Vermontské psycho

Hororový příběh o síle sesterského pouta. Tower Motel byl kdysi prosperující atrakcí venkovského Vermontu. Nyní je zchátralý a přežívá pouze ve vzpomínkách tří žen – Amy, Piper a její malé sestry Margot, které si v něm jako děti hrály. Tenkrát nadšeně prohledávaly opuštěné místnosti, dokud jejich nevinné hry jednoho dne neodhalily něco temného a ohavného, co navždycky zničilo jejich přátelství. Nyní Amy čelí obvinění ze strašlivého zločinu a jediným náznakem jejích motivů je spěšná zpráva, která přinutí Piper a Margot, aby se znovu ponořily do minulosti motelu a osudu dvou sester, které v něm žily v době jeho největší slávy. Sylvie Slaterová snila o tom, že uteče do Hollywoodu a stane se první dámou Hitchcockových filmů, zatímco její mladší sestra Rose se spokojila s prostým životem. Každá tu druhou považovala za něco zrůdného, ale jen jedna z nich zná tajemství, které má děsit budoucí pokolení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378342/big_vermontske-psycho-zG6-378342.jpg 3.7248
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega

The Night Sister, 2015

Kniha Vermontské psycho

Nikusha
29.12.2021

Mně osobně teda strašně lákal už jen ten název - Vermontské psycho. Představovala jsem si nějakou šílenou řezničinu, při které se budu fakt bát. Ale teda zklamání. Spíš mi to přišlo jako thriller pro ženy. Odhalování minulosti, mezilidské vztahy. Ale četla jsem do konce, protože mě zajímalo kde je zakopaný pes. Teda vlastně levhart.

Kubajzz
29.11.2021

Zajímavý námět, super atmosféra a postavy. Knížka se mi dobře četla, byla napínavá, určitě doporučuji.

Eistee
05.11.2021

Příběh byl originální, vygradovaný, s parádně vykreslenou atmosférou a nápaditými postavami. Zajímavé prolínání času, které čtenáře udržuje ve střehu. Konec byl bohužel hodně slabý, ne-li až dětinsky trapný.

TerezaMondeková
06.10.2021

Musím říct, že tahle kniha se mi líbí víc než Zimní lidé. Líbí se mi, že autorka dala i do téhle knihy minulost a přítomnost. Pomalé okrývání toho, co se dělo dřív, co se děje teď. Hodně mě příběh zaujal, to prostředí, pomalé odkrývání tajemství, co se doopravdy stalo Sylvii, jak to tehdy bylo, kde je ten tajný pokoj, co v něm je... To napětí, co bude dál, co dalšího vyplave na povrch, ta strašidelná atmosféra. Občas jsem během knihy měla i husinu, strašně jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Ale nakonec se žádné překvapení nekonalo.
Během knihy jsem si vytvořila vlastní teorii o tom, co se doopravdy stalo. V minulosti i v přítomnosti a nakonec se ukázalo, že jsem měla pravdu, takže konec... ten se mi vůbec nelíbil. Vlastně... musím říct, že to celé vysvětlení mi přišlo docela jednoduché a dětinské. Nápad na příběh tak zajímavý, ale konec byl zklamáním. Nepřišlo mi, že by autorka příběh do detailu promyslela. Na konci knihy mi zůstalo pár otázek, na které jsem nedostala odpověď.
Občas jsem se i u knihy nudila. Přišlo mi, že autorka v knize popisuje něco, co je úplně zbytečné... nebo naopak moc zdlouhavé. Upřímně... ani žádná postava mi moc nepřirostla k srdci. A překlad byl strašný!

AJIMKA
17.09.2021

Jak zmiňují čitatelé níže, nemohla jsem se začíst, četla jsem snad tři týdny.
Po Zimních lidech jsem čekala více.

Kami33
05.09.2021

Nebylo to úplně špatné, ale ...
Nemá smysl opakovat, že Zimní lidé byli povedenější.

andrea7459
29.08.2021

Kniha se četla moc dobře, ostatně jako všechny od této spisovatelky, trošinku jsem měla problém s těmi monstry, ale jinak výborná kniha. Děj rychle ubíhal a třetí třetina byla překvapením.

groula
08.06.2021

No že tři knih této autorky, je tahle jednoznačně nejslabší.
Jednak se mi furt pletly postavy a vlastně to nebylo vůbec strašidelný.
Škoda