Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203719/bmid_cerveny-vrh-203719.jpg 4 566 177

Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

Sobotikova
13.10.2014 3 z 5

Ze začátku super, pak takové docela naivní.

Lentilka2
26.09.2014 5 z 5

Jelikož tohle téma miluju tak jsem mělaod knihy vysoké očekávání!! A tato očekávání byla vyplněna. rozhodně to nebyl ztracený čas! Přečetla jsem jedním dechem... Kniha mě vtáhla do děje, až mi na konci bylo líto, že už je to konec! Doporučuji všem!

Adel703
20.09.2014 4 z 5

K této knížce můžu dodat pouze – wow. Skvělá. Super. Napínavá. Krásná. Ale přesto mě trošku zklamala.
První půlka byla nabitá akcí a napětím, kdežto druhá byla spíš o přežívání. To je trošku škoda.
Od knihy jsem očekávala něco úplně jiného a něčeho úplně jiného jsem dostala. Což mě mile překvapilo. Zbožňuji zombie, takže něco pro mě.
Konec jsem čekala... nevím, asi hodně dramatický, nad kterým zůstane hlava stát. Možná že to byl právě konec, který mi trochu knihu zkazil. Ale jinak doporučuji

Freecaket
16.09.2014 4 z 5

První půlka knihy byla akční, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celkově byla kniha čtivá, líbilo se mi propojení tří příběhů hlavních postav, které toho měli společného víc, než si mysleli. Ale byla jsem ze začátku překvapená, protože v anotaci se psalo jen o jedné hlavní postavě. Některá vykreslení charakteru postav byla docela klišé, hlavně u čtveřice mladých přeživších, ale i tak jsem si je oblíbila.
Souhlasím s tím, že by se mohly méně řešit vztahy, na konci jsem byla docela naštvaná, kolik lidí pro to zbytečně zemřelo a epilog byl na můj vkus až moc "sluníčkovej". Jinak hodnotím knihu jako jednu z nejčtivějších, které jsem zatím četla.

marasaj
09.09.2014 4 z 5

Je pravda, že tak asi do poloviny to pro mě byla nuda, ale nerada nechávám knížky rozečtené, tak jsem si říkala, že knížku dočtu. Pak mě to překvapilo a už se to četlo skvěle :)

Michaluška
07.09.2014 4 z 5

První půlka mě moc nebrala :( Zombie - nic pro mě.Ale nakonec jsem se začetla a nemohla se odtrhnout.Jen teda tolik lidí umřít nemuselo ...

Pitbullka
05.09.2014 5 z 5

Super, super, super, super! Místy mi to trochu připomínalo Walking dead ale i tak se mi knížka moc líbila!

Nikolka001
05.09.2014 5 z 5

Nemám slov. Velice čtivý, smutný, napínavý a skvělý příbeh, u kterého jsem nejednou uronila slzy. Zombie jsou krvelační šourači, kteří touží po masu.
Na knihu jsem se moc těšila. Jsem překvapena, že mě takto zasáhla. Doporučuji.

Byra
01.09.2014 4 z 5

Mám ráda apostapokalyptické knihy a tahle mi přišla jako seriál Živí mrtví. Děj byl akční, rychle to odsýpalo, nikde sáhodlouhé popisy okolí nebo podrobné vykreslování charakteru postav.
Hlavní hrdinové Scarlet i Nathan sympatičtí.
Děj se odehrává v Americe v několika městečkách, v Evropě vypukla epidemie, která se dostala až sem. Hlavní hrdinové se pokoušejí dostat sebe i své blízké do bezpečí.Sledujeme hlavně linii Scarlett, její pobyt na Červeném vrchu a její doufání v návrat dcer
Jediné co mi trošku vadilo je to, kolik lidí z farmy muselo zemřít kvůli jejím dcerám.

muchomurka
31.08.2014 5 z 5

Zajímavý příběh psaný z pohledu tří postav. Nejdřív se mi to nelíbilo, přišlo mi, že to děj příliš tříští, ale pak jsem se do toho "zažrala" a bylo to ono.
Líbil se mi příběh, styl psaní autorky, že se příliš nerozpitvávala nepotřebnými detaily, prostě přišla nákaza a s ní si postavy musely poradit (sice jsem občas něco nechytla, jak kdyby to bylo napsáno zkratkovitě, ale to může být chyba překladu). Za začátku byla Scarlett rozumná, myslící bytost, ke konci mě teda pěkně štvala, ta její umíněnost zbytečně stála životy nevinných. Chápu ji, proč to všechno dělala a jak ji mučilo, že její dcery jsou v té hrůze samy, ale přesto copak životy jejích dcer měly větší cenu než životy ostatních přeživších? A také to odmítání Nathana (i když to pak vyřešila rychle a omluvila se). Z ostatních postav byl naprosto skvělý Skeeter, tomu jsem fandila a Cooper, škoda, že ho autorka nechala zemřít, byl sympaťák a nezasloužil si to. No, nechám rozpitvávání každé postavy. Jako celek je ta kniha skvělá a rozhodně se k ní někdy vrátím!

zuzicek632
20.08.2014 5 z 5

No prostě bomba! :-)

Paja.
20.08.2014 4 z 5

Na zombie a tak podobně moc nejsem, ale mamka mi jí v knihovně podala a voněla ještě novotou a tomu se nedalo odolat. :). Moc jsem od toho nečekala. Když jsem pak viděla těch několik příběhů co se furt střídají lekla jsem se, že v tom budu mít guláš, ale ne. Nakonec mě kniha velmi překvapila a moc se mi líbila :). Možná po ní ještě někdy šáhnu :)

Nel-ly
09.08.2014 4 z 5

Spíš takový společenský drama, řekla bych, ovšem oproti klasicky romantické new adult "Katastrofě" určitě velké zlepšení. Zombíci, jak je známe, apokalypsa, jak ji předvídáme, ovšem postavy fungují, príběh taky, akce je tam hodně a nějak to má všechno, co je potřeba.
Určitě moc zajímavá kniha, ale asi by to chtělo vybrat si, na co se autorka zaměřuje. A... bez lovestory bych to taky přežila :D

Rinoa18
06.08.2014 3 z 5

Celkem zajímavý počin. Myslím si, že první třetina knihy byla asi nejlepší. Pak už to šlo tak nějak dolů. Jak tu někdo psal, dost hodně věcí tam pokulhávalo. Kupříkladu u jedné scény s kostelem... to se ale dozvíte sami. A taky musím říct, že mi hlavní hrdinka občas lezla docela hodně na nervy.
U této autorky je jasně vidět, že ji asi nejvíc zajímají pouze mezilidské vztahy. Byl tam dobrý základ, který se dal rozebrat více do detailu. Mohla se trošku pozastavit u okolností. Zanechala ale pouze náznak a pak už to byla klasická a dost uhozená lovestory s takovým bojovějším pozadím. Škoda. Nakonec nic víc než hodně oddechová oddechovka. Musím dát pouze dvě hvězdičky... ta třetí má dost sedřená ramínka.

Ruxandra
25.07.2014 4 z 5

Klasická "zombie" zápletka, která nepřináší nic nového, nicméně důraz je tu kladen především na lidské vztahy a o těch to celé je.
Scarletina umanutost a to, jak všechny vystavovala nebezpečí, mi docela lezlo na nervy, a závěr jejího příběhu mě dost překvapil, k celkovému dojmu z knihy by mi lépe seděl chmurnější závěr, ale autorka je zjevně pro šťastná ukončení... Bohužel co jí nemůžu odpustit a bylo mi z toho smutno, je konec knihy a naložení s ostatními postavami. Na mě to působí, jako že autorka nevěděla jak celý ten vztahový propletenec vyřešit, tak zvolila tu nejlehčí možnou cestu jen aby to už měla za sebou. Jakoby jste odhodili do koše něco, co už se vám nehodí.
Shrnula bych to tak, že kniha byla čtivá, hltala jsem každé další slovo a nemohla se odtrhnout, ale některé věci trochu pokulhávali... O hvězdičku míň je jednoznačně za ten konec.

Rodaw
22.07.2014 5 z 5

Červený vrch pro mě byl obrovským překvapením, protože jsem od autorky četla Krásnou katastrofu a ta mě vůbec nebavila, byla to na mě až moc velká slaďárna ... Každopádně když jsem si přečetla anotaci k Červenému vrchu, řekla jsem si- to musím mít. Takže jsem dala autorce ještě jednu šanci a dobře jsem udělala, protože Červený vrch vážně stojí za to ...
Kdybyste se mě zeptali hned po dočtení, jak knížku hodnotím - neváhala bych a řekla 5/5. Po mně ale knihu četla ještě moje mamka a ta z ní byla taky naprosto nadšená, ale moc se jí nelíbil konec. Tak jsme se o celém příběhu bavily a když to beru s odstupem času, ten konec to možná trošičku zkazil, protože se opět projevila mírná přeslazenost... ALE jinak se tahle knížka s nikým nemazlí, je nemilosrdná a v tomto případě opravdu dávám radu - neoblibujte si postavy.. Já si některé oblíbila a pak jsem byla hodně smutná, protože... no to si můžete přečíst sami :-))
Tuhle knihu doporučuju, je napínavá, strhující a já ji četla opravdu se zatajeným dechem... O hvězdičku míň dávám kvůli konci, protože mi to nepřišlo zase tak moc reálné, ale jinak rozhodně doporučuju, pro mě to byl skvělý čtenářský zážitek :-)

Maragad
05.07.2014 5 z 5

Červený vrch je dystopie s prvky sci-fi a některé části jsou přímo hororové. Od Jamie McGuire jsem četla knihu Krásná katastrofa a tak jsem byla zvědavá, jak se vypořádá s takovou změnou žánru. Mohu říct, že nejen že mě nezklamala, ale naopak jsem byla velmi mile překvapena. Čtení jsem si totiž opravdu velmi užila. Kniha je přímo nabitá napětím už od prvních stránek a tak nehrozí, že ji odložíte nedočtenou.