zdarného konca.

Túto knihu som si užila tak ako prvú, hoci tam nebolo toľko beznádeje bola som rada, že autorka Júliu postavila na nohy aby bola schopná pomôcť ľuďom, ktorý ju potrebovali a mohla pomôcť aj sama sebe.

Juliin ex však nesklamal - taky isty kreten ak nie aj väčší a veru do života by som mu nepriala veľa zdarov!

Ďakujem dievčatá za ďalší skvelý týždeň v #spolocnecitanie

@myreading.adventures
@dzulshudakova
@knihomolka_zuzka
@kristakiksi
@stepankova.vlasta
@knihomolky_spod_tatier
@nikabookworm

A ďakujem autorke za výbornú knihu @evahraskova

Kniha c. 67/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #marencinpt #evahraskova #hrasiluziami

#vzájomnápomoc #ilúzia #láska

Kým Michal potrebuje Júliine profesionálne služby, aby zachránil vzťah poznačený neverou, Júlia sa snaží nájsť v živote stratenú rovnováhu. Presvedčená o tom, že nevinné priateľstvo medzi mužom a ženou neexistuje, a posmelená skutočnosťou, že sa Michal druhýkrát stane otcom, sa rozhodne vycúvať aj z tohto pseudovzťahu a ustáť nový život sama s dcérou. Keď nájde pod dverami zastrčený odkaz s volaním o pomoc, je to práve Michal, kto sa ju snaží ochrániť.

Kto je autorom odkazov, ktoré sa množia a ako môže Júlia pomôcť niekomu, koho identitu nepozná? Súhra okolností jej opäť do cesty privedie Simonu. Keďže Júlia neverí na náhodu, rozhodne sa napraviť svoj prvý neúspech pomôcť jej. Zdá sa, že hra s ilúziami neskončila. Keď sa do nej zamieša láska, môže spáliť všetko. Čo skrýva rúško ilúzií a kto je v skutočnosti stratená duša, ktorá zúfalo volá o pomoc? Aby ste zistili pravdu, nestojte pred zrkadlom. Aj obraz, ktorý vidíte je totiž len ilúziou...

Čo je vlastne v živote skutočné?

23.03.2024 5 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Diana Štelová - Ta z Katovny

Počet strán: 238
Vydavateľstvo: @cosmopolis_cz
Žáner: #thriller #roman

Musím povedať, že nad touto recenziou som musela chvilku pouvažovať.

Na jednej strane riadna ducharina, kde ma miestami mrazilo, miestami som si skoro do gati naložila.

Na druhej strane , osud ženy tak silný, že som mala chuť vojsť do knihy a pomôcť jej!

A za tretie pribeh Lucie, ktorý bol zo začiatku výborný ale postupne sa z nej stala urevaná koza, ktorú by som kludne osobne prefackala.

Čo sa týka samotného deja bol výborný, ocitáme sa s Luciou v Katovně (jej nový domov) a ibjavujeme panske sídlo na ktoré sa viažu ducharske príbehy.

Lucia v okne zbadá ženu v čiernom a doma sa jej o nej sníva, prvý, druhý, tretí deň až sa jej v sne dotkne a tu už rozbiehame dej plný napätia, zhnusenia (nad tou dobou) a veľkým emocionálnym vyšťavením.

Veľmi mi bolo ľúto Celestýny, to čo si musela vytrpieť pri svojom manželovy a aj napriek tomu sa mu zvládla vzoprieť aj ked len par krát, koľko ráz som mala chuť tam vojst a pohladiť ju, taký život by som nepriala ani nepriateľovi. Celestýna časť po časti odkrýva svôj životný osud a svoje trápenie.

Medzi tým plynie samozrejme aj život Lucie ale tu musím byť úprimná, že to bolo pre mňa romantické klišé a tešila som sa na časti s Celestýnou.

Za štafetu ďakujem @mama_nad_knihou a za knihu @dianastelova

Kniha č. 66/2024
Štafeta č. 154

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory #dianastelova #tazkatovny

#história #dobrodružstvo

Lucie se po rozchodu s přítelem rozhodne všeho nechat a odstěhovat se do bývalé katovny v zapadákově nedaleko hranic. V okolních lesích brzy objeví opuštěné sídlo, které ji přitahuje svou ponurostí, a začnou ji pronásledovat znepokojivé sny o ženě v černých šatech.
Děsivý přízrak se jí nejen zjevuje, ale bez pozvání vstupuje do jejího těla a Lucii se pak před očima odehrávají dramatické útržky ze života hraběnky Celestýny, která v sídle kdysi žila. Během pátrání po osudu tajemné ženy se Lucie sblíží s jejím potomkem Petrem, který však má vlastní pečlivě střežené tajemství.

22.03.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Tereza Bartošová - Dceřina kletba

Počet strán: 311
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #detektivka

Druha kniha od tejto spisovateľky a ja žasnem

I keď prológ ma zmiatol a ja som furt čakala kedy to príde? po stej strane som si povedala - dočkaj času ako husa klasu - a dočkala som sa.

Tento prípad bol tak zamotaný, že som absolútne netušila kde, kto s kým, prečo?

Postupne sa to všetko pekne rozmotávalo a zacvaklo presne tam kde malo.

Bolo ohromujúce ísť po stopách vyšetrovateľov, riešiť ich osobne životy a prísť s nimi k zdárnemu koncu.

Sice musim povedať, se Klekánice nasadila latku tak vysoko, ze uz ju asi nič neprekoná ale teším sa ešte na Vodníka a verím, že autorka ešte neskončila zo svojou genialnou prácou

Dakujem za štafetu @knihy_s_lussy a za vybornu knihu @terka.bartosova.psani

Kniha č. 65/2024
Štafeta č. 153

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #stafetovyzavislak #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2 #terezabartosova #dcerinakletba

#krimi #detektívka #vyšetrovanie #vraždy

Další díl úspěšné detektivní série z Příbramska se sympatickými vyšetřovateli Tomášem Vyskočilem a Honzou Richterem. Od autorky detektivního románu Vodník.
Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.

20.03.2024 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Madla Pospíšilová Karasová - V pekle jsme všichni HEBERT

Počet strán: 110
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #horor

Čo si predstavujete pod najhorším peklom?

Ja osud hlavnej postavy tejto útlej knižky zo znakom #zrnkatemnoty

S krásneho detstva doslova peklo na zemi.

Hébert, ktorý bol prevezený do sirotcinca, niekde kde mu mali pomôcť a aj pomohly! Ale nie k zdárnemu dospievaniu a života plného naplnenia.

Teda naplnený rozhodne bol ale nie láskou a nehou!

O to je to horšie, že v tých dobách ako píše autorka v závere tieto zverstvá existovali a nik! NIK! sa nezastal malých ubolených duší, ktoré si zaslúžili viac ako len bitky a zlobu, vybijanie si niečoho, čo asi nikdy nepochopím.

Velmi smutná a silná kniha a je verim a dúfam, ze v tejto dobe slúžia sirotčince na nieco lepšie a kde sa deti maju dobre :(

Za štafetu ďakujem @terr_books

Kniha č. 64/2024
Štafeta 152/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeceskeautory #ctuhoror #madlapospisilova #hebert #skbookstagram #milujemeknihy2

#matkaadieťa #sirotinec #minulosť

Pro dítě chce přece každý to nejlepší. A tak když už se matka o své ratolesti starat nedokáže, bude pro ně tím správným řešením ústavní péče, bez ohledu na to, že otec stále žije.

Vše je posvěceno vírou, takže je to v pořádku. Nebo by mělo být
Jak to vypadalo v kanadských křesťanských sirotčincích v ne až tak vzdálené minulosti? Ne, nejedná se o lehké čtení. Někdo jim uloupil dětství a vlastně i zbytek života.

17.03.2024 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Alison Belshamová - Inkoust/Jej posledný výdych

Počet strán: 370
Vydavateľstvo: @lindeni.sk
Žáner:#thriller

Opäť výborná kniha!

Čakala som, čo autorku môže napadnúť v súvislosti s tetovaním v ďalšej knihe a toto bolo výborné!

Hneď v úvode vražda potom ďalšia, ďalšia , ďalšia , už pri prvej som uvažovala čo to mohlo spôsobiť, keďže ich nechával na žive a teda ústa dole! Perfektné!

Čo ma však hnevalo, neustále obviňovanie Alexa, nie teda, že by si Alex nejako pomáhal svojim tvrdohlavým správaním ale prirástol mi k srdcu a bránila som si ho ako Marni.

Tu ma trošku sklamalo, že Marni tam bola pomenej a hoci im pomohla s jednou pre mňa dosť závažnou vecou, nevidela som tam slová uznania.

Objavenie Paula bola riadna podpásovka a dúfam, že sa v tretej casti neobjaví a ak áno, nech to s ním uz niekto utne a nastálo!

Vrah ma chvíľkovo napádal ale nebola som si istá, predsa len tie kapitoli tam neboli zbytočne ale autorka mi aj tak vyrazila dych s objasnením!

Veľmi sa teším a pokračovanie, čo vymyslela autorka v poslednej časti.

Kniha č. 63/2024

Za #spolocnecitanie ďakujem dievčatám
@mamka_cte
Eliška Staňová
@book_reviews_by_dzarule
Lucie Svobodová
Nika Vachová

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #jejposlednyvydych #inkoust

#vyšetrovanie #sériovívrahovia #tetovanie #obeť

Jeho tetovanie je rozsudkom smrti

V temných uličkách Brightonu ktosi napadol mladú ženu. Jej zranenia sa spočiatku nezdajú vážne, ale už o 24 hodín obeť v agónii umiera a na jej tele sa okrem zranení nájde smrtiace tetovanie. Po útoku na druhú mladú ženu inšpektor Francis Sullivan vie, že v uliciach Brightonu kráča sériový vrah. Jedno však nečakal: hlavným podozrivým sa stáva Alex Mullins, syn jeho bývalej milenky tetovacej umelkyne Marni. Dokážu sa preniesť cez minulosť a spojiť sily, kým sa rozsudok smrti objaví na koži ďalšej obete?

17.03.2024 5 z 5