TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

(SPOILER) Adalyn Grace- Belladonna

Počet strán: 339
Žáner: #fantasy
Vydavateľstvo: @yoliknihy

Čakala som viac, možno tým, že nemam rada historické romány hoci fantasy línia bola úžasná, tie "smrtelne" časti ma nudili k smrti.

Signa a jej osud nezačína vôbec dobre, po vyvrazdeni jej rodiny cestuje od rodinneho prislusnika k druhemu ale kazdy zahadne umiera, až jedneho dňa vstupi do domu posledneho porucnika a tu sa zacina boj o život.

Ale nie o zivot Signy ale jej sesternice ... zasahuje sama smrť a hoci ma zo smrtkou svoje skúsenosti, ma len určitý čas prijst na príčinu a odhalit vraha svojej tety.

Rozhovory zo Smrtonošom boli úžasné zábavné i smutné, ľahko erotické.

"Detektivna" časť sa mi velmi páčila, hľadala som so Signou, kto by to mohol byť - samozrejme, ze som netrafila

A napriek tomu, že som bola mierne sklamaná teším sa na pokračovanie, keďže náznak osudu bol viac než jasný

Ďakujem dievčatám za skvelý vyber knihy v #spolocnecitanie
Nika Vachová
Janča Suchankova
Zuzana Žužu Dobiasova

Kniha č. 106/2024

#kniznarecenzia
#skbookstagram #milujemeknihy2 #adalyngrace #belladonna

#sirota #pátranie #bohatstvo #mágia

Devätnásťročná Signa nie je obyčajné dievča. Ešte ako dieťa osirela, vidí duchov a rozpráva sa so smrťou. Vychovávali ju viacerí tútori, no všetci sa viac zaujímali o bohatstvo, ktoré má zdediť, než o jej dobro. A všetci zomreli záhadne a priskoro. Signinými poslednými žijúcimi príbuznými sú Hawthornovci, výstredná rodina obývajúca sídlo Thorn Grove. Hoci je jej nový domov veľkolepý, obklopuje ho pochmúrnosť. Otec rodiny zaháňa zármutok za zosnulou manželkou na divokých večierkoch, kým jeho dcéra trpí záhadnou chorobou a syn sa snaží napraviť pošramotenú rodinnú povesť. Vtedy sa Signe zjaví zo záhrobia ich matka a tvrdí, že ju otrávili. Uvedomí si, že rodine hrozí veľké nebezpečenstvo a že vraha vypátra len vtedy, ak spojí sily so smrťou. Signa nesmie dovoliť, aby jej osobná kliatba opäť niekoho pripravila o život. No zväzok so smrťou má takú silnú moc, o akej sa jej ani len nesnívalo. A ona jej nedokáže odolať.

28.04.2024 4 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Mark E. Pocha - Oni

Počet strán: 204
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_carcosa
Žáner: #horor #thriller

Nebyť tých zvrátených zbytočnosti v podobe Trish tak tuto knihu hodnotím plnym počtom.

Ale...

Začiatok bol zbytočne natiahnutý, kým sme sa dopracovali k horor casti pomaly pol knihy fuč.

Popri tom Trish, ano tieto kapitoly s ňou boli sami o sebe príšerné - hlavne, keď mi cvaklo co je jej otec zač, to by stačilo - zubata (kto cital vie) bola zbytočná podla mňa.

Samotný Branišovský les bol výborný!
Jedna vražda za druhou tak som si to predstavovala ale tu mame zas to ale ... Uplne zbytočná nechutnost s Tobym (opäť kto čítal vie)

Takže veľký boj vo mne v udaní hviezd.

Ale...

Chvalim autora, výborná nechutnost a zvrátenosť

Za štafetu ďakujem @keboska na nechutné knihy mas cit
Za knihu ďakujem @markepocha

Kniha č. 105/2024
Štafeta č. 172

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #milujemeknihy2 #skbookstagram

#prízrak #mýty #lesy
Po stopách legendy strašidelného lesa
Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře. A je toho ještě víc…

Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva narkomani s černou filozofickou duší…

A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy. Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…

Upozornění: Kniha je pro svůj extrémní obsah určena osobám starším 18 let. Nemáte-li dostatečně silný žaludek a pevnou psychiku, nečtěte ji!

27.04.2024 3 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Darcy Coates - Ticho ve tmě

Počet strán: 344
Vydavateľstvo: #fobos
Žáner: #horor

Perfektne zakončenie celej serie.

Jeden boj za druhým, ziskavanie surovín, či vykupenie vlastneho života.

Táto časť bola opäť na zblazenie, bezradnost, smola, obrovská podpora a ten konečný boj o vlastné uzemie.

Jednoducho úžasná jazda!

Určite celú seriu odporúčam a ďakujem dievcatam v #spolocnecitanie za cele 4 týždne, bolo to úžasné!
Jana Sterankova
Mária Kuchárová Suchárová
Lucia Tomková
Veronika Tencerová
Lucie Dušková
Vlasta Śtěpánková

Kniha č. 104/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #darcycoates #tichovetme

#horor #napätie

Čtvrtý, závěrečný díl napínavé bestsellerové série Černá zima.
Studený a drsný svět kolem Clare a Dorrana se stále mění. Každý další den ho stále více a více pokřivuje a posouvá ty, kteří přežili, blíže k vyhynutí. Tentokrát v něm však poprvé svitla naděje. Clare a Dorran se rozhodli vrátit domů do Winterbourne Hall. Bude to náročná, ale životně důležitá cesta. Lidstvo potřebuje více bezpečných útočišť - oblastí, kde si jejich obyvatelé dokážou vypěstovat vlastní potraviny, aniž by na sebe přitahovali pozornost Vyzáblých - a staré rodinné sídlo uprostřed hlubokých lesů k tomu nabízí ideální příležitost.
Jejich bývalý domov už ale není oním útočištěm, k němž se upínali. Stala se z něj nebezpečná past, kterou někdo pečlivě nachystal právě jim, a nyní už jen číhá, až se do ní chytnou. Až si Clare a Dorran uvědomí, jak nebezpečným se Winterbourne stal, dávno už může být pozdě. Boj o přežití pokračuje

27.04.2024 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Taylor Adams - Most sebevrahů

Počet strán: 278
Vydavateľstvo: @knizniklub
Žáner: #thriller

Poznáte ten vtip o Chuckovy Norissovy? Nie? Nevadí lebo oproti trojici v tejto knihe je to slaby odvar!

Velmi zaujimavy thriller, taj by sa dal nazvat hviezdny začiatok kedy mi ritku stisalo.

Dvojičky, jedna zomre, druha sa rozhodne odhaliť jej "vraha"

Začiatok naozaj TOP ! potom? Nuž , veľmi veľa omáčok okolo a pritom keby to bolo bez z nich tak tato kniha nemá chyby! A samozrejme keby neboli hlavne postavy nesmrteľné...

Ale dej sa čítal dobre a aj som sa schuti zasmiala!

Ďakujem za štafetu @erisky_knihovna

Kniha č. 103/2024
Štafeta č. 171

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #tayloradams #mostsebevrahu #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

#vyšetrovanie #bojoprežitie #hľadaniepravdy #samovražda #policajnápráca #plánovanávražda #krutápravda

Lenina sestra, dvojče, se zabila skokem z mostu. Jenže Lena této oficiální policejní verzi nevěří a je odhodlaná udělat cokoli, aby odhalila pravdu. A tak se rozhodne setkat se s policistou, který údajně nalezl mrtvé tělo. Ovšem na jeho líčení něco nesedí. A jakmile se začnou vyjasňovat poslední hodiny života její sestry, změní se Lenino pátrání v trýznivý, neúprosný boj o vlastní život – boj, který prověří vše, co si myslela, že kdy věděla o ní, a především o sobě samé...

25.04.2024 3 z 5

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

Veronika Fiedlerová - Pomiluj smrt

Počet strán: 128
Vydavateľstvo: Nakladatelství Golden Dog
Žáner: #fantasy #horor #erotika

Veľmi zaujímavá knižka s drsným, brutalnym a bizarným príbehom.

Luisa, ktorá si ide privyrobiť do mesta k sesternici, sa hneď v úvode stretne zo sériovým vrahom... ale ..

Aký je jej príbeh?

Veľmi sa mi páčilo jej vyrozpravanie sa, čo bolo pred a čo bolo popri.

A oboje bolo brutálne.

Určite by som jej odporučila nejaky psychoterapiu, fakt, dievča, to, že ťa niekto odmietne neznamená, že máš po ňom skočiť

Kniha sa čítala veľmi dobre, Luisine myšlienkové pochody ma veľmi bavili a boli naozaj vtipne.

Dielo ako celok bol tiez dobrý, až na ten koniec ten by som očakávala iný ale proti gustu ..

A som rada, že táto štafeta išla ako #autorskastafeta , preto ďalujem všetkým stafetarom, ktorý knihu prečítali a ďakujem autorje Veronika Fiedlerová , že nám knihu poskytla

Kniha č. 102/2024
Štafeta č. 170

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #ctuhoror #zrnkatemnoty #goldendog #veronikafiedlerova #pomilujsmrt #skbookstagram #podporujemeceskeautory

#vraždeniežien #brutálnavražda

Rakousko-Uhersko, počátek dvacátého století.
Ve městě Mährischfurt řádí psychopatický vrah, porcující lehké děvy. Právě sem přijíždí hledat službu Aloisie Margetzin, obyčejné děvče z horské vísky.
Místo nadějných vyhlídek ji však hned první noc čekají potíže. Smrt se jí lepí na patu protézy a doprovází na každém kroku. Možná proto, že to není Luisa, kdo by se měl bát. Má totiž tajemství, s nímž se nikomu nesvěřila, a neví, jestli ji samotnou nezničí dřív, než to udělá Řezník.

24.04.2024 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Angela Marsonsová - Diabolské hry

Počet strán: 390
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_ikar
Žáner: #thriller #detektivka

Druhy diel s detektivkou Kim Stone bol este brutálnejší než ten prvý!

Nie len, ze išlo o zneužívanie deti ale ešte aj pripad v pripade a musim povedať , že ten druhy pripad bol ten zásadný!

Ako môže niekto taký existovať? A verim tomu, že takýchto psychomagorov tu beha dosť!

Kim musi veriť svojmu inštinktu a zabrániť tak aspon jednej zlej veci.

Pri čítaní som mala chut obhryzť si všetky nechty alebo vojsť do deja a zabrániť v tom všetkom sama.

Výborne napísaný dej od ktorého sa jednoducho nedá odtrhnúť!

Teším sa na tretí diel! A za štafetu ďakujem @zuzu_knihomol

Kniha č. 101/2024
Štafeta č. 168/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #angelamarsons #diabolskehry

#brutálnavražda #nebezpečenstvo #spravodlivosť #triler #zločin #psychopati

Vražedný experiment sa začína

Keď nájdu zohavené a na smrť dobodané telo násilného zločinca, povolajú na miesto činu detektívku Kim Stonovú a jej tím, aby prípad čo najrýchlejšie vyriešili. Pri vyšetrovaní tohto brutálneho činu čoskoro zistia, že nejde o obyčajnú vraždu, ale o čosi oveľa vážnejšie a oveľa
zlovestnejšie. Prípad naberá na obrátkach, doslova každý deň sa vynárajú nové, mimoriadne znepokojujúce fakty. Podivuhodná hra sa začína a Kim musí čeliť nemilosrdnému protivníkovi, ktorý sa zabáva vlastnými zvrátenými pokusmi. Zdá sa, že nebezpečný psychopat ju vytrvalo sleduje a pozná všetky jej slabé miesta, a tak každý jej krok môže byť posledný. Začína tušiť, že niečo bude v neporiadku aj s ľuďmi, o ktorých by to nepredpokladala. Lenže zatiaľ nemá v rukách žiadne dôkazy...

23.04.2024 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Andy Maslen - Temné dědictví

Počet strán: 324
Vydavateľstvo: @knihazlin
Žáner: #detektivka #thriller

Opätovné stretnutie s detektivom Fordom, nám prináša hneď dve vraždy a myslim, že aj jasný odkaz na páchateľov.

Ale čo keď je jedným zo zavraždených brat miestnych samozvaných mafianov?

Vtedy ma Ford na kahanku a nedýchaju mu na krk len nadriadený ale i mafiáni!

Donúti to Forda k nadľudskému úsiliu alebo si pôjde po svojom.

Medzi hlavnými postavami máme aj našu Hannah, ktorú som si obľúbila v prvom diely a tu nemá chyby. Jej "humor" stoji za to!

Ford sa opäť predviedol ako skvelý inšpektor, ktorý pride na riešenie a musím povedať, že prave vraha som v mojich tipoch nemala (nuž, stale sa mám čo učiť )

Dej bol rychly, svižný ale oproti jednotke mi tam nieco chýbalo takže hviezda dole .

Za štafetu ďakujem @knihy.tipy.recenze a teším sa na tretí diel

Kniha č. 100/2024
Štafeta č. 169

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #andymaslen #temnededictvi #skbookstagram #milujemeknihy2

#anglickývidiek #odhalenietajomstva #anglickádetektívka #vraždy

Jaké tajemství ukrývá rodina aristokratů? Druhý případ detektiva Forda.

V idylické venkovské krajině u britského Salisbury jsou nalezeny kusy lidských ostatků. Krátce nato vyloví místní sedlák z nádrže na pastvině utopené tělo. Obě vraždy spojuje blízké panství Alverchalke, rodové sídlo uznávaného aristokrata a válečného hrdiny. Detektiv Ford hodlá spolu s kolegyní Hannah vyřešit případ co nejdříve. Když mu však jedna z rodin obětí pohrozí, že odhalí jeho tajemství, změní se vyšetřování v závod s časem. Dokáže případ rozplést dřív, než ho doženou vlastní démoni?

22.04.2024 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Darcy Coates - Šepot v mlze

Počet strán: 402
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #fobos
Žáner: #horor

Opäť výborne dobrodružstvo.

Na scéne máme Beth a podarí sa nám prísť do Evandalu.

Ale čo všetko sa udialo od Ezrovho blazniveho planu vyliečiť Dorrana? Dorran nam kolaboval, skoro umrel Fakt výborný plán zachrany

Beth bola doslova "plná" prekvapení a musím povedat, že som aj ľutovala, že ju našli, mohlo za to chcieť čo sa stalo ale teda tak odpornú osobu z nej Darcy spravila, že mi z nej bolo nagrc!

Keď už konečne došli na cieľové miesto tam to uz bola kapitola sama o sebe, zistenie, že im asi moc nepomôžu a útok vyzablych boo výborný!

Tretia časť bola rozhodne najlepšie časť zatial, stale sa tam nieco dialo a neskutočne sa teším na štvrtú časť, ci sa im podari eliminovat tanity.

Kniha č. 99/2024

Veronika Tencerová
Lucie Dušková
Vlasta Śtěpánková
Júlia Júlia

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #darcycoates #sepotvmlze

#nebezpečnácesta #záchranapriateľa #záchrana

Clare a Dorran navzdory všem předpokladům stále žijí, ale úleva, kterou získali záchranou z Helexis Tower, je pouze dočasná. Dorranovi je po Ezrově experimentální léčbě stále hůř a není jasné, jestli vůbec přežije. Clare tuší, že jeho jedinou šancí je experimentální ústav v Evandalu, v němž údajně přežívá skupina vědců, kteří by mohli přečíst Ezrův opravný kód na zničení thanitů.

Clare však především doufá, že se jí podaří zachránit umírajícího Dorrana. Do ústavu jsou to tři dny cesty, ale Clare si není jistá, je-li v jejich silách k němu vůbec dorazit.

Cesta je plná nástrah a nebezpečí, ale to největší na ně číhá přímo v jejich středu…

Děsivý nový svět poznamenal všechny kolem a Clare musí bojovat, aby ochránila své nejbližší. S hrůzou si ale uvědomuje, že některým již není pomoci.

21.04.2024 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Dominik Dán - Mucha

Počet strán: 312
Žáner: #thriller #detektívka
Vydavateľstvo: @slovart_vyd

Pripad v prípade.

V poradi 5 kniha v chronologickom usporiadaní, nečakane zvraty a zaujímavé uzávery v tejto knihe rozhodne nechybali.

To čo mi bolo na zaciatku jasne ako facka mi ku koncu knihy dalo facku lebo to tak nebolo

Ako inak Dán ma opäť dokonale zmiatol.

A najhoršie je, že to bolo vsetko jednoducho tak priehľadné a jasné, že to inak ani byť nemohlo!

Z jednej postavy v tejto knihe mi išiel tlak až do výšin. Väčšie hovädo som snáď ešte nezažila, sadistické, narkomanské prasa a opäť len ďalší omyl amnestie.

Máme tu i novinku entomologiu - uvidíme či ju presadia ale určite by to pomhlo pri ďalších prípadoch

Príbeh bol samozrejme úžasný a plný humoru, trojica (štvorica) po novom s Vaňom, ktorý by zožral aj seba keby mohol - inak výborná posila pre uzrejmenie kto je tu pánom (policajt verzus páchateľ) , Hanzel, Burger a Krauz to nemali tentokrat vôbec jednoduché a otvorený koniec mi vzal vietor s plachiet a dúfam, že sa ešte k tomu vrátime

Za #spolocnecitanie ďakujem Júlia Júlia Martin Petráš Jana Pumprdlik Zouharová Krista Kiksi Divínová Zuzana Žužu Dobiasova Anastázia Gorčošová Katarína Jantoláková Anna Slobodnikova

Kniha č. 98/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #dominikdan #mucha

Obsah:

Kriminalisti zápoliaci so starým "závratným" počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha

20.04.2024 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Adéla Kubicová

Adéla Kubicová - Oběť mafie - Vzpoura

Počet strán: 515
Vydavateľstvo: @solis.nakladatelstvi
Žáner: #thriller

Ani som nečakala, že táto kniha bude taká jazda!

Svet bossov mafie, nie je ľahký, nie to ešte pre dcéru toho najväčšieho z nich.

Mladá Claire, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj osud a vymaniť sa s područia jej otca, je na svôj vek veľmi vyspelá (určite by som jej dala aspoň 18) a šikovná, prefíkana a treba povedat, že aj zákerná (hold život ju naučil)

Tayler, Tobias a Ryan - vedľajšie a predsa hlavne postavy boli vynikajúco napísané -
Tyler - hoci s veľkou bolesťou no priateľ, ktorý by položil i život.
Tobias- Mafian zo srdcom?
Ryan- zákerná sviňa ale toho som si nakoniec obľúbila asi najviac

Dej bol výborný a rýchly, ked sme prešli na pohľady ďalších hlavných postav l, čo bol výborný ťah autorky, knihu to opäť nakoplo a nabralo ďalší a nebezpečnejší ráz.

Teším sa na druhú časť pretože, to bude riadna nálož akcie !

Ďakujem, že si ma zapojila do #spolocnecitaniesniky @nikabookworm a autorke @adelakubicova.author za uzasnu knihu! A samozrejme @solis.nakladatelstvi za jej vznik

Kniha č. 97/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #spolocnecitanie #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory #adelakubicova #solisnakladatelství #obetmafievzpoura

Obsah:

Svéhlavá, impulzivní a vychytralá Claire Sanderson je dcerou obávaného gangstera, s nímž se ani ti největší zločinci nechtějí dostat do křížku. Ona se ale touží z područí mafie dostat za každou cenu. Odmítne smluvený sňatek, přičemž svého otce poníží natolik, že jí nezbývá nic jiného, než konečně vzít svůj život do vlastních rukou. Brzy si však uvědomuje, jak moc byla v tomto zkorumpovaném světě naivní.

Z mafie totiž vede pouze jedna cesta. Smrt.

Podaří se Claire díky pomoci zběhlého bodyguarda a novým spojenectvím, jež postupně získává, v nemilosrdné hře o holý život obstát, nebo skončí mrtvá jako všichni ostatní, kteří se odvážili Michaelu Sandersonovi vzbouřit?

20.04.2024 5 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Angela Marsons - Tichý výkrik

Počet strán: 373
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_ikar
Žáner: #thriller #detektívka

výborná kniha!

Moja prva stretavka s Angelou a jej Kim vyšla na výbornú!

Kim, detektivka bez zábran s prerezaným jazykom a drsným humorom a jej tímom oddaných kolegov nam prinášaju prípad, ktorý si ide svoju trasu. Mŕtvolu za mŕtvolou a vrah neznamy.

Uz pri druhej mŕtvole bolo jasne, že tam bude spojitosť a mŕtvol bude skôr pribúdať ako ubúdať a nález pri vykopávkach nam pomaly odhalí ich príčinu.

Odhalenie mi doslova vyrazil dych! Jedno zverstvo za druhým!

Kim sa mi veľmi páčila aj priebeh celého vyšetrovania!

Teším sa na druhú časť a to co nam Kim pripraví.

Ďakujem za štafetu @zuzu_knihomol

Štafeta č. 168/1
Kniha č. 96/2024

#recenzieTerka
#kniznarecenzia #kniznastafeta #skbookstagram #milujemeknihy2 #angelamarsons #tichyvykrik

#strach #vraždy #ľudskázloba

ANI TEMNÁ DOHODA NIE JE ZÁRUKOU BEZPEČIA...

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti.

18.04.2024 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Nelly Černohorská - Zlovolné bytosti

Počet strán: 157
Vydavateľstvo: @pointa.cz
Žáner: #horor #poezie

Hororova rozprávka pre dospelých.

Veľké nešťastie, pomsta, nechcené šťastie, hrdinstvo, obrovský strach a nakoniec beznádej.

Tieto slova vystihujú túto knižôčku, ktorú čítať v noci , tak mam uz dávno naložené v gaťoch.

Osud tejto rodiny, s ktorou sa život nepára (alebo niekto iný?) bol výborne vykresleny. Dej som hltala slovo za slovom a drzala som všetkým palce!

Balady, ktoré nasledujú za knihou sa niesli v podobnom pochmúrnom duchu, hoci som sa pri niektorých aj s chuti zasmiala.

Nelly je výborná autorka s perfektnou fantaziou a veľkým talentom

Ďakujem, že si nám umožnila túto knihu prečítať v štafete @nelly.cernohorska

Kniha č. 95/2024
Štafeta č. 167

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #kniznizavislaci #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2 #nellycernohorska #zlovolnebytosti

Obsah:

Básnická sbírka epických veršovaných balad okořeněná hororovou novelou. Inspirováno slovanskou mytologií.

Máte rádi pověrečná vyprávění, v nichž řádí nedobrá stvoření, jako jsou víly, jezinky, čarodějnice či tajemná světýlka? Pak neváhejte – tato jedinečná kniha je pro vás tím pravým! Na své si v ní přijdou nejen milovníci prózy, ale i příznivci poezie. Celé dílo je inspirováno slovanskou mytologií. Sbírku otevírá hororová novela Když se nedíváš, ve druhé části jsou ukryty veršované balady napsané v duchu Erbenovy Kytice. Když se nedíváš je velice temná a velice expresivní novela, jež čtenáře zavede do malinké vesničky, která se již po léta dusí pod hávem strachu a smrti. Každý rok se zde ztratí jedno dvě děti, žádné není v bezpečí a nikdo neví, kdo bude další. Z temných hvozdů přichází čarodějnice… Co vše se může stát, když v kotlíku smícháte rodinnou tragédii, dva kluky, malou holčičku a psychicky labilní matku?

18.04.2024 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

C. J. Tudor - Upálené dievčatá

Veľmi zaujímavá kniha, troška nadprirodzena, sem tam nejaka ta mrtvola a veľká záhada pri ktorej mi padli usta ked sa dostala napovrch.

Reverendka, ktorá dostane dočasne miesto na fare v malom mestečku, obyvatelia, ktory su zomknuty , farar ktory si to pred ňou hodil, dve dievčatá, ktoré sa objavuju v kostole.

Zahada, ktorá sa pomaly odhaľuje.

Kniha sa mi páčila dej rýchlo plynul ale chybalo mi tam trošku viac možno toho nadprirodzena a mozno tej detektívnej časti

Za štafetu ďakujem Marcel Purma

Kniha č. 91/2024
Štafeta: 166

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #cjtudor #upalenedievcata

#minulosť #zmiznutie #upálenie #smrť #samovraždy #tajomstvo

Vitajte v dedinke Chapel Croft. Pred päťsto rokmi tu na hranici upálili osem protestantských mučeníkov. Pred tridsiatimi rokmi bez stopy zmizli dve miestne tínedžerky. A pred dvomi mesiacmi vikár miestnej farnosti spáchal samovraždu.

Reverendka Jack Brooksová je slobodná matka, ktorá vychováva štrnásťročnú dcéru a bojuje s výčitkami svedomia. Do Chapel Croft prichádza s túžbou nájsť pokoj a začať nový život. Namiesto toho však nájde miesto zahalené tajomstvom a čudný darček na uvítanie: starú súpravu na vyháňanie diabla a lístok s tajuplným citátom: „Nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, nič nie je utajené, čo by sa neprezvedelo.“

Čím lepšie Jack a jej dcéra Flo spoznávajú dedinu a jej čudných obyvateľov, tým hlbšie ich miestni vťahujú do svojich roztržiek, tajomstiev a podozrení. A keď sa Flo v starej kaplnke stane svedkyňou znepokojujúcich výjavov, napokon pochopí, že sú duchovia, ktorí sa nemienia odobrať na večný odpočinok.
V dedine, kde všetci majú čo chrániť, je každý nejako spojený s krvavou minulosťou, a pravda nemusí priniesť nič dobré.

16.04.2024 4 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Rebecca Connolly - Zářivá noc hvězd a ledu

Počet strán: 319
Vydavateľstvo: #kontrast
Žáner: #historia #literaturafaktu

Príbeh Titanicu z pohľadu záchrannej lodi Carpathie ale i zachránených cestujúcich na člnoch.

Trištvrte príbehu som prerevala.

Je ine sledovat film Titanik a revat pri ňom a iné čítať o osudoch ďalších ľudí, ako sa museli vysporiadať s obrovskou zimou na člnoch vidieť plávať zamrznutých mŕtvych a vediet ze nemate ako pomoct , čakať či vás niekto vôbec zachráni :(

A na druhu stranu kapitán a posádka Carpathie, ich snaha o záchranu a neskor bezpečný odvoz do New Yorku.

Toto bol krásny a smutný príbeh s dobrým koncom minimalne pre tych co prežili

Ďakujem za #spolocnecitanie

@nika_bookslover
@nikabookworm
@kristakiksi
@kniha_a_janca
@ach_ty_knihy

Kniha č. 90/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #rebeccaconnolly #zarivanochvezdaledu

#stroskotanie #loď #záchrana

Napsáno podle pozoruhodného skutečného příběhu lodi Carpathia a jejího legendárního kapitána, který zareagoval na tísňové volání potápějícího se Titaniku.

Krátce po půlnoci ze 14. na 15. dubna 1912 je kapitán Carpathie, Arthur Rostron, vytržen ze spánku a dostává hlášení, že Titanic vysílá tísňový signál, neboť během své první plavby narazil na ledovec. I přes nedostatek informací začne Rostron okamžitě konat, odhodlán na volání o pomoc reagovat. Jenže Carpathia je více než čtyři hodiny cesty od místa neštěstí. Otázek je stále víc, odpovědi žádné. Zůstane jeho loď pohromadě, když ji vystaví dosud nevídané rychlosti? Co když také narazí na ledovec? A budou při takovém mrazivém chladu na místě vůbec nějací přeživší, až Carpathia dorazí?

Kate Connollyová je cestující třetí třídy Titaniku. Poté, co loď narazí na ledovec, je jednou z posledních osob, kterým se dostane pokynů a pomoci. Navzdory zmatku při opouštění lodi se Kate podaří dostat do záchranného člunu. Když je však svědkem toho, jak Titanic mizí v propastných hlubinách, a slyší výkřiky stovek lidí, kteří jsou stále ve vodě, napadne ji, zda je nějaká záchrana vůbec možná.

16.04.2024 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Monica O'Rourke - Utrpení těla

Pocet strán: 148
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #horor #erotika

Milé dámy, milý páni a všetci , ktorých ešte bavia moje recenzie.

Uvažovala som či ohodnotím túto knihu hviezdami alebo radšej nie, pretože táto kniha je nielem, že 18+ ale dala by som ju mozno aj 100+ pretože tym násť ročným by mohla obohatiť život o par kuskov hnusu (sorry, ešte nemate rozum realne a normálne uvažovať)

Táto kniha je hnus hnusov , sexualneho nasilia do takej mieri, ze som mala chuť zvracat každú jednu stranku , každé jedno slovo a každé jedno písmeno!

Takže naozaj pre silné žalúdky.

Trištvrte "poviedky" si hovorite nie, bože, prečo, bež, zomri radšej a štvrť knihy si hovorite poď dievča! To dáš! Ty na to máš!

Takže nakoniec po tej poslednej štvrtine knihy som si povedala, že toto ai zaslúži plný počet, pretože to je všetko co očakávam od zvráteného hororu!

P.S. na zvyšné dve poviedky aj keby mali byť o ružových poníkoch som uz fakt žalúdok nemala.

Kniha č. 88/2024
Štafeta č. 164

Za štafetu ďakujem @keboska

#recenzieTerka
#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #ctuhoror #milujemeknihy2 #skbookstagram #monicaorourke #utrpenitela #goldendog

#chudnutie #mučenice #strach

Zoey se svou postavou nebyla nikdy spokojená. Nic si nenalhávala, byla tlustá. Chtěla si jen koupit knihu o hubnutí. Třeba by to tentokrát vyšlo. Třeba… Jenže stačilo jedno setkání a pak tma. Když se probudila, ocitla se na odtučňovací kúře, kterou si nedokázala představit ani v nejtemnějších snech. Strach. Znásilnění. Mučení. Bestialita. Nevěděla, co ta slova znamenají. Teď to poznává z první ruky. A bude toho ještě víc… V knize najdete nejen román Utrpení těla, ale také povídky Jasmín a česnek a Experiment s podstatou lidství. Která z povídek vámi otřese víc? Přinášíme vám na český trh americkou autorku, jejíž jméno si budete pamatovat. Jen málokdo je tak brutální jako Monica J. ORourke.

14.04.2024 5 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Mary Dixie Carter - Fotografka

Počet strán: 292
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #thriller

Jedna hviezda za ten potenciál, ktorý ta kniha mohla mať.

Veľmi sľubne vyzerajúci thriller sa zmenil na niečo čo som nepochopila. Možno ak by to bolo v žánri román tak by od toho človek nečakal niečo viac.

Nuž hold smola

Ďakujem dievcatayza #spolocnecitanie a sorry za tento výber

@nika_bookslover
@nikabookworm
@zuzu_knihomol

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #marydixiecarter #fotografka

#závisť #posadnutosť

Delta Dawnová ví o životě newyorské smetánky všechno. Živí se ostatně focením rozmazlených dětiček ze zámožných rodin. Za léta praxe se dávno naučila, jak na snímcích proměnit uplakané tvářičky ve výrazy naprosté blaženosti a jak vytvořit pohádkové scény, po nichž rodiče touží.

Když si ji však najmou Straubovi, aby nafotila oslavu jejich jedenáctileté dcery Natalie, přestane Deltě stačit pozorovat jejich svět skrz hledáček fotoaparátu. Začne toužit po stejně elegantním životě, jako mají okouzlující Amelia a pohledný Fritz. Chce obývat jejich impozantní vilu a stát se součástí jejich krásné, kultivované a úspěšné rodiny.

A tak si fotografka vymyslí plán. Začne hlídat Natalii, spřátelí se s Amelií a nenechá si utéct jedinou příležitost, aby soucitně vyslechla Fritzovy problémy. Brzy si dopřává koupel v jejich luxusní vaně, upíjí jejich drahé víno a zpovzdálí sleduje překrásný apartmán, který Straubovi pronajímají v zahradě za vilou. Zdá se, že možnost zcela proniknout do jejich skvostného života Deltě o vlásek uniká – dokud si kromě scén na fotografiích nezačne upravovat i realitu okolo sebe samé.

14.04.2024 1 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Loreth Anne White - Pod ďáblovým mostem

Počet strán: 311
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #triler

Čo všetko dokážeme?

Ako dokážeme vychovať naše deti aby neboli šikanatormi, aby neboli šikanované a čo sa stane keď ich nedokážeme ochrániť pred niekym, kto by ich mal viesť k zdárnej životnej etape s názvom škola?

Veľmi silný príbeh s ťažkou témou.

Trinity sa rozhodne otvorit príbeh starý 24 rokov ako podcast o skutočných zločincoch.

Príbeh, ktorý nakoniec odhalí viac ako to malé mestečko dokáže uniesť. Zaslepenosť rodičov, ochrana tých nesprávnych, zasiahnutie do vyšetrovania , jedna chyba za druhou ktoré vyplávajú na povrch a vam klesá sánka nižšie a nižše.

Ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie
Jitka Dudychová
Monika Marková
Jana Jislová

Kniha č. 85/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #lorethannewhite #poddablovymmostem

#podcasty #nevyriešenávražda #temnétajomstvá

Podcasterka Trinity Scottová se žene za úspěchem a její zbrusu nový projekt vypadá velmi slibně. Tentokrát se zaměřila na Claytona Jaye Pelleyho. Před více než dvaceti lety se tento slušný manžel, otec a učitel přiznal k brutální vraždě čtrnáctileté studentky Leeny Raiové. Motiv jeho činu však nebyl nikdy objasněn.

V sérii exkluzivních rozhovorů z vězení Clayton sděluje Trinity údajnou pravdu o tom, co se té noci pod Ďáblovým mostem skutečně stalo. Pro všechny obyvatele městečka Twin Falls je to překvapení. Clayton tvrdí, že to neudělal. Lhal tehdy před lety? Nebo lže teď?

Zatímco poslechovost podcastu stoupá a řady jeho příznivců se rozšiřují, Trinity ve vyprávění stále chybí jedna klíčová osoba: Rachel Walczaková, policistka ve výslužbě, která zvráceného Pelleyho odhalila a dostala za mříže. Ta totiž nemá zájem hrát Claytonovu hru – až do chvíle, kdy Trinity pronikne do hloubky a ozvěny minulosti znovu ožijí. Tehdy Rachel začne pochybovat o všem, co dosud považovala za pravdu.

A pokaždé, když Clayton znovu promluví, je čím dál zjevnější, že není zdaleka jediný, kdo má svá tajemství.

14.04.2024 5 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

Diana Špacír - Darček

Počet strán: 320
Žáner: #romantika
Vydavateľstvo: @nasevojsko

Pripravený?

Ja a Eroromantika?! Čistá? Bez mŕtvol?

No jo....

Dianka, úžasná a krásna kniha.

Dokonca mi ani nevadil ten klišoidny nábeh ku koncu.
Dokonca by som erotiku uvítala na prvých stranach hoci som silno proti - Len som ju zočil a už mi stál.

Začiatok ako z čistej romantiky, pokračovanie ako z riadnej erotiky a koniec ako z Vianočnej rozprávky, kde nechýbali slzy.

Ďakujem za možnosť prečítať si túto knihu, noe je erotika ako erotika a nieje je romantika ako romantika.

Elena, mladé dievča, ktore ma sice na*ralo úvahami o pracovných pozíciách (odpustila som jej) , si vďaka zázraku nájde prácu, a prácu v práci .

Kniha bola vtipná, vášnivá a mala aj veľmi veľa životných úvah a vnútorných monológov, ktoré sa mi páčili.

Záver knihy bol krásny a chytil ma za srdce

Takže, @di.spacir.autor ďakujem za túto knihu, budem sa tesim ak aa mi pod ruky dostane i Podmanivá a ak áno, ze bude minimalne tak krasna ako táto.

Ďakujem za štafetu @dudychovajitka

Kniha č. 84/2024
Štafeta č. 163

#ponuka #zúfalstvo #muži #hľadanie #zamestnanie #zrada

Čerstvá absolventka Elena sa už niekoľko mesiacov márne snaží nájsť si prácu. So svojou plachou povahou a strachom z komunikácie bojuje na každom pohovore. Začína byť zo všetkého zúfalá a tieto pocity beznádeje jej prehĺbi nečakaná zrada priateľa.
Nakoniec sa na ňu usmeje šťastie a nájde si zamestnanie vo firme, ktorej šéfuje prísny, ale šarmantný päťdesiatnik Adam s uhrančivým pohľadom. Elene sa mení život, aj ona prechádza premenou. To si však neuvedomuje. Pristúpi na hriešnu ponuku, ktorá je v absolútnom rozpore s jej doterajšími zásadami. Objavuje pôžitky i slasti života a učí sa prežívať ho s vášňou. Všetko sa skomplikuje v momente, kedy sa Elene do života pripletie ďalší muž, ktorý jej v hlave rozpúta divokú búrku pocitov.
Nachádza sa na rozhraní dvoch ciest a nevie, akým smerom sa má vydať. Pred Vianocami sa rozhodne utiecť za mamou do Brna, kde v čare vianočných príprav prichádza na to, čo chce a uvedomuje si ešte jednu veľmi dôležitú vec.

12.04.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Alison Belsham - Balzamovač

Počet strán: 378
Vydavateľstvo: @knihazlin
Žáner: #thriller

Výborný tretí a zároveň záverečný diel trilógie Inšpektor Francis Sullivan. Až mi je ľúto, že končíme a kľudne by som uvítala ďalšie vraždy len aby sme sa opäť stretli.

Tentokrát sa stretávame s bláznivým balzamovačom, ktorý nám hneď úvode da podrobný návod ako na to.

Keď porovnám všetky tri diely tento mi pride najslabší ale zároveň najsmutnejší, smrť jednej z hlavných postav bola velmi smutná :( a jej vyšetrovanie zapeklité a tak isto aj prísť na to kto je ten šialenec čo necháva kanapy s vnútornosťami a mrtvoli roztrúsené kade tade po meste.

Dej bol rychly a napínavý a o akciu nebolo nudze.

Ďakujem dievčatá za skvelé 3 týždne v #spolocnecitanie
@book_reviews_by_dzarule
Zuzana Žužu Dobiasova
Lucie Svobodová

Kniha č. 83/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #balzamovac

#múzeum #vrah #mŕtvola #vraždy

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město
V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

07.04.2024 5 z 5

Kroky pouští Kroky pouští Sára Hamplová

(SPOILER) Sára Hamplová - Kroky pouští

Počet strán: 231
Vydavateľstvo: @solis.nakladatelstvi
Žáner: #roman

Musím povedať, že do tejto knihy som išla s veľkou obavou, predsa len ťažká téma, román, tým, že nečítam Anotacie netuším o čom kniha presne aj nepresne bude ale keď ma @nikabookworm poprosila, či to zvládneme spolu, nuž čitateľský maniak vo mne sa prebral a hybaj na to.

Kniha bola úžasná!

Kniha bola vtipná, kniha bola smutná, vrela vo mne krv a napokon som citila lásku.

Amira, ktorá sa jednejo dňa zjavi na koverci stanu pred Edwardom, ktorý našťastie ovláda jej jazyk a ona ho poprosí sby ju zobral zo sebou preč.

Myslim, že keby sa kniha odohravala teraz, nuž asi by ju lahkym krokom poslal do teplých krajín. Vtedy boli muži pravý gentlemani a tým pádom Edward súhlasí.

Tu začína ich dobrodružstvo.

I ked ma Edward štval, pretože na jednej strane je z nej nadšený na druhej mu príšerné vadí a ked ju zobral k svojej rodine - no nielen, ze by som vykopla služobníctvo za drzé správanie ale neostala by som tam ani sekundu! Velmi ale, ze velmi ma hnevala jeho matka, jeho sestra a ten Arab ku koncu, sakra! Metlu na teba ty chcipak!

Ale ako sa hovori koniec dobrý všetko dobré a dej skončil krásne, Amira sa postavila svojmu najväčšiemu "nepriatelovi" a ja som bola na ňu hrda

Takže ďakujem ti Niky za #spolocnecitaniesniky
Ďakujem autorke @saravkniznimsvete za nádhernú knihu a vydavateľstvu tiež

#recenzieTerka #kniznarecenzia #ekniha #podporujemeceskeautory #sarahamplova #nakladatelstvisolis #skbookstagram #milujemeknihy2

Kniha č. 82/2024

Obsah:

Překrásný Orient, domov odvážné beduínky, která touží po daleké cestě. Díky
své nešikovnosti a jednomu pohlednému archeologovi si plní svůj sen a vydává
se do Anglie. Ta ji však přivítá nejen pochmurným počasím, ale i chladnou náručí
tamních, předsudky oplývajících obyvatel. Mezi ní a jejím průvodcem vzniká
pevné pouto, jenže zvyklosti a tradice tvoří nekonečnou bariéru a Amiře se tak
vrací vzpomínky na minulost, před kterou utíkala. Podaří se jí vyřešit všechny
křivdy, nebo její touha zůstane nevyslyšena? A může chtít i víc?

07.04.2024 5 z 5