Červený vrch

Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203719/big_cerveny-vrh-203719.jpg 3.9486
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill, 2013

Kniha Červený vrch

NienorNíniel

(+ SPOILER) Byla jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla. Zombie miluju, takže mě to dost zklamalo. Bylo to víc o tom kdo po kom pokukuje než o zombie, co to s lidskou psychikou dělá a nebo jak v takovémhle světě přežít. Dlouho tam ani nikdo neumřel a já se za celou knihu vůbec nebála a ani nebyla napjatá. Konec jsem odhadla, takže i ten mě zklamal. Proč to nemohla autorka napsat alespoň uveritelneji? Malé holky bez zbraně to přežijí ale voják ne. Také mi bylo od začátku jasné, že vojak musí umřít a nebo, že nakonec tam zbyde takový počet lidí, aby všichni mohli udělat páry. Byla to víc romantarna než zombie kniha. Tohle bylo prostě jedno velké zklamání. Ani tu nebylo nic v zombie tématu nového.

medulinka

Kniha zakoupena v levných knihách za pár korun a musím říct, že mě to bavilo. Trochu mi to připomínalo seriál The walking dead. Kdo má rád zombie apokalypsy a postapo, tak proč ne... Pár zombie filmů jsem už viděla a toto byla první kniha s touto tematikou, kterou jsem si přečetla a bylo to takové příjemné zpestření, oddychovka. Věřím, že na toto téma byly napsány třeba lepší knihy, ale za mě to nebylo špatné.

PeM
29.12.2020

Jsou tři témata hororů, která mě dokážou odradit, páč - prostě na to nejsem - upíři, ufo a zombie, ale pořád tomu dávám (a nevím proč) nějakou šanci.... takže pro mě tato kniha určitě nebyla, nedočteno a vracím do knihovny.....

veronika4001
31.10.2020

Kniha Červený vrch mě nadchla, i když na druhou stranu nepřinesla v zombie tématice nic nového. Na začátku se mi líbilo, že hlavní hrdinka řešila způsob, jak sebe a svoji rodinu ochránit před virem. Teprve poté, co vir začal působit i na její spolupracovníky, ze kterých se začaly vytvářet mrtví živí, hledala cestu, jak se ochránit nejen před nimi samotnými, ale i ostatními, které třeba jen jako kolemjdoucí potkávala, protože vir ze všech lidí masově dělal živé mrtvé trosky. Stačilo kousnutí od neživého a z člověka se stal zombie. Koho ochránit, koho ponechat svému osudu, jak se zachránit? Komu věřit na cestě za záchranou? Nastává kolečko útěků, bojů zombíků ne s virem, ale se sebou samými. Tuto překážku musela hlavní hrdinka spolu s ostatními překonat, protože znamenala akci na zneškodnění viru. Zombie náměty většinou nepřináší nic nového, ale kniha mi stačila, protože jsem si ji pořídila kvůli mému očekávání, a to dokonale splnila.

NicaCola
31.10.2020

Kniha nebyla špatná, rozhodně bych se podívala na film, kdyby se příběh natočil:) hrozně mě štvala hlavní hrdinka, ke konci se mi vyprávění táhlo.

tereza7804
08.10.2020

Knihu jsem sehnala v levných knihách a nemohu říct že zklamala... četla jsem ji na začátku karantény a měla jsem strach, že se tohle všechno stane i v realitě :D (neznámý virus vyhubí lidstvo) , ale dodalo to alespoň atmošku :D

Laf
26.09.2020

Dobře a čtivě napsáno. Netušila jsem, co od toho čekat, když od autorky znám převážné jiné žánry, ale byla jsem překvapená, že i tohle bylo super.

Lukeronka
25.09.2020

Na knihu koupenou za pár korun v levných knihách jsem byla mile překvapena, apokalyptický příběh se vším všudy, čtivý, napínavý.