Probuzená

Upírská Nejvyšší rada zbaví Neferet viny a znovu ji stanoví za Velekněžka v Tulská Škole noci. Neferet přísahá pomstu Zoey. Ovládnutí Kaloni je pouze jednou ze zbraní, které chce proti ní použít. Jenže Zoey najde útočiště na ostrově Skye a královna ji připravuje jako svou nástupkyni. Být královnou by přece bylo skvělé, či ne? Proč by se měla vracet do Tulsy? Když ztratila svého lidského manžela Heatha, už nebude, jaká bývala, a možná ani její vztah k oddaným bojovníkovi Starkovi už nebude jako kdysi ... A co Stevie Rae a Rephaim? Krkavec posmešník nedovolí, aby ho využili proti Stevie Rae, jenže jak se zachová, když celý svět včetně Zoey odsuzuje jejich vztah? Zradí svého otce, nebo srdce? Jak daleko sahají hranice přátelství a jaké silné pouta vážou dívčí srdce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96617/skola-noci-probuzena-r69-96617.jpg 3.9705

Škola noci 8.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Awakened, 2010

Kniha Probuzená

Luccinda

Škole noci bohužel pomalu, ale jistě začíná docházet dech. Probuzená je další naprosto zbytečná knížka, jejíž účelem je jen a pouze oddálit nevyhnutelné - závěrečný souboj dobra a zla, na který si budeme muset počkat ještě dlouhé čtyři díly. Chvílemi to dokonce působí, jakoby autorky zkrátka nevěděly kudy kam, takže se jen tak plácají na místě a vymýšlejí další a další dějové "kličky", na kterých se jim zázračně podařilo vystavět celou knížku. Jenže když hlavní dějová linka stojí na místě, tak mi ty vedlejší - jakkoli dobré - prostě nestačí.

Knížce, potažmo celé sérii, se však nedá upřít jedna věc. Čtivost. Přijde mi, jakoby autorky s každým dalším dílem přišly na ještě lepší způsob, jak čtenáře vtáhnout do děje a nutit ho číst dál a dál, dokud se nedostane až na konec, a to i navzdory slabšímu příběhu. Navíc se jim opět podařilo popostrčit postavy vstříc jejich dalšímu vývoji, což mi na celé téhle sérii přijde naprosto fantastické!

ydnac

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

Adlinkaa

Velice, velice zajímavý díl, ale přijde mi, že už to úplně není, co to bývalo. Mně osobně se více líbily předešlé díly.

verunka93

Další zajímavý díl. Z Neferet se stává větší potvora. Pro Zoey není vůbec jednoduché s ní bojovat. Vůbec jsem si jí nedivila, že se jí z ostrova nechce vracet. Musí se všemu postavit čelem.

misa8170

Příběh dobrý

Brunnetka
27.10.2019

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

Safira7
30.01.2019

Zajímavé pokračování série. Doporučuji

Szekynka
05.03.2018

Kniha mě už tolik nebaví, přijde mi předimenzovaná a zmatečná. Kvalita a úroveň psaní jde v mých očí lehce klesá.

Dokonalý pár
Dokonalý pár