Vermontské psycho

Hororový příběh o síle sesterského pouta. Tower Motel byl kdysi prosperující atrakcí venkovského Vermontu. Nyní je zchátralý a přežívá pouze ve vzpomínkách tří žen – Amy, Piper a její malé sestry Margot, které si v něm jako děti hrály. Tenkrát nadšeně prohledávaly opuštěné místnosti, dokud jejich nevinné hry jednoho dne neodhalily něco temného a ohavného, co navždycky zničilo jejich přátelství. Nyní Amy čelí obvinění ze strašlivého zločinu a jediným náznakem jejích motivů je spěšná zpráva, která přinutí Piper a Margot, aby se znovu ponořily do minulosti motelu a osudu dvou sester, které v něm žily v době jeho největší slávy. Sylvie Slaterová snila o tom, že uteče do Hollywoodu a stane se první dámou Hitchcockových filmů, zatímco její mladší sestra Rose se spokojila s prostým životem. Každá tu druhou považovala za něco zrůdného, ale jen jedna z nich zná tajemství, které má děsit budoucí pokolení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378342/vermontske-psycho-zG6-378342.jpg 3.8108
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Omega

The Night Sister, 2015

Kniha Vermontské psycho

MamaKnihomolka

Už od začátku knihy jsem věděla, že bude slabší než Zimní lidé, které byli prostě PERFEKTNÍ. Kniha se četla dobře, kapitoly nebyly příliš dlouhé a ani se moc neodbočovalo.
Sice jsem byla zvědavá jak vše dopadne, ale na rozdíl od předešlé knihy jsem to tolik nehltala. Námět je rozhodně zajímavý, ale rušily mě občasné překlepy a snadno předvídatelný děj.
Moc se mi líbily 3 dějové linie, které knihu ozvláštnili.

Veve721
21.12.2019

"Vermontské psycho" je skvělé, ale "Zimní lidi" bohužel nepřekonalo. Postavy jsou trochu příliš zmatené, ne úplně sympatické a na jejich osudu vám zase až tak moc nezáleží. Skákání v ději může některé čtenáře ze začátku mást a předčasně uhasit jejich touhu po rozuzlení záhady, což by byla škoda. Závěr byl super, i když by zasloužil trochu víc prostoru. Kdyby autorka přidala o kapku více strašení, krve a brutality, naopak ubrala na nepodstatných citových výlevech hlavních hrdinek, tak by byla knížka dokonalá. I když jde o výborné dílko, které doporučuju, "Zimní lidi" jsou nadále nesesazeným králem trůnu. Doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knížky - tak jako tak je Jennifer McMahon známkou kvality a její literární talent nezpochybnitelný. Ráda si přečtu vše, co od ní v českém překladu vyjde. :)

Seabeast
12.12.2019

Zápletka se mi vcelku líbila, a také rozvětvení příběhu na různá časová období ze kterých se průběžně skákalo. Ale tím výčet kladů u mě bohužel končí. Vermontské psycho doslova přetéká omáčkou, která děj až moc rozmělňuje a spoustu věcí bych s radostí vynechal. Jennifer McMahon je příliš popisná a namísto dynamického vyprávění krouží kolem dokola. Docela rychle mě příběh a postavy přestaly zajímat. Nicméně jsem se kousl a poctivě dočetl, ale i tak mi přišlo, že se ukrutnou dobu nic moc zásadního neděje. Text se sice čte rychle, ale mě naneštěstí nudil. Zmiňovaný konec mi svým pojetím ani tolik nevadil, jak tu většina zmiňuje. Problém vidím hlavně ve vyprávění a podání příběhu. Nicméně, jednalo se o mé první setkání s autorkou a třeba Zimní lidé na tom budou o poznání lépe. Slabší průměr.

EvaSupovic
14.11.2019

Oproti první knize mně tato až tak nedostala. Bohužel.

Pazďa
12.11.2019

Příjemná kniha s prvky hororu, přeskoky v časové lince nijak nenarušují tok děje, naopak přidávají na tajemství. Jen mě trošku zklamal finální plot twist.

Shaxx
01.11.2019

Já jsem tak nějak na rozpacích. Vypravěčský styl McMahon mě fakt baví (i když se zamotám na začátku do postav a linek :D), ale tady mě fakt bavilo vše, až na nadpřirozený prvek. On by z toho byl fakt dobrej detektivní psychotriller, ani bych tam nepotřebovala nadpřirozeno. Ale jako i předchozí kniha to bylo neuvěřitelně čtivé a bavila jsem se, takže tuhle výtku jsem ochotná spolknout :D

monci6485
14.10.2019

Trochu mi chybělo vysvětlení ohledně kletby, jinak super.

Bauriska
04.10.2019

Po výborných Zimních lidech jsem se na další autorčinu knihu velmi těšila. Mám moc ráda duchařské příběh. Kniha byla čtivá, příběh byl napínavý, hltala jsem stránku za stránkou. Ovšem, jak už tu zaznělo z více komentářů, ten konec se moc nepovedl. Opravdu taková odbytá pohádka.

Celou dobu jsem navíc hádala, jak to dopadne a ve druhé třetině jsem to nakonec uhádla. Což mě taky zklamalo. Že mi chybělo takové to konečné waau, tak takhle to je..
Takže za ten konec musím ubrat hvězdičku.

duchařské romány

Jennifer McMahon